Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

gerdusha
29. led 2011

@lenkabu ,
tiez som nad tym rozmyslala...ze co s madlenkou v dospelosti 🙂)

mam kamosku, ktora ma magdalenku...a volaju ju magi 🙂...tiez chutne...alebo anglicke meggy...ale to magi ma tiez nieco do seba

gerdusha
29. led 2011

mne sa paci aj Linda...alebo Greta...Gretka...

kmotrice
29. led 2011

Pokud se i já mohu připojit tak moje spoluležící z porodnice dala holčičce jméno Orestina. 5íkala jí zkráceně Tina.

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
gerdusha
29. led 2011

@marketnieuw ,
zakaz malej styk s akymkolvek obcanom belgicka 🙂...a asi aj holandska 😀

gerdusha
29. led 2011

@marketnieuw ,
hmm...podla nicku to asi bude nemozne, co? 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
gerdusha
29. led 2011

@marketnieuw ,
no to som si po odoslani prispevku akosi myslela 😀 ...to by bolo asi blbe, co? 😀

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
kmotrice
29. led 2011

@marketnieuw Taky si musela žádat tady soud o povolení protože tohle jméno nebylo v naší oficiální databázi jmen.

lenkabu
29. led 2011

@kmotrice Orestina je originální ale za mně.....pokud z ní uděláš tinu tak to zní už jako Týna a to je každá Kristýna,na to nemusím dávat originální jméno 🙂 já dost řeším jména tak aby se dala použít v základním tvaru,jak začnu řešit "jak jí říkat" ak jdu od toho 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristinka777
29. led 2011

a co tak NOEMI

kmotrice
29. led 2011

@marketnieuw Tak to je fajn. Mě by se to taky tady líbilo. Jenže u nás co se líbí za jména tak je má skoro každý druhý. Tak jsme dali maličko tradičnější. Jinak kdybych měla holčičku tak by to byla bud Lea, Sofie nebo Amélie ( má kolegyně z práce)

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
kmotrice
29. led 2011

@marketnieuw Napadlo mě ještě jedno a to Eleanor. Sice se mě moc nelíbí ale není zas tak časté. A je u vás vůbec nějaký kalendář jmen?

kristi
29. led 2011

A jeste Evelyn 😉

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
kmotrice
29. led 2011

Nebo také Elena

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
kmotrice
29. led 2011

@marketnieuw Hmm to je docela škoda. No a tak podle čeho se u vás jména vybírají?

innes
29. led 2011

My máme Marinu, přítel není Čech a tak jsme chtěli něco netradičního, ale ne úplně cizího, nějaký kompromis. Marina je v kalendáří, navíc Márinka mi zní docela česky. U druhýho bude asi trošku problém najít vhodné jméno, aby to ladilo k Márince a přitom splňovalo stejné požadavky 😅

lenkabu
29. led 2011

hezké a opomíjené je ještě Hana nebo Hanna

lenkabu
29. led 2011

Marina je v kalendáři na moje narozky 😀 😀 😀

kmotrice
29. led 2011

@innes Napadla mě Sára. 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
stipa
29. led 2011

mě se líbí jméno Ellen, Ema, Sophie je krásné jméno 🙂

kmotrice
29. led 2011

@lenkabu Tak se jmenovala moje teta. původně se chtěla pojmenovat takto holčičku.

kmotrice
29. led 2011

@marketnieuw Ty jo tak tohle jméno bych opravdu nečekala. Spíš nějaké místní. S tou šéfkou to docela chápu 😉

janapavlik
29. led 2011

Mě se hodně líbí jméno Nina 🙂