Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

knobloska
1. čer 2011

@vorllinka díky, pro mě tak\ vede Veronika, ale manžel je jaksi proti. Jsem zvědavá, jak se ta naše holčička bude nakonec jmenovat.

vorllinka
1. čer 2011

@knobloska Tak čas ještě máte, ale ať nakonec dáte jakékoliv jméno tak to bude to nej 😉

kach82
1. čer 2011

@knobloska tak to mě se líbí nejvíc ta Mariana, pak Veronika. Gabriela u mě neé 🙂

knobloska
1. čer 2011

@vorllinka já bych se nejradši rozhodla až když jí uvidim. Nechápu moc systém, který je stejně zavedenej jen pro pohodlí matriky.

@kach82 gabriela je dost tvrdý co. Ještě přichází v úvahu Karolína, ale každej jí bude říkat Kájo a to maža nekousne. 😀
Jinak příjmení je Knoblochová, což není nic moc 😀

vorllinka
1. čer 2011

@knobloska ale to můžeš! Se rozhodnout až ji uvidíš. Kde plánuješ rodit? Na Lochotíně? Já si myslím, že je to o domluvě 😉 Nikde není psáno, že musíš vědět jméno dopředu, to je jen blbý zvyk našich porodnic 😠

kach82
1. čer 2011

@knobloska stále zůstávám u nej jména Mariana 🙂 Gabriela je dost tvrdé, Kája se mi taky moc nelíbí. Veronika Knoblochová není špatné. Ale Mariana Knoblochová to u mě vede 🙂 🙂 🙂 A je to něco jiného, neokoukaného a přitom nic bláznivého nebo příliš extravagantního. 🙂

kach82
1. čer 2011

@knobloska teď jsem si všimla, že jsi z Plzně. Já na Lochotíně rodila loni. Na jméno se mě ptali už před porodem, ale pak za mnou ještě asi třikrát byli, jestli to jméno platí, jestli jsem se nerozmyslela. Takže určitě by to šlo, jí pojmenovat až po porodu. 🙂

knobloska
1. čer 2011

@kach82 tak skvělý, já tam rodila před 3 lety a už jsem u příjmu odevzdávala ten formulář pro matriku. Tak se kdyžtak domluvim až po porodu, jestli se teda s manželem na ničem neusneseme dříve 😉
@vorllinka jj na Lochotíně

denisa31
1. čer 2011

@kach82 Mariana je krásný, ale měla bych strach, že jí budou říkat Marjáno a to se mi nelíbí

evena
1. čer 2011

my jí doma říkáme jen Májo nebo Májinko, ostatní jí tak říkají zřídka, vesměs všichni známý a rodina jí říkají Marjánko 😀 taky mi to přijde divný, ale zvykla sem si 😀

nunacek
2. čer 2011

@knobloska Z vašeho výběru 3 jmen se mi nejvíc líbí Gabriela, pak Mariana a nejméně Veronika. Ale pokud jste spíš na klasiku, tak to by měla vyhrát Veronika, protože to je z výběru nejklasičtější jméno. Gabriela je sice běžné, ale je jich o hodně méně než Veronik. No a Mariana je podle mě hodně neobvyklé jméno 😅 Je jich v ČR jen necelých 1 500,- podle statistik 😉

handm
3. čer 2011

Ahoj, jen pro inspiraci. Ve středu jsme byli s prckem plavat a v bazénku s námi plavčila malá Elinor 🙂 Docela hezoučké,a le je fakt, že k ní to šlo, byla drobounká, roztomilá. Je otázka, jak bude vypadat v pubertě a v padesáti😉

smardik
3. čer 2011

já mám 2 kluky a mají tradiční jména, i pro holku jsme měli vybrané tradiční kdyby náhoduo byla holka ale kamarádka má Euniku to mi přijde dost netradiční a ještě má Klaudii, těch taky moc není

davdi
3. čer 2011

Sára je nej 😀 😀

lentilka28
3. čer 2011

Co třeba Šeherezáda nebo Onur 😀 😀 😀 To by měly babičky radost😀

kaleilah
3. čer 2011

zrovna dneska jsem projížděla kalendář a zaujala mě dost Mariana, možná víc než Sofie, která se mi líbila původně a taky je krásná Rozálie- ale nevím jak říkat zrobněle kromě rózo.... 😅

kaleilah
3. čer 2011

@evena na Marianě se mi hrozně líbí ta koncovka, mnám doma už Adrianu a kromě Áďo, Ady, Aducho, Adýsku používám často Rinu, Rinušku, Rianku, takže by byla mája, majka, mari, marina, rina, rinka...márinka 😀 Miluju tyhle dvousložkový jména 😀 😀 😀

pe.martina
3. čer 2011

@lentilka28 😀 určitě se v řadách naší "opálené" menšiny nějaká Šeherezáda a Onur objeví.U nás máme Josého Diega Pušku 😀 😀

lentilka28
3. čer 2011

@pe.martina 😀 Fakt,jo? Tak to já jsem už slyšela i Vinettou Klepetko 😀 😀 😀

pe.martina
3. čer 2011

@lentilka28 no fakt 😀 od srdce jsem se zasmála, když jsem to četla v místním kecálku 😀 😀 a už jsem viděla i malou Esmeraldu (taky menšina) 😀 oni se nechávají hodně inspirovat telenovelama 😅

pe.martina
3. čer 2011

@lentilka28 no manžel školí v jedné firmě, kde je manažerem Tony Mrdka 😀 😀 já bych nedokázala udržet vážnou tvář 😀

lentilka28
3. čer 2011

@pe.martina tak to já teda taky ne 😀 Jenže tohle je tak na změnu příjmení, protože k tomuto příjmení je jedno jaký se dá jméno 😀 😀

pe.martina
3. čer 2011

@lentilka28 ono se s tím asi člověk naučí nějak žít, ale ta představa, že bych se takhle měla představit ať už osobně nebo do telefonu je šílená, no a že bych si vzala manželovo příjmení už vůbec ne 😀 ......... tchán zase zná pana Pí.... ani nevím jestli to tady mám napsat 😕 😀

No a k tématu, my máme doma Josefínku a naše mamka mi navrhla jestli druhou (až budeme chtít další mimčo a bude to holka) nechceme Evelínu ........ Josefína a Evelína a pak třeba ještě malou Meluzínu 😀 😀

lentilka28
3. čer 2011

@pe.martina Koukám, že máš dcerušku Josefínku, jak jí říkáš? Je to moc pěkný a netradiční jméno...

lentilka28
3. čer 2011

@pe.martina 😀 Jo, Meluzínu😀 Jsou to pěkná jména. Je krásný, když se taková jména líbí jak tobě, tak manželovi....u nás je to boj se jmény, co se líbí mně, nelíbí se nastávajícímu....je to těžký....

pe.martina
3. čer 2011

@lentilka28 Já jsem vždycky chtěla Matěje a Kačenku ....... Matěj je první synovec, tak jsem to změnila na Kubu a Kačenku a Kubík je druhý synovec 😀 Tak mi zbyla jen Kačenka a tu mi manžel zamítnul.

Tak jsme vzali kalendář a jeli a Josefínka byla opravdu jediné holčičí jméno na kterém jsme se oba shodli. Všichni v okolí nám jí rozmlouvali (až na moje rodiče, těm se to moc líbilo), ale teď zas všichni tvrdí jak se k ní to jmého hodí 🙂 No a jestli bude nazrzlá a pihatá po mě, tak to bude dokonalé 😀

Říkám jí Pepinko, Pepi, Pepčo, Pepíku 😀 Josefínko jí říkáme málokdy, no a tchýňa jí říká Fifino 🙄 to se mi vůůůůbec nelíbí ☹ ale to naděláš. Tchýňa nás ukecávala na Noemi, ale to se nehodí k našemi příjmení Misíková , jméno končí na začínající slabiku příjmení a je to na zlomení jazyka 😅 naštěstí 😀 😀

Je tolik krásných jmen, že vybrat jedno je fakt umění 🙂

lentilka28
3. čer 2011

@pe.martina no my jsme se právě s nastávajícím dohodli na klučičím jménu....pokud to bude chlapeček, tak to bude určitě Matěj 😉 Nejdřív jsme měli vybráno Jakub nebo Daniel, ale vzali jsme si kalendář a u Matěje jsme oba řekli jo, to je krásný jméno a už to tak zůstalo🙂 Ale holčička to bylo teda něco.......protože mně se Líbí Adélka, Eliška, Sára, Natálka....mně se líbí dost jmen....i mýmu nastávajícímu se líbí dost holčičích jmen, ale např. Andrea, Petra, Lucka.....a ty se zase nelíbí mně🙂 Na čem jsme se shodli je jen Daniela nebo Dominika 🙂 Ale aspoň něco🙂 Lepší něco než nic😀

pe.martina
3. čer 2011

@lentilka28 Daniel se mi taky moc líbil, nejdřív ho manža schválil a pak si to zas rozmyslel 😠 Mě se vždycky líbil Jindřich, ale to jméno mi úplně zprotivil můj cholerický šéf ☹
Manžel chtěl Lilianu, ale celej život by jí neřekli jinak než Lily 😒 a to se mi nelíbí. Známá má Kristýnu a Victorii a neřekne jim jinak než Kiky a Viky, jména jak pro pudlíky 😀

Daniela je takový vznešený 😀 moc pěkný jméno. Lucie rozhodně ne, těch je teď všude plno, Sára je moc pěkné (chci pejska Sáru 😀 a ségra chce mít jednou holčičku Sáru 🙂 tak jedna z nás musí ustoupit 😀), Natálek je taky hodně, ještě se mi líbí Justýna, Julie (ale ne zdrobnělina Julča 😠 ) No je toho fakt hodně 😀

evena
3. čer 2011

@kaleilah jo ta koncovka se mi taky líbí 😀 ale teda nevím jestli bych to jméno dala, když bych měla doma Adrianku, zní to dost podobně ...

@pe.martina pěkné jméno ste vybrali 😵 a Evelína je náhodou super, tak mi říkají doma (ale jinak sem Eva) 🙂 😀

ještě se mi líbí Tamara (sice to zní trošku tvrdě, ale ty zdrobněliny Tam, Tami, sou pěkný) nebo Katrin, Katrina, Karla 🙂

zlteslniecko
3. čer 2011

ahojte,my mame doma malu Barbarku