Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

mmmk
20. pro 2009

Tim jmenem, co ma kdekdo, jsem nemyslela, ze se mi nelibi. Jen mi prijde divne dat to jmeno, aby bylo holcicek s timtez jmenem ve tride 6 😅

vercak.
20. pro 2009

Teda padly tu fakt krásný jména. My jsme měli na holčičku vybranou Valerii 😵 😵
Snad se podaří příště, protože jestli bude i druhý kluk, tak fakt nevim, jak se bude jmenovat 😅

barcaa
20. pro 2009

Máme Rozálii, další případné holčičky budou Antonie nebo Anastázie. Ještě se mi moc líbí Karla nebo Josefína.
A kamarádce se před pár týdny narodila Adina - hned jsem si vybavila Mandlovou, ale jinou fakt neznám 😀

editah222
20. pro 2009

Mě se líbilo a líbí tolik jmen, že jsem se rozhodovala skoro celé těhotenství 🙂
Tohle jsou favoriti: Madlen, Anika, Adriana a Bernadeta. Nakonec vyhrála Edita, protože je to takové to "rodinné" jméno, je už pátá v pořadí 😉

majina
20. pro 2009

Liliana, Gita, Silvie, Adrinana, Ellen.... to se mi líbí 😀

majina
20. pro 2009

A ještě Agáta

majina
20. pro 2009

Katrin nebo Karin, Karen!

nunacek
20. pro 2009

Z těch ne až tak tradičních jmen se manželovi líbí Sellene. Pak oběma se nám líbí Tarja, Lara. A z těch obvyklých se nám líbí třeba Elena, Erika, Dominika.

nunacek
20. pro 2009

Nedávno jsem viděla napsané v televizi jméno Nea...

majina
20. pro 2009

nunacek... jak se to vůbec vyslovuje??? 😀 Sellene...jako stejně jak se zo píše?

nunacek
20. pro 2009

majina: Sellene = "Selín"...

majina
20. pro 2009

Filoména.... to je síla 😀

nika
20. pro 2009

pokud to berete jako neteradiční tak my máme Bereniku 🙂 poku bude dlaší dítě které si chceme časem pořídit taky holčička bude snad Bára, Rebeka nebo Katrin.

nunacek
20. pro 2009

Sellene byla třeba postava v Underworldu...

majina
20. pro 2009

nunacek... aháááá 😉 já si to lámala jazyk 😀

nunacek
20. pro 2009

Berenika - vybavím si tu pohádku, kterou mám moc ráda 😉

nunacek
20. pro 2009

majina: Ale je i jméno Selena a čte se to normálně tak, jak se to píše...

nika
20. pro 2009

já ani ne z pohádky ale nevím, ale je i písnička od Folkového zpěváka Žalmana Lohonky - sen o berenice. 🙂

nunacek
20. pro 2009

nika: tak tu písničku neznám.

marinka
20. pro 2009

Tak naše Leontýnka je taky docela neobvyklá 😀 V porodnici sestřičky marně vzpomínaly,jestli se tam někdy nějaká Leontýnka narodila a furt to pletly a říkali jí Valentýnka 😀 A u pediatra prý taky žádnou jinou Leontýnku v evidenci nemají 😀

marinka
20. pro 2009

Ahojte Niko a Peti 😵 😵
Niko, a jak Bereničce nejvíc říkáte?

majina
20. pro 2009

Leontýnka je překrásné!!!! 😉

nika
20. pro 2009

marinko my jsme taky jedinné u Pediatričky.

a vy Leušce? my hlavně Beruško, BeriBer, Bereni, různě, hlavně ne Niko tak říkaj doma mi.

marinka
20. pro 2009

Maji 😵 😵 😵

nika
20. pro 2009

mari jak jsi mi kdysi psala to Vaše vybralé jméno, vždy si to socializuji s Leontýnkou z dětského filmu - safra hlava diravá - o dětech a opravě hradu, se skřítky, jejda, nevzpomenu si.

majina
20. pro 2009

To se mi líbilo už jako malé ve filmu Ať žijí duchové 😀

nika
20. pro 2009

víte co se mi stalo, známá se mne ptala proč toto jméno, tak jsem ji řekla že ho chci od mala, a ona na to že si myslela že po Berenice Saudkové - přítelkyni Saudka, to jsem ani nevěděla že se tak jmenuje 🙂

majina
20. pro 2009

Dunky žalky a co já.... 😀

nika
20. pro 2009

maji jojo to je on, já hlava diraváááááá

musilka
20. pro 2009

holky a jak těm Leontýnkám říkáte ? Jako zkráceně 🙂