Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

irenee
3. črc 2011

My máme Zitu, říkáme jí Zituško, Zitulko a když zlobí tak Zitule - to fakt nesnáší 😀

luciehynkova
3. črc 2011

Zita se mi taky moc libi, ale to uz by mi asi neproslo...mame Ninu a tu jsem si musela taky vybojovat 😉

michaela2310
5. črc 2011

Mně se líbila Zora a Nora 🙂 ale neprošlo mi ani jedno .... 😠

lucisa
5. črc 2011

@bocinka 😀 😀 😀 😀 my máme nejmladší dceru Amelii Sophii 😉

bocinka
5. črc 2011

@lucisa jéééé.... to je v jednom.... 😀 😀 😀

lucisa
5. črc 2011

@bocinka njn, v jednom, když je tolik pěkných jmen, tak přece nebudu dávat jen jedno, musím jich vypotřebovat víc 😀 😀 😀

bocinka
6. črc 2011

@lucisa to mě teda nenapadlo.... 😀 😀 říkáte jim oběma jmény????

lucisa
6. črc 2011

@bocinka ano, oběma jmény plus další obměny atd. atd., slyší na všechno, pokud teda chtějí, jak ne, neslyší na nic, jako ostatní děti 😀 😀
Kukni do mého fotoblogu, mám tam o tom napsaný článek. 😉

ydcvhvbchf556
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maxi.smile
6. črc 2011

Madlén, Madelein, Marlén ?? 🙂 Marlén by se mi líbila, i když nejsem zastáncem extra netradičních jmen...ale neprošlo...

michaela2310
6. črc 2011

mně se taky jeden čas líbila Melissa - ale to všichni říkali, že je to jak delissa 😠 a nebo Melinda - a všichni pinda 😲 tak nakonec nic 🙄 😠 ☹

kalo
6. črc 2011

@michaela2310 Zrovna takto se mi líbila Mia a komentáře typu, že je to jak jméno pro kočku...atd. Když se vám nějaké jméno líbí, tak radši to s nikým radši neprobírat (prarodiče atd. budou stejně paf, když vyberete něco netradičního)

saronka
7. črc 2011

nakoukla jsem a čtu tu samá krásná jména..my máme Sofii, líbílo se mi to to tak 8 let, vůbec jména co se mi libili, jsou ted moderní 🙂 nejdříve manžel nesouhlasil ale pak svolil 🙂 hodí se nám to i k příjmení, ale k mému původnímů, českému vůbec 🙂 jinak se mi líbí Rozalie- ale v přijmení máme 2 r tak by to byl jazykolam, ale Rozalie byla moje prababička a praprababička 🙂) jinak u druhého u holky asi Nina nebo Ella na tom se dohodneme, ale mě se líbí i Melanie, prostě trošku zvláštní ale ne zase exotické 🙂) taky k Sofii prostě nemůžeme druhou dát Janu, i když je to hezké jméno 🙂 ale líbí se mi i Vivien ale to je už moc exotika 🙂
@kalo Mia se mi moc líbí ale příbuzní takhle pojmenovali psa..vůbec nechápu, proč se psi pojmenovávají lidsky 🙂 tady na sídlišti máme 3 Maxe, Kubu, filipa.. jako psi 🙂)

anieanne
7. črc 2011

Mě se hrozně líbí Sofie, ale je jich najednou okolo mraky.. Elena je krásný jméno, ale naše příjmení začíná na "Na"..., takže to by asi taky nešlo.. I když moje jméno taky končí na "na" 😀 Takže my když by byla holčička, tak asi skončíme na nějaké klasice, Klárka, Eliška nebo tak..

anieanne
7. črc 2011

@michaela2310 Zorka se mi taky hrozně líbí, a k našemu příjmení by šlo perfektně, ale je to moje teta, tak nic..

theatomova
12. črc 2011

Ahoj, já osobně se jmenujuThea 🙂 Až budu jednou matka, moje dítě bude mít nějaké krásné, typicky české jméno. Jako malá jsem kvůli tomu měla neskutečné problémy, nikdo nevěděl, jak mi má říkat, každý to jméno vyslovuje i píše jinak, třeba miluju Teo, Teho, Theho atd. Navíc se mě každý, s kým jsem se seznámila, ptal, jak že se to říká, kdo to vymyslel atd. Takže holky řekly - ahoj, já jsem Iva, já Bára....a konec. Já řekla ahoj, já jsem Thea. Co? Jak že? Děláš si srandu?! A mamka mi říká Teuš, což je úplně konec :D
Neříkám, že to není zajímavé, ale zbytečně se odlišuju. Takže, milé maminky, nepřemýšlejte jen nad tím, jak se budete chlubit, že vaše dcera je Thea, ale spíš nad tím, kolik lidí se jí bude posmívat. Třeba já si zažila své s úvodní písničkou pohádky pro děti: Teo Teo je prima kamarád.....S pozdravem, T.

kristi
12. črc 2011

@theatomova posmivani je dukazem blbosti a netolerantnosti 😉 a takovi lide me fakt nemuzou rozhodit. Bud rada, ze jsi Thea

michaela2310
12. črc 2011

@theatomova náhodou, máš krásné jméno!!!! 🙂 u nás ve třídě to byla samá Lucie, takže když se zavolalo "Lucko", tak se ozvalo "a která???" takže jsi musela rovnou dodávat i přijmení.

mavanka
13. črc 2011

@kristi no já s Theou souhlasím, ačkoli si taky myslím, že je to hezké jméno, ono posmívání je sice známkou blbosti, ale tak to umí vyhodnotit až dospělí, děti se tím trápí a jejich sebevědomí to nepřidá ☹

kristi
13. črc 2011

@mavanka tak zase deti jsme jen chvili 😉

kalo
13. črc 2011

Holky, zase druhá věc je, že v dnešní době už cizí jména nejsou zase nic tak vyjímečného (pokud nebydlíte na vesnici)..Jsem učitelka a měla jsem ve třídě: např.Jessicu, Karin, Marianne, Valentýnu, Eleni, Olivera, Mathiase, Sebastiana...prostě jména, která za našeho dětství byly naprosto mimo mísu....Dnes jsou už běžná exoticky působí spíš stará jména typu Anastázie, Anděla...

kkkkaaaccckkka
13. črc 2011

Ahojky, taky řešíme jméno...pohlaví jsme si říct nenechali, a klučičí tak nějak máme... ale jméno pro holčičku, to je fakt oříšek :D chci něco normálního, né ted zrovna moderního (Nela, Stela, Emma, Sofie - a to ted neříkám,že nejsou hezký!!), ale taky nechci nic nudnýho.... Lucinka, Martinka, Pavlínka... a už jsem dost zoufalá :D Teď si pohrávám se Zuzankou (taky to není jedno z nejzábavnějších jmen), ale přijde mi to jako klasické a hodící se k českému příjmení.... a hlavně chci jméno které půjde skloňovat ...Zuzka, Zuzík, Zuzanka.... Napadá vás ještě něco takového?? 😉

elnaja
15. črc 2011

já jsem Ella 😅 a líbí se mi to ale ještě se mi líbí Veronika 🙂 a Žaneta 🙂 ale i ta Diamantýna 😀 je pěkné jméno 🙂

elnaja
15. črc 2011

no vlastně ja bydlim v Parizi ve Francii a Ella mam jmeno ale ja mam vlastne 4 jmena Ella Sofia Stella Žaneta Elmaud

peroli
15. črc 2011

@kkkkaaaccckkka vybírej taky i hodně podle příjmení... já mám třeba v příjmeni K, R i Ř takže minimálně tomu R jsem se chtěla stopro vyhnout.. u dcery to tak nějak vyšlo samo, Filípka jsme věděli už dááávno před otěhu že chceme, ale i tak jsme si vybrali ještě další dvě jména - Jakub a Lukáš, ale protože Filípek je na Jakuba pokřtěnej tak nám Lukášek tak nějak "zbyl" 😵 ale stejně by jsme to jméno nakonec dali i tak 😵 líbí se nám.. 😵 a že jich bude ve třídě několik? no a? já jsem Petra, bylo nás ve třídě 5 a přežila jsem, takže kloučci to určitě zvládnou taky 😉 😵
a navíc mě pak napadla i taková symbolika že všichni jsou propojení písmenkem L.. 😅 😀 ale na to jsem došla 😅 😀 až jsme měli Lukáška vybranýho (teď "řeším problém" kdyby jsme šli ještě někdy do dalšího miminka tak jaký jméno vybrat pro případnýho dalšího chlapečka aby se to hodilo už ke jménům který máme, nebylo moc moderní, bylo aspoň trochu mezinárodní a bylo tam taky to L 😅 😅 😀 holčičku by jsme už měli, ta by byla Nelly i když by se ji stejně říkalo Nelo, takže je to spíš jen kosmetický při psaní ty dvě L a Y na konci... ale chlapeček mě moc nenapadá.. max.tak Daniel 😅 😕 )

a mmch.. já mám Lindu, to se ti nelíbí? 😀 😀

lucisa
15. črc 2011

@elnaja opravdu máš taková 4 jména, když žiješ v Paříži? A to jsi Češka a máš tolik jmen - i Žanetu psanou s "ž" a Sofii s "f" a ne "ph"? Elmaud je příjmení?
Proč mám pocit, že se někdo puberťácky baví, čerstvě registruje, hodí jeden dva příspěvky, které tak trochu tahají za uši a zdají se nepravděpodobné a pak zase zmiznou?
No a co teprve ta Diamantýna? V ČR by neprošla a v tomhle tvaru s "ý" nevěřím, že existuje i v cizině 😠 😖

lucisa
15. črc 2011

@kkkkaaaccckkka kámoška má Zuzanku a Danielku 😉

@peroli my máme taky holky propojené, ač to nebyl původní záměr, první dcera má iniciály N.N., druhá N. A. a třetí A.S. takže vždycky druhé jméno začíná stejným písmenem jako u další první jméno. 🙂

peroli
15. črc 2011

@lucisa jj to vím... už jsem na tebe jednou někde "narazila" a bylo to první čeho jsem si všimla... 😉 😵 😀
tak by to chtělo ještě jednu holčičku s iniciály S.N. aby jste uzavřeli kruh 😀 😀

beatrice.h
15. črc 2011

@kkkkaaaccckkka Beáta, Beatrice - říkáme ji Bei, Beuško, Beinko, Beátko... líbí se mi ještě Viktorka, Natálka, Isabella, Agáta, Agnes. 🙂

jasekd
15. črc 2011

@kkkkaaaccckkka Ta Zuzana je krasna, i kdyz zadnej odvaz. Bylo to moje vysnene jmeno na holcicku, ale uz jsem si trochu prosadila synka, tak tentokrat jsem ustoupila a mame Vendulku, na cemz jedinem jsme se shodli oba. Mame na ni hodne zdrobnelin a sicejsem si asi tyden po porodu na to nemohla zvyknout, ale ted bych nemenila. Kdyby nahodou bylo treti a byla to holka (manzel kluka ani nepripousti 😀 ), tak prej mi tu Zuzanku uz dovoli 😉 Ta Vendula treba neni az tak obycejna a pritom ceska, ale na nekoho az moc, i ja chtela k tomu Martinkovi mezinarodnejsi jmeno, coz prave Zuza je. Takze ja ti ji schvaluju 😉
@lucisa Ten pubertalni prispevek nechame bez komentare, co je na tom tak desne zabavneho, nevim 😅 Uz jen ta formulace "bydlim v Parizi ve Francii", to jako kdybyste nahodou nevedeli, kde je Pariz 😀 Slecna? chce holt byt svetova...