Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

michaela2310
10. srp 2011

@sarkachmelova Evelínka je moc hezký jméno a k příjmení se hodí 😵 😵 já bych ho dala 😉 lepší jak ta Barborka těch je docela dost...a Evelína s Anežkou jsou dnes už docela ojedinělá jména, třeba v mym okolí žádná není, za to Bary znám asi 4 ...

michaela2310
10. srp 2011

@lucik... nám se taky líbila Leontýnka 😵 😵 ale teď zvítězilo jiné jména, tak snad příště 😉

sarkachmelova
10. srp 2011

@michaela2310 právě.. nám se do té Báry z důvodu, že je jich dost, také moc nechce. Evelka prostě vede, jen jsme si říkali, že Anežka Chmelová, to je prostě strašně české 🙂 tak aby k tomu ta Evelka šla, ale když i Vám ostatním se to líbí, tak to jste mi udělali radost 🙂 děkujiii 🙂

wacata37
10. srp 2011

Dobry den, pokud mohu prispet svoji troskou do mlyna. Ja nevedela co cekam tak jsem mela seznam jmen pro obe pohlavi ale pracovni nazev byl Albert! No z Bertika se nam narodila Matilda. Vsichni to odsuzovali jelikoz si hlavne pamatuji tu Matyldu z doktora mracka ale me se to libilo. Pani nu nregistru mi rikala ze ona ji ma taky rikaji ji Tilly a kdyz pujde na stredni tak si chce nechavat rikat Matty. No u nas je to ted Matty, Mattee, nebo kdyz zlobi tak Tilda...kdyz je to muj mazlik tak Tilly. Dokonce z toho jmena byla unesea i moje babicka coz jsem se divila protoze v rodie jsou typicka ceska jmea jako Josef a Anna a Marie atd. Jinak jsem jeste chtela Madeleine, Magdalena, Alberta, Theodora, Henrieta. Podotykam ze zijeme v UK nez me nekdo napadne za cizi jmena. pokud budu mit znovu holcicku zla bych asi do ty Alberty jde z toho Berta nebo Alba. Nebo mozna ta Henrieta ale to mam s pojene z jedne knizky s hrosikem...tak nevim bohuzel ti asociace v tom vyberu hraji velikanskou ulohu..... 😎

wacata37
10. srp 2011

@sarkachmelova jestli muzu radit jdete do toho pocitove. v CR se bohuzel musi davat jmena dopredu to my si pockame az se to narodi a pak to menime. matka me s partnerem vtlacili do Georgina a me to proste k ni nesedelo tak jsem to zmenila a jsem moc rada 🙂 i kdyz je to pekne jmeno nebylo to ono!

sarkachmelova
10. srp 2011

@wacata37 já byla s doktorem domluvená v porodnici u Anežky, že můžu jméno nahlásit i po porodu, během pobytu v porodnici 🙂 jééé, máte Matildu ? to je krásné, to se mi také moc líbí 🙂

wacata37
10. srp 2011

@sarkachmelova Dekuji 😀 tak to je super ze to takhle jde vsem bych to doporucila proste se na mimco podivat a rict si sedi ji to? to prijmeni to je druhorade

sarkachmelova
10. srp 2011

@wacata37 my měli Anežku jistou ještě než jsme se o ní vůbec začali snažit, ale kluka jsem do poslední chvíle nevěděla. Co čekáme, jsme si chtěli říct, ale nebylo to nikdy poznat, napínala nás holka (asi nechtěla mít vše holčičí 😀) řekli mi to až na termín porodu, rodila jsem o 4 dny později a i když už jsem konečně věděla, že je to naše vysněná Anežka, stejně jsem ještě snad během porodu přemýšlela nad tím klučičím jménem 😀 teď máme jasného kluka, ale zase né holčičku. Jsme blázni 😀 ale času máme dost, tak máme aspoň nad čím přemýšlet 😉

michaela2310
10. srp 2011

@sarkachmelova a jaký máš jméno pro chlapečka?? a kdy mimčo vlastně čekáš???? 🙂

sarkachmelova
10. srp 2011

@michaela2310 pro chlapečka máme Matouše, toho už jsme měli právě u Anežky a strašně si na to zvykli, takže už se ho asi nepustíme. Ještě ani nemám potvrzené těhotenství 😀 jestli nám to vyjde, tak by to měl být březen/duben.. ale nechci nic zakřiknout.. moc ta jména hrotím co ? 😀 já mám totiž ráda, když to vím předem, jako u Anežky, i když jsme nevěděli, jestli je to opravdu holčička, vůbec jsme si nepřipouštěli, že by to mohl být chlapeček a já ji od začátku říkala Anežku, hodně jsme si s ní oba povídali a byli jsme rádi, že víme, jak ji oslovovat. Říkali jsme, jak jedeme koupit Anežce pleny, že děláme Anežce pokojíček atd. A tak bych to tak ráda měla i u druhého. Líbí se mi to tak 🙂

michaela2310
10. srp 2011

@sarkachmelova vůbec ne!!!! 🙂 my měli jména vybraná dlouho dopředu, ale nakonec jsme museli vymyslet jiné, protože rodíme v lednu a svátek kluk by měl v prosinci a holčina v březnu, a chtěli jsme, aby to měli aspon 5m od sebe, tak že jsme dlouho přemýšleli a i když máme ještě dost času, tak už jsme chtěli mít jasno, tak už máme vyplněný papír do nemocnice, aby jsme nemohli měnit 😉

sarkachmelova
10. srp 2011

@michaela2310 a jaká máte jména ?? 🙂 no my tohle moc nezvládli no, Anežka má svátek i narozeniny v březnu ☹ mrzelo nás to, ale prostě toho jména jsme se ani za nic nechtěli vzdát, jiné se nám prostě tak nelíbí.. tak jsme řekli, že až bude starší, může to slavit třeba někdy v létě, že ve finále je to prostě jen svátek, tak ji nějaký dyžtak vymyslíme 😀

ia.
10. srp 2011

@sarkachmelova máme stejný problém, máme vybranou Theu, a ta slaví svátek 23.října, já mám termín 11.října.. 😖 ale nechceme se toho jména vzdát, teda pokud to bude holka, chlapeček by měl svátek v červnu. Holt existují ještě dny dětí, tak bysme slavili i 1.6, aby se necítila ošizená...

slunecnice20
10. srp 2011

Winona,Charlie,Miriam,Ester,Nina,Stella,Sophie,Anna-Marie,Timea,Timothea,Olivie......

michele30
10. srp 2011

@sarkachmelova
Anežka 😵 krásné jméno, můj favorit, pokud bychom měli holku 🙂 taky mám k tomu jménu citovou vazbu, jmenovala se tak moje milovaná babička.A říkate malé jen Anežko nebo i nějak zdrobnělě?
Já nejsem moc zastáncem cizích jmen, hlavně k českému příjmení mi to přijde divné, ale někomu se to zase líbí, je to věc názoru.

sarkachmelova
10. srp 2011

@michele30 tím myslíš tu Evelínu ? my právě také ne, milujeme česká jména, nevím, co nás to popadlo ale prostě nás to nějak chytlo no 😀 Anežka je nejdokonalejší, opravdu jsme měli naprosto jasno, hned. Jiné se nám nelíbilo. Říkáme jí hodně Aný, Áňo také občas Anýsku a Anešátko 😀 ale nejvíc Anežko 🙂

sarkachmelova
10. srp 2011

@ia. přesně tak, jako já ji klidně nějaké datum vymyslím a může slavit svátek někdy jindy. Nám se opravdu žádné jiné nelíbilo, tak proč to lámat přes koleno, vím, že bych si to nikdy neodpustila, že jsme Anežka nedali. Měli jsme jasno hned, vůbec jsme o jméně nediskutovali 🙂 bylo prostě jasno a to že má svátek týden před tím nás opravdu nemůže odradit 🙂

michele30
11. srp 2011

@sarkachmelova
To jsem nemyslela Evelínku, to je taky moc hezké jméno a hodí se i k Anežce.
Já myslela spíš Sophie, Nelly, Jessika atd. Ale tím se nechci nikoho dotknout, je to jen můj názor a někomu se ta jména zase líbí 🙂

sarkachmelova
12. srp 2011

@michele30 to je jasné, každý má na všechno jiný názor. My jsme také zastánci českých jmen, obzvlášť, když jsme Chmelovi 😀 nevím, jak je možné, že jsme se tak moc zamilovali do té Evelky 😀 no uvidíme, jak vše dopadne 🙂

michele30
12. srp 2011

@sarkachmelova
Mně Anežku někteří rozmlouvali, ale mně se to jméno prostě moc líbí, je krásně český 🙂 a není jich tolik a koukám, že také má Anežka narozeniny i svátek v březnu 🙂 já měla termín porodu 1. března a i tak jsem byla rozhodnutá pro Anýska 🙂

ygreen
12. srp 2011

@ia. já mám Theu a slaví 11.1 svátek. A nejdřív tu měla Theu alcatko.j a tý právě řeklu na matrice že Thea slaví buď na Terezi nebo 11.1.

silente
12. srp 2011

@slunecnice20 - jééé, jsme v seznamu netradičních jmen 😀 Akorát že u nás k tomu došlo tak, že tatínek chtěl Annu a já Marušku 😀

radushka
12. srp 2011

@sarkachmelova
@michaela2310 Holky tak my máme právě tu Barborku a tu jsem věděla , že dám ještě než jsme vůbec začali plánovat mimčo.Líbí se mi, že má milion variant .A já teda v okolí žádnou Barboru nemám, tak mi to nepříjde zas až tak časté.Momentálně mi příjde teda častější Vanneska - na kterou už začínám být alergická 😅
A Šárko - já jsem Chmelíčková 😀 😀 😀

sarkachmelova
14. srp 2011

@michele30 má no.. ale toho jména jsme se prostě nechtěli vzdát ani za nic 😀

sarkachmelova
14. srp 2011

@radushka Barborka je moc hezké, nám se hodně líbí a k Anežce se nám hodí 🙂 Tak to je hezká náhoda, skoro stejné příjmení 🙂

radushka
14. srp 2011

@sarkachmelova jj, je to sranda s tím příjmením 😀 😀 😀 A k Anežce se Barborka fakt pěkně hodí. My už taky vymýšlíme druhé jméno pro prcka, tak jsem zvědavá, co vymyslíme 🙂

sarkachmelova
15. srp 2011

@radushka jéé, tak to je fajn 🙂 a máte nějaké favority ? 🙂

radushka
15. srp 2011

@sarkachmelova No na holčičku asi Kateřina a manžel prosazuje Františka pro kluka, já ještě teda uvidím, až co nám řeknou, že to bude 😀 Ale tohle nejsou moc netradiční jména do diskuse 😀

sarkachmelova
15. srp 2011

@radushka 🙂 to jsou moc hezká jména. František se mi líbí strašně, ale manželovi ne 😀 líbí se mi. Znám jednoho ze základní školy a říkali jsme mu Fando a byl to takový strašně správný kluk, že se mi možná díky němu to jméno tak líbí 🙂 a Kateřina je taky hezké a abych řekla pravdu, tak kolem mne žádná malá Kateřina není 🙂 znám jich dost, ale ve stejném věku jako já 🙂

michaela2310
15. srp 2011

@radushka jééé, Kateřinku chtěl manžel 🙂 líbí se mu, že má hodně variant 🙂 ale nakonec se nechal ukacet 🙂 nám se líbí strašně moc jmen, mohli by jsme mít tak 10 dětí 🙂 tak aby jsme jich využili víc, tak budeme dávat po dvouch 🙂 a až realita ukáže, jestli jsme udělali dobře 😵 😵