Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

majina
30. říj 2015

@petrajurinova ... doma mi prošel pro kluka Richard, Mirek, Martin-ten se mě teda moc nelíbí, pro holku Mariana, Madlen, Miriam, Rozárie a moc se mi líbí Ráchel ale jak ji říkat jinak???

vorllinka
13. pro 2015

Zajímavá diskuze, pročítám staré příspěvky a narazila jsem na ten svůj z 23. prosince 2010, kdy jsem psala, že se mi líbí jméno Silvie. V té době jsem doma měla 5ti měsíčního syna a na druhé těhotenství vůbec nepomýšlela. Úplně jsem na ten příspěvek zapomněla a když jsme pak vybírali jméno pro dceru, tak zvítězila Silvie. Pro mě to nejkrásnější holčičí jméno 😵

@majina máte zajímavé příjmení. Líbilo by se mi Madlen Josefi 😵

majina
13. pro 2015

@vorllinka ... Silvie je nádherné, také ho mám v seznamu a ještě i Stelu 🙂

faidra
14. pro 2015

@mrshka Moje dcera je Ada 🙂

devcezlesa
10. led 2016

Ja zjistila minuly tyden z velkeho UZ, ze cekame holcicku, i kdyz jsem cele tehotenstvi byla presvedcena, ze to bude chlapecek.😀 tak ted se zacinam take poohlizet po netradicnich jmenech, zatim vitezi Sarah nebo Kiara. Prijmeni mame nastesti dost neutralni, tak to problem nebude. 🙂

reniiisek
14. led 2016

Díky reklamě v tv se mi celkem začalo líbit jméno Chloé 🙂

reniiisek
14. led 2016

@majina Stelaje taky moc hezké jméno, též ho mám v hledáčku, ale asi bych jej dala se dvěma L (Stella) 🙂

ilona87
14. led 2016

My chteli pro holku Emmu, ale je jich tolik, ze uz se mi prestalo libit. Kdyby nebyka tchyne Marie, tak dam to. 😉 Syna mame Karla.
Pri holku, jestli se nam zadari (zamkle tehu), tak by se mi libila Anna nebo moje 😀 Pritel by chtel Ellen.

ciambella
29. únor 2016

Ahoj holky. Mám takový malý dotaz. Čekáme holčičku a uvažujeme nad jménem Annie (babička je Anna)
no jenže tak jak se nám to líbilo tak přítel teď uvažuje nad změnou prý na tohle jméno není nic zdrobněle. Nevíte jak by se dalo na holčičku volat kromě zkratky En? Mi osobně to nevadí, ale víte jak. Jeden z partnerů vždy něco najde nějakou námitku 😀

evita_ij
5. bře 2016

@ciambella Annie asi už právě zdrobnělina je 🙂 jako Anička - anglicky. Ann = En, by pak byla Anna.

dolly82
19. bře 2016

Zdravím dámy, poraďte prosím. Pro naši holčičku máme vybraná dvě jména; Sofia Emily nebo Stella Emily. 🙂 Nemůžeme se ovšem dohodnout, kterou kombinaci vybrat, co na to říkáte? 🙂

veverun
19. bře 2016

@dolly82 A jak byste ji nejraději oslovovali?Stello, Sofinko, Emi?Podle toho bych zvolila.
Mně osobně se více líbí kombinace se Stellou, je méně běžné.

Jinak obecně ke jménům-spolužačka má dcerky Adinu a Medu 😊

dolly82
20. bře 2016

Děkuji za Váš názor 🙂 to druhé jméno je spíše symbolické, tudíž oslovovat budeme jménem prvním. V kombinaci se Sofii mi to líp zní mluvené i psané, Stella se zase líp zdrobněluje a není tak obvyklé 🙂 rozhodování je opravdu těžké 🙂

trif
28. bře 2016

My mame ryze ceske prijmeni, na exotiku si nepotrpime, a rozhodli jsme se pro Josefinu. Rikame ji Pipi, Pepi anebo Fíno.

verunnies
25. dub 2016

My jsme tak dlouho vybírali s přítelem jméno pro naší holčičku, až jsme objevili jméno ANABEL, které se nám natolik zalíbilo, že jsme jej dceři dali a nelituju...dá se jí říkat jakkoliv Anabel, Any, Belo, Beli, Belinko, Belčo, Beluš...jen jsem vysazená na "Anabelku"

zanetkamaresova
17. črc 2016

A co říkáte na jméno Dea??

syll.
24. črc 2016

@zanetkamaresova známé kamarádka se jmenuje Deana, říkají jí Deo, Deuško, Dei, Deanko, líbí se mi to moc.

devcezlesa
25. črc 2016

Tak u nas nakonec zvitezila Daria. 🙂

zanetkamaresova
25. črc 2016

Deana je nádherné, me se ještě líbí Beáta (Bea, Beuška) a Valentina/Valentýna ( můj tatínek je Valentin) Adina (jako Adina Mandlová)

kustka
25. črc 2016

@zanetkamaresova Beatku máme (a první Agátku)- a pořád se mi ta jména líbí😉 I když slýchávám řeči, proč taková jména a že nejsou nic moc... Nechápu! Nepřijdou mi nijak výstřední a navíc, každé jméno je krásné, když se hezky řekne🙂 Osobně mi není jasný, proč mají někteří lidé tendence neustále něco komentovat- žij a nech žít, ne?

veverun
25. črc 2016

@kustka Krásný jména jste dcerkám vybrali😊 Obě se mi líbí a mám je spojeny s velmi zajímavými osobami-Beáta byla moje kolegyně,slovenka,jak trefně poznamenal manžel jiné kolegyně -"tatranská víchrica",neuvěřitelně srdečný,bezprostřední,náladový,kouzelný bohém,s ní se pokaždé něco zažilo... A Agátku jsem potkala v práci jako pedagog.Duší i tváří anděl,dokázala léčit rukama a pohledem.Dnes už z ní bude velká slečna...

zanetkamaresova
25. črc 2016

@kustka
@veverun taky se mi ty jmena líbí. Beáta je zatím můj favorit;) Agata

kustka
26. črc 2016

@veverun Moc děkuji! Krásně a laskavě napsané- úplně mě to pohladilo🙂 Podle toho, co píšeš, to přesně sedí. Beata znamená "šťastná, požehnaná" a Agáta "dobrá, laskavá". Myslím, že i na ty naše dvě myšky to sedne. Beatka je tak zvláštně zasněně kouzelná od miminka, taková křehká a lidé jsou z ní pryč a Agátka je velice tvořivá, společenská, bystrá a zvláštně vnímavá. Nikdy jsem moc nad vlivem jména na život člověka nepřemýšlela, ale v našem případě jsme nemohli vybrat lépe😉

kustka
26. črc 2016

@zanetkamaresova Jděte do toho! Podle mě jsou to krásná noblesní jména😉 Tak to cítím a nemůžu si pomoct🙂

stephan2011
23. říj 2016

Dcera má Jasmin a jméno nám dopředu neřekli. Moc se mi to jméno líbí a k malé sedí.

stephan2011
23. říj 2016

@sebik19 Dcera má Jasmin a všem se moc líbilo, když jsem jméno říkala.

luckapol
5. pro 2016

Moje oblíbené jsou Dita, Diana, Zora, Soňa, Lada, Lea, Eva, Evelína, Marianna, Marika, Ester, Nina, Táňa, Tina.

jesca
22. pro 2016

Ahoj holky, vic hlav vic vi - resime jmeno pro c.3 a cim vic se to blizi, tim vice tapeme😀 Nemame vlastne zadneho favorita🙂 Mame doma Kláru a Báru a treti slecnu bychom chteli tak nejak do party, idealne, aby se to taky rymovalo. Zijeme ted v zahranici (s nejcastejsim ceskym prijmenim😀), ale urcite chceme, aby to neznelo blbe i cesky. No a ted babo rad😉
Napadne vas neco zajimaveho? Vsichni nam radi Sáru, ale me se to moc nelibi😝

veg
22. pro 2016

@jesca napada me tamara, ale moc se mi nelibi. Me se libi Tesa, Adelka, Natalka a Nikol ☺

misina01
28. pro 2016

My jsme měli vybranou původně Natalii snad celou dobu,co jsme s manželem spolu 😀 já od 14 let tvrdila,že jinak se moje dcera jmenovat nebude,pokud budu mít holčičku. Řekli jsme to i rodině už dávno,že jednou to bude Natálie. Pak taky známým, co čekali a jméno se jim nelíbilo. Samozřejmě ho pak asi dva měsíce na to dali 😀 náhodně. Takže my teď čekáme holčičku, Natalii dávat nebudem, když nám to dali oni. Takže nad holčičkou si slušně lámeme hlavu. Pro chlapečka jsme měli Matyáš, ale taky jich je jak máku. Takže jsme ještě uvažovali nad Tobiášem 🙂 do papíru napíšeme Tobiáše a holčičku v bříšku máme zatím beze jména 😀