Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

michaela2310
26. črc 2011

@sova33 my ho taky znát nechceme 😉 kdybych si ho nechala říct, tak bych ho určitě vykecala 😲 ale my sami chceme být překvapeni 😉

mně se nelíbí, když znamý, už když čekají, tak všem hlasí co to bude a jak se bude jmenovat.... a pak když se mimčo narodí, tak se není ani na co ptát, není žádný překvápko 😉 ale každý má na to svůj názor

fangi
26. črc 2011

Ještě k tématu - znám pár, kde vybrali opravdu netradiční jméno pro své první miminko, většina lidí nikoho s tímto jménem nezná a bude jich opravdu celkově hodně málo, ale věděli to od začátku, že se jim to jméno líbí a tak ho taky hned řekli, reakce nejrůznější až po ty nejhorší 😖 , ale oni jsou naprosto v pohodě, v duchu se tomu jen smějí, byli a jsou prostě na sto% rozhodnuti, tak jsou jim všechny reakce jedno, tak když to někdo takto dokáže, tak paráda 🙂 😉

lucisa
26. črc 2011

@fangi My jsme u první ani třetí dcery nevěděli pohlaví, u druhé nám to nechtěně částečně prozradil dr. takovým stylem, že jsme se dovtípili, ale i tak jsem nikdy neřekli, že to tušíme.
A jména jsme taky řekli jen jakoby náhodou, několik jmen a že stále vybíráme, i když u první dcery jsme konečnou verzi měli vybranou brzy a u druhé jsme tápali ještě pár dnů před porodem. i tak jsme to nechali až na smsku a telefonát z porodky.

Myslím, že je to větší překvápko, v rodině jedni věděli pohlaví i jméno, stále tak na bříško a o "miminku" mluvili, že když se pak malý narodil, nikdo nějak extra nejásal, každému přišlo, že to není žádná novinka, když tady vlastně pár měsíců už je......
Chybělo takové to A co se narodilo? a Jak se jmenuje?, většina se jen zeptala, jestli jsou oba zdraví a tím to haslo.....

lucisa
26. črc 2011

@michaela2310 jsi mě s odpovědí předběhla, přesně to proběhlo u sestřenky.
A máš recht, já to vědět, tak to vykecám, co mi to dalo práce u druhé dcery se neprořeknout, i když jsem na jisto pohlaví nevěděla, jen tušila z dr. řeči.

vanule
26. črc 2011

@lucisa jak já říkám to už je čekání jen kolik bude váha a míra 🙂 když vše ostatní už dávno všichni vědí

fangi
26. črc 2011

@lucisa @michaela2310 No to je druhá věc, to tajemství udržet 😀 Je pravda, že já když jsem šťastná a něco intenzivně prožívám, což si myslím, že miminko budu 🙂 , tak se určitě prokecnu a nebo minimálně vim, že na otázky nebudu umět odpovídat dost neutrálně, na mě každý všechno pozná 😀 A kdybych "bříško" oslovovala jménem, tak určitě to v rodině prokecnu nebo to někdo zaregistruje apod 😀

lucisa
26. črc 2011

@fangi ono je dost těžké mluvit i neutrálně, protože ve středním rodě, jako to miminko se dost blbě mluví, buď to sklouzne do mužského nebo ženského rodu a pak tě hned každý chytá za slovíčko a nevěří, že to nevíš.
To bylo doma furt: Ty jsi říkala malá je hodná, nebo malý kope? a vysvětluj, že jsi tím myslela třeba prcek nebo pr´dolka, fakt na palici 😀 😀 😀
Nejlepší je, když už je doma tak 2-3leté dítě, které mystifikuje celé příbuzenstvo, všichni ho zpovídají v naději, že mu doma třeba prozradili, co se narodí a dítko mluví jednou tak a pak tak a jsou z toho všichni zblblí, Noemi takhle zblbla všechny a ještě za to brala sladkosti jako odměnu, že něco řekla. 😀 😀 😀 😀

fangi
26. črc 2011

Jinak mně je upřímně docela jedno, co si říká okolí, pokud to opravdu není nějaká hodně blízká osoba, od které to nečekám, to potom mrzí, to je jasné, ale jinak se tomu spíš směju, že někdo dokáže několik hodin "řešit" , jak se "kdo zbláznil, co dal za jméno, jak mu budou chudákovi říkat apod." 😀 Asi nemají nic jiného, čím by trávili čas 😖 Asi to ale bude tím, že mám štěstí, aspoň si to myslím, že v nejužší rodině toto snad nehrozí 🙂

fangi
26. črc 2011

@lucisa No máš pravdu, u mě nemyslitelné, mluvit ve středním rodě a tvářit se neutrálně, nedokážu 😀 Takže vlastně nevím, jak to udělám 😀 Ne, pohlaví bych klidně řekla, o tom jsem já nepsala, psala jsem o jméně, že bych neřekla 🙂 My si asi pohlaví budeme chtít nechat říct a myslím, že to i řekneme okolí 🙂

fangi
26. črc 2011

@lucisa Se fakt směju s tím, jak malý sourozenec mystifikuje příbuzenstvo 😀 😀 Noemi je šikula, ještě si u toho i zamlsala 😀

lucisa
26. črc 2011

@fangi jasně, to je vaše věc, ale já bych to prokecla a mě bylo ganz jedno, co to bude, tak pro mě ani nemělo smysl vědět, co to bude.
Akorát je pak na sále docela povyk, když odrodím a nikdo mě mezi nohama neinformuje, co jsem to vlastně vytlačila, kolikrát jsem se musela i 2-3 x zeptat, u první dcery, protože byl její porod komplikovanější a hned po porodu ji trošku víc museli prohlídnout, jsem na pokraji sil a bezvědomí furt hulákala, ať už mi konečně někdo řekne, co máme. Manžel byl totiž tak otřesený z mého porodu, že byl tak ytrochu mimo, tak se ani nešel podívat a fotit, až jsem ho skoro nakopla, ať jde a koukne aspoň on. 😀 😀 😀 😀

lucisa
26. črc 2011

@fangi jo to ona byla vyčurinkaná už jako malé dítě 😀 😀 😀
A ještě jim házela v plén i šílená jména (ale to se přiznám jsem do ní hučela já, ať je sranda, prostě jsem ji řekla, ať příště řekne to nebo ono a ona měla nějaký 1,5 roku, tak s nadšením vše opakovala, zvlášť když to mělo úspěch), takže se naši příbuzní chytali za hlavu při jménech jako Kryšpín, Kleofáč, Hyacint, Cecílie, Kunigunda, Brigita, Gizela. Malá to ještě dokázala poplést, protože některá jména byla pro ni těžká a naši příbuzní vzhledem k Noemi docela i věřili, že to bude podobný úlet. 😀 😀 😀 😀

michaela2310
26. črc 2011

@lucisa nás když někdo hodně otravuje se jmény, tak říkame,že to bude Michael a nebo Vladimíra 🙂 😀 😀

kristi
27. črc 2011

@marcelkap Isabellu mam doma, dali jsme to jako druhe jmeno....a cim dal vic ji rikame resp. ona sama chce a rika si tim jmenem 🙂

fangi
27. črc 2011

@lucisa :D

sova33
27. črc 2011

@lucisa U nás roli tvojí Noemi hrál můj manžel 😀 Když se nás ptali (nebo jeho), jaké máme jméno, tak jim s vážnou tváří říkal Hermenegilda, Kazimír, Gertruda, Arsen a podobně. A kdo ho zná, ten tomu trochu i věřil 😀

princessp
28. črc 2011

Ahojky alcatko.j Thea je moc hezke jmeno kdyz zijes v cizine..pockej az Thea zacne chodit do skolky..deti muzou byt hodne krute...bohuzel...

kristi
28. črc 2011

@princessp to by me zajimalo, co kruteho se da vymyslet na Theu??? Ja jsem se svym jmenem byla Krysa Vasilisa a co???? deti jsme jen 10 let

labell
28. črc 2011

Já bych řekla že až budou děti ve škole, tak tam bude tolik netradičních jmen, že se klidně můžou posmívat i tradičním jménům.

frapik
28. črc 2011

Co říkáte na Grétku nebo Gerdu? V našem okolí se to jméno vůbec nevyskytuje. Obě jména mám spojena s literárními postavami. Moje mami, když čekala ségru měla vybrané jméno Michaela, jenže pak četla knihu jejíž hlavní hrdinka jí byla strašně moc sympatická a podle ní je nakonec sestra pojmenovaná - Ondřejka. Celá rodina z toho byla auf, chodili mámu přemlouvat ať si to rozmyslí, ale ta nepovolila. Říkáme jí Odejko. 🙂

labell
28. črc 2011

@frapik Grétka se mi líbí 🙂 😉

vorllinka
28. črc 2011

Grétku si dovedu představit, ale nedala bych jí. No a Ondřejka - to slyším poprvé. Co ségra, měla vždycky ráda svoje jméno? 😉

frapik
28. črc 2011

Nikdy sem neslyšela, že by si stěžovala. Ona je od mala osobnost a výjimečné jméno k ní patří. 🙂

frapik
28. črc 2011

@labell Pěkné je to zejména německy "Gretchen" takové měkké

vendulka
28. črc 2011

@frapik v německé podobě se mi to moc líbí 😵

frapik
28. črc 2011

@vendulka To je německá zdrobnělina, jako po našem "Grétička" ale uznej, že německy to zní lépe (a to teda německy zní lépe máloco) - nechci se dotknout našich německých přátel. 😀

vendulka
28. črc 2011

@frapik jj, němčina je hnus,ale toto je moooc pěkné 😵

fangi
28. črc 2011

@labell Taky si myslím, že v generaci dnešních dětí už je tolik netradičních jmen a sem tam i děti cizinců s "vyloženě cizími" jmény, že už to dnešním dětem vůbec nebude připadat tak zvláštní, aby se někdo kvůli tomu stal terčem posměchu. Myslím, že to pořád spousta lidí posuzuje podle sebe, kdy to byla v jedné třídě pětkrát Jana, pětkrát Honza, třikrát Pavel, třikrát Verča... tak mezi nimi opravdu by v té době byl například Samuel zvláštní jméno... 😅 Ale dnes - v jedné třídě je Jessica, Emily, Samuel, Kryštof, Tadeáš, Sofie, Antonín, Lukáš, František, Max, Sebastian, Lucie, Adéla, Laura, Amálie, Karolína, Matěj,....sem tam nějaký Vietnamec nebo jiný "cizinec" ..... myslím, že klidně taková třída, co jsem vypsala, se může sejít, všechno to jsou běžně dávaná jména a přitom některá v naší době hodně tradiční a některá hodně netradiční, dnes všechna běžná 🙂 A že jsou děti někdy kruté, to jsou, ale vymyslí něco ošklivého na každé ze jmen, co jsem vypsala, o tom to podle mě moc není 😉

marcelkap
28. črc 2011

Mě kamarádky od Lindy odrazovaly, že prej jí děti ve škole budou řikat Linda-Pinda. A tak jsem jim řekla "A jak říkali tobě? Lucina-pucina" Fakt, na každý jméno se najde něco. Někdy když na Lindušku žvatlám a různě zkomoluju jméno, tak ze mě fakt vylezou věci 😀 Dneska třeba - Linďo pinďo - to se mi docela i líbilo, protože ona je dost malá, tak se k ní to "pinďo" hodí 🙂 A nebo jí řikám prdelko, prdelinko a od toho prdelindo 😀
Člověk přijde na různý varianty až když je dítě větší, postupem času se to i mění a "nadávky" si dneska děti řikaj ať se jmenujou jak chtěj.

ichaile
3. srp 2011

Ještě dětičky nemám, protože jsme moc mladá, ale už se na ně moc těším 🙂
Ráda bych měla holčičku Leonku a chlapečka Erička 🙂