Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

lucisa
20. zář 2011
simonnes
20. zář 2011

@lucisa asi tak, by mi řekli ať si tu Kunigundu odrodím sama 😀 😀 😀

alti
20. zář 2011

Docela mě zaujalo jaká se dneska dávají jména, zvláště pro děvčata a musím říct, že jsem ráda, že to už nemusím řešit. Zrovna zde poslední probíraná jména jsou dost hrozná a pro mě nelibozvučná, dost tvrdá a opravdu modní záležitost. Když jsem vybírala před lety jméno pro dceru já tyto dost výstřední jména dávali hlavně rómské maminky.
Taky se přikláním pro česká hezká jména - proti gustu ..... Sama jsem si vybrat moc neuměla všechno mi taky připadalo "normální nudné" a chtěla jsem pro své "nejkrásnější dítko" to nejkrásnější jméno, no nakonec vybral tatínek, takže hlavně ať se Vám jméno líbí a jste si jím na 100% jisti. 😉

lucisa
20. zář 2011

@simonnes Hele, v knížce Knappové je napsáno, že Kunigunda je varianta jména Kunhuta, zkráceně se jí dá říkat Kinga 😀 😀 a protože je u toho poznámka, že u nás jsou tato jména ojediněle, znamená to, že v současnosti je v ČR 3-9 nositelek těchto jmen (společně), takže budeš mít zaručeně jedinou Kunigundu na pískovišti i ve školce.
😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucisa
20. zář 2011

@alti nějací průkopníci "nových" jmen být musí, i Nikolka zněla po revoluci modně a divně - nic proti ní, i mě se líbí. A kdyby ji maminky nezačaly dávat, třeba by byla divná i dnes.
Tolik krásných jmen existuje, proč dávat stále Adélky, Terezky, Klárky, ...... - opět se nechci nikoho dotknout, pokud mají toto jméno rodiče za nejlepší a nejkrásnější, proč ne. Někteří jsouodvážnější a dají i novější jména.
Já když dala před téměř 9 lety Noemi, nejvíc se podivovala generace mé mamky, starší to vzala v pohodě, protože je to původně hebrejské jméno (čili částečně biblické) a oni to znali z Bible a tak. Nadto moje tchýně je původem Maďarka, tam je to dodnes běžné jméno, ta se nad tím nepozastavila vůbec.

simonnes
20. zář 2011

@lucisa tak tomu vskutku věřím 😀 😀 😀 .......... Kingo, dodělej si bábovičku a jdeme domů ................. by na mě poslali sociálku 😀 😀 😀

danielita7
20. zář 2011

@lucisa děkuji za odkaz, tam je jen počet obyvatel s tímto jménem jinak jsem se nic nového nedozvěděla, ale i tak moc děkuji 😀

alti
20. zář 2011

@lucisa přesně jak píšeš je dobře, že se časem mění vkus i moda je to tím pestřejší jen my co jsme si už vybrali (už i před časem) ty novinky hůř bereme. 😉 Jo a mimochodem Nikolka je novější podoba starého českého jména Mikuláška ! 😉

lucisa
20. zář 2011

@danielita7 tak se koukni tady, je tady sice počeštěná Sára, ale význam je stejný a moc krásný: 😉
http://www.rodina.cz/jmeno.asp?jmeno=S%E1ra

lucisa
20. zář 2011

@alti jj, já vím, a třeba Diviška (z Dionýzka) je česká Deniska - což se dává běžně, ale třeba Divišku neznám žádnou 🙂

lucisa
20. zář 2011

Tenhle odkaz už tady někdo dával, tak se jen opakuji, zadáš jméno nebo příjmení (nezapomenout nahoře překliknout) a vyjede ti statistika četnosti na území ČR - stav k datu leden 2010.
http://www.kdejsme.cz/jmeno/Sarah/hustota

simonnes
20. zář 2011

Tak ženský, napadá vás ještě nějaký jméno 🙂

petja
20. zář 2011

@simonnes Co Adélka?

simonnes
20. zář 2011

@petja Adéla Laštovková - to je lala ☹ hezký jméno, ale ne pro nás ☹

em_ka
20. zář 2011

@simonnes Lola Lastovkova 🙂 To by ti asi nepodakovala 🙂 Co treba Zara?

apollo11
20. zář 2011

@simonnes Ema?

petja
20. zář 2011

Ema je fajne

simonnes
20. zář 2011

@em_ka Lola by asi neprošla 😀 Zara není špatný 😉

simonnes
20. zář 2011

@apollo11 Ema mě nenapadla, to je pěkný jméno! 🙂

mamkamarketa
20. zář 2011

@simonnes me se libi Leah (Lija) 😵

lucisa
20. zář 2011

@simonnes nbo ještě obměněná varianta od @mamkamarketa Lia 😅

simonnes
20. zář 2011

@lucisa taky pěkný, to by mě nenapadlo 🙂

mamkamarketa
20. zář 2011

@lucisa me se to prave libi s tim ''J'' 😵

hann83
20. zář 2011

🙂 My máme Emičku, je to moc hezké jméno, ale taky jich je už docela dost. Když se měl narodit syn, chtěla jsem aby byl Marián, to bohužel neprošlo přes chlapa a tak nakonec tatínek vymýšlel až vymyslel Matyáše. Což je jméno taky hezké, ale taky jich je hodně....
Kdybychom měli mít další holčičku, vybírala bych mezi jmény Stela, Ida, Luisa, Jolana (i když máme celkem dlouhé přijmení, takže by bylo fajn kratší jméno, navíc máme příjmení typicky české, takže žádná exotika nepřipadá v úvahu 😉 )
No a u chlapečka bychom asi byli zase ztraceni...

hann83
20. zář 2011

Jo a jak se tady bavíte o jménech z knížky od Knappové-já mám rodinu v Polsku, tam jsou jména jako Kinga, Gražyna nebo Česlava (i když to už je trochu "staromodní") naprosto běžná 😉
Moje polská teta je Ruth, babi byla Maria, prababi právě Česlava, švagrová je Edyta (což je docela hezké, české Edita), neteř je Maja, další prateta byla Noemi... 🙂

lucisa
20. zář 2011

@hann83 Maja je pěkné, někdo ho tady má myslím ve tvaru Maya. Vidíš, tak i v polsku je Noemi.
Jinak mě v Polsku fascinují ty "y" ve jménech, třeba i Patryk, ale to je jejich gramatika. 😵

@simonnes ještě z podobného soudku, poslední dcera je Amelie, zkráceně ji říkáme Mia, Mia jde dát i samostatně, je to podobné jako Lia, Ema, ........

hann83
20. zář 2011

@lucisa Mayu má známá, je to hezké, i když u nás to může trochu evokovat včelku Máju 🙂 Polština je poslechově daleko měkčí jazyk než čeština, ale ve spoustě slov kde my máme "i" mají oni "y", to je zvláštní. A taky neumějí vyslovovat "h", říkají "ch", takže já jsem Chanka 😀

mamkamarketa
20. zář 2011

svagrova ma Annabell (Garcia) syn ji rika Baby Bell 😀 ale Annabell se mi moc libi 😵

em_ka
21. zář 2011

@simonnes Ani neviem preoc mi nenapadlo Emma, tu certicu mam doma 😲 . Este sa mi lubia mena Dora (Dorinka), Kamila a Zille.

michaela2310
21. zář 2011

@simonnes a co třeba Diana, Sára, Sabina, Karin, Lea??? 🙂