Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

lucisa
4. kvě 2012

@kajovaevicka aha, tak oni tak různě pendlují, asi podle toho, jakou farnost jim přidělí, jestli teda tatínek je stále farář. Odtud odjížděli, když byl Jordán úplně malý, možná ještě miminko, byla jsem ještě mladá a svobodná 😵

kajovaevicka
4. kvě 2012

@lucisa jj, pendlují no... musí, kam ho odvelí... kecala bych, kdybych napsala, odkud přišli k nám. Věděla jsem to, ale nevybavuju si nic🙂 Rodiče neznám, ale každopádně děti mají bezva🙂

lucisa
4. kvě 2012

@kajovaevicka ráda věřím 😉
Pořád se nemůžu vzpamatovat z toho, že je internet takový nástroj. Člověk se zmíní o někom, na koho si pamatuje z dávné doby a ozve se někdo jiný, kdo je zná momentálně v reálu.
Ale aspoň vidíš, že nekecám a opravdu existuje tahle rodina a má děti s těmito jmény.
Ani ti nemůžu napsat, že je zdravím, protože by si určitě už nevzpomněli, vzhledem k tomu, kolik lidí měli už na svých poutích ve sborech. Ale vzpomínám si, že on byl u nás takový průkopník modernějších metod, za jeho vedení se docela rozjela omladina, která doteď ve sboru působí. On přišel po starém faráři, který jel ještě ve starých kolejích. Tady po nich přišli taky celkem mladí, jsou tady doteď. 😅
A mmch, přesně stejnou kombinaci jmen, co máš nachystanou pro chlapečka, jsme měli pro naše třetí dítko. Maxim je moje srdcovka, jen jsme ho nikdy nepoužili, vzhledem ke třem dcerám 😵 . A právě Maxim Alex byl nachystaný. Kdybych teď čekala, asi dám jinou kombinaci - líbí se mi ještě Maxim Theo nebo Maxim Jonas, ale je to sranda, jak si cizí lidí nakombinují stejná jména 🙂

kajovaevicka
4. kvě 2012

@lucisa No, já se přiznám, že takhle jména jsou u nás maskovací 😅 Vím, že tu pár lidí zkoumá, tak ať mají hlavu v pejru, jak se vlastně budou jmenovat:D
Já je zase ztratila z očí po maturitě... Julku jsem párkrát potkala ještě v Brně na fakultě, mám takový pocit, že dělala žurnu, ale jistá si nejsem. Věřící nejsem, takže se s rodiči Tomešovými nevídám. Ale asi chápu, o čem jsi psala, jsou opravdu "jiní", v tom, co dělají🙂 Je to fajn, když to člověk umí podat tak, že i mladého to zaujme🙂 Máme štěstí na faráře- druhý takový (katolický) je u nás Zibi Czendlik a ač bezvěrec, ráda do jeho kostela zajdu....

lucisa
4. kvě 2012

@kajovaevicka tak ten je známý všude.
Ahááá, takže tajná heslo, pro špiony 😀

kajovaevicka
4. kvě 2012

@lucisa No jo, přesně tak.... nemají špionit:D

hanik84
4. kvě 2012

Mě se moc líbila Valerie, ale dala jí sousedka takže už jí nedám, no pak bych asi zkousla Danielu, ale to se nikomu v celé rodině nelíbí, podobně je tomu s Julií. Manžel chce Terezku,ale já nech už nechci takhle frekventované jméno, syn je Vojta a už bych to nedala ve školce jsou tři ☹ Jinak zítra má svátek Klaudie, to je také pěkné jméno, ale nevím jak bych ji říkala. No nejvíc by se mi asi líbila ta Daniela (Dája) škoda, že to neprojde ☹

kristi
4. kvě 2012

@hanik84 a cemu to vadi, ze ji ma sousedka? kdyby to byla segra tak nereknu,ale na sousedku bych se teda neohlizela ani smykem

kleik
5. kvě 2012

@petrajurinova To mě taky napadlo říkat Isi a tím se vyhnout té Bele. Bela by mi vadila, strýc měl Belu psa. Ale Izabela se mi teda líbí strašně moc a až to u nás bude aktuální, tak ji budu hodně prosazovat. A děti v kolektivu ji taky říkají Isi?

petrajurinova
5. kvě 2012

@kleik zatím je malá (má 2,5 roku), ale když se na hřišti seznamuje, tak hlásí, že je Sisi a ostatní ji tak potom i oslovují.

rychetkami
5. kvě 2012

@aguaverde jojo, Sofie v kalendáři nebyla, neboť český přepis jména je právě Žofie... docela o tomto jménu uvažujeme, mamka ho chtěla pro mě, ale vyměkla... a protože máme české příjmení, sedne to víc než Sofie

beatrice.h
5. kvě 2012

My máme holčičku Beatrice - moc se mi líbí - jsem volbou spokojená, i když manžel si více prosazoval Beáta.. trošku mě to teď mrzí, ne kvůli jménu,ale kvůli zbytečně dlouhé jméno k příjmení.. a navíc máme český, tak myslím, že Beáta by se více hodila.. ale porušte v těhu hormonám... 😀 😀 😀 Druhé máme vybrané na holčičku Viktorka (to si vybrala Beátka - mají v mažoretkách Viky nebo Klaudinku nebo Valinku) - pěkné jména a na chlapečka jsme měly Matyáše - ale asik dáme české jméno.. uvidíme. 🙂

orlando
5. kvě 2012

tatínek vybral jméno Taťána, dle mého naprosto normální jméno, ale pro okolí jsme exoti. K příjmení Lunterová mi to přijde hezký. Měkké jméno a tvrdé příjmení. Až se vdá, pořád to bude OK myslím. Kamarádky mají Evelínu, Lauru, Sofii...

vevi1
5. kvě 2012

My mame Violettku🙂jsme z toho jmena porad nadseni,doufam,ze nam za nej mala nezakrouti krkem,az ji bude 15🙂nezname zadnou jmenovkyni,bud to jsou jen Violky a pak houslista Sporcl ma Violetu,ale s jednim T.Tak si i myslime,ze bude ve tride jedina.jestli bude rada nebo ne,to teprve uvidime🙂

lucynka46
5. kvě 2012

My ještě nejsme těhotný a už jsme se dohadovali o jménu:o)) Pro kluka máme už od narození našeho Samíka.. Ale pro holku jsme dlouho vybírali. Nejdříve jsme měli Natálku, ale těch je moc. Pak jsme měli Vanesku. Těch je u nás ve vesnici taky dost. Pak byla Sofie, ale kdybychom zavolali, tak by děti nevěděli na koho voláme, protože to je hodně podobné (Samí, Sofí), takže to taky padlo. Teď máme Tea.. Manžel jí říká čája:o)).. Pořád zkoušim navrhnout i jiné jméno, ale tohle vyhrává.. Například Leontýnku nebo Lilianku nebo Nelu. Mně se líbí i Ester. Tea pořád vede:o)

marlenee
11. kvě 2012

Mě se moc líbí Šarota a Aurelie,ale to asi doma neprojde 🙂

levata
17. kvě 2012

má někdo Arletu? říká se jí Letýnka - to zní dobře 🙂

cervena_vila
19. kvě 2012

Já chci Violu, ale mám pocit, že hlavou zeď neprorazím ☹

ssaara
19. kvě 2012

Tak Arletka se nedávno narodila jedné mojí známé 😉

pavlakh
23. kvě 2012

Zdravím Vás.. Já jsem určitě pro Dorotku, Rozálii - Rozárka, Sofii, ale ta moje fakt drahá polovička si vybrala Lindu ! Takže já říkám dejte Lindu, zdrobnělina Lily, Lindinka.. U nás si na to celá rodina zvykla, přátelé mě odsuzují.. ale u nás to bude prostě Linda 🙂

stepanka17
24. kvě 2012

Holky,jak je to se jmény, když chci třeba dát Ella, tedy se dvěma L, stačí to prostě vyplnit nebo to musím řešit na matrice a mít souhlas? Nechci Elu s jedním L. Díky 🙂

apollo11
24. kvě 2012

@stepanka17 Ella je určitě povolená 😉

samui
24. kvě 2012

my budeme mit Ellu a svatek ma v kalenáři 16.3 😉

ancinka
24. kvě 2012

Naše dcera je Inna, ještě se tu myslím neobjevila - tak ať to máte komplet 🙂 říkáme jí Inno, Innu, Inuško, Inuli, Inouši. Před porodem jsme o jménu nikomu raději neřekli, takže to byl trošičku pro rodinu šok, ale rychle si zvykli. Každopádně bych neměnila, bylo to také jediné jméno, na kterém jsme se shodli.

Což je teď průšvih, páč čekáme druhou dceru a jméno pro ni stále není 😀

stepanka17
24. kvě 2012

@apollo11 díky 🙂 to jsem ráda!!

petrajurinova
24. kvě 2012

@stepanka17 my máme Isabellu s dvěma L a s nikým jsme nic neřešili, prostě jsem to takhle nadiktovala v porodnici a hotovo.

lucisa
24. kvě 2012

@stepanka17 úplně bez problémů, myslím, že zdvojené souhlásky nejsou obecně na překážku - Ella, Emma, Nella, Isabella, Inna, Vanessa, apod.

nunacek
24. kvě 2012

@lucynka46 K Samuelovi bych Sofii klidně dala, nepřijde mi to nějak podobné 😉 Ale Tea i Ester jsou super jména 🙂

kacikaci
24. kvě 2012

My máme Amélii 🙂 všichni nám to vymlouvali, ale nás to uchvátilo, jinak např. Sofie dneska už přestává být netradiční, jsou jich plné porodnice!

lucisa
24. kvě 2012

@kacikaci jé a zrovna dnes má 8 měsíců. mmch - my máme Amelii Sophii 😀