Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

simcza
21. čer 2011

@red.miky jj, přesně tak nějak sem to měla na mysli. 🙂

jasekd
21. čer 2011

@ani3012 😀 Ja taky rikam Vendule Martinku a naopak... Ale jsou si tedy aspon vekove bliz nez tvoje deti 😀

helloise
23. čer 2011

@dendisa No právě, tuhle reakci slýchám velmi často 🙂 a tak je to i se jménem Rita ... , které se mi taky docela líbí. Ale bohužel obě tak trochu psí. Přitom Bella je pouze částí Isabelly - no taky bych si netroufla !

helloise
23. čer 2011

@marketnieuw jo jo, přesně - z Twilight ! Ale mě se líbilo, že je to takové jemné ...

sandynka
24. čer 2011

Mě napadlo, že Nela je taky v podstatě "psí jméno". Znám plno psů Nelin 🙂 A přitom se to jméno dává velmi často a mě se taky líbí. No a Bella se mi zdá pěkné. Chtěla jsem se odvážit, ale asi nee. Do Isabelly se mi nechce a jenom Bellu nechce zase manžel 😀

duhova_vila
1. črc 2011

Ahoj holky, poraďte, jestli byste vybraly něco z těchto jmen: Amálie, Anastázie, Anděla, Apolena
Líbi se mi všechna, ale každé má své malé "ale" 😖 Na ničem jiném se ale asi s manželem neshodneme.

michaela2310
1. črc 2011

@duhova_vila ahojky, já bych se líbí Amálie a Anděla.... dala bych asi Andělku, Amálek už je docela dost 🙂

nunacek
1. črc 2011

@duhova_vila Amálií je moc, takže tu bych nedala (dala bych variantu Amélie, ale ta v tvém výběru není). Anastázie a Anděla bych nedala. Apolena je pěkné. Takže pokud mám vybrat jedno jméno z těchto, tak Apolena. Taky jde o to, k jakému příjmení to je.

kristi
1. črc 2011

@duhova_vila mne se libi Stázinka 🙂

marinka
1. črc 2011

@duhova_vila Mně se nejvíc líbí Anastázie a Apolenka, Amálek je teď opravdu moc, Andělku bych nedala..

duhova_vila
1. črc 2011

My tu dokonce nemáme ani Amálky nemáme 🙂 Já nepotřebuji vyloženě jméno, které nemá žádné další dítě v okruhu deseti kilometrů. To bych musela hledat v trochu jiných vodách 😎 A ze zkušenosti vím, že to nakonec dopadá tak, že když člověk vymyslí pěkné neobvyklé jméno, najednou se stejně objeví třeba u sousedů 😀
Příjmení máme takové zahraniční s -ová, můžeme si k němu dovolit naprosto cokoli. Má devět písmen, nevím, jestli to s Anastázií není už moc dlouhá kombinace.
Amélie nechci, bereme spíš kalendářová jména a navíc už ji mají známí ve Francii. Jen nevím, jestli nemusejí Amálky stejně hlásit, jestli jsou s á nebo é. Nevíte?

kristi
1. črc 2011

@duhova_vila jsou obě - Amálie i Amélie

jasekd
1. črc 2011

@duhova_vila Berete jen jmena na A? Z tveho vyberu v dnesni dobe budes nejoriginalnejsi s Andelkou, ale to bych nedala, libi se mi docela ta Anastazie, ma hodne podob (Aňa, Stázka, ale taky Nasťa 😅 ), je to neco jako Alžběta, tu ma kamaradka (Ali, Ála, Betka, Bětka, Bětule, Bety, Líza...). Jeste me na A napada Aneta. Znam jednu Apolenu a rodice ji rikaji Api, coz mi prijde takove psi... Mne se moc libi Anika (Annika, ted nevim, jak se to pise, je to tusim ve Svedsku), kdyz mate to cizi prijmeni, ale rikas, ze chces kalendarove jmeno. Ale prijde mi to neobvykle jmeno a pritom zadna ulitlost typu Charlotte, Bernadette, Jeanette apod, ktery se sem vylozene nehodi. Problem by asi byl, zda psat jedno nebo dve n... Svatek by mohla mit na Annu. To me jen tak napadlo, kdyz jsme resili jmeno pro nasi dceru, ale my mame ceske a jeste trosku srandovni prijmeni, tak my svetovi byt nemuzem a dali jsme tedy echt ceske jmeno, na muj vkus nejdriv az moc, chtela jsem k Martinovi podobne obycejne, ale mezinarodni...

simcza
1. črc 2011

@duhova_vila líbí se mi Anastázie. Andělu bych já osobně taky nedala. Ale ve vedlejší vsi je jedna malá Andělka (po babičce) a holčička je krásná, okatá, kudrnaté světlé vlásky ... krásně k ní to jméno pasuje.

duhova_vila
1. črc 2011

Nebereme jen jména od A 🙂 , ale jsou to zatím jediná, na kterých jsm se trochu shodli.
Stázka se nám obě moc líbí, jen řeším, jestli není moc dlouhá a nebude to v dnešní době působit jako pro babičku.
Andělka se moc líbí manželovi, já se bojím, aby se jí děti nesmály, přecejen je to takové zvláštní jméno s asociací na Anděla.
Amálie mi připadá snesitelná a vím, že je to jméno z první padesátky (?), takže by s ní neměl být větší problém.
Apolena se mi líbí, ale ta se snad nedává vůbec. Varianta Api je nezvyklá, asi bychom jí říkali spíš Poly. A je tu asociace s polenem.

nunacek
2. črc 2011

@duhova_vila Amélie je v kalendáři spolu s Amálií 😉 Ta Anastázie na mě působí trochu staře, ale v dnešní době by to bylo netradiční jméno 😉 Zrovna jako Anděla. A oslovení Apoleny Poly mi připomíná film Jak utopit doktora Mráčka 😀 😉

jasekd
2. črc 2011

@duhova_vila Kdyz se vam to libi, tak do toho jdete 😉 Vdnesni dobe se sejdou ve tride Sarah, Sofie, Ellen, Mia apod, a na druhe strane opet frci Alzbetka, Frantiska, Josefina, Anna, Marie... Takze za exota asi nebude. Taky jestli ti nevadi pripadne pripominky okoli a rodiny, manzel hrozne chtel Natasu, mne se to nejdriv libilo, jenze okoli nam to tak zhnusilo, krome jedne kamaradky, ktera byla nadsena, ze jsme ustoupili, teda ja, on na tom trval, navic nevim, jake bych pouzivala zdrobneliny, nebot Nataska je desne, Naty se mi taky nelibi a navic je to Natalie (kazdej rikal, proc nedame Natalii, no, protoze se nam nelibi...). Nakonec jsem tedy s vyberem moc spokojena, ale uplne presvedcena jsem nebyla, ale ja vybrala prvni jmeno, manzel tohle, a ted mu to schvaluju 😉 Nicmene pokud vam Amalie pripada jen snesitelna, tak se na ni vykaslete. A ty asociace budou na kazde jmeno. Poly-poleno, Anastazie - Nasta, Amalie - vila Analka 😅 tohle neni z me hlavy, to jsem slysela... To ta Andela je na tohle snad nejlepsi.... Andel myslis jako stanici metra a okoli? Jestli jste z Prahy... Jinak to nikoho nenapadne, si myslim.

baca
2. črc 2011

Holky, dnes jsem potkala devítiletou holčičku, která se jmenuje Cecilie 🙂

lukava
2. črc 2011

@baca moje kamaradka ma taky Cecilku, je ji ted rok a pul, taky mi to nejdriv prislo divny, ale zase je to fakt extra jmeno a na tu malou dablici se to docela hodi : )

lerak
2. črc 2011

Ahoj, me se treba pro holcicky strasne libi Johana a Rozálie. Máte někdo Johanku? Jak se jí dá říkat zdrobněle? Johy se mi moc nelíbí ☹ Uvidíme, jestli to u manžela projde 🙂 Zatím u něj vede Šárka, ale v rodině máme jednu a ta čeká holčičku taky Šárku. Kompromis je Gabriela, ale to mě přijde tvrdý. Chlapecké jméno máme netradiční 🙂 V evidenci u doktorky jsme jediní a v porodnici jsme byli za "exoty". Máme české kalendářové jméno.... Dnešním "trendům" moc nefandím a obzvláště zdvojeným souhláskám či dvěma jménům... Ale každého věc, nechci nikoho urazit.

katule01
2. črc 2011

@lerak Známý mají Johanku a říkají jí Johny (Džony)... a Johan...

lerak
2. črc 2011

Džony me taky napadlo 🙂 Svagrova hned "to ji budete rikat Hano?", to neeeeeee. Ale Rozalie je prekrasny a ma hodne podob, ale manzel je konzerva a pripada mu to jmeno priserne napadny. Ja si ho zamilovala diky Byli jednou dva pisari. Ten serial uplne zboznuju. A jak to tam vzdycky rikali "Dobre rano Rozaaaaalie" 🙂

jankapavol
2. črc 2011

@duhova_vila jo,ta Anastazie je pěkná

michaela2310
3. črc 2011

@lerak ahoj, se mnou na ZŠ chodila holčina Johanka a říkalo se ji Jožina, Jožka, říikali jí tak i doma....

jana.kali
3. črc 2011

@lerak Ahoj, mě se jméno Johanka také moc líbí. Učila jsem Johanku a říkali jsme jí dlouze Johý nebo Johčo.

albi
3. črc 2011

ahoj, my máme Antonii, říkáme jí Tony, Toníku, Toničko 😉

lerak
3. črc 2011

Antonie je krasny jmeno. A pro kluka se me libi jak Antonin, tak Frantisek 🙂

nunacek
3. črc 2011

@lerak Znám dvě Johany, jedné se říká fakt jen Johano a druhé se říká Jožo, Johy, Johano...

martja007
3. črc 2011

Ja mam Zaru Frances.
Ale ziji v zahranici kde obe jmena jsou bezna.

bocinka
3. črc 2011

tak my máme Sofii, po mojí prababi, nejdřív jsem myslela, jak budeme origo a ono prd, teď Sofinky letí.... chtěla jsem Sophii, ale k Machová se to moc nehodí.... kdybych měla další holčičku - moc bych chtěla - tak by byla Amélie (když mi to doma projde), nebo Sabinka