Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

madlina
22. pro 2010

@simonceli,koukala jsem že máš Karolínku.Taky jsme ji měli na seznamu.

vanesskamay
22. pro 2010

Ahojky...taky jsem zastáncem netradičních jmen.Moje dcerka se jmenuje Vanessa,dnes je to už dosti známé,ale před 13 lety se sestřičky nad jménem pozastavovali... 🙂 Teď se mě hrozně líbí jméno Sofie,ale přítel je hrozná "konzerva",zřejmě bude chtít v budoucnu tradiční jméno,což se zřejmě asi neshodneme... 😀

ivuu
22. pro 2010

ahojky..mám Sáruš a Matyáše..bohužel když jsme šli vyřidt papiry na syna byli jsme ještě nesezdaní a jmeno Matyáš nebylo tak časty...ted je to samej Mates 😖

Na holčičku jsme měli Ninu,při druhem už jsme ji měli okoukanou a udělali jsme si seznam jmen a jedine na čem jsme se shodly byla Sára..ale mě se líbila i Laura,Klára, ale to neprošlo 😠 😀 😀 ani Justýnka,Jasmínka..

Sáře říkáme Sáruš,Sáruška,Sisinka,Sárka..někdy se přeřeknu a řeknu Šárko..to taky neprošlo... 😀

brácha má Leilu a Anitu..

jinak v rodině je...Karolínka,Erika,Terezka,Katka,Simonka a ještě jedna holčička a nemužu si vzpomenou za boha jak s ejmenuje 😕

sousedka má Ráchel a ja jsem se ji ptala jak na to došla a že od filmu osobní strážce věděla že bude mít ˇ"Rejčl"ale říká jí Ráchel co jsme slyšela mimochodem se k te holčičce hodí..černé kudrlinky a poměnkové oči

😵

simonceli
23. pro 2010

@madlina je to pěkné jméno, stejně jí říkáme, ale všelijak jinak jak už to bývá 😀

jmen je spousta. A spousta hezkých, ale jak už bylo řečenu, musí to sedět s příjmením.

jasekd
23. pro 2010

Libi se vam vic Sylva, Sylvie, Silva nebo Silvie? Nevim, jestli vsechny tyhle varianty jsou mozne... Mozna to je blby jmeno, neco jako Kristina, Kristyna, Krystyna, ze by to lidi psali blbe...

kristi
23. pro 2010

@jasekd
za me teda Sylvie 😉

ja jsem Kristýna a máš pravdu, že to komolej, ale je to čím dál lepší, já to radši rovnou hlásím - měkký, tvrdý 😀 😀

vorllinka
23. pro 2010

Za mě Silvie 😉

Mně se líbí jméno Sofie, ale teď se s ním roztrhl pytel a myslím, že se bude dávat víc a víc 😉 Viděla jsem tady na MK jméno Elissa, to je hezký 😉

mirunda
24. pro 2010

@jasekd moje kamarádka je Silvie - Sylva 🙂 Jednou s měkkým, jednou s tvrdým.. takže jsem na to asi zvyklá, ty dvě další varianty mi tudíž přijdou zvláštní 🙂

petja
24. pro 2010

dle mě u Silvie je to úplně jedno,páč ji stejně všichni budou říkat Sylva.

petja
24. pro 2010

Tak u nás v rodině jsou holky Olivie,bydlí v Anglii,Viktorie,Magdalena,Jolana,dvojčata Sára a Klára,Vanesa,Hedvika

jasekd
24. pro 2010

@kristi Asi bych se taky priklanela k te Sylvii, s tvrdym mi to prijde zajimavejsi, tak nevim, jestli Sylva nebo Sylvie, ale asi to stejne nedame, nevim. Ta Kristyna ve tve variante je asi nejobvyklejsi, takze vetsina by to mela psat snad spravne, Kristina je mene caste a Krystyna je takove polske.
Holky diky za nazory.

georgine
4. led 2011

ahojky mě se líbí Silvie s měkkým "i" ale dneska jsem zjistila, že me srdce plane za jménem Dianka 😀 a Karolínka, ale kvůli zdrobnělinám vede Diduška 😀 😵

elsie
8. led 2011

Tak já mám 3 dcery a volají se: Amely Thea,Louisa Eira,Christabel Lina 😉

mmmk
8. led 2011

@elsie Ty jo, tak to jsi musela u te nejstarsi i nejmladsi zadat Knappovou o povoleni, ne? Jak se to dela? Je to slozite?

elsie
8. led 2011

@mmmk Já jsem jen dala na matrice papír, že takové jméno existuje,nic víc 😉

mmmk
8. led 2011

@elsie A maji tvoje dcery ceske obcanstvi?

elsie
8. led 2011

@mmk ne nemají

oli.k
8. led 2011

Ahoj holky, my máme holčičku Euniku.Když to manžel navrhl, dlouho mi to znělo divně, ale ještě než se dcerka narodila, už jsme jí neříkali jinak a kromě nás si to jméno zamilovala i rodina a přátelé. Dcerce nejčastěji říkáme Euni nebo Euničko.

oli.k
8. led 2011

a kamarádka má Josefínku a Fanynku.

lenkabu
8. led 2011

známí mají Elizu.

lenkabu
8. led 2011

sorry psáno Elisa

petka21
8. led 2011

My uvažujeme o jméně na dceru Sarah 🙂 Snad to nezměníme 🙂

mamusa1611
11. led 2011

naše princezna se bude jmenovat Sophie Anna. 🙂 Sophie se nám hodně líbí, a Anna po babičce. ;)

didi07
11. led 2011

kamarádce se včera narodila holčička Kira 🙂

jasekd
11. led 2011

@elsie A proc mas v profilu jina, obycejna jmena? 😅

berenika39
11. led 2011

@jasekd bo je kecka....poslední příspěvek mmk....dole na stránce..
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zablokov...

jasekd
11. led 2011

@berenika39 Jasne 😝 Nechtela jsem hned nekoho obvinit, ze keca. Proc to aspon nedela mene napadne? 😀

berenika39
11. led 2011

@jasekd bo je blbá?

kristi
11. led 2011

@berenika39 asi tak

kristi
11. led 2011

@mamusa1611 moc hezke, libi se mi tradice po babicce, fakt krasna vzpominka 😉