Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

adellaide03
18. lis 2011

@saronka Taky jsme u Deniska mělí pro holčičku Melisu. Teď opravdu vůbe nevím

milunka11
18. lis 2011

My máme Evelyn 🙂

sarkachmelova
19. lis 2011

@milunka11 to je krásné !!! Mně se moc líbí Evelína, ale máme Anežku a jsme Chmelovi, tak nevím, nevím 😀

marinka
19. lis 2011

@leiladelly Jů, tak to je paráda, i s tou Sofií 😵 My máme Leontýnku, takže už bych takové jméno na případného dalšího prcka dát nemohla, ale opravdu mě to nadchlo 😵

milunka11
19. lis 2011

Na příjmení nehleď,stejně ho za pár roků holka shodí 🙂 Evelína je krásné české,ale moc dlouhé...tož jsme zvolili Evellyn,ale dvě L nám nepovolili,tak jsme zůstali u Evelyn 😀 a je Kudláčková 😀 takže taky pecka,ale jak říkám,stejně je to jen na pár roků,pokud teda nenarazí na nějakýho Pepu Honitbidlo,nebo Frantíka Jebavého 😖 to by pak asi zůstala u své Kudláčkové 😲

sarkachmelova
19. lis 2011

@milunka11 pravda, pravda, příjemní bude mít stejně jednou jiné.. ale k té Anežce.. no každopádně je to úžasné 🙂 Evelka, Evel 🙂 zamilovala jsem se do tohoto jména 🙂 strašně bych u druhého dítka chtěla nějaké neobvyklé jméno 🙂

saronka
22. lis 2011

tak my čekáme kluka..tak migruju do netradičních jmen pro kluky..u holky jsem měla Melisu nebo Stelu 🙂)

terimelko
4. pro 2011

My máme dceru Vanessu Ellu 😵

lucisa
10. pro 2011

Mám tip pro všechny maminky čekatelky nebo snažilky, které váhají nad výběrem jména a nechce se jim investovat do knížky M. Knapové. Včera jsem dostala stolní kalendář na rok 2012, jmenuje se Krásy Čech a Moravy, autorem je Jiří Morávek a takový kalendář jsem ještě neviděla.
Nejenže je přímo každý den rozšířený o další jméno (takže kromě klasiky je tam jedno navíc), ale navíc má v úvodu rejstřík, kde je uvedeno dalších x jmen, které se do kalendáře nevešly a myslím, že je to slušný výběr. Přímo na úvodní stránce je navíc informace, že kalendář obsahuje rozšířené jmenné kalendárium.
Takže za pár korun máte v ruce slušnou porci různých jmen (pokud nebudete tak moc trvat na významu jména, které jsou v knížce Knappové, ale dá se různě zjistit i na netu)
http://www.inetprint.cz/stolni-kalendar-krasy-c...

petja
12. pro 2011

@lucisa A to lze koupit jen přes net? Mi se ten kalendář nějak nezobrazuje...A jména tam uvedená,jsou teda uznaná vyšším aparátem,ju? 😉

lucisa
12. pro 2011

@petja Ne, určitě je to jen v obchodech, já dávala ten odkza, aby byla vidět první stránka a mrzí mě, že se ti nezobrazuje.
A přímo na té úvodní stránce je napsáno, že je uvnitř rozšířený jmenný seznam, schválený Ústavem pro jazyk český Akademie Věd ČR, takže žádný strach.
mmch, dnes by sis musela vybrat fakt výstřelek, aby to nebylo schváleno, jinak běžně slýchaná jména, ať už z různých cizích filmů, jsou povolená.

petja
12. pro 2011

@lucisa sem zadala název a ukázalo se to,díky.já se po tom mrknu ve městě,ale nedivila bych se,kdybych naopak štěstí neměla...

anit_00
23. pro 2011

@meix My chceme mit Eli, ale Tvoje Elissa zni taky skvele, mozna se inspirujeme ;)

petja
30. led 2012

Holky, ANTONIE nebo ALICE?

januzza80
30. led 2012

Ahojky ja sice nemam netradicni jmeno pro holku 😀 Moje dcera se jmenuje Alenka.Tak nic zvlastniho,ale jmeno k ni opravdu pasuje,ale kdybych mela jeste jednu holku,tak bych dala bud Emily nebo Melanii

jasekd
30. led 2012

@petja Jak chcete rikat antonii? Za me asi Alice, i se mi to libi vic k ostatnim detem. Teda takhle na posledni chvili, to nezavidim, to rozhodovani 🙂 My se shodli jen na jednom jmene, takze to byla od zacatku Vendula.

vorllinka
30. led 2012

@petja jednoznačně Alice 😉 Krásné jméno a k Jolaně a Filipovi se krásně hodí. Toničku neee 😅

lucisa
30. led 2012

@jasekd , @petja kámoška dala Antonii po dědovi a říkají jí Toňa, Toňula, Tony, i Aňo......

januzza80
30. led 2012

ja jsem taky pro Alici

brusinka.pusinka
30. led 2012

my máme v rodině čerstvě narozenou Olivii je to užasné jméno 😉

jasekd
30. led 2012

@petja
@lucisa Tona je treba fajn 🙂 kdyz Antonie nebude Tonicka, tak by to i slo, fakt nevim teda, ale k predeslym jmenum stejne asi tu Alici 😉

michaela2310
30. led 2012

@petja jsem pro Alici, taky jednu v rodině máme, je to pěkný jméno 😉

lucisa
30. led 2012

@jasekd , @michaela2310 to taky každopádně souhlasím, že k Jolaně a Filipovi mi nejlíp zní Alice, Antonie je k nim hodně dlouhá..... a zní tak staromilsky 🙂

lucisa
30. led 2012

Jo a já znám jednu Alici a jí se odmala říkalo Ája, ani nevím proč, snad že to neuměla vyslovit.... 😕

petja
30. led 2012

No samože by jí hojně říkali Tonko,Toňo,Tony,mi přijde to jméno zajímavé že je tak pestré.Jednak taková vznešená forma Antonie,jednak ta pohodová Tonja.To by chtěla každá,ne? 😉 😅

lena89
31. led 2012

ahoj holky,chtěla jsem se vás zeptat jestli nemáte nějaké nápady na jméno pro holčičku začínající na E.Máme už jednu dceru která se jmenuje Eliška a chtěla bych aby jména holek začínala obě na stejná písmena,bohužel ale moc velký výběr není,tak pokud byste na nějaké jméno přišli sem s ním 🙂

weri1
31. led 2012

@lena89 elen, edita

weri1
31. led 2012

@petja alice

sova33
31. led 2012

@lena89 Mně se dost líbí Ema nebo Emilka. A docela i jména jako Evelína (ale to je už na mě dost odvážné)

sova33
31. led 2012

@petja Za mě teda Antonie 🙂