Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

xaverov
9. únor 2011

@hehena A to se jako rodine zdala Ela moc exoticka? 😕 Vzdyt to je jako Eva nebo Ema, akorat s jednim zamenenym pismenkem. Stela se mi taky nezda netradicni, ale jak jsem uz tady asi psala, me se maloco zda ulitly. Inicialy se stejnyma pocatecnima pismena se mi prave libi moc. Ovsem pokud jsi Synkova, tak Ella Synkova vyslovena rychle, tak nejak splyne dohromady v jedno slovo, takze dobre, ze se narodil Jakub 😉

@lulii Timon, proc ne? Byl by na skole jiste jediny, mozna by vysvetloval, ze to neni Šimon ani Simon, ale pokud chces dat netradicni jmeno, je to jiste jedno z nich.

hehena
9. únor 2011

@xaverov vidíš tak jedno slovo mi to ani nepřišlo 🙂
ano Ela se jim zdála exotická... no výraz, jak kdybych spadla vážně z višně 🙂)) a to téměř u všech, krom babičky 🙂)

anieanne
9. únor 2011

Tak my syna máme Filipa - už odmala jsem prostě věděla, že když budu mít kluka, tak jedině Filipa 🙂 A u druhého dítěte chceme Eliáš nebo Sofie.

marketnieuw
9. únor 2011

@lulii dala bych spis ale variantu Timo nebo Timmy

petja
11. únor 2011

To mi připomíná pěkné jméno Timea 😉

paulinanoori
19. únor 2011

Co Fatima?

nunacek
19. únor 2011

Fatima mi zní hodně arabsky. Do ČR bych ji nevolila bez nějakého konkrétního vztahu ke jménu (po někom, kvůli vazbám na onu zemi, kde je jméno typické, plánované stěhování do ciziny apod).

zukoc
3. bře 2011

Projela jsem všechny stránky a padla tu fakt hromada krásných jmen, ale ono u holčiček to není zas takový problém 😉 , my máme Julii, na té jsme se shodli s manželem hned a všem se to moc líbí. Ná kluka jsme měli Jáchyma a to nám pak všichni zkritizovali - myslím v rodině, přátelé ne. Teď chceme Bibianu (manžel zkouší prosadit Amelii) a Jonáše. Jména rodině dopředu neříkáme, abychom se vyhnuli blbým řečem, co by nám to eventuelně znechutily. Až to bude, tak to bude a těžko už někdo něco na své milované vnoučátko řekne 😀

petja
4. bře 2011

@xaverov Ela je super

konik28
30. bře 2011

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti jak se to z matrikou v případě že chceme dát hočičce jméno ne moc typické jméno pro ČR: Isabella. Platí se za to?
Popř. mohou být problémy se zapsáním takového jména?

duppe
31. bře 2011

Ahojda 🙂 jen koukám jak= hezká jména nacházíte 😵 Co říkáte na jméno Teodora 🙂 V poslední době se mi hrozně líbí 😵

berynka
31. bře 2011

tak mne se zase líbí Beáta a Blanka, jenže nejdou moc k našemu přijmení 😒 . "Objevila" jsem ještě Evelínu a hezké jméno je Alžběta 😉 .

jasekd
31. bře 2011

@duppe Pokud se hodi k prijmeni, tak se mi libi moc 😉 K nasemu by to vubec neslo.

duppe
1. dub 2011

@jasekd Ještě jsem se s ním nikdy nesetkala, jenom vím, že snad nějaké herečky dcera se tak jmenuje. A k našemu příjmení se hodí perfektně 😵

jasekd
1. dub 2011

@duppe Teodora (nebo Theodora) Remundova, je to dcera Ivy Janzurove a taky herecka, hrala treba ve filmu Vylet nebo Ene Bene od Alice Nellis, super filmy 🙂 Jestli se to hodi a souhlasi i manzel, tak do toho, ja ti fandim 😉

duppe
1. dub 2011

@jasekd tak děkuji 🙂 okolí je sice tak 50:50 ale asi to přestanu řešit a chotovo 😵 a pak se uvidí 🙂

jasekd
1. dub 2011

@duppe Ja jsem si na manzelovi vydyndala Martinka (zadna exotika, ja vim, ale s nasim jmenem si ani nemuzem dovolit), tak ted musim ubrat. Chtela jsem Zuzanku, on ne, tak bude asi Vendula. I rodina je spis za Vendulu.

kach82
1. dub 2011

ahoj, trošku se vám sem vloudím. @duppe pokud se ti to jméno líbí a manželovi taky, tak to s okolím neřešte, nechte si to jako překvapení. Oni pak možná budou chvíli remcat, ale zvyknou si a jak budou mít malou rádi. 🙂 My se takhle jednou zmínili, jaké se nám líbí jména a to bylo řečí, hned nám to rozmlouvali. Tak jsme pak už nic neříkali, ať si počkají. Když se narodila Leontýnka, tak se všichni divili, nikdo jméno nepochválil, každej jen rozpačitě koukal. A dnes už to nikomu nepřijde, ještě se chlubí(myslím tím rodinu), že máme právě Leontýnku. 🙂

camelinka
1. dub 2011

Dobré ránko holky, my čekáme holčičku a s manžou sme válčili se jmény, já moc chtěla Emu a on Sáru, máme totiž hodně dlouhé příjmení tak musíme mít něco krátkýho 😅 . nakonec sem ustoupila a budeme mít Sárinku, jen doufám že ve třídě nebudou tři další 😅 😅 😅 😕

kalo
1. dub 2011

@camelinka Dobrá volba. To spíš budou v třídě další tří Emy...Mě se Sára taky moc líbí (taky jsme měli na seznamu..i variantu Sarah)...

camelinka
1. dub 2011

@kalo dekujeme 😉 , taky doufam ze Sárám uz torchu odzvonilo, ted se mi zda,ze je to vsude sama Sofie, Nela. puvodne sem moc chtela Lauru ale manzovi to pripomina rouru grrrr 😠 😠 😠 😀 . mame typicky cesky prijmeni takze Sarah se mi libi vic, ale se zbytkem by to bylo jak pest na oko 😅

kalo
1. dub 2011

@camelinka Laura jako roura 😀 😀 Taky dobrý 🙂 Pravda, že u nás v kraji se taky hodně dává Nela a Sofie a hlavně Ela...(v jakémkoli tvaru)...Kamkoli příjdeme mezi děti, je tam vždy nějaká Elinka...

camelinka
1. dub 2011

@kalo njn co proti takovymu argumentu 😀 😀 . Sára se mi libi akorat mi to pripomina kamosky buldoka 😝 😅 , ale s tim umim zit 😉 . vsude je to sama Karolinka, Natalka atd. coz mi neva protoze mezi dlouhyma sme ani nevybirali 🙂

kristi
1. dub 2011

@konik28 za Isabellu se neplati, je to uplne v pohode 😉

fangi
1. dub 2011

@kalo Jestli mezi těmi Elinkami nebudou Ely, ale taky Elišky, protože kamarádka má Elišku a říká jí Elinka a tady v Libereckém kraji je na prvním místě jednoznačně jméno Eliška, je jich hrozně moc a taky všude slyším Elí, Elinko...ale jsou to právě ty Elišky. Když si vezmu,že když jsem byla malá nebo v pubertě, tak Eliška byla největší exotika, nikdy jsem se s žádnou nikdy nepotkala, znala jsem jen jednu známou známé,ale ta bydlela na Slovensku a byla Slovenka. No a dál je to samá Ema, Natálka, Karolínka, Nelinka, Sofinka...přesně jak píšete. A kluci Adámci, Kubíci, Danečci a Vojtíšci...aspoň tady u nás.

lulii
1. dub 2011

@duppe Taky se mi moc líbí Theodora, vede i u manžela a taky se nám to krásně hodí k příjmení, takže já jí určo schvaluju 😉 😀

@fangi U nás nás na jihu je to podobný, pořád stejný jména, která jsi napsala 😝 😀

andreasek82
1. dub 2011

souhlasim s tebou fangi, vsude slycham stejna jmena co pises ty, take bychom chteli s manzou nejake trosku odlisne, co se moc nedava, ale neni to jednoduche.. prvni dcerku mame sabinku, tech moc neni, ted jeste nevime, co cekame, uz tedy mame tak trosku predstavu, co by se nam libilo, vypsali jsme si par jmen pro chlapecka, par pro holcicku, ale vybrat to nej bude tedy orisek 😀

nunacek
1. dub 2011

@duppe Dcera Ivy Janžurové je Teodora/Theodora (nevim, jaká varianta) 😉 Já toto jméno poprvé slyšela od mojí mamky, kdy měla na táboře jednu Theodoru. Líbí se mi, ale doma mi to neprošlo, že prý je to dlouhé k našemu příjmení...

alca22
2. dub 2011

Ahojky tak mi máme pro případnou holčičku vybráno jméno Valerie. Moc často dávané není i když teď už možná bude nevím. Ale moc se mi líbí, že jde říkat na dost způsobů.

katka37
2. dub 2011

ahoj ,tak já mám pro holčičku Emilly a chlapeček bude Marek ,doma už mám Marcela a Michaela 🙂