Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

nunacek
17. kvě 2011

@lenya79 Dvojčátka jsou v našich očích jednodušší než dvě děti po sobě, ušetří to spoustu starostí, proto bychom je při prvním těhu uvítali. Ale na podruhé bych dvojčátka dobrovolně nebrala 😅 Sice 3 děti by byly fajn, ale z hlediska bytového a finančního by to nebylo úplně echt.

lenya79
17. kvě 2011

@nunacek já budu ráda, když ukočíruju jednoho nezbedu 🙂

nunacek
17. kvě 2011

@lenya79 😉 No to jsme teď dost odbočili od netradičních holčičích jmen 😀 😉 Já navrhovala doma Stelu, Theu, Melánii, Lauru, ale nic mi z toho neprošlo 😒

lenya79
17. kvě 2011

@nunacek to jo 🙂 Mně se taky líbí Laura, jenže takhle jsme pojmenovali kotě, který si přinesla domů mamka, takže to nehrozí 😀

sslluunniicckko
19. kvě 2011

mě se líbí třeba Sandra 🙂 sice není netradiční atd ale je fakt hezký 🙂 🙂 😉 nebo Laura

nunacek
19. kvě 2011

@lenya79 Taky bych asi nedala jméno, které má nějaké zvíře v okolí... 😅

nunacek
19. kvě 2011

@sslluunniicckko Sandra není špatné 😉 Laura je ale hezčí...

lenya79
19. kvě 2011

@nunacek no sranda je, že to jméno pro kočku jsem vymyslela já a teď by se mi to hodilo pro dítě a už to nejde 🙂

nunacek
19. kvě 2011

@lenya79 Tak to je blbý 😀 😀 😀 😀 😀 My naštěstí dali kocourovi čistě kočičí jméno. Ale zvířata v širší rodině nám pohltila nějaká celkem pěkná jména...

pufinaa
20. kvě 2011

My jsme dlouho uvažujem o jméně Marika nebo Karolína někteří nemusí moc Mariku,ale líbí se mi to víc než Karolínka 😵 🙂

nunacek
20. kvě 2011

@pufinaa Marika je krásné 😵

roxinka28
21. kvě 2011

Nám se líbí Rozárka 🙂

syll.
21. kvě 2011

Teď se Romaně Jákl Vítové narodila ELISA , zajimavé jméno, a Isabela je pěkné

misaj8
21. kvě 2011

@guava Já si to tak úplně nemyslím.. My budeme mít holčičku Stellu s dvěma LL.. četla jsem jsem si o významech jmen a dvě LL přináší více pozitivní energii tomuhle jménu 🙂 Nejsem žádný šílený alternativec, ale přišlo mi to docela hezký..Hodně cestujeme a spousta kamarádů žije v zahraničí a všichni nás upozorňovali na to, ať dáme nějaké jméno, které se používá i v jiných jazycích.. kamarádovi říkají Zee, protože Zdeněk si nemůžou zapamatovat apod.. Nemyslím, že by půl republiky chtělo emigrovat, jen mají větší šanci jet pryč studovat a zkusit si to někde jinde a pak se zase třeba vrátit.. Sestřenka se vdala do států a ta je ze jména Jitka fakt nešťastná..Tím ale vůbec nechci říct, že česká jména nejsou pěkná, určitě jsou.. Stela je taky v českém kalendaři, jen jsem si přidala to L..

misaj8
21. kvě 2011

@guava Jo a žijeme na vesnici 🙂 a nepřipadám si, že bych měla potřebu vybírat jméno kvůli sousedům, abych se stala zajímavou 🙂 když jsem si to četla, tak jsem se musela smát..

very8888
23. kvě 2011

My budeme mít Justýnku.

kammka
23. kvě 2011

já byla v Anglii jako aupair v rodině, kde měli 4 děcka a dva psy, kočky nepočítám...jediný kluk se jmenoval Alexander, čubina Sasha, ptala jsem se jestli vědí, že je to totéž, prej jo, ale vzhledem k tomu, že nankluka volaj Alex a na psa Sash, tak je to buřt 🙂)))
jinak děti od nejstaršího: Emilly, Charlotte, Alex, Beatrice...u kamarádky měli 4 kluky: Lucien, Lewis, Tristan, Rowan - ale to byli umělci a ta jména byla ne příliš častá 🙂)
tak jen pro příklad, jak je to se jmény za mořem

kammka
23. kvě 2011

další holčičku bych chtěla Toničku...nedávno se muž zmínil i o Barborce...tak jsem odvětila : Hlavně ne Antonie a Barbora...no než pochopil, že nechci dvojčata..že prej co to za změnu, že Tonču jsme chtěli vždycky, tak já zas hlavně ne Áčko a Béčko.. 😀 😀 no trvalo mu to...

nunacek
24. kvě 2011

@misaj8 Stela / Stella je moje favoritní jméno v současné době, ale u manžela ne a ne projít ☹

marinka
24. kvě 2011

@very8888 Moc pěkné jméno 🙂

miriska
24. kvě 2011

Mě se z holčičích jmen líbí Mia, Melánie, Ariana. Jedna holka z naší diskuze se jmenuje Dina, je to taky moc zajímavý jméno.

marketnieuw
24. kvě 2011

@pufinaa ja jsem puvodne mela byt Marika 🙂 ... docela se mi to jmeno libi ... i kdyz, uz jsem se setkala s tim, ze mi nekdo rikal, ze je to jmeno pro cikanku 😖
@very8888 Justynka je pekna

marinka
24. kvě 2011

@pufinaa
@marketnieuw Já jsem Marika 😵

marketnieuw
24. kvě 2011

@marinka a to jmeno ti moc slusi 🙂

marinka
24. kvě 2011

@marketnieuw Jé, děkuju, to jsi hodná 🙂 Je asi fakt, že se víc hodí k černovlásce než k blondýnce 😀 Cikánku Mariku naštěstí neznám 😀, spíš Erika tu je častá mezi romama..

marinka
24. kvě 2011

Holky, a líbí se vám jméno Nina? Na to mě navedla nunacek a strašně se mi to líbí 😵 Je to dcera Havlové, ale říkají jí s tvrdým y..

fangi
24. kvě 2011

Marika mi přijde jako slovenské jméno, v Čechách jsem se s ním nesetkala.

Jen tak - kdo neslyšel - Romaně Jákl Vítové se narodila dcera Elisa, do netradičních jmen to určitě patří, tak třeba to někoho zaujme 😉

@miriska Melánie se mi taky líbí 🙂

marinka
24. kvě 2011

@fangi Marika je původem Maďarské, ale na Slovensku se používá víc, než tady..Já jsem se osobně v životě setkala jen s jednou Marikou, která se jmenovala ještě k tomu po mně 😀

kristi
24. kvě 2011

@marinka s tim mam prave problem.....ale myslim,ze asi blondynku mit nebudeme...treba nase nej kamaradka ma Nellu a blondynku, k te se to vylozene hodi, kdyby se jmenovala Ester, tak mi to nesedne....

Jaklova pry taky rozmyslela na sale, az kdyz tu malou videla...myslim,ze to proste musi clovek videt, ze to jmeno sedne/nesedne

fangi
24. kvě 2011

@marinka Mně osobně se jméno Nina docela líbí 🙂 Akorát s ním mám trošku negativní asociaci na jednu holčinu, která mi nebyla moc sympatická, a byla navíc z nějaké země směrem na východ, z Litvy nebo tak něco.... Jinak to není špatné jméno.