Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

bohuli
7. srp 2011

Já ne a ne vybrat jméno pro holčičku, pokud by to byl kluk, tak bude nejspíš Vojta, ale holku nevím, chtěli bychom něco netradičního, ale českého. Původně se mi líbilo Zoe, ale okolí mě považuje za šílenou, ani manžel to neschvaluje. Máme takové tvrdé, kostrbaté příjmení - Kotrla/ová, moc jmen k tomu nesedí. Pracovní bylo Bára, Sára, Ela,Ema .... Taky je mou nevýhodou, že celkem dám na numerologii, myslím, že některá jména prostě nejsou dobrá spojení. Momentálně vede Dora, když bude malá, říkala bych jí nejspíš Dorotka,později pak Dori, Doro.... ale nelíbí se mi Doris......hádám, že to ještě milionkrát změním. Nevíte, jak se dá ještě Doře říkat?

lucisa
7. srp 2011

@bohuli mě k tvému příjmení přijdou všechna jména s "r" docela tvrdá, hrčivá, takže já osobně bych jména Bára, Sára, Dora apod. nedávala, lepší je Ela, Ema, ale záleží samozřejmě na tobě.
Co se týče domácích podob jména Dora (mmch, možné je dát přímo i Dorota), tak jsou tato: Dori, Dorka, Dorča, Dorla, Dorin(k)a, Dornička, Doruška, Dorotka apod.

bohuli
7. srp 2011

Já mám ve jméně R a manžel taky, tak jsme na to už nějak zvyklí 🙂 Horší by bylo, kdyby ráčkovala!

pajafra
7. srp 2011

Ahoj holky, zkusíte mi poradit? Máme české příjmení s "r" a "ň". První dcerka se jmenuje Bára a nemůžeme se dohodnout na jménu pro druhou holčičku. Mně se líbí Mia, Marina, Mája, Kája, manželovi Kristýna, Karolína, Beáta......

berenika39
7. srp 2011

@pajafra Klárka?

pajafra
7. srp 2011

Klára se mi taky líbí, jen jsem si říkala, jestli by nezněla obě jména hodně podobně a nepletlo se to - Bára a Klára.

dendinka
7. srp 2011

@pajafra bratranec má dcerky Báru a Kláru a nikomu se to neplete neboj 😉

pajafra
7. srp 2011

@dendinka Tak já nad tou Klárkou začnu uvažovat🙂

berenika39
7. srp 2011

@pajafra naši známí mají taky takovou kombunaci...a neplete se to, to určitě ne, mě se to moc líbí....

pajafra
7. srp 2011

@berenika39 Děkuji za radu, to jsi už druhá🙂 Začnu o Klárce přemýšlet. začala jsem se smiřovat s Karolínou - ale připadá mi to jméno moc dlouhé.

leonka24
8. srp 2011

@simcza Emu jsem taky navrhovala, že bychom měli dvě princezny, kterym by jméno začalo na E - zamítnuto ☹ Vaneska se mi moc nelíbí ☹

jasekd
8. srp 2011

@ryangi i my nekdy rikame Vendelin 😉 Manzel mel napad slavit jeji svatek na Vendelina, coz je nekdy v rijnu, protoze se narodila 18.4. a svatek ma tusim 6.4.? Nejsem si jista, protoze ho jeste neslavila, je to proste par dnu pred jejim narozenim , i z toho duvodu jsem chtela Zuzanu, ta ma svatek v srpnu.

vendulka
8. srp 2011

@jasekd jj, Vendula má svátek 6.4. a co že más vátek před narozeninama,Naše dcera má svátek 3 dny před vánocema a neřekla bych, že to někomu vadí 😀 , navíc svátek se tolika neslaví...aspoň ne u nás

zamilovanadonej
8. srp 2011

A co byste řekli pro holčičku Marlen???

ili08
8. srp 2011

Ahoj holky,mě se moc líbí jméno Sabina🙂 a pokud bychom někdy až se poštěstí měli mít holčičku tak se tak bude určitě jmenovat...

jasekd
8. srp 2011

@leonka24 Vendula Vlckova je v pohode 😉 Ja jsem za Vendulku 😀 No ale kdyz se ti nelibi, co ta Vanda? K te Eve mi to krasne jde, i ktomu prijmeni, Vanda a Eva, na dite se to urcite da nejak zdrobnit, kazdej neco vymysli, a na dospelou zenskou jsou to obe takovy dobry jmena, zadna divocina, ale nic obycejneho, ani ta Eva uz se dneska moc nedava, takze mne by se to libilo, ta Vanda 🙂 Ani Charlotka ani Lili se mi vubec nelibi, uz vubec ne k vasemu prijmeni, hlavne ta Lili v tomhle tvaru, ja bych se tak tedy nechtela jako dospela jmenovat 😅 Nebo kdyz chces Charlotku, tak co Karla, nebo Carla? K Vlckove tedy spis Karla, zase se mi to hezky hodi i k te Eve 🙂 Normalne zacinam uvazovat, kdyby nahodou byla treti, ze ta Eva je fakt super, nebo i ta Vanda...

jasekd
8. srp 2011

@vendulka U nas se svatek slavi, aspon nejakou malickosti... Co ja vim, jako decka jsme to resili, kdo to ma jak rozlozene, tak to byl jen takovy napad, ne ze by to az tak ovlivnovalo vyber jmena 😉

lucisa
8. srp 2011

@jasekd i u nás se to řeší, jméno, narozky, svátek, vánoce a rozestupy. Kdyby nebyl Den dětí, tak nemám celý rok nic a pak od poloviny prosince do poloviny ledna, tzn. během jednoho měsíce hned všechno najednou 😠
Ale to ještě není nic proti známým, kterým se syn narodil 26.12. a dostal jméno Štěpán po tatínkovi, takže se narodil na svůj svátek a hned 2 dny po Vánocích. Oni teda udělali kompromis a protože malý dostal při křtu jméno Jan, tak v prosinci slaví jen Vánoce a narozky a svátek v červnu na Jana, aby to malý neměl všechno najednou.

michaela2310
8. srp 2011

@jasekd já mám narozeniny v jednom týdnu a brácha má 23.4. narozky a 24.4. svátek, takže nás jako malý to hodně štvalo!!!! 😠 😠 ted je nám to už jedno ...
tak že my jsme hledali takové jméno aby svátek byl v létě, rodíme začátkem ledna, asi kdyby se nám jiné jméno nelíbilo tak to nebudeme tak řešit, ale naštěstí jsme našli 🙂

jasekd
8. srp 2011

@michaela2310 A co jste tedy vybrali?

michaela2310
8. srp 2011

@jasekd původně jsme chtěli Daniela a Dianu, a ted máme Dominika Erika a Lauru Nelu 🙂) ale svátek se bude slavit jen ten první, možná když budou menší tak se dá i nějaká maličkost i na ten druhej, ale nechceme aby byli nějak zvýhodnění oproti jiným dětem 🙂
já bych asi tu Vendulku slavila na toho Vendelína 🙂 když jí tak občas říkáte 😉 aspoň dokud je menší... 🙂 kamarádka je Jaroslava a narodila se začátek července a Jarka má svátek 1. července, tak svátek slavila a slaví na Jaroslava 27.dubna 🙂 a to jí je 22 a nikomu to problém nedělá 🙂 naopak, nemusí hned po sobě kupovat dárky 😉

leonka24
8. srp 2011

@jasekd právě že jsem chtěla něco neobvyklého, Eva se jmenuje babička a sestra s přítelovi strany a Vanda se jmenovala má babička, ale myslím si že by měla má mamka radost 🙂 ještě mám čas, tak to bude ještě mnoho změn 😀

jasekd
8. srp 2011

@leonka24 Tak to by bylo hezke. Fakt, Eva a Vanda, moc pekna kombinace. To mate zase dobry , ze mate vic variant,to ja si furt mlela tu Zuzanu, manzel Natasu a jedine spolecne bylo Vendula, tak to dostala, v podstate jsme nic jineho nenasli. Ale zacalo se mi tolibit moc 😵 Kdyby bylo 3. dite, tak pry by tu Zuzanu uz povolil. Pry radeji nez Evu, kterou uz jsem taky nadhodila.

simcza
8. srp 2011

@leonka24 dneska jsem v nemocnici na vývěsce minulý měsíc narozených dětí viděla Vivie(a)n. Už nevím která varianta to byla. Ale to se mi moc nelíbí.

michaela2310
8. srp 2011

@leonka24 Vanda je hezký jméno 🙂

andreasek82
8. srp 2011

@ili08 my doma Sabinku mame a je fakt, ze jich moc neni, tady v okoli ji nikdo nema, tak jsme radi 🙂 druhou holcicku pak mame Ester. 🙂

daniela_v
8. srp 2011

@bohuli ahoj, my máme také problém se jmény pro holčičky, čekáme dvojčátka a pohlaví nechceme znát.Kluci jsou od začátku jasní Jáchym a Matouš, ale pro holčičky to pořád měním. Dlouho se mi líbila Zoe a vlastně se mi líbí pořád a manželovi se líbí také. Jenže mě se teď začala líbit varianta Agáta a Beáta, to ale manžel zavrhl, hlavně tu Agátu. No kvůli té pipce Hanychové. Dále jsou v placu jména Tea a Zoe, a nebo já přemýšlím o Beátě a Zoe, ale zase si říkám, že by bylo lepší kdyby ta jména k sobě ladila. Jo a Dorotka je také hezké, také přemýšlím o tomto jménu, jenže co k němu, možná Johanka. No je to práce.

miky
8. srp 2011

@daniela_v no a co když se povede varianta holčička a klučík?

fangi
8. srp 2011

@daniela_v Podle mě se Beáta a Zoe k sobě hodí hezky 😉 Kombinace Dorotka a Johanka mi přijde parádní 🙂
(Jinak máme ale jiný vkus, z Vámi vybraných jmen bych si osobně nevybrala žádné, ale rozhodně si myslím, že k sobě jdou hezky a že to jsou zajímavá, ne tolik dávaná jména 🙂 A gratuluji k dvojčátkům ! 🙂 )

daniela_v
8. srp 2011

děkuji za názor, myslím, že to bude ještě boj. Pokud to bude páreček tak to bude Jáchym a buď Zoe a nebo ta Beáta, uvidíme, co vybereme, ale je to tedy fakt těžký úkol.