Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

dendinka
30. kvě 2011

ale mně to abigail nepřijde divný ono to vlastně jakoby není ani cizí, je to normálně v českým kalendáři, jen se na to jméno nějak pozapomnělo a i se mi líbí jeho význam, pro nás je docela výstižnej

katule01
30. kvě 2011

Tak u mě vede už snad někde od střední jméno Sandra, strašně moc se mi líbí a ani jich moc není, teď jsem poznala první 🙂 Akorát je to horší se zdrobnělinama... 🙂

fangi
30. kvě 2011

@katule01 Ještě jsem nedočetla a už jsem se chtěla právě ptát, jak se dá Sandře říkat 🙂 Já bych tohle jméno nedala, ale jednu malou Sandru znám a ani nevím, jak jí oslovit, Sandruška? Vím, že dospělá Sandra si může říkat Sandy, ale jinak nevím.

katule01
30. kvě 2011

@fangi no dospělá může Sandy, ale to se mi právě líbí přímo to "Sandro" U malý se může právě buď Sandýsek nebo Sanynka, Saný, Sandý a nic jinýho mě fakt nenapadá zatím 🙂

kristi
31. kvě 2011

@katule01 Sandře jsme říkali Sanďulo

jamys
31. kvě 2011

moc pěkná diskuze....my také s holčičkou nevíme, kluk je jasný, ale já mám vybranou Magdalenu, jenže s příjmením, které je na 12 písmen je to pomalu celá abeceda ☹ jaké máte zkušenosti třeba s vlastním jménem a příjmením? Já mám relativně krátké (děti budou po přítelovi)... a díky tomu, že jeho příjmení začíná na La... tak všechna jména jako Stella, Nela... vypadávají ze hry, protože by to byl jazykolam....je to náročné, což? 😉

apollo11
31. kvě 2011

@jamys Mně se třeba dlouhá jména líbí, bývají melodičtější, vůbec bych se tím neomezovala 😉 Já měla za svobodna taky delší příjmení a nikdy mi to nevadilo. Podepsat jsem se zvládla 😀. Jedna spolužačka měla celkem 22 písmen a znělo to v pohodě. Magdalena je moc pěkný, však se to dá i krátit 😉

trija
31. kvě 2011

@jamys já měla za svobodna jméno a příjmení dohromady na 12 písmen, takže pohoda a teď to mám na 9 🙂 co mám, ale kamarádky co mají dlouhé jméno i příjmení tak na to docela nadávaly. my měli dobré, že příjmení máme krátké a stejné jak pro holku tak kluka, takže v tom jsme omezeni nebyli,ale zase jsme vybírali takové, které se bude k příjmení hodit, protože máme maďarské příjmení. moc se mi nelíbí vyloženě české jméno a k tomu cizí příjmení a naopak. myslím, že by to mělo lahodit uchu 🙂 takže budeme mít Viktorii,ale hodně se mi líbí i Michaela a Aneta.

trija
31. kvě 2011

holky a jak by jste říkaly Viktorii? mě napadá jen Vikča, Viktorka, Vitule a Viky, ale jinak nevím. Neznám osobně žádnou Viktorii, tak ani nevím jak se jí může říkat 🙂

louherz
31. kvě 2011

Ahoj holky, v práci jsem objevila jméno Agnesa, Elza (Lvice Elsa🙂) a kámoška dělala daňové poradenství Diamantýně

jamys
31. kvě 2011

Holky, celkem je to 21 písmen ☹ to me ta mala bude od 1.tridy nenavidet 😉 a Magda se mi nelibi.... asi vyhraje Julie nebo Elen. A nebo ji dam prijemni po sobe 😀 to je kratsi 🙂

marketnieuw
31. kvě 2011

@apollo11 mne se taky libi delsi... a uplne nejlepsi je, kdyz ma delsi jmeno stejny pocet hlasek jako prijmeni, to uz je potom jako basnicka ...

nunacek
31. kvě 2011

@dendinka Kdy má Abigail u nás svátek? V českém kalendáři jsem to jméno nenašla. Jen v maďarském 9.2..

@katule01 @fangi Jedné holce říkali všichni Sany, San. Ale nejhezčí je to jméno v základním tvaru - Sandra 🙂

@trija Nejhezčí je říkat jí Viktorie 😉 Pak je hezké Viky. Kamarádky známá Viktorii mají a říkají jí Viktorko, ale to se mi moc nelíbí 😅 ale je to asi nejčastější oslovení tohoto jména.

@jamys Znám holku, tak měla 20 písmen jméno + příjmení. Já bych to asi zas tak moc neřešila tu délku...

dendinka
31. kvě 2011

@nunacek ono možná i záleží na vydavateli kalendáře, protože já ho normálně v diáři na letošek nemám, ale ve strarým na loňskej rok ho mám napsaný na toho 9.2. a když se podíváš na seznam jmen na stránce http://jmena.zex.cz/ tak je tam taky uvedený, že má svátek ten den

kristi
31. kvě 2011

@trija jeste Tori 🙂

kristi
31. kvě 2011

@jamys ja mela 17 pismen a dobry 🙂 dcera ma celym jmenem 19 a zatim si nestezovala 😀

jasekd
31. kvě 2011

@jamys Moje dcera ma prijmeni 12 pismen a jmenuje se Vendula, cili 19. Proste se nam to jmeno libilo, zas tak casto se podepisovat nebude 😉 Moje favoritka Zuzana, co mi neprosla, by mela jen o jedno min. A manz. sestra se jmenuje Iva a mne se moc nelibi, ze to jmeno je proti tomu prijmeni az moc kratke, takze kdyz se to vyslovi, splyva to do jednoho slova... Jejich rodice prave kvuli tomu prijmeni dali kratka jmena (Iva, David, Jan)., takze kazdy podle sveho vkusu at se rozhodne.

knobloska
31. kvě 2011

Ahoj, my čekáme druhou holčičku a líbí se nám Mariana, ale nějak na to asi nemám odvahu. Byla bych proto ráda za vaše názory. Díky

kalo
31. kvě 2011

@knobloska Mariana je krásné jméno!!! Hlasuji pro! Myslím, že nějak extrémě extravagantní to není a přitom se bude od těch všech Terezek, Kačenek a Elišek odlišovat..... 😉

kach82
31. kvě 2011

@knobloska mooooooc krásné jméno, opravdu. Já bych se ho nebála, pokud vám trošku ladí s příjmením. 🙂
Mariana, krásná panna... v čem to bylo? 😵

evena
31. kvě 2011

@knobloska ahoj, proč na to nemáš odvahu? 🙂 my jednu doma máme, jméno není dle mýho nějak vyjímečné nebo extravagantní 😀 Marianek se narodí ročně okolo 150 .. 🙂

evena
31. kvě 2011

@kach82 nebyla to Mahulena krásná panna? 😀
jinak Mariana byla v Sandokanovi a v Hoodovi .. už teď si dělám standu že kdyby jednou druhé byl kluk, bude to Robin 😀

kach82
31. kvě 2011

@evena a jooooo 😀 😀 😀 to je podobné 😉 😀

fangi
31. kvě 2011

@knobloska A Marianka a Kristýnka jde taky pěkně k sobě 🙂

bubbble
31. kvě 2011

ahojte, kamaratke sa ma za par mesiacov narodit dievcatko a chce ju nazvat Melody... co si o tom myslite? kamaratka nema nejake typicke slovenske priezvisko, kratke, ale predsa len ma na konci -ova. Mne sa to teda nejako extra nepaci, predsa len sme na slovensku a je to tu trochu nezvycajne - nie ze by sme boli "zaostali", ale sme slovansky narod a to ze sa u nas davaju slovanske mena je normalne... Ale samozrejme je to jej vec, nic proti nemam, len ma zaujima ako sa to paci vam. 🙂

Co sa tyka mna, chcela by som odjakziva Lucku 🙂 a chlapca Damiana, resp Doriana, Dalibora...

knobloska
31. kvě 2011

@evena jé teď jsem si všimla, že máte Máju. Je to krásný jméno a Mája mě nenapadla. Příjmení máme hrozný, k tomu neladí nic 😀

evena
31. kvě 2011

@kach82 no jo 😀 Mahulena je taky krásný jméno, mě je sympatická Bočanová, tak asi proto 😀

@knobloska u toho jména je výhoda veliké škály zdrobnělin, klidně i od Marie 😉 O Marii jsem uvažovala, ale nakonec zvítězilo Marian / Mariana ... až bylo jasné pohlaví, tak si spousta lidí oddychla (včetně mýho doma), protože nikdo to v klučičí verzi nemohl zkousnout 😀 a Marianu máme v rodině - Májina prapraprababička 🙂

@bubbble Melody proč ne 😉

kalo
31. kvě 2011

Mahulena neeeee 😝 Bočanová sice sympoška je, ale nevím proč mi tohle jméno evokuje nějakou tlustou selku 😀 😀

@evena A tvoje malá Mája zdrobnělé od Mariany ?? Moc hezké..

knobloska
1. čer 2011

@evena my js´me totiž s manžou spíš na tu klasiku, když slyšíme nějaký neobvyklý jméno, tak si spíš ťukáme na čelo. Já jsem chtěla Marii, ale neprošla mi kvůli oslovení Maruško. Tak už jsme ze zoufalství koukali na net a hledali, a u Mariany manžel řekl, že proč ne, že se mu to líbí. Takže teď vybíráme mezi Veronikou, Gabrielou a Marianou.

vorllinka
1. čer 2011

@knobloska z těch tří jmen se mi nejvíc líbí Veronika a Mariana nejméně 😉