Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
innes
29. led 2011

@kmotrice tak ta by u nás asi neprošla, ale moje máma nám jí tlačila furt - miluje židovský jména 😀
Kluk by byl asi Maxim a u holčičky nás bude čekat boj 😀 Jinak se mi moc líbí Thea, Kara je taky krásný (doteď jsem to neslyšela 😅 ) i zmiňovaná Grétka. Jeden čas se mi hrozně líbila Malvína - i když to fakt není jméno pro dospělou ženskou 😅 Každé jméno je hezké, když se hezky vysloví 😉

kmotrice
29. led 2011

@innes Svatá pravda. No když ti neprojde Sára tak zkuz alternativu Sarrah

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
innes
29. led 2011

@marketnieuw vidíš, oslovení Rina mě ani nenapadlo 🙂 No až bude velká, tak to aspoň nebude muset být pořád jen Márinka 😉

innes
29. led 2011

@lenkabu Alice byla naše druhá favoritka 😉 A Vanda je taky moc hezké a přitom bych řekla, že ne moc časté jméno 😉

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
innes
29. led 2011
jasekd
29. led 2011

@sambucca No byla to postava ve filmu GRandhotel, hrala ji Klara Issova, tak asi to jde. Jo a vim o jedne zenske, co se tak jmenuje.

lenkabu
29. led 2011

@innes dík, vybírám česká a neobvyklá jména a ještě tvrdá,moc jich nezbyde 😀 pro případnou třetí mám připravené jméno Darja.

innes
29. led 2011

@lenkabu mně zas tak tvrdý nepřijdou, ale zdrobněliny na ně moc nejdou, že? Spousta českých jmen mi zní tvrdě, ale v používaném tvaru už to je jinak.

lenkabu
29. led 2011

@innes josu i tvrdší to je fakt, já moc nezdrobňuju, malinká Vanda byla Vanduška, Alici říkám Ájo a jak mi to sedne tak bude už Alice 🙂

innes
29. led 2011

@lenkabu já jsem kámošce říkala Ališi (jak Bolek Polívka v Pupendu manželce 😀 ), nebo Aličko, byla z toho trochu paf, zvyklá jen na Alici 😅

lenkabu
29. led 2011

Aličku nemám ráda 😀 😀 😀 stejně jako Vandičku 😀 já znám Alici a říkají jí Elis,tak asi dopadne v pubertě 🙂

kristi
29. led 2011

@lenkabu Elis je jako anglicky asi,vid? vyslovnost

lenkabu
29. led 2011

@kristi jj anglicky 😉

kristi
29. led 2011

vsak to je docela pekne, taky mi to jde takhle lepe pres jazyk 😝 😉

innes
29. led 2011

@lenkabu ono to bylo taky spíš popichování 😀 Vandička už mi zní fakt ujetě 😅 Evokuje mi to zdrobnělinu jedné vulgarity 😝

nunacek
29. led 2011

Alice je krásné jméno 😉 A nejhezčí je v tom základním tvaru 🙂

sussanah
29. led 2011

@lenkabu Alice je super jmeno, mame ho pripravene pro pripadnou holcicku. Teda zatim jsou favorite 2, Adela a Alice. Taky jsem uvazovala, jak to rikat trochu zdrobnele a prave Aji, Ali a Alis se mi lidi, Alicka by mi pres pusu asi neslo 😀

lenkabu
29. led 2011

@innes Vandička je děsný,i Alička ale většina lidí to tak zdrobňuje 😀 až vyrostou tak je snad už nikdo zdrobňovat nebude 🙂

stylly
29. led 2011

@stipa Sophii je strašně moc 😔 stejně to jsou Sofinky 😔

stylly
29. led 2011

@sussanah no jestli se mohu vyjádřit tak Alice je hezké ale jak říká @lenkabu ..Alička je děs,..a fakt se jí tak říká 🙄

sussanah
29. led 2011

@stylly nojo, ale zas lidi nekdy holt zdrobnujou vsechno mozne a vselijak, ale kvuli tomu nedavat nejake jmeno, to by mi bylo lito 🙂 kazde jmeno jde zpitvorit 😉 Me se prave libi takova jmena, ktera ve sve originalni podobe nejsou moc infantilni a nedaji se vylozene moc zdrobnovat, protoze precejen, jednou ty deti budou dospele.

stylly
30. led 2011

@sussanah v tom s tebou souhlasím 😉 my máme Andrease a počítám s tím že v dospělosti mu budou říkat Endy,Andy,...maximálně 😀

nunacek
30. led 2011

@stylly A říkáte mu teď Andreasi? Nebo jinak?

elgreco
30. led 2011

Ahoj, my máme doma Amálii. Nevím jestli je to netradiční jméno, ale ještě jsme žádnou jinou nepoznali 🙂 .

janneke
30. led 2011

@marketnieuw Bála bych se, že si z Kary budou děti v Čechách dělat srandu. ☹

petule246
30. led 2011

ahoj, mně se hrozně líbí Stella, Vilma a Berta. U manžela by teda neprošlo ani jedno z těch jmen, ale stejně už máme dva kluky a tím končíme 😀 A ono upřímně řečeno - co je vlastně netradiční? Mám pocit, že jména jsou do jisté míry módní záležitostí, takže ještě nedávno třeba Sofie (ale i Laura, Stella ....) určitě byla netradiční a teď jich mám kolem sebe několik a naopak třeba Ludmilu neznám v svém okolí jedinou.

elgreco
30. led 2011

@petule246 Stella se mi taky hodně líbí 😉 .
Hlavně ujíždím na jména, která končí na -ie, tak proto jsme dala Amálie, pak se mi hodně líbí Viktorie a Sofie.