Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

pampeliska1
5. únor 2012

@trija no je pravda, že mě se taky trošku plete jazyk při Rozálii.. Ještě tu vidím v kalendáři Valerie.
Nebo Otýlie 😀 Ale to bych nedala, to by chudinka trpěla - Otylka 😅 🙄

sarkachmelova
5. únor 2012

@pampeliska1 to je pravda,to mě nenapadlo 🙂

trija
5. únor 2012

taky mě napadla Amálie, byla by jako malá Amálka,ale jak by ji říkali až by byla velká? 🙂 jsem strašně nerozhodná, nejdříve jsem chtěla, že by byla Viktorka Anetka,ale nakonec jsme dali Viktorii a hodně nám to lidi chválí, že to spolu s příjmením pěkně ladí. Manžel je Patrik a kluk by byl po něm a prý když to bude zase holka tak by chtěl Patricii,ale to mi nějak nesedí, nevím jak bych ji zdrobněle říkala. Paťo a Paťulko mi přijde jak na kluka.

lulii
5. únor 2012

@trija Ahoj, bylo by krásný Antonie. Kamarád má holčičku a dali jí tohle jméno a je to fakt úžasný jméno. A jde jí říkat tisíci způsoby 😵

trija
5. únor 2012

@petja pěkný seznam 🙂 líbí se mi Sofie,ale to má sestřenka. Ségra má pro změnu Terezku, takže Terezie to být taky nemůže. Valerie a Viktorie mi přijde moc podobné.

trija
5. únor 2012

@lulii no my měli v práci Antonii a všichni ji říkali Tonička, což se mi moc nelíbí. tak by mě právě zajímalo jak jí říkaji 🙂

trija
5. únor 2012

@pampeliska1 to jo, to by byla chudák Otylka 🙂 a ještě jestli bude po mě, tak to si užije i bez jména 🙂

apollo11
5. únor 2012

@pampeliska1 A co Dorot(h)ea? 😉

lulii
5. únor 2012

@trija Toni, Tony, Toninko, Tonynko, Tondo, Toní, Toňulo...fakt to zní hrozně hezky 😵

pampeliska1
5. únor 2012

@apollo11 mě se to líbí, je to takové zvučné a zjemní to tu "tvrdost", ale manžel to nechce, že je to takové moc "extra" nebo jak to napsat 🤐

lulii
5. únor 2012

@pampeliska1 A co Theodora? Manžel jí bude říkat Theo a ty Doro 😀 To máme vymyšlený my 😵

pampeliska1
5. únor 2012

@trija tak nevím, ze všech jmen co tu padly se mi nejvíc líbí asi ta Valerie..
A co Marie? 😉 😉 Nebo Melánie..ale to se mi teda moc nelíbí.

petja
5. únor 2012

No ale škoda,že už jí pak asi nikdo neřekne Antonie

petja
5. únor 2012

Vy ste našli jmen,ještě,super

pampeliska1
5. únor 2012

@lulii to mě taky napadlo, ale to mi přijde snad nejtvrdší ze všeho 😅 Navíc mi to moc nejde k příjmení (podle mě), jsme Skřivánci 🙂

rkatka
5. únor 2012

My máme Theodoru a říkame jí Theinko Dorko Dorotko Theo je to krásné jméno

lulii
5. únor 2012

@pampeliska1 😀 😀 😀 Ale myslím, že k příjmení to jde, vždyť Teodora je takový staročeský.

pampeliska1
5. únor 2012

@rkatka mě se jméno (Teodora) líbí moc, ale k příjmení už mi to tak moc nepasuje...

trija
5. únor 2012

@pampeliska1 Marie mi přijde vyloženě české a že se nehodí k příjmení a Melanie je pěkné,ale na mě moc takové filmové nebo jak bych to řekla 🙂 líbí se mi,ale sama bych ho asi nedala.

pampeliska1
5. únor 2012

@lulii nevím no, jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne 😅 Jsem manželovi říkala, že bysme mohli to dilema rozseknout nějakým úplně jiným jménem 😀 Ale nechce slyšet 😝

trija
5. únor 2012

Jinak co se týče zvláštních jmen tak mám dvě kamarádky a jedna má Tolu a druhá Melindu 🙂 to jen další dvě nezvyklé jména 🙂

satyyy
5. únor 2012

moje sestrenice ma holcicku, ktera se jmenuje Lola Viktorie .. taky tip na jmeno ... ta Lola se mi libi moc 😵

pampeliska1
5. únor 2012

@trija hmm, Tola je fakt zvláštní jméno 🙂 Melinda mi přijde docela děsné 😅 Si představím nějakou příslušnici určité menšiny... 😅

apollo11
5. únor 2012

@pampeliska1 Jj, právě, a může si říkat Dora i Tea. My teda říkáme zatím jen Dorotko, Dori 😉 Mně se to jméno líbí moc a extravagantní mi teda nepřijde vůbec 😵 Mám právě ráda tradiční, ač méně obvyklá jména, což tohle spnilo 😉

trija
5. únor 2012

@lulii Theodora je moc pěkné jméno, myslím, že je čím dál používanější. Ještě před pár lety jsem to jméno ani neslyšela a teď z okolí slýchávám. Kamarádka je těhu a dají malé zrovna toto jméno. Je fakt moc pěkné.

pampeliska1
5. únor 2012

@satyyy čaau 😉 Mě Lola připadá jak domácí podoba nějakého jiného jména..třeba Laura.. Ale když má jména 2, tak je to super 🙂

apollo11
5. únor 2012

@rkatka Theodora je krásná 🙂 mně neprošla.. ta obrácená verze teda nakonec jo 😀

trija
5. únor 2012

@pampeliska1 na Melindu si představím telenovelu,ale říkají ji Mel a to je pěkné. Jen příjmení má vyloženě české tak to asi moc nesedí. Tola je asi polského původu, nejdříve mi přišlo až moc zvláštní,ale teď se mi líbí čím dál více.

pampeliska1
5. únor 2012

@apollo11 takže vy máte Doroteu, jo? Mooc pěkné 😵

lucisa
5. únor 2012

@trija naše třetí dcera je Amelie a říkáme ji Ami, Amelinko, Aminko, i Amálko, nebo taky Mio, Miuš(ko).
Další jméno na -ie je třeba Natálie, Sofie, .....