Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

fangi
26. črc 2011

@marcelkap Přesně tak, už jsem to tu někde psala, že se to otočí a mezi tisíce Emičkami bude jediná Hanička a budem dávat Haničku 😀 Je to legrace samozřejmě, ale opravdu se ta ještě nedávno netradiční jména stávají tak častými, že se to celé otáčí... Za chvíli bude rarita zase Pavel, Martin, Zdeněk, Ivana .... to bude jednou exotika 😀

marcelkap
26. črc 2011

Už tu taky byla řečená a mě se hodně líbí Izabela...ale tam by mohlo být víc variant - Isabela, Isabella. Máte někdo nějakou zkušenost?

marcelkap
26. črc 2011

@fangi Jo, to máš pravdu...holt se budou víc dávat "světový" jména, jako jinde v Evropě a ve světě. Když budem mít stejnou měnu, co by jsme něměli stejný jména

fangi
26. črc 2011

@marcelkap Jak říkáte Lindě? Taky hezké jméno 🙂
Kdyby se někomu zdálo, že se mi líbí hodně jmen, tak je to tak, moji favoriti jsou asi dvacítka jmen, možná spíš více 😀 Ale ostatní se mi zase vyloženě nelíbí, jen tady se to hemží samými hezkými 🙂

marcelkap
26. črc 2011

@fangi Linduško, Linďulko, Linďulo, Lindi, když zlobí a jsem už vyloženě vytočená tak Lindo! 😀 známí a rodina jí řikaj Lindičko nebo Lindíku - ne, že by se nám to úplně nelíbilo, ale doma to nepoužíváme.
Já mám teda spíš jasný co se mi nelíbí a který jméno bych nedala.

fangi
26. črc 2011

@marcelkap Jj, taky mám jasný, který jména se mi nelíbí a nedala bych a která se mi opravdu líbí, ale těch, co se mi líbí je prostě hodně a z nich zatim nedokážu vybrat, ale ještě to není aktuální, tak třeba mi potom to správné prostě naskočí 😉 Zatím je to tak, že z toho širšího okruhu je to nej každou chvíli jiné a přeci jen těch dětí neplánujeme deset, tak něco budeme muset vybrat 🙂

vanule
26. črc 2011

@marcelkap ahojky, moje 5ti letá neteř se jmenuje ISABELA ač ze začátku nezvyklé, není problém si najít jak ji pěkně oslovovat. Museli jsme si vyslechnout i od rodinky, jak jí vlastně budete říkat??? když už to byl několikátý dotaz, každému jsem říkala, tak asi tak jak se jmenuje-Kačenko na ní volat nebudu, prostě je to Isabelka-mimochodem moje nej nej neteřinka 🙂 tak hooodně štěstí při výběru

marcelkap
26. črc 2011

@vanule Jee, moc děkuju za komentář. Já jsem tak trochu posera dát něco neobvyklýho, ale prostě asi budu muset sama sebe ukecat, že kašlu na ostatní a hlavní je to, co chci já ( a manžel samozřejmě). Teď jsi mi docela dodala odvahy 🙂

sova33
26. črc 2011

@vanule S tím oslovováním naprosto souhlasím, my máme Jáchyma a všichni pořád řešili a řeší, jak mu mají říkat (to je pořád Jáchouši, Jášo a buhvíco ještě). Já nemám problém mu říkat Jáchyme, Jáchymku nebo Jáchymečku, spíš se mi všechny ty pokusy o zkracování najednou nelíbí (jeho jméno je Jáchym, tak proč to měnit, ne?)
Vím, že to není jméno pro holčičku, ale nějak jsem neodolala. Omlouvám se 🙂

michaela2310
26. črc 2011

ahojky holky 🙂 já mám neteřinky : Vaneska, Natálka a Adélka (každá má jinou maminku) Vanesce je už 8 a pamatuju si, reakci babiček a dědečků: a jak jí budete říkat? nebude lepší Anetka??? atd. ted jí říkají Vanďo, a jsou všichni spokojeni 🙂 a v okolí už je jich taky dost 🙂 ale zase ne tak jak Adélek, těch máme v okolí aspon 10 ☹
mně se hoooooodně dlouho líbila Leontýnka, ale ty se ted v okolí taky docela rozmnožily 😠 a už se mi přestala líbit 😒 ted už jsme rozhodnutý pro Lauru Nelu ....

vanule
26. črc 2011

@sova33 správně. Dřív opravdu byli zvyklí na české jména (nejlépe po rodičích-nic proti) a najednou někdo "si dovolí" dát nějakou "výstřednost" ale proč ty otázky a jak mu vlastně říkate....no prostě tak jak se jmenuje

vanule
26. črc 2011

@marcelkap teď čekali k Isabelce sestřičku a udělali to mazaně, do poslední chvilky neříkali jméno a prostě je to Viktorka a nikdo s tím nic neudělá! 🙂

michaela2310
26. črc 2011

@vanule brácha i manžel mají jméno po tátovi a je to docela problém, např. když příjde dopis a není tam ml. tak to rodiče otevřou a nepatří jim to !!!!!! 😠 😠 a nebo, když se o někom mluví, tak se musí dodávat kterej.... takže my jsme si řekli, že když je spousta hezkých jmen, tak proč dávat ty samé!!! ale chápu, že někdo v tom má tradici 😉

fangi
26. črc 2011

@vanule Naprosto souhlasím, do puntíku !! 😉 Zrovna u jména Isabela opravdu nechápu otázku, jak jí budete říkat, tam snad každého něco napadne a jestli ne, tak bych řekla, že není problém ve jméně Isabela, ale někde jinde 😀
@marcelkap Isabela mi nepřijde žádný úlet, vůbec bych se toho nebála 😉 Linda také není časté, ne? Neznám žádnou malou Lindu a z dospělých jen jednu. Takže Isabela proč ne 🙂

michaela2310
26. črc 2011

@vanule přesně 🙂 my jména taky nikomu neříkame, hlavně když chceme pro holčičku dvě.... to by bylo řečí!!!! 😠 ☹ 😖 proč, a jak jí budeme říkat, a jestli nejsme blázni, stačí jedno atd.... ☹ takže jak pohlaví tak jméno bude překvapení 😉 pak ať se klidně všichni staví na hlavu 🙂 bude jim to prd platný 😝 😵 😵

vanule
26. črc 2011

@michaela2310 u nás to bude jednou problém, až se zadaří (což doufám bude brzy) tak chlap by nejraději měl pokračovatele i ve jméně...ale přesně jak říkáš kalendář je plný jmen proč se opakovat. Navíc já ho dráždím a říkám mu, že pokud budu muset podstoupit všechno (myslím IVF) tak si i vyberu 😀

lucisa
26. črc 2011

@vanule přesně tak, neříkat nic předem a postavit je před hotovou věc, a srovnejte se s tím, jak chcete 😉

fangi
26. črc 2011

@vanule @sova33 @marcelkap Tak někdo se třeba ptá, jako jsem se ptala teď já marcelkap na Lindu, čistě pro inspiraci, jaké zdrobněliny a odvozeniny jsou a nebo taky z důvodu, aby oslovoval to miminko tak, jak se to rodičům líbí, jak ho oslovují oni 🙂 Ale když se někdo zeptá jako blbec "jak mu PROBOHA budete říkat" , s tím patřičným tónem a výrazem zděšení, tak to je fakt lidská omezenost !! Jméno je už samo o sobě snad jméno, tak když vím, že se miminko bude jmenovat například Max, tak je to snad pro mě Max a víc to nemusím řešit, někteří fakt no comment, ale tak to je o lidech 😉

lucisa
26. črc 2011

@fangi Kámoška má Lindu, už jí je 13 let a to jméno ji drželo už při prvním dítěti, ale byl to kluk, je mu už 20. A kromě klasických tvarů Lindy jí říkají ještě Lili, když byla menší i Lilinko.

michaela2310
26. črc 2011

@vanule neboj!!!! určitě to břijde brzo!!!! my se o mimčo snažili skoro rok, už jsem taky přestala doufat, že se nám to samotným podaří, no a když jsem si říkala, že počkáme po sezoně (pracuju jako servírka - tak že asi tak v září) začneme na mimču zase pracovat, tak jsem zjistila, že budeme tři 🙂 ono se lehko radí, vid? mně taky všichni říkali, abych to neřešila, že to přijde sama - byla to sice pravda, ale ono se tomu těžko věří!!!!! držím moc palečky, ať se brzo zadaří!!!!!! 🙂 😉

vanule
26. črc 2011

@fangi a bohužel, že se někdy takových lidí najde 😨

fangi
26. črc 2011

@lucisa Přesně tak ! Jinak má každý pocit, že zrovna on do toho ještě může mluvit 😀 Ale když už se tak miminko jmenuje, tak se tak prostě jmenuje a hotovo. Když dcera přivede domů představit přítele a řekne, jak se jmenuje, tak taky nikdo neřeší, jak se mu bude říkat a proč zrovna takové jméno 😀 😀 😀

niina
26. črc 2011

Ahojte maminky, já jsem nedočítala zpětně, jen jestli můžu vám sem napíšu svoje nej jména 🙂 miluju cizí jména, takže mezi favority holčičích jmen patří Deborah-Debi, Lajla a Jeniffer 🙂 a jelikož máme zatím chlapečka, tak aby těch cizích jmen nebylo málo, máme doma Dennyho 🙂

sova33
26. črc 2011

@fangi To nemělo být mířeno na tebe 🙂 Mně spíš vadí, že to řešili u našeho prcka furt, jak mu budou říkat (jako třeba oni, jako by Jáchym nebylo dostatečně dobré nebo co). Ale přiznávám, že mám několik jmen u kterých se ptám, jak se jim říká (mám nějaký "problém" oslovit někoho - Anno nebo Jane, takže tam se ptám já, jak mu říkají 😀

lucisa
26. črc 2011

@michaela2310 to je tak vždycky, jak můžeš nemyslet na něco, po čem toužíš, zvlášť když na tom "pracujete", i když si říkáte, že to není cílené. 😉 Honě štěstí

fangi
26. črc 2011

@vanule Jak jsem psala, ještě mimčo nečekám, tak jsem zatím z těch, co doufají a myslí, že jim se toto vyhne, ale věřím, že to člověka pak až překvapí, kolik takových lidí má tyto hloupé otázky, poznámky a komentáře 😠 Pro jistotu to ale vidím tak, že si to také necháme pro sebe, přijde mi to i hezké, prožívat chvíli to štěstí a tajemství jen ve dvou 😵

vanule
26. črc 2011

@michaela2310 Děkuji. Akorát, mi příjde, že se všechno tak táne a protahuje a snažím se na to nemyslet, tedy aspoň myslím 😕 ...ale já chci moooc moc věřit, že se zadaří

sova33
26. črc 2011

@michaela2310 To je nejlepší, my jsme taky nikomu jména neprozradili (teda pár lidem jo, ale pořád jsme mlžili, takže vlastně nikdo nevěděl do poslední chvíle nic). My jsme pohlaví netajili, my jsme ho ani neznali, nenechali jsme si to říct a bylo to fakt úžasné překvapení 😉 Takže jestli do toho půjdemem znovu, uděláme to stejně. Necháme se překvapit a jména nikomu říkat nebudeme.

fangi
26. črc 2011

@sova33 Ani jsem nemyslela, že je to na mě, jen dodávám 😉 Podle mě není nic na tom zeptat se, jak miminku říkáte, pokud se to řekne hezky mile a ve vhodnou chvíli, tak to ti rodiče třeba i rádi řeknou, pyšně 🙂 Ale je to fakt úplný opak toho, když je to, jak jsem psala, s vyděšeným výrazem, že chudák dítě nebo jak JÁ mu jako budu říkat 😖 Třeba u Jana někdo říká Honzíku a někdo Jeníčku, tak myšleno v dobrém, chci oslovovat tak, jak se rodičům líbí. Nicméně to se dá většinou hned "vyposlechnout", jak mu říkají 🙂

fangi
26. črc 2011

@sova33 Nebo takhle - asi bych jména řekla těm nejbližším, u kterých vím, že reakce bude milá a budou se těšit s námi a mám to štěstí, že takové vedle sebe mám, kde jsem si tím jistá, i kamarádky, ne jen rodinu 🙂 Ale tam, kde třeba i v rodině mám pocit, že by přišly hloupé poznámky a diskuze a nedejbože přesvědčování to změnit, tak tam je lepší opravdu neříkat nic 😉