Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

baca
17. pro 2010

@kristi tak Jarmila bych nedala ani omylem, chudák chlap

@scvrcek Milena se mi taky líbí, Věra se zas hezky zdrobní

kristi
17. pro 2010

@baca no a neni ta Jarmila jako podobna, mne to prijde takovy spis pridavny jmeno slozeny ze slov Jaro - milovat , ja ti nevim, se mi zda treba z tech tradicnich Josefina, Antonie, Emilie daleko lepsi...ale jak jiz bylo receno, kdyz se vam to libi, tak fajn...ja bych se tak ale jmenovat nechtela, myslim,ze by ti to fakt dcera mozna mohla vycist, az bude ve veku, kdy ji to nebude uplne jedno

baca
17. pro 2010

@kristi když to fakt těžko říct, Emilie je moje tchýně, ale manžel jí říká Miluš (nelíbí se mi), v práci Emo (snad) a můj taťka jí říká Emilko (taky nic moc), přitom Emilie je hezké, ale nikdo to nepoužívá. Já chci jméno, které bude funkční v základní podobě a bude normálni na stokilové holce (geny). Antonie bude Tonička. Nehledě na to, že máme dlouhé příjmení a víc jak 3 slabiky nepřichází v úvahu. Tvoje návrhy jsou jako jména pěkné, ale takové "vznešené", nevím, jak to přesně napsat. A jak bys říkal Josefíně? Pepina?

nunacek
17. pro 2010

@smecka U Jiřiny by se mi líbilo oslovení Ina 🙂

@kristi Mně Jarmila zas přijde jako "milující jar" (prostředek na mytí nábobí 😅 ) a boty jarmilky, ale správně to asi je to jaro + milovat. Každopádně bych nedala ani Jarmilu ani Jarmila. Je spoustu jiných "starších" jmen, která jsou moc pěkná, viz ty, co jsi napsala Antonie, Emilie...

nunacek
17. pro 2010

@baca Josefína je nejhezčí jako Josefína, Josefínka 😉 Oslovení Pepina se mi nelíbí.

kristi
17. pro 2010

@nunacek taky myslim, ze by se dalo vybrat vice jmen, ktera jsou stara a nejsou takova jako Jarmila, no ale......je to tezky

nunacek
17. pro 2010

@kristi No lehký to není ani omylem, to máš pravdu.

kristi
17. pro 2010

vybrala bych si v nouzi nejvyssi z techto: Jitka, Helena, Hana, Ana, Jana, Marie, Eva

nunacek
17. pro 2010

@kristi Já bych docela i ráda dala třeba nějaké "starší" jméno, ale když už se mi nějaké líbí, tak se nelíbí manželovi 😀

kristi
17. pro 2010

aj by mi nevadila Dora, Berta, Nina, Inna, Yveta

baca
17. pro 2010

Helena ani omylem, Evu taky nemusím
Nina se mi líbí, ale manžovi ne

nunacek
17. pro 2010

@kristi Dora, Inna jsou moc pěkné!

nunacek
17. pro 2010

@baca Co třeba Alžběta, Anděla, Anežka, Dagmar, Evelína, Františka, Hedvika, Jindřiška, Karla, Matylda, Melanie, Miriam.

sisip
17. pro 2010

ahojky tak mě se zdá odně neobvyklé Evelína nebo Emílie, to se mi docela líbí taky Izabela, Annabella,Judita, René, Stela, Amélie,

adellaide03
17. pro 2010

My jsme měli u holčičky napsáno Melisa. Taky jsme přemýšleli o Melánii.

kristi
17. pro 2010

@nunacek Karla je bozi, doma neprojde a nehodi se k Mie, i kdyz ja bych stejne dala Carla

kristi
17. pro 2010

@sisip René na holkku mi prijde moc pekny

nunacek
17. pro 2010

@kristi Karla i Carla je super 😉

@sisip Stela a Amélie jsou super 😵 Judita je takové opravdu hezky neobvyklé 😉

romcovaklarka
19. pro 2010

Ahoj, co se vám tu líbí starší jména, tak známá má holčičky Anežku, Alžbětu a Ludmilu (Lídu).

agnessa
19. pro 2010

Ahojte, tak my jsme doma taky příznivci netradičních (resp. ne moc častých) jmen a hodně se nám líbí starší česká jména. První dcera se jmenuje Dorota (sice na nás hodně lidí zíralo s otevřenou pusou a snažili se jméno rozmluvit, že je moc tvrdé, používá se jako nadávka atd.), ale nedali jsme se a teď se každý nad naší Dorinkou, Dorotkou, Dorčou, Dotinkou..... rozplývá, jak jsme dali hezké jméno 😅
no a pro druhou dceru, která se má narodit na jaře, jsem měla vždycky vysněné jméno Anežka, ale trochu ještě zvažuju jména Alžběta, Judita, Justýna, Evelína...
je fakt, že to moc nahlas neříkáme, abychom se tentokrát vyhnuli těm nechápavým pohledům a rozmlouvání, protože ve finále si stejně zvyknou 🙂
Abych se přiznala, nemám moc ráda ten současný trend dávat co nejcizejší a "nejsvětovější" jméno, ale každého věc, jen je mi někdy těch Vivian Novotných, Melis Novákových a Kathrin Vomáčkových líto 😎 Když se cizí jméno hezky hodí k příjmení, proč ne, ale u některých typicky českých mi prostě cizí jméno bije do očí... I když kdo ví, třeba jejich maminky zas litují naši Doris 😀

georgine
19. pro 2010

@smecka já jsem Jiřina, a jméno se mi teda moc nelíbí hlavně zdrobnělí a běžně užívaný tvar Jiřka.. blé ale už sjem si za ty roky zvykla, doma mi manžel říká Jířo, Jiři, Jiřule, a občas taky Jiřinko..

smecka
19. pro 2010

@georgine: málokdo je spokojen se svým jménem. Já jsem se až v dospělosti se svým jménem sžila. 😀 Oslovení Jiřinko je strašně milé, to se mi líbí.

madlina
22. pro 2010

My máme do ma Adélku a pokud bude druhé mimi taky holčička,tak to bude Terezie.

simonceli
22. pro 2010

Ahoj, u nás se to docela bilo. Já ctěla stará jména jako je Adina, Alžběta, ale teda přítel nechtěl. NAkonec máme Karolínku, ale těší mě, že jsme se shodli tak nějak na dalším jméně a to je Justýna.

madlina
22. pro 2010

@simonceli,Justýny mě taky napadla.Ale nejspíš bych s tím neuspěla.

simonceli
22. pro 2010

@madlina tak já doufám, že s tím nebudu mít až takový problém a že nezmění názor.... Adinu jsem si neprosadila. Když jsem byla těhotná, tak jsem chtěla na kluka jméno Rudolf, ale docela brzo nám řekli, že to bude holčička, tak jsem hledala krásné jméno pro holčičku. Ale takové ty Sáry, Sandry a bůh ví co ještě, to se mi moc nelíbí. Justýna je teď zatím můj favorit, protože jako Adinu prý nemůžu pojmenovat ani psa.

petka21
22. pro 2010

Ahoj mě se teď nějak zalíbilo Megan či Elizabeth 🙂 To první se mi teda líbí víc,že by to byla Megie 🙂

madlina
22. pro 2010

@simonceli,my kolikrát řeknem Adélce i Adino.

madlina
22. pro 2010

Holky ono je spousta krásných jmen.Ale na druhou stranu se musí koukat na to,jak budou sedět s příjmením.My si moc exotický jména vybírat nemůžem.

simonceli
22. pro 2010

@madlina to je pěkné, ale přítel je jiného názoru a teď už to malé nezměním.