Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

mamusa1611
21. led 2011

@kamilka007 jé, my taky, 😀 ale Sophie Anna. A původ a důvod jsem tu taky vysvětlovala.. 😉

kach82
21. led 2011

Tak my máme holčičku Leontýnku, říkáme jí Leuško, Leuš, Leo, Leí...
Jméno Thea se mi taky moc líbí 🙂

kach82
21. led 2011

@mamusa1611 jsem schválně zapátrala po důvodu toho jména 😉 a moc se mi to líbí, je to fakt moc hezký. Taky bych dala své holčičce jméno po babičce(mé mamce), ale jméno Jaroslava se mi moc nepasovalo 😕

mamusa1611
21. led 2011

@kach82 děkuji.. 🙂 tak máme štěstí, že nám to tak pasne... A Leontýnka se mě taky moc líbí... Zní to tak roztomile a princeznovsky...Nejmenovala se tak ta holčička z pohádky Ať žijí duchové? 😀

kach82
21. led 2011

@mamusa1611 🙂 🙂 🙂 jmenovala 😀 mě se to jméno od malička líbilo, ale nevěděla jsem, že se dá dát. Ale pak jsem to slyšela, že se někomu narodila Leontýnka, tak jsme si s mužem řekli, že ho teda dáme taky. A víc jsme holčičí jméno neřešili. My si totiž mysleli, že určitě čekáme kluka 😀

mamusa1611
21. led 2011

@kach82 🙂 jj.. Naši kluci měli být oba Michaelka... Až teď jsem to nějak přehodnotila... 🙂 Doufám,že to teda bude ta vytoužená holčička...i když ji máme 2krát potvrzenou..Do třetice všeho dobrého..tak uvidíme..😀
Já taky nevěděla,že se můžou dávat cizí a neobvyklá jména,ale slyšela jsem kdysi ve zprávách, že dali holčičce jméno Esmeralda...měli s tím lítání a nakonec to povolili...od té doby se asi rozjela éra cizích jmen...🙂

lela78
29. led 2011

A co říkáte na jméno René, myslím pro holčičku. Docela nad ním uvažujeme, znáte nějaké holky s tímto jménem?

sambucca
29. led 2011

@lela78 znam, vsichni ji rikaji rendo - moc fajn holka, a jmeno ji slusi

gerdusha
29. led 2011

baby, z akeho mena je u vas odvodena madlenka? straaaasne sa mi to meno paci

lela78
29. led 2011

gerduha, já bych řekla, že Madlenka je u nás Magdalena, alespoň si to myslím.

sambucca
29. led 2011

@gerdusha presne tak, to je magdalena, ale muzes dat taky holcice jmeno madlen

gerdusha
29. led 2011

aha..cizie aj magdalenke aj madlen sa u vas hovori madlenka....jedna ceska herecka /myslim misa mauerova??/ ma po iVF dvojicky...a volaju sa madlenka a scepan...straaasne sa mi to paci

pusolamy
29. led 2011

Madlenka je pěkná, já mám hrozně ráda tu pohádku o Madlence pradlence 🙂 ,jinak jak jste tu psali o tech rymech na jmena tak já jsem Jitka - takže ve škole mi řikali Jitko-kytko, a ještě v lepším případě Jitko - krávo (Na samotě u lesa) 😒 ale nikdy jsem to neřešila ani z toho neměla traumata. Jinak mě se pro holčičku líbí - alice, dorota,adéla,jolana,agáta a jak jsem tu vyčetla tak u vazuju i nad Leontýnou nebou Adinou.tak nevim

agnessa
29. led 2011

my říkáme Madlenko v okolí i jedné Marině a už jsem se setkala i s tím, že tak říkají Marii...

kristi
29. led 2011

@lela78 znam jednu, super jmeno 🙂

marketnieuw
29. led 2011

@lela78 kdyz bude mit Rene prijmeni s -ova, tak proc ne?

weri1
29. led 2011

líbí se mi Beáta

weri1
29. led 2011

hlavně si myslím, že když se dává cizí jméno musí být jiné i příjmení, aby to třeba nebyla Melánie Nováková, to je dost blbý. 😉

marketnieuw
29. led 2011

no zase kdyz bude Rene bez -ova, tak si budou vsichni myslet, ze je to kluk

lela78
29. led 2011

weri1 myslím si , že René není zas až tak cizí jméno a právě mně to přijde strašně krásný a a a nemůžu najít správné slovo, když bude mít příjmení -ová a jinak by si fakt mysleli, že je to kluk 😎

lela78
29. led 2011

marketnieuw a mmch krásné jméno Kara 😉

trdlice
29. led 2011

@agnessa Naše Madlenka se jmenuje Madla. Jinak se tak obvykle říká Mariím i Magdalénám, asi že to byla jedna a táž osoba.

romana29
29. led 2011

Tak Nikola je taky spíš klučičí - René se mi zdá hodně klučičí - doufám mě tu nikdo neukamenuje 😎 - a kolik ho má holek. Sousedka proto prý dala Nicol - aby to bylo opravdu holčičí jméno.
René, Ilja a další neurčitá - bezpohlavní jména bych nedala. Nějak mi na nich vadí, že vím, že si je pak dávají lidé, kteří nejsou spokojení se svým pohlavím a dávají si ho pak změnit.

Madlenka se mi líbí moc, Magdaléna ale ne

lela78
29. led 2011

@romana29 neukamenuje, taky názor a holek se jménem René je v ČR cca 140. Jo jo, ty jména jsou boj.

marketnieuw
29. led 2011

@lela78 dekuju

lenkabu
29. led 2011

mně se hrozně líbí jméno Magda 🙂 Kara je úžasný.a pak mi přijdou krásný a opomíjený Dita a Gita

lenkabu
29. led 2011

co se týká Madlenky tak nějak nevím co s ní v dospělosti....Madla?

sambucca
29. led 2011

@romana29 A Ilja je i holcici?

stylly
29. led 2011

Ahojky ráda se zapojím do téhle diskuse,..já ale jména pouze jiná než ryze česká,..pokud budou někoho inspirovat budu ráda 😉
Isabella,Caroline,Lilli,Nicolette,Kira,Jasmine,Zara,Beate,Noemi,Sheila,Zaira 😉

sussanah
29. led 2011

@lenkabu manzelova sestrenice je magdalena a normalne ji rikame Madla/Madli 🙂 Je to moc pekne jmeno, kdybych jich nemela v rodine uz 3, tak bych zvazovala 😅