Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

krokodilek
20. srp 2011

Mě osobně se líbí cizí nebo anglická jména... rozhodně je hezké Willow, Lillieth, Gebrielle, Ravia, Vivienne, Zahara, Nomia, Sophia, Annie, Elizabeth, Jesicca a mohlo by jich být daleko více. Ale třeba Willow Ravia nebo Nomia Zahara nejsou špatné kombinace 🙂

krokodilek
20. srp 2011

@ivabacher Stela Zara je také zajímavé... Rozhodně se to hodí k tvé holčičce "Sofie Lara" a "Stela Zara" Zní to moc hezky a je to dosti neobvyklé... A je to velká výhoda, že ta jména jsou krátká a zvučná... Myslím, že je to moc hezky vybrané... 🙂

ivabacher
20. srp 2011

@krokodilek S manželem jsme se dohodli, že druhé jméno bude Zara, protože ladí s jménem Lara ... Jenže největší problém je první jméno, chceme takové které je krátké a zároveň aby se hodilo k Sofii ... Asi nejlepší ta Stela ... Nebo tě napadá i jiné?

beruska.zuzanka
20. srp 2011

@ivabacher klamárkaaaaaaaa 😠 😠 😠

apollo11
21. srp 2011

No já nevím, ale v 39tt bych nesháněla jméno pro dítě po netu 😅

kristi
21. srp 2011

@apollo11 keca, uz je bloknuta

apollo11
21. srp 2011

@kristi Co z toho kdo má.. 😕

beruska.zuzanka
21. srp 2011

@apollo11 ivabacher je klamárka, pokradla fotky z SK koníka jednej mamičke, mojej známej, tá mimochodom druhú dcérku už porodila 😉

krokodilek
21. srp 2011

@ivabacher Tak jména na "S" 'Saskie Zara', 'Silvia Zara' a nebo 'Sorin Zara' to se mi moc líbí 🙂

simcza
21. srp 2011

Nechci tu nikomu kazit radost při výběru jména. Taky jsem hledala a zkoušela různé varianty. Jenže pak se něco stane a bylo by mi jedno, ikdyby se jmenovala Kunhuta. Co je po jméně, když to neklapne tak jak má ...

apollo11
21. srp 2011

@beruska.zuzanka fakt nepochopím, proč to někdo má potřebu dělat. Ale jelikož vím, že takové ubohé duše se najdou, raději nikam nedávám fotky své dcery 😒

baca
22. srp 2011

@ivabacher To se mi moc nelíbí, nějak mi to nezní, a taky jak to končí oboje na "a" a taky už máte doma Laru - Lara-Zara, to je dost stejný,
Ale pokud se vám to líbí, tak do toho
Stela Mia
Stela Miriam
Stela Silvie

kukuca
22. srp 2011

HOolky a co jméno Karina? Nebo Miriam?My pořád váháme, za chvíli mám termín (vím, o stránku dál vám u to bylo u jedné uživatelky podezřelý, ale já z toho mám fakt těžkou hlavu..U dalších adeptek, Adriany a Anety jsou nějaký výhradym není to na 100%.. ☹

michaela2310
22. srp 2011

@kukuca stále se mi nejvíc líbí ta Adrianka, Karina je na mě moc tvrdý, spíš bych dala Karin 😉

kukuca
22. srp 2011

Uuuuuf, asi jo, moc nad tím dumám, to už je tím blížícím porodem asi.Řeším to, že mamka se na to bude dlouho tvářit kysele, její kamarádka z práce má dceru Adrianu a ta má taky dceru tímto jménem a obě jsou trochu nooo.. nepopulární a ta kamarádka o nch v jednom kuse mele.A tráví spolu v práci hodně času..To budou řeči:Tolik jmen a vy dáte zrovna TOHLE 😕

petja
22. srp 2011

Kamarádka ve Švýcarsku dnes v noci porodila a vybrali jméno Maya,to jste tu některá už taky zmínila.Dřív se jí moc líbila Sorya,vyslovuje se Soraja.Příjmení české samože nemá

samsa
22. srp 2011

@kukuca A co Sabinka? Tu mám doma 😀 a jsem s tím jménem moc spokojená, v okolí není ani jedna a na malou to jméno ohromně sedí.
Miriam bych nedala, i když jméno je to hezké, ale nějak mi nezní s vaším příjmením. Karin i Karina se mi líbí moc.
Moje první dcerka je Nela.Teď uvažuju nad jménem pro třetí holčičku, třeba časem bude. Chtěla bych, aby se to hodilo ke jménům holek a nebylo moc časté, ale zase ne nějaký úlet. S klučičím jménem bych měla velký problém, tam je výběr ještě těžší 😝

kukuca
23. srp 2011

@samsa Sabinka je krásný jméno, ale já sama mám hooodně podobný, tak bby se to šíleně pletlo.

Ta Karin, Karina, jak je to s ní?Nebývala v kalendáři dřív Karin bez toho koncového A?To byla moje favoritka od mládí.Ale jak tam přidali to A tak to nějak zní hůř. A na matrice by to prošlo i bez A bez nějakýho běhání?Není to asi jak s Nikolou a Nikol?

samsa
23. srp 2011

@kukuca Já myslím, že Karin jde úplně v pohodě a nebudeš muset nikam běhat, a taky se mi líbí o trochu víc, než Karina. Karin určitě bude v Knappové, ale nemám tu knížku u sebe, tak se nemůžu podívat. Je to krásné jméno, mně osobně se líbí víc než třeba Adriana. Tak držím pěsti, ať vyberete 😉

kukuca
23. srp 2011

@samsa super , mám favoritku a asi to vyhraje, díky za rady 🙂

lucisa
23. srp 2011

@samsa Karin je úplně v pohodě, na matriku lítat nemusíš.
Já měla dvě spolužačky Karin ještě na zakládce, a to už je pěkných pár let, a ani za totáče to nebyl problém. Buď úplně v klidu 😉

simcza
23. srp 2011

@petja jj, Maya se mi moooc líbila, přítel ji ale nechtěl, takže než podle něho Elišku, máme Valerii

samsa
25. srp 2011

@kukuca tak gratuluju k výběru, Karin je nádherné jméno. Já u druhé dcery nebyl o jméně přesvědčená, napevno jsem se rozhodla až po cestě do porodnice a teď jsem moc ráda, že jsem jí to jméno dala, opravdu na ni sedí 🙂

marketnieuw
6. zář 2011

moje kamaradka Aida dnes porodila holcicku jmenem Orla (irske jmeno s vyznamem "zlata princezna") ... i kdyz, v CR je toto jmeno tezko pouzitelne, protoze evokuje ptaka orla 🙂

petja
6. zář 2011

@marketnieuw Orla je teda moc pěkné,i,když hodně nezvyklé. U nás asi zvítězí Linda

simonnes
19. zář 2011

Ahoj ženský, můžu se k vám přidat? Mám naprosto tragické příjmení a ani za boha nemůžu vymyslet jméno pro holčičku 😝 Nechci, aby se jmenovala jako každá druhá, ale asi to bude oříšek 😀

lucisa
19. zář 2011

@simonnes už mi na mateřské asi hrabe, koukám na tvůj příspěvek a přemýšlím, jak asi tak může vypadat TROPICKÉ příjmení..... jsem fakt mimo.
Jakou máš představu? Krátké, dlouhé, s diakritikou nebo bez ní? Zadej nějaké parametry, ať se můžeme chytnout 😉

mamkamarketa
19. zář 2011

@lucisa ne tropicke,ale tragicke 😉

lucisa
19. zář 2011

@mamkamarketa no právě, však píšu, že mi hrabe, četla jsem to asi 5x, než mi došo, že to čtu blbě. 😀

mamkamarketa
19. zář 2011

@lucisa 😀