Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

petrajavor
24. kvě 2011

Ahoj holky tak u nás doma to byl se jmény taky boj,nechtěli jsme nic co už je v rodině a zase jsme chtěli aby se to hodilo k příjmení,takže skoro muž ustoupil u holčičky ta bude Gabriella (i když mě vytáčí na maximum když někdo řekne Gábina,my bude používat zkratku Gabi) a u kluka Tadeáš.
Jinak se mi líbí Ester,jmenuje se tak kamarádka a nebo Kristýna,tak se jmenovala prababička a po ní dostala jméno sestřenka.
Mluvily jste o dávání jména až po porodu. Já třeba vím,že naše Kiki si vybrala jméno sama už v bříšku. Když jako miminko začala kopat četla jí maminka jména a při Kristýnce vždycky kopla. Zkoušela to různě a tak se Kiki dostala do TOP 5 a i pak stále kopala jen na ni,tak je Kristýnka a skvěle se to k ní hodí 🙂

jasekd
24. kvě 2011

U nas v porodnici se nikdo pred porodem neptal na jmena, nic jsem nevyplnovala, nikam nepsala, asi to hlasil manzel pri osetreni? Nebo mam takovou mlhu... Ani u jednoho ditete si nepamatuju, ze by se me nekdo ptal, a v papirech to pak meli 🙂 Takze podle me neni zavazny nejaky zapis pred porodem, az to, co se napise na matrice.
Jinak jsem tu pred porodem resila, zda Vendulku nebo Zuzanku, moje favoritka byla Zuzana, ale mame Vendulku, i kdyz ma svatek 6.4. a narodila se 18.4. Uz jsem si zvykla, byl to mirny ustupek manzelovi, protoze syna Martina jsem vic prosazovala ja, a ted si ji jako Zuzanu uz predstavit neumim a mame Vendulu, Vendulku, Vendy, Venouska, Vendu a ja nevim, kolik jeste osloveni pouzivam. Taky ji dost casto reknu Martinku 😀 Jsou si podobny.
@petrajavor Dost mozna budes to Gabina nakonec taky pouzivat, ja jsem si rikala, jak se mi nelibi Vendy, a uz to pouzivam nejcasteji, je to kratke a rychle, a uz se mi to i libi docela. A kdyz ty nebudes tak rikat, okoli urcite, to si nevyberes. Jmeno je to pekne. Docela se mi libi ve slovenske variante Gabika.
Muj manzel treba moc touzil po holce a znam hodne takovych, takze pravidlo chlap chce kluka, zenska holku, oc neplati.
Nina se mi taky libi a rekla bych , ze se vyskytuje vsude, neni az tk vychodni ,i kdyz ho davaji, to Natasa je jasna Ruska, manzel ji moc chtel, ale reakce okoli jsou negativni a mne to jmeno zosklivily a nepovolila jsem ji.

petrajavor
25. kvě 2011

@jasekd Nataša se mi moc nelíbí to raději Darja...jinak u nás v rodině je odzkoušené,že nejvíc záleží na tom jak dítku říká rodina a nejbližší,tak mu pak budou říkat všichni. Uvidíme,já si stejně myslím že to bude chlapeček 🙂

jasekd
25. kvě 2011

@petrajavor To taky neni spatne...
Jinak jsem se ptala manzela na to hlaseni jmena a rikal, ze po porodu, kdyz byl pri osetrovani obou deti, se ho zeptali na "pracovni" jmeno a to tam napsali, ale opravdu to vuubec neni zavazne 🙂 Me na pokoji pri prvni vizite se pak ptali taky, ale znova opakovali, ze zatim o nic nejde, takze klidne muzete menit jmena po porodu jak chcete.

kukuca
26. kvě 2011

CO byste mi poradili k příjmení Tichá?
Ve výběru jsou momentálně Aneta, Adriana a Sára...líbí se mi česká netradiční jména, ale opravdu máme hooodně české příjmení..DÍKY 🙂

dana3262
26. kvě 2011

@kukuca me by se libila Lída Tichá

dendinka
26. kvě 2011

@kukuca já bych to příjmení až tak nehrotila, naše holčička, kteoru odufám jednou bueme mít, bude Mráčková a přesto chci prostě a jedině Abigail 🙂)

katka37
27. kvě 2011

no já nevím,já mám od začátku jasno 🙂 kluk Marek nebo Martin a holčička Emily Anna jsem Sniehottová tak to snad jde? 😀

mavanka
27. kvě 2011

Ahoj holky,
mně se teda netradiční jména líbí, spoustu krásných jste tu vyjmenovaly, ale nesouhlasím s tím, že na příjmení nezáleží, když to dohromady s přímením vyvolávát posměch nebo soucit, to je pak jak pomsta rodičů 😔 sice u holek se říká, že to není zas tak důležité, když se vdají, ale co my víme, jak "in" budou svatby, až budou naše děti dospělé a hlavně nejhorší na posměch jsou dětská upřímná léta....

@dendinka upřímně myslím, že nad Abigail Mráčkovou se pozastaví skoro každý a nejsem si jistá, jestli to malé slečně bude příjemné... 😔

emers
27. kvě 2011

ad příjmení - já když jsem vymýšlela pro holku jméno, tak jsem si říkala, že co když si třeba vezme pana Vomáčku nebo Vopršálka apod., tudíž že jí dáme nějaký "normální" jméno, aby to pak tak neřvalo... i když se mi taky líbí cizí a netradiční jména 😎
ale fakt každého věc a těžko říct, zda by jí to pak třeba vadilo nebo ne, třeba by jí to bylo fuk 😀 a starám se zbytečně takhle do budoucna že jo 😀

fangi
27. kvě 2011

Je pravda, že přeci jen se velká část "našich" holčiček vdá a my si tady lámeme hlavu nad tím, jak se bude jméno hodit k příjmení, když je ve hvězdách, jak se bude potom vlastně naše dcera příjmením jmenovat 😕 Jenže moc neutrálních hezkých jmen, která by šla ke všemu, stejně není.

fangi
27. kvě 2011

@kukuca Všechna tři jména jsou pěkná a podle mě nejvíce se k příjmení hodí Adriana. Ale ani ta další dvě k příjmení nijak nevadí, nemůžete udělat chybu podle mého názoru. 😉

nasekuratko
27. kvě 2011

Tak mne se libi taky Adriana a jeste se mi libi Sandra 🙂

fangi
27. kvě 2011

@kukuca A koukám,že už máte Filípka. Někdo na to nekouká, ale myslím, že i jména sourozenců by měla být trošku ze stejného "těsta", že je divné, kdyby byl chlapeček Honzík a holčička Jessica. Ale Filip a Adriana, Filip a Aneta, Filip a Sára. Všechno pěkné 🙂

lorsm
27. kvě 2011

Když se nám narodil syn dostal jméno po tatínkovi Honzík. Když jsem teď čekala dcerku dostala jsem jakýsi záchvat feminismu a pojmenovala ji po sobě - Lorelei. Takže máme Lorelei a Jana. Ze začátku mi to přišlo zvláštní dát ty jména vedle sebe, ale když mě a manžela někdo představuje zní to stejně 🙂

marketnieuw
27. kvě 2011

@lorsm a smim se zeptat, jak jsi ty prisla k tak netradicnimu jmenu? 🙂

lorsm
27. kvě 2011

@marketnieuw nepocházím z ČR ale z Německa

fangi
27. kvě 2011

@lorsm Tak to jsem se zrovna docela vtipně trefila, že 🙂 Přesně tento kontrast jsem myslela 🙂 Nedala bych to, ale nikomu nic nekritizuju a určitě i na tuto "kombinaci" jmen bych si v rodině v pohodě zvykla, je to každého věc 😉

A jak se vyslovuje Tvé jméno? A jak Ti říkají v Čechách? Nikdy jsem Tvé jméno nikde neviděla ani napsané 😕

banaska
27. kvě 2011

AHOJ HOLKY.JSEM TU NOVÁ.ČEKÁME HOLČIČKU A BUDE SE JMENOVAT AURELIE.JE TO PO BABIČCE A MYSLÍM SI,ŽE TO JE DOST NETRADIČNÍ A KRÁSNÉ JMENO.CO VY NA TO?MEJTE SE MOC HEZKY ZDRAVÍ KATKA

marketnieuw
27. kvě 2011

@fangi@lorsm ja znam akorat Lorelei z Gilmorovych devcat 😀

lorsm
27. kvě 2011

@fangi vyslovuje se to tak jak se to přečte v Německu to má svůj specifický přízvuk, manžel mi říká Lor. Jinak celým jménem... spoustě lidí dělá problém to r - překáží, ale zatím to nikdo nekomolil. Co vím tak dnes už se to jméno moc nepoužívá. Jinak dcerce říkáme Rory 🙂

lorsm
27. kvě 2011

@marketnieuw Lorelai? Am. verze 😉 Zkratku pro dcerku jsem převzala 🙂

morgan
27. kvě 2011

V dnešní době a v době kdy naše děti budou odrůstat, už bude myslím naprosto normální i kombinace Abigail Mráčková 🙂, nad tím by se možná někdo pozastavil v minulosti, ale teď už takových kombinací přibývá a společnost si na to zvykne 🙂

gabus11111
28. kvě 2011

já bych navrhla jméno Gabika protože se mi moc líbí 😀 😀 😀 😀 😀

marinka
28. kvě 2011

@lorsm Loreai byla hrdinka nějaké knížky, kterou jsem četla a strašně se mi to líbilo 😵 Je to úžasné jméno! 🙂

@banaska Aurelie je taky moc krásné jméno a opravdu hodně netradiční, dobře jste vybrali 🙂

trija
28. kvě 2011

Ahoj holky, dnes jsem poprvé nakoukla do vaší diskuse. My máme pro holčičku vymyšlené jméno Viktorie, příjmení máme Szabó, takže jsem se rozhodovali i podle toho, aby to jméno a příjmení ladilo, takže to bude Viktorie Szabó. Přijde mi, že se to k sobě hodí a zní to exoticky a přitom když řeknu Viktorka, tak to zní česky. moc se mi líbila i Aneta, ale manželovi více ta Viki, takže to bude Vikča. Jinak co vím, tak když se hlásí jméno před porodem a pak hned po porodu to chcete měnit, tak je problém v tom, že pod tím jménem je dítě vedené v pc, takže nám na předp. kurzech doporučovali to pak už neměnit. Prý jsou i maminky, co nechtějí říct jméno, že počkají až co je na napadne jak se mimčo narodí, to taky jde, ale pak je prý problém když se hodinu po porodě čeká na jméno a nemůže se nic zapsat do pc, protože vše je evidované pod jménem. nemají to moc rádi. Jinak ještě myslím, že by jméno mělo ladit s příjmením, ikdyž se třeba holky pak vdají a budou se jmenovat jinak,ale to nějakou tu dobu potrvá. takže za sebe říkám, volit jméno i podle příjmení.

marketnieuw
28. kvě 2011

@banaska Aurelie je hezka....

elouhelou
29. kvě 2011

ahoj maminy 😉 me se osobne libi jmeno ema a vam?

elouhelou
29. kvě 2011

nebo se mi taky libi jmeno liliana libi se vam taky? 😅

trija
30. kvě 2011

@elouhelou Ema je pěkné jméno,ale teď je hodně časté. Buď dávají Ema nebo Emílie, takže oboje je Emička.