Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

monikajel
29. bře 2015

Ahoj holky mohli byste mi poradit se jmenem pro holcicku. Uz mame kluka Miloska po tatovy ja se jmenuji Monika primeni je Kovac moc se mi libi Katarina,Mia,Liliana , manzel chce Victorii ale to se mi nelibi a navic bydlime na vesnici tak nevim a nebo dam moniku po me. Co by se libilo vam

lani1
12. dub 2015

Co říkáte na jméno Erin?

petrajurinova
12. dub 2015

@lani1 Erin je historický název Irska, mi osobně se pojmenovávání dětí jmény geografických míst (zemí, měst) nelíbí, ale když se ti to líbí, proč ne. Pravděpodobně nebude mít žádnou spolužačku nebo později kolegyni se stejným jménem.

evulina77
12. dub 2015

ono už ty netradičkí začínají být jména, které jsou v naší generaci - Petra, Jana, Monika, Jiřina, Jaroslava apod. Teď je to samá Nela, Ela, Kristýna, Adéla, Eliška, Nátálie, Sofie apod. ...

evulina77
12. dub 2015

@monikajel Magdalena Kováčová?

michalka_n
27. kvě 2015

my chceme Lily nebo Tobiáše a přijmení bude mít skovajsa/ová takže se uplně kvůli prijmení nerozhodujeme aby se to extra hodilo 🙂

leonida1
27. kvě 2015

@evly My máme doma Leu. Chtěla jsem původně Teu,ale ta mi doma neprošla. Máme taky dlouhé příjmení,tak jsem chtěla krátké jméno. Kdyby jsme měli druhou holčičku uvažovala jsem o Ele,ale Lea a Ela to už je trochu moc 🙂 Taky se mi moc líbí Nina. Ale pořád vede a můj největší top Je Tea. Je to úžasné jméno.

tarra27
27. kvě 2015

@monikajel me se líbí, když jsou sourozenci a začínají na stejně písmeno.... 😉

tarra27
27. kvě 2015

Jinak Viktorka, Nela, Ela, Adelka, Karolinka, Sofie, Amalka atp už nejsou netradiční,ale naopak velmi oblíbené...me osobně se nelíbí jména, která jsou pak ve třídě víckrát..a ani zastarale....takže bych volila nějaký kompromis. Zohlednila bych příjmení a i to,když pak budou decka dospělé, když je někdo osloví křestním jménem a bude jim vykat aby to hezky znělo.

petaholubice
30. kvě 2015

My mame Almu 😉

evly
30. kvě 2015

@leonida1 nad Lea,Lia a Lily jsem taky přemýšlela... Ale na genetice to naštěstí vidí na kluka,tak to snad nebudeme muset řešit.

almara2
30. kvě 2015

Kdybychom měli holku, byla by Zora nebo Olivie. Jelikož máme dva syny, jsou Alexandr a Viktot 🙂

kousinka
16. čer 2015

@leonida1 jeee to je vtipný, já jsem Lea (teda Leona, ale to používá jen moje maminka, když mi něco chce "důrazně" sdělit 😀 ) ... a teď pro malou jsme se rozhodovali mezi Ninou, Miou a Theou - Thea zvítězila 😀

leonida1
18. čer 2015

@kousinka Tak to vám moc chválím 🙂 Dobrá volba jména 🙂 Budu vám tiše závidět,protože já už Teu mít nebudu 🙂 Ale i Nina je moc pěkné,tak já pak budu uvažovat o něm 😀

mysicka21
14. črc 2015

Ahoj , mě se líbí Rozárka , Rozmarýnka a Anastázie (stázka)..ale netuším kdy ty holky mají svátek :(

reniiisek
14. črc 2015

Evelyn ....=)

kustka
18. črc 2015

@daniela_v Jé, koukám, že máte taky Aguš a Beuš jako my😉 Krásná kombinace! Zdravím a přeji hodně radosti z holčiček🙂

daniela_v
19. črc 2015

Ahoj, prislo mi to jako nejlepsi kombinace pro dvojcatka. A navic jsou to krasna jmena.
Hezke leto prejeme.

kejklirka
4. srp 2015

@koberie86
@zamilovanost To je česky Anežka.🙂

kejklirka
4. srp 2015

Jak byste se dívaly na Táru? Je to na jednu stranu neobvyklé, ale na druhou u nás zvukově podle mě nezní vyloženě provokativně, připomíná mi Báru, Sáru, Kláru...

evita_ij
4. srp 2015

@kejklirka spíš jen krátce Tara 🙂

kejklirka
5. srp 2015

@evita_ij Jo, to taky existuje, zatím je to jen nápad, ještě nevíme (a ani pohlaví) 🙂

adelen
10. srp 2015

Já se jedenkrát setkala se jménem LIA a moc se mi líbilo.

mrshka
13. zář 2015

co říkáte na jméno Adina?

kejklirka
22. zář 2015

@mrshka Proč ne.

fionita
18. říj 2015

Moje švagrová si prosadila jméno Leticie 😉

kuchynskypsycholog
18. říj 2015

Rozhodně Sandrine 😉

almara2
20. říj 2015

@mrshka perfektní

majina
30. říj 2015

Mě by zajímalo, jaké jméno byste mi doporučily k příjmení "Josefi" 😉 🙂 Nemůžeme se dohodnout 😀

petrajurinova
30. říj 2015

@majina mi by se líbilo třeba Josefína, Claudia (Klaudia), Marianna nebo Adriana pro děvče a Filip, Marian, Stefan nebo René pro kluka.