Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

nunacek
21. zář 2010

@katzi No je to zvláštní 😅 Ale asi pro to měli pádný důvod, proč zvolili takováhle dvě úplně odlišná jména.

Znáte někdo nějaké hezké ne moc tuctové dívčí jméno na "S"? Napadla mě jen Stela, Sára, Sandra, Silvie...

brusinka.pusinka
21. zář 2010

@nunacek a co Simonka Nebo Simone 😉 My máme Simonku a nikdo v okolí ji nemá 😉 jsme jediný 😀

nunacek
21. zář 2010

@brusinka.pusinka Simona ne, v okolí mám 4 😅

sares
21. zář 2010

@nunacek co třeba Sonja, Sáva, Svatava, Světlana, Saskie, Slávka...jestli jsou hezké, to musíš posoudit sama 😉 . Jinak Stelinku možná využijeme 😎

nunacek
21. zář 2010

@sares Díky za nápady 😉 Stelinku využijte, je to nádherné jméno 😉

petrabe
21. zář 2010

Ahoj, ja mam pro holcicku vymysleny Isabella Stella, manzel je anglican tak proto to prostredni, jeste si nejsem jista tema dvema ll. Premyslela jsem i o prostrednim jmene Lesana, protoze tak se jmenoval hotel kde jsme se s manzelem dali dohromady, ale asi by mi holcicka za par let vynadala.

andara
30. zář 2010

Jedna holka má třeba dceru Ráchel, a jedna Galu 😉 a v porodce s náma byla holčička jménem Mimi Sacha (Mimi Saša) 🙂

lordicka
1. říj 2010

@mirunda jů já bych taky chtěla Rozárku ale bohužel manžela přemlouvám 2 měsíce a bohužel to neprošlo

sanies
2. říj 2010

Ahojky,závidím jména pro holčičky,já už mám smůlu....Náš taťka je dělat prostě neumí 😀 U nás jme měli na holku hned jasno Alžběta,ale ted bych trošku váhala moc se mi ještě líbí Matilda a Berta.

joseline
6. říj 2010

@sanies Berta se mi taky moc líbí, asi bych neměla odvahu to dát, není to úplná tutovka, ale fandím všem co to jméno dají 😉

tereza1980
6. říj 2010

@sanies my máme taky vybranou Bertu pro druhé dítko, byla to jasná volba, akorát, že čekáme chlapečka 😀 a tam máme se jmény docela problém 😝 u první dcery jsme měli jméno taky vybrané hned, ty holčičky jsou pro nás snazší

eva.k
13. říj 2010

Ahoj holky, za tři týdny mám termín a neustále se nemůžeme dohodnout na jméně pro holčičku, starší se jmenuje Zuzana a ted vybíráme, co myslíte, Julie Fousová(to je moje favoritka, Johanka Fousová(manželovo,ale chce opravdu Johanku,ne Johanu...)pak taky proběhla Patricie Fousová a Matilda Fousová a nakonec Agáta Fousová..no tak poraďte 😀

hanulinecka
13. říj 2010

@eva.k já jsem pro Agátku 😵 a Julinku 😵

kokakola
13. říj 2010

My máme Justýnku 🙂

baca
13. říj 2010

@sanies Alžběta by se mi taky líbila,ale už ji má sestřenice a na naší mini ulici (vesnice) jsou dvě další. ☹

apollo11
14. říj 2010

@eva.k Johanku 😉

adela87
14. říj 2010

my máme Viktorku.😉

petrabe
14. říj 2010

@eva.k ja hlasuju pro Johanku, moc se mi to jmeno libi.

syll.
14. říj 2010

A co Valerie? Tu mají známí, a ještě Klaudie 🙂

sanies
15. říj 2010

Tak u mne k vašemu přijmení vede Julie.....ale....prostě Matilda je krásná ...taky,jen mi to k vasemu příjmení trošičku nesedí.

lena13
15. říj 2010

My mame Claudia Michelle 🙂

nunacek
16. říj 2010

@eva.k Seřadím to podle toho, co se mi líbí nejvíc až po to, co se mi líbí nejméně:
Johana (ne Johanka)
Patricie
Agáta
Julie
Matilda

sturnus_vulgaris
16. říj 2010

U me vede Julie a Matylda.
Nejmene se mi libi Patricie, u Johanky bych se bala, ze to lidi budou plest a stejne ji budou rikat nebo psat Johana.

didi07
16. říj 2010

u mě vede taky Julie, i ostatní jména jsou hezká 🙂. Johanka je moc hezký, ale tak na prvních patnáct let života - nijak mě neuchvacuje 50letá Johanka 🙂, i když bude určitě hodná, příjemná atd., ale zdrobněliny se mi prostě u dospělích nějak nelíbí.

mamkamarketa
17. říj 2010

jak to ctu my mame opacny problem 😅 ja mam manzela cizince, takze vybirame mezinarodni jmena. Holcicicku jsem chtela Patricii moc pekny jmeno,ale jak to ,,komolit,,? A aby na ni deti kriceli Patriko-papriko to ne 😒 Libi se mi ,neceska, jmena jako Caleb (Kejlob) Annabell, Candice (Kendis) ale zase i v nasich luzich a hajich nic moc... jak rikate musi to ladit. Znam chlapecka jmenem Kevin Vesely pro me dost zvlastni 😅

petja
17. říj 2010

Máme Jolanu a zatim jsem žádnou jinde nepotkala a o to mi taky šlo.Akorát sem se setkala,že lidi říkají aha Johanku máte 😒

lusyy
7. lis 2010

Ahoj maminky, my máme do porodu ještě daleko,ale pokud se narodí holčička, tak jsme se s manželem shodli na Juditě. Sice rodina a okolí byli zhrozeni,ale snad si zvyknou. 😒

sandynka
7. lis 2010

Mě napadlo vám sem napsat málo používané jméno: Medea (dea) 😉

momikova
7. lis 2010

@eva.k Zdravím a fandím jménu Agáta. Vybrali jsme si ho taky a rodiče manžela málem omyli. Dneska už se na miminko těší tolik, že Agátku v bříšku pozdravují i po telefonu. Člověk si to okolí musí taky trochu ochočit. 😀

lenkabu
7. lis 2010

@petja Vandu si zase pořád pletou s Vanessou a docela mně to irituje,protože zrovna Vanessu bych v životě nedala 😅 Jolana se mi líbí, mám ráda česká ale neobvyklá jména.