Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

ivonapop
28. črc 2014

Každé jméno je hezké, když se hezky vyslovuje. Mně se tedy z těch netradičních, nebo méně dávaných líbí Saskia

camille87
15. srp 2014

Timea, Etel, Leontýnka.. 🙂

mikracek
22. srp 2014

Ahojky, co treba Marietta, Melissa, Ellen, Nelly, Isabella, Stella, Evelina, Brigita, Charlotte 🙂 netradicnich krasnych jmen je spousta 🙂

sebik19
29. zář 2014

AHOJ holky, tak jak pročítám ty příspěvky mám rodit za 2 měsíce holčičku a jméno ještě nemáme úplně rozhodnuté....chvíli si mi líbí Stella, pak zase Jasmina nebo Melanie,🙂 tak fakt nevím jak se rozhodnout říkám a čekám že to přijde s prasknutím plodové vody🙂🙂 😀

lucik78
30. zář 2014

Ahoj mě se líbí Stela a Melanie ale zase více Stela Stelinka Steli 🙂 😉 hlavně aby to šlo k příjmení 😵

albrabantik
4. pro 2014

My máme chlapečka, ale na dotazníku o jménu jsme meli Arnostku.

faidra
8. led 2015

Když mi oznámila dcera, že budu babičkou a později jsme už věděli, že se narodí holčička, navrhovala jsem jméno Persida...to jméno mne úplně dostalo. Nicméně mi bylo sděleno, že jsem šílená 😀 a teď už je s námi 16 dnů nádherná holčička Melanie 🙂

klarus_ka
9. led 2015

@zamilovanost To se mi moc líbí .... ještě záleží na tom, jaké máte příjmení ...... Zajímavé je také podívat se, jaký má danné jméno význam http://jmena.zex.cz/index.php:-)

evita_ij
9. led 2015

@faidra Melanii jsem chtěla, když mi bylo tak 18let 🙂 ale pak ji dala sestřenice, takže uz jsem ji pak nechtěla 🙂 ale je to krásné jméno

evita_ij
9. led 2015

@jitulka188 Valerie Žižková, Klaudie 🙂 něco takového

nikousek1
14. led 2015

Tak já fakt nevím. Je to těžké vymyslet jméno, které se bude líbit jak mě, tak příteli a navíc nebude obvyklé. Mě se líbí třeba Adrianka, ale to už má sestra. Pak se mi taky líbí Laura, nebo Lilien, Marissa, ale příteli zase ne. Takže fakt těžko říct.... :(

olusik87
16. led 2015

Tak naše dievčenské mena nejak vyplynuli , skoro som to neriešila , že som obe tehotenstva bola presvedčená, že čakáme chlapca a ten by dostal meno po tatovi . A kedže chlapec po ňom , tak som zo srandy, dievča po mojej mamke Anna , ale moc sa mi tato varianta nepáčila ale, ... a potom prišiel manžel s prace so Zoe a tak sme to nakoniec spojili. Druhe meno to samé , zase teta mala vyhradí , že rodičia , ktorý dávajú meno po sebe sú malo originálny a tak sme dali po nej Klementina. No a teraz sa mi v jednom filme zapáčila varianta Charlotta Laura , tak manžel začal s Karolínkou . Tak čo vy na to , Charlotta alebo Karolína ???

nikousek1
16. led 2015

@olusik87 rozhodně podle mého Karolínka. Charlotta je takové moc "tvrďácké" :D

nonacek
16. led 2015

@tymothy no stejně si holčička jednou příjmení změni na manželovo a to se hodit třeba vůbec nemusí 😀

nonacek
16. led 2015

líbí se mi jméno Alexandra,Lara,Marina,Annabella...
Ale jsem zastáncem Českých jmen.

michaela_2
16. led 2015

My máme Adrianu, podle okolí mi přijde, že by se dala označit za ,,netradiční'', protože žádnou jinou tady v blízkosti neznáme. Mě se toto jméno líbilo snad vždycky, takže to, že je málo používané, je už jenom takové menší plus 🙂.
Třeba ještě Laura není špatná - ale po uvedení filmu Román pro ženy, už přeci jen není tak úplně netradiční 😉 znám tři holčičky, co se tak jmenují.
Dále mě napadají: Linda, Leona, Isabela, Miriam, Theodora.....

evly
25. únor 2015

Děvčata, jdu zatím předčasně, ale taky na radu. Čekáme druhátko a manžel už nějak rezignovaně počítá s tím, že druhou dceru a pořád se ptá, jaké dát jméno?(teď mi kterýsi den navrhl Viktorku)...Doma máme Ellu a dlouhé české příjmení Zahradníčková, tak bych chtěla, aby to k Ellince tak nějak sedělo a měly obě hezké spíše krátké jméno v podobném duchu, ale nějak mě nic nenapadá,taky doufám, že to bude Patrik a nebude se to muset řešit 😉

guinea
25. únor 2015

@evly Nella! To je jasné 🙂

evly
25. únor 2015

@guinea nela už měla být ta první, jen jsme nakonec oddělali n a přidali l 🙂 takže to asi nee,ale je spoousta času k vymýšlení

guinea
25. únor 2015

@evly Tak Stella! 🙂

lucyp13
10. bře 2015

@olusik87 no v podstatě jsou to stejná jména 🙂 Charlotte je francouzsky Karolína

olusik87
10. bře 2015

@lucyp13 ja viem , ze je to rovnake , a prave ci to dat cesky alebo francuzsky ,alebo Šarlotka a tak . Co sa vlastne viac hodi

lucyp13
11. bře 2015

@olusik87 to záleží podle přijmení 🙂 mě osobně se líbí obě dvě, moc jsem toužila po Karolíně jenže přítel má Karel v přijmení takže by to bylo divný, myslím, že at vybere jedno či druhé chybu neuděláte. Je to krásné jméno

petrajurinova
11. bře 2015

@olusik87 nevím jak na Slovensku, ale tady na Moravě je teď Karolínek docela hodně, v každém dětském kolektivu se najde aspoň jedna, ale Charllotku (Šarlotku) neznám osobně žádnou. Takže já bych za sebe volila Charllota nebo Šarlota

olusik87
11. bře 2015

@petrajurinova tak ja nebývam na Slovensku , ale v ČR , a dosť vysoko , takže v našom okolí nepoznám žiadnu . No bude to zaujímave rozhodovanie , ale tehotná zatiaľ nie som takže máme ešte čas 🙂

palomina8
13. bře 2015

My máme vybranou Lilien 🙂

nicebebe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anaj.pet
17. bře 2015

my jsme dali Janu a netusili, jak moc netradicni v dnesni dobe je 🙂

lle
26. bře 2015

Dobrý den, čekáme holčičku a vybíráme jméno pro holcicku, nedokážeme se rozhodnout a vymyslet krásné jméno! Prosím o nějaké typy příjmení je Petrová

evita_ij
26. bře 2015

@lle Gita 😀