Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

boobinka
3. dub 2011

Koukam, ze jmeno Emily se rozsiruje 😵 Mame ji taky vybranou 😉

konik28
3. dub 2011

@kristi moc děkuji

gumidek
3. dub 2011

Doufám, že nám tentokráte vyjde holčička a bude to Adina 😉 V kombinaci s naším příjmením to zní skvěle 🙂

petja
5. dub 2011

@gumidek Adina Mandlová,jo 😉
Adina se mi moc líbí

nunacek
29. dub 2011

@gumidek Adina je nádherné jméno 😉 Bohužel mi doma neprošlo pro případnou dceru ☹

gumidek
29. dub 2011

@nunacek Vidíš, mě prošlo a stejně to na 90% bude kluk. Leda by mu postupem času ještě upadnul pinďour, jak říká moje gynekoložka🙂

raadule
29. dub 2011

U nás to bude Zora-Zorunka-Zorýsek-Zorka apod., když to teda bude holka 🙂

nunacek
30. dub 2011

@gumidek My nevíme, co to bude, takže musíme mít obě varianty "na pevno" 😀

@raadule Zora je taky pěkné 😉

pajafra
30. dub 2011

@berynka Beátu chtěl manžel u naší první dcerky, to u mě neprošlo - ale teď se mi začíná líbit a začínám o Beátce uvažovat🙂 Jen jsem si říkala, že nejde moc zdrobnit....

michele30
1. kvě 2011

Ahoj, my máme pro případnou holčičku vybranou Anežku, manželovi se teda moc nelíbí, ale je to z lásky a vzpomínka na moji milovanou babičku, to jsem si prosadila a myslím, že i k příjmení nám jde, tak snad se Anýska dočkáme 🙂

agnessa
3. kvě 2011

@michele30 moooc krásné jméno 😀 nám se před 2 týdny Anežka narodila, v porodnici toto jméno mezi sestřičkami sklidilo obrovský úspěch (prý konečně pořádné české jméno 😀 ) a i když jsem do poslední chvilky zvažovala, jeslti opravdu Anežku dát a nezvolit něco víc obyčejného (zvažovala jsem Alžbětu, případně Juditu), jsem nakonec moc ráda, že máme Anežku... starší dcera je Dorotka, takže to hezky k sobě ladí...
jinak u mně je Anežka taky srdcová záležitost 🙂 jen okolí to v těhotenství trochu hůř neslo (ale to nám rozmlouvali i Dorču a teď už to všem přijde normální), že je to jméno jak ze středověku apod...

kalo
3. kvě 2011

Anežka pěkné a neokoukané (Třeba Aniček je najednou strašně moc)...Líbila se mi taky Justýna (to mi ale u manžela neprošlo)

slavka22
3. kvě 2011

Andělka, Anastázie - viděla jsem nedávno tatínka nad kočárkem dvojčátek, utěšoval dva řvoucí bobky - Andělíčku, Stázi...Od té doby se mi tato jména honí na jazyku 🙂 .

honey.nka
3. kvě 2011

Tak nám pokuď se narodí holčička tak to bude Sophie Michelle, takže docela netradiční 🙂

kristi
4. kvě 2011

@slavka22 Andělka neeeee, jednou ti to vyčte, minimálně jednou 🙂

slavka22
4. kvě 2011

@kristi Mě se to jen líbí, ale to bych jí nikdy neudělala 🙂 🙂 🙂

chita
4. kvě 2011

my jsme pro holčičku měli vybrané jméno Gita a nebo Thea. Ale máme kluka 🙂

ladenka
4. kvě 2011

My máme Leontýnku. 🙂

brendda
4. kvě 2011

Já si přála Claudii,ale bude to kluk 😉

michele30
7. kvě 2011

@agnessa tak gratuluji k malé Anežce 🙂

guava
11. kvě 2011

I sabell´a, Mia, Michelle,Sophie, Ella, Vanessa,, Nela a blah blah...atd...to je presne jako Natalka a Nikolka sveho casu...zarvi na piskovisti Sofinko a otoci se pul piskoviste... me osobne to pripada trapne, nejlepsi jsou argumenty typu: At se to dobre vyslovuje v cizine...ja zila v usa 5 let a nikdy jsem nemela problem s tim aby nekdo vyslovil me jmeno: Jitka. a to bych si mohla jmenovat jakkoliv...pro ne v cizine jsou nase jmena netradicni a miluji je 🙂 ...to je ten paradox. + kolikrat jedete za zivot pryc? jednou rocne do recka? nebo snad nekdo pocita s tim, ze holcicka bude hollywoodska hvezda? 😕 Nevim, je to muj nazor, at me za nej nekdo ukamenuje... 😉
Muj manzel je american, bohuzel ceske jmeno dat nemuzu k nasemu prijmeni, bylo by to jako pest na oko. Ale ceske jmena jsou uzasna... Eva, Hana,Marta, Anezka atd... Ale jako Sophie Slavickova, to je fakt bomba! Uz slysim, jak rika ve skole, ale ja se pisu SOPHIE ne Sofie! ja jsem Ella se dvema LL ...tak asi si tim rodice pridavaji u nich na vesnici na zajimavosti

kammka
11. kvě 2011

ahojky, my máme Františku.. napřed všichni koukali, dokonce tchán mi jednou promlouval do duše, že třeba Eva nebo Jana jsou taky hezký jména a to se jmenuje František 🙂))
nakonec si všichni zvykli a najednou se v našem okolí začaly Františky dokonce rojit, ale ty dospělé, světe div se.. nevím, kde byly schované 🙂 my znali jen jednu, manželovu žačku ze školy..
ale třeba kamarádka bude co chvíli rodit a dají klukovi jméno Quido.. to jsem koukala i já, tam si to jméno vzal do hlavy tatínek, kamarádka to nějak nemohla rozdýchta ale poté, co jsem jí řekla, že okolí si zvykne a za pár týdnů bude říkat kdekdo, že je to lepší než 5 Jakubů a Matějů v jedný třídě.. takhle se řekne Quido rozbil dole ve vsi okno a bude se vědět v celým okrese o koho jde. 😀

kammka
11. kvě 2011

@guava to je taky můj názor, já jsem naopak pro stará česká jména : Antonie, Emilie, Alžběta, což je třeba v angličtině snad totéž co Eliška..líbí se mi ale i Viktorie....i když ta spíš zdrobněle..

guava
11. kvě 2011

ja bych se prave do anglictiny nesnazila ani nic prekladat...nechat to tak jako to je 🙂 Viktorka je dobry.. ale zase...verim, ze se najde sposuta Victorií! Victorie Jamná ☹ Frantiska je odvazne, ale vis co, me se to libi! Je to presne jak rikas, to jmeno s tim ditetem sroste! me se libi napr. Prokop, Prokupek 🙂

dana3262
11. kvě 2011

Ja jsem chtela Otýlii, ale bude to kluk.

kammka
11. kvě 2011

@musilka Marianna byla moje babička... mužova byla jedna Anna druhá je stále Marie, jako jeho matka...ale asi mi to pro druhou holku neprojde

kammka
11. kvě 2011

@guava jo to také není špatné, ale Prokop Prokopius... no to je na facku.. ona i ta Františka, co si říká zatím stále Fjantiška Pjokopijušová 😀 😀 😀
takže asi Viktorka nebude.. navíc u nás ve školce už jedna je 😀 ve třídě u dcery..
já si myslím na tu Marjánku, pokud teda někdy bude druhá holka, ale asi protlačím leda Toničku 🙂

kammka
11. kvě 2011

@dana3262 Otylka je super, já bych ji dát nemohla, mám nadváhu a ta by se mohla dědit, taková otylá Otýlie, chudák dítě 😀

annamariea
11. kvě 2011

My mame India Beatriz.( zijeme v zahranici) Ja jsem Anna a moje mamka Marie 🙂 Tchyne ja Donna a svagrova Abigail (rikame ji Abby).

Typy: Allison, Amber, Anastasia, Camila, Carol, Christine, Cindy, Elizabeth, Emily, Errica, Heather, Holly, Jennifer, Jessica,Julie, Laura, Mellisa, Mary Ann, Mary Lou, Michelle, Nancy, Rebecca, Samantha, Sarah, Stephanie, Susan, Tiffany, Whitney ;o))

kristi
11. kvě 2011

@guava no,kdyby se mi milá Anežka a Eliška líbila, tak to klidně dám, ale mně se to prostě nelíbí. Vůbec není potřeba bejt světovej, stačí mít jméno, který se líbí nám rodičům 🙂 a o tom to je.
ja jsem žila ve Španělku a tam třeba problémy byly - Dušan, Jitka atd....neuměli to vyslovit 🙂