Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

radushka
15. srp 2011

@sarkachmelova no mi právě vadí, že se tak jmenuje manžel a pocházím z Ostravska a tam slovo Francek je něco jak pinďa, akorát trochu hanlivěji 😖 .No ,ale už to do mě kklavíruje 2. rokem, tak už se mi to i začíná líbit 😅 .Ale ještě hledám nějakou jinou variantu 😀 Taky žádnou malou Kačenku neznám 🙂
@michaela2310 jj právě proto se nám taky líbí, že se dá různě "komolit" 🙂
Jé 2 jména pro každé, to je super.Jaké nakonec teda máte?

sarkachmelova
15. srp 2011

@radushka manžel je František ? tak to by mi vadilo.. ani mně, ani manželovi by se nelíbilo kdyby se naše děti jmenovali po nás.. ale jméno je to opravdu hezké 🙂

radushka
15. srp 2011

@sarkachmelova jj, jmenuje.No u nich je to taková ta klasická tradice 😖 Takže on je do toho zapálený.Ještě ke všemu jeho tatínek umřel před 4 rokama, tak to má jako že po "dědovi", tak s tím se blbě bojuje ☹ .Ale hledám nějakou jinou vhodnou variantu 😉 .Ale třeba to bude holčička, tak to bude jasné 😀

sarkachmelova
15. srp 2011

@radushka to věřím, že s tím se špatně bojuje ☹ a zase i trošku chápu jeho,jestliže to mají takhle v rodině.. nám se to právě nelíbí ale to je tím, že to ani u jednoho z nás v rodině není a nebylo a tak na to nejsme zvyklí. Zase když se to u někoho takhle dědí, tak trošku i chápu, že to pak chce, ale stejně to je většinou u chlapů, co ? 😀

michaela2310
15. srp 2011

@radushka tak tohle znám ☹ můj děda, táta, bratranec a brácha jsou Jirkové, brácha má 10m syna a všichni ho přemlouvali, at dá taky Jirku a nakonec mají Michala... tak ted to tatka zkoušel na mě, že by chtěl Jiříka... přemýšlela jsem, že by jsme ho tedy dali jako druhé jméno,na památku mého dědy (je to 5 let co umřel ☹ ) ale manžel je proti, takže si ho nechávám na druhé mimčo 🙂

radushka
15. srp 2011

@sarkachmelova
@michaela2310 jj, ženské nejsou tak ujeté na jméno 😝 Jako u Barborky jsme se pak nějak dohodli, že by to mohl být i Ondra, ale nějak jsem cítila, že to není ono.Tak když jsme jeli na UTZ ve 20.tt tak jsem si říkala, že dám manželovi narozeninový dárek, když to bude kluk a bude to František (druhý den měl narozeniny), "naštěstí" řekli, že to bude holka 😵 .Do porodky jsem ale jela s papírem s Františkem. No jak říkám, nechávám to až na určení pohlaví 😀

sarkachmelova
15. srp 2011

@radushka 🙂 to je hezké, také jsme uvažovali o Ondrovi, manželovi se líbí moc a vlastně i mně, ale já jich znám spoustu v mým věku.. Jeden je dokonce bývalý přítel, druhý nejlepší kamarád.. tak se mi do toho moc nechtělo.. takže na papíru pak byl Matouš 🙂

radushka
15. srp 2011

@sarkachmelova no Ondru právě mají blízcí příbuzní a taky chtěli Barborku, ale měli kluka, tak jsem ráda 😀 Ale i kdyby měli holku, tak bych ji prosstě dala, miluju to jméno 😵
Mi se líbí i Lukáš, ale to byl bývalý, tak by mi to bylo dost blbé 😀

sarkachmelova
16. srp 2011

@michaela2310 toto je strašné, když si na tom někdo tak zakládá ale na druhou stranu je to i hezké 🙂 jak těm chlapům, na tom záleží, aby v tom jejich "rodě" bylo pořád to jejich jméno 🙂 můj táta je Karel, takže i kdyby toto chtěl sebevíc, ani jeden z nás (jsme 3 sourozenci) Karla nikdy nedá, takže má chudák smůlu 😀
@radushka Barborka je super. My se právě takhle strašně moc oba zamilovali do té naší Anežky. Měli jsme jméno vymyšlené opravdu dřív, než jsme se o miminko vůbec začali snažit 🙂 bylo to prostě jasné 🙂 Lukáš je taky hezké, ale přesně jak s Ondrou, znám jich dost ve svém věku..

luci9
17. srp 2011

Ahoj holky, já si myslím, že u dívčích jmen se na příjmení tolik koukat nemusí, protože ho stejně jednou změní a pak už to nikdo řešit nebude...
My máme vybranou Natálku, ale líbí se nám i Thea nebo Sára 🙂

wilou
17. srp 2011

mě se líbí jméno Don Buffy a moje Wilou 🙂 🙂

luuciee83
17. srp 2011

@michaela2310 tak na nás naštěstí 'Václav' už nevyšel 😝 taky bych byla proti... 😉

@sarkachmelova my jsme u kluka měli taky naprosto jasné, že kluk bude Matýsek (Matěj) ještě dřív než jsme své první miminko čekali - u holčičky jsme si jistí nebyli (u prvního těhu jsme měli psanou Kristýnku - tu jsme ale přehodnotili kvůli tvrdému příjmení uprostřed se "ř") a máme Adélku - u nás v okolí žádná nebyla, tak to bylo jednoduché 🙂

@wilou to jméno by mělo být napsané takhle 'Willow' a znamená v angličně 'vrba' - takže nevím, jestli by Ti tady v Čechách prošlo...

kukuca
17. srp 2011

Ahoj holky, já mám TP za chvíli a pořád nevíme!Bude to holka a příjmení klassicky český..

Adriana/Aneta je to pořád 50 na 50...Poraďte 🙂

kristi
17. srp 2011

@luuciee83 Willow Sage ma tedka Pink 🙂 v CR by neprosla urcite, alespon ne nekomu, kdo tady ma jeden prispevek

@kukuca rekni prijmeni, jinak si to nedokazu srovnat

kukuca
17. srp 2011

Tichá..

kristi
17. srp 2011

@kukuca za me Adrianka 🙂

kach82
17. srp 2011

@kukuca jestli se můžu zapojit, tak se též přikláním k Adriance. Anetka se mě osobně sice líbí víc, ale ve spojení s příjmením mě víc ladí Adrianka. 🙂

marinka
17. srp 2011

@kukuca Za mě taky Adriana, k příjemní mi to jde líp..

kukuca
17. srp 2011

Tak přesně jste to vystihli..Adriana mi jde víc k příjmení,ale má ji mamčina známá z práce a ta má dceru a ta se tak taky jmenuje..Mamka ji moc nemusí atak by asi byla hodně ze jména zklamaná.
Aneta se mi líbí víc,ale trochu se to s příjmení tříská no..

marinka
17. srp 2011

@kukuca Jako ono to není žádná hrůza, Aneta Tichá, ale ta Adrianka k příjmení pasuje trochu líp..Mamka si na jméno zvykne, vždycky se najde někdo, komu se nebude líbit 😉

michaela2310
17. srp 2011

@kukuca taky jsem pro Adrianku 😉

luuciee83
17. srp 2011

@kristi jj, taky mě zaujal ten jeden příspěvek pisatelky 😉 jinak je ale Willow moc pěkné - avšak k našemu příjmení naprosto nepoužitelné 😀

@kukuca za mě taky Adrianka 😉

kri
20. srp 2011

Ahojky holky, zatím jsem jen nahlížela pro inspiraci kdyby náhodou a teď to vypadá, že se nám naše přání vyplnilo a čekáme opravdu holčičku. 😵 Ovšem nastal boj o jméno, zatím jediné na kterém jsme se s manželem shodli je Viktorie. Jen nějak nevím jestli to půjde k našemu příjmení Chejlavová. 😒 Co myslíte?

vendulka
20. srp 2011

@kri mně to pasuje 😀 a koukám, že máte stejný TP jako já😀

fangi
20. srp 2011

@kri Jméno k příjmení podle mě jde pěkně 😉 A i ke jménu bratříčka jde, pěkná kombinace 🙂

ivabacher
20. srp 2011

Ahojte, mám dceru Sofii Laru a zanedlouho se nám narodí druhá dcerka ... UffI a zde je ten problém, že nevíme s manželem jaké jméno ... Určitě chceme 2 jmena poradíte?

eimmy
20. srp 2011

@ivabacher anna rebeca

ivabacher
20. srp 2011

@eimmy Spíše něco kratší ... 😵

baca
20. srp 2011

Stela Marie

ivabacher
20. srp 2011

@baca A co tak Stela Zara? Je to dobra kombinace?