Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

el267
18. lis 2010

@pepita no ona vlastě Emílie je anglicky Emily, ale nechci, aby jí právě říkali Emilko 😅
Jinak mě osobně se taky líbí český jména jako Eliška, Anežka, Alžběta...atd.
Ale tohle jméno tak nějak cítím od začátku 🙂

pepita
18. lis 2010

@el267 proč nechcete obyčejné jméno? A pokud mohu jaké máte příjmení? Hodí se k němu netradiční jméno? 😀 😀

el267
18. lis 2010

@pepita příjmení veřejně neprozradím 😀 😀 ale Emily , nebo Anežka se k němu hodí.

pepita
18. lis 2010

@el267 Chápu ... a nelíbí se Ti i dvě jména například Sarah Michell nebo Sarh Nicol, Sofia Lara?? ?? taková nějaká dvojkombinace? 🙂 🙂 😉 😉 😉

el267
18. lis 2010

@pepita ne, ne to je na mě už moc divoké 😀 a hlavně můj manžel je veliká konzerva 😀 a tohle by mi neprošlo. Já jsem ráda za Emily 😉

pepita
18. lis 2010

@el267 Ani mně se ty dvojkombinace nelíbí i tak ji / ho budou volat jen jedním ne? 😅

el267
18. lis 2010

@pepita to asi jo. Jako u Gotta...... Charlotte Ella, Sofie Nella. To jsou pěkné kombinace. Ale používají jen jedno jméno 😉

pepita
18. lis 2010

@el267 Jsou pěkné i k příjmení Gott se hodí .... ve kterém si měsíci? 😵

el267
18. lis 2010

@pepita v 7. utíká to 🙂

pepita
18. lis 2010

@el267 j 😅 😅 uj gratuluji přeji hodně zdraví

el267
18. lis 2010

@pepita díky 🙂

jasmia
18. lis 2010

Emily i Anežka jsou úžasná jména, já bych nevěděla, které si vybrat 😀 .

el267
18. lis 2010

@jasmia taky máme dilema 🙂 Ale dvě dát nemůžem 😉 Ale aspoń už máme vybráno 😉 Děkuju za pochvalu 😉

ywoon
19. lis 2010

Amely je krásné jméno 😀 co vy nato ? 😀 😀

kristi
19. lis 2010

@pepita ja bych se teda u jmena co se mi libi vubec nezatezovala tim, zda ma nebo nema svatek a kdy....

felicitta
22. lis 2010

Ahoj,
mám prosbu,manžel je cizinec a přeje si aby se naše holčička jmenovala Jasmín,já jsem si nejistá,zda se to do Čech hodí a aby malá neměla později nějaké trable třeba ve škole....Rodina mi nadává ať se přizpůsobíme podmínkám tady.
Jak se Vám Jasmín líbí a jaký na to máte názor?K příjmení se to hodí super.. 🙂
Jsem vděčná za každý názor,díky moc

kristi
22. lis 2010

a jake bude mit prijmeni? mne se vic libi Jasmína nebo Yasmine

felicitta
22. lis 2010

@kristi
Příjmení je také cizí,to se k sobě hodí super...No on manžel chtěl původně Yasmín,ale se bojím že to bude ještě horší už takhle bude muset slabikovat příjmení a pak ještě upozorňovat pozor píšu se s Y....Jasmína mě přijde jako nějaká princezna nemyslíš?Ach jo,nejraději bych dala Elišku 🙂

didi07
22. lis 2010

@felicitta - souhlasím s kristi, taky bych dala přednost Yasmine nebo Jasmíně - pokud máte cizí příjmení, tak bez háčků a čárek, Jasmín mi přijde moc jako jasmín 🙂. Já taky u malé musím hláskovat příjmení (máme cizí) a u jména říkat, že je na začátku C místo K, ale dá se to 🙂.

felicitta
23. lis 2010

@didi07
Díky moc za radu,asi dáme opravdu Yasmine....

marketnieuw
16. pro 2010

rozhodli jsme se pro jmeno Kara.
Vymyslel ho manzel, a nakonec me premluvil. 😀 Trochu mi trvalo, nez jsem si na jmeno zvykla, ale uz se mi taky moc libi. Mame dlouhe prijmeni, tak jsme hledali co nejkratsi jmeno.
Uz jsem mela reakci od kamaradky, jakoze kozesiny Kara Trutnov, no ale tak snad to nebude takova hruza 😀 .
Prece jen zijeme v Belgii...
Poradite mi nejakou hezkou zdrobnelinu? Napada me Karinka, ale to se mi nelibi.
Kari?

neveselka
16. pro 2010

Já jsem měla připravené dvě jména pro holčičku a jedno pro chlapečka.Když jsem je doma vyslovila,tak první reakce manžela byla.A náš kalendář nebyl?Pro holčičku jsem měla Tamara a Nina.A kdyby to byl chlapeček tak Igor.Tak asi ta otázka s tím kalendářem.Nakonec to je Tamara.

romcovaklarka
16. pro 2010

@neveselka Tamara je moc hezká, ta se mi taky hodně líbila, ale přítel z ní není moc nadšený. Tak pořád ještě dumáme 🙂

baca
17. pro 2010

Děvčata, co říkáte na jméno Jarmila? Vím, že není netradiční v tom dnešním slova smyslu, ale spíš tím, že je takové "zastaralejší". Nám se líbí, jedině mně vadí, že má s vátek v době termínu porodu.

Mně by se Nina líbila, ale manžel teda ne.

smecka
17. pro 2010

@baca: Jarmilku bych brala hned, ale manžel o ní nechce ani slyšet. Znám jednu a je to pěkné číslo. 😀
Mě se třeba líbí Vilma, Milada, dlouho taky vedla Jiřina.
Ale asi to bude Hanička v případě holčičky. 😉

baca
17. pro 2010

@smecka Jiřinu jsem taky zvažovala 😀

smecka
17. pro 2010

@baca: já bych do Jiřinky šla, ale když se řekne Jiřina, tak tam to ř strašně drnčí. Je moc ostré.

kristi
17. pro 2010

@smecka hanka je fajn 🙂 ovšem Jarmila je fakt ulet, ja nesnasim tyhle obdoby muzskych jmen.....

scvrcek
17. pro 2010

jůů, já jsem fanda tradičních jmen, Jarmilka i Jiřinka jsou moc hezká, i Hanička...mě se líbí i Helena, Věra, Milena...
jednou budu volit určitě něco tradičního 🙂

@kristi Mě teda Jarmila přijde klasicky holčičí a Jarmil jako obdoba ženskýho...🙂 ale nevím, které bylo dřív🙂

kristi
17. pro 2010

@scvrcek jo, mozna je to naopak....jako Vaclava, Vladislava, Filipa, Stepanka atd...je toho dost....

za me z tech starych vede Milada, to byla milovana babicka - ale nedala bych to