Netradiční jméno pro holčičku. Poradíte?

tymothy
19. pro 2009

Když už je tu téma netradiční jméno pro chlapečka, co takhle rozjet téma netradiční jméno pro holčičku? 😉
Mě se třeba strašně líbí taková typická židovská jména jako je Rebeka nebo Ráchel - bohužel u nás jsou vzhledem k příjmení a křesťanské rodině trochu nepoužitelná. ☹

majina
26. pro 2009

petamarketka... asi jooo! Jsou jen dvě osoby, které když jednou za čas potkám tak mi říkají Maky, Marky, Marku a to vždy házím takové ksichty že jim o vždy dojde (já už jim to říkám asi po 100, že to nenávidím) 😀

ygreen
26. pro 2009

mmmk: tak lilith bych tedy nedala, nejde o to že by to nebylo hezké, ale ve stovkách knih, příběhů a filmů je lilith démon, satanáš, apod. Vždy mrcha v negativním slova smyslu.

alcatko: my už se o tom bavili. Thea je úžasná. A neříkej mi, že nikdo z těch balvanů nečumí na Ulici?

Jinak mě se moc líbí Stella, Tamara, Mia, Amelie, Emily, Elizabeth, Lara, Kyra, Lea, Zoe, Sofie, Thea, Lisa

raduzkaaa
26. pro 2009

Jak tak koukám do statistik na netu, za pár let už snad "netradiční" jména nebudou problém, prostě přibudou do kalendářů, starší generace si zvyknou a nepřijde jim to, doufejme, že matriky taky 😀 😀

lenkabu
26. pro 2009

A už nebudou netradiční a holky začnou vymýšlet jiná 🙂

atreides
26. pro 2009

ahoj, tak mi máme Ninu, ze začátku se lidi taky docela podivovali, kde jsme k němu přišli a jak jí vůbec říkáme? Ale ať už se dá jakékoli jméno, tak oslovování přijde samo od sebe a lidi si zvyknou, nepříjde jim to a nakonec si jiné jméno ani představit nedokážou, protože s ním mají danou osobu spojenou 😉

betusha
26. pro 2009

Ahoj, taky řešíme jméno pro holčičku. Máme chlapečka Bohumila (je to tradice, 4. generace 🙂) a chceme, aby holčička měla taky nějaké české jméno. Líbí se nám Anna nebo Bára, ale to moc netradiční není. Já bych klidně brala i Antonii, byla to manželova babička, která letos umřela, tak bychom aspoň uctili její památku tím, že bysme po ní pojmenovali naše mimi. Navíc se jí dá říkat jak Toničko, tak i Aničko, což mi přijde fajn 🙂. Manžel není proti, ale definitivně se bude asi rozhodovat až cestou do porodnice, jako to bylo u malýho, kdy jsem psala do formuláře jméno u dveří porodnice 😀.
Jinak z Bohumila jsem měla taky trochu obavy, ale jsem ráda, že má jméno, které se mezi dětmi moc nevyskytuje. Říkáme mu Bobe, Bohoušku, někdy Bobši a reakce okolí jsou pozitivní.

fiallinka
26. pro 2009

Betusha: Tonička se mi strašně líbí, i Toňa 🙂....

a změň si týden v profilu 😉

andy21
29. pro 2009

Ahoj holky, tak jen k těm variantám my máme doma Amálii, říkáme jí nejvíc Málinko, Máli, Malino.....a čekáme druhou holčičku a rozhodli jsme se pto Rozálii, takže Rozinka, Rozi, Rozálka, líbí se mi, že Amálie a Rozálie jdem pěkně k sobě a k našemu typicky českému příjmení...ale zase jsme nechtěli dát nějaké "obyčejné" jméno...přítel je Jan Novák 😀 😝

bella.cullen.
29. pro 2009

Ahoj holky mě se na holčičku moc líbí Diana, to jsme chtěly ale byl to kluk, tak máme Danielu a Dominika. A jméno Bella je taky krásný 😉 😅 jako z tý knížky 😉

madlina
3. led 2010

Ahoj,já jsem taky Markéta a mám to jméno ráda.Manžel mi říká Marky,kámoška Májo.Setkala jsem se i s Market.Mojí bývalé kolegyni se nedávno narodila holčička a dostala jméno Tajisia. Oba jsou z Ukrajiny.

sidi.m
3. led 2010

Holky a co Belinda nebo Beáta?

kay
3. led 2010

ahojte, tak my se shodli jedině na Stele.. ale u kluků to bylo ještě horší 😀 jo a od malinka se mi líbilo jmono Santén.. bylo myslím z nějakýho seriálu, "Až na vrcholky hor.." byl tam i Ashok 😀 to je jediný co si z toho pamatuju.. 🙂

lenkjane
22. únor 2010

ahojky holky, obnovím trošku toto téma 🙂

Ještrě tedy nevíme co čekáme, ale lámu si hlavu s dívíčm jménem, líbí se mi Patricie a Antonie,nevím jesti to schválí manža, ale mě se líbí a moc 😀 😎 😀
První holčičau má jméno Lucie, tak to docela jde hezky k sobě, Lucie-Patricie.Ale jen nevím jak by jsme té Patricii, zdrobněle říkali, nci moc mě nenapadá 😒

A co říkáte na to, že svátek má 2.7. a termín mám 26.7.2010, neneí to moc brzy???

mmmk
22. únor 2010

Lenkjane, znam dospelou Patricii a bud se ji rika celym jmenem nebo "Patri." Ona sama nesnasi Páťa. Ale jmeno je to pekne 😵

wjerushka
22. únor 2010

Tak mě se Patricie taky líbí, znám taky jednu a ta je zdrobněle Paty, Patka, Patri je taky hezký. Mě se vůbec líbí takový míň obvyklý jména - Vanda, Nora, Irma

lenam
22. únor 2010

Ahoj, Patricie je moc hezké jméno. Také jsem nad ním přemýšlela, ale pak nám řekli, že to bude kluk, tak jsem to pak už neřešila. 🙂 Zdrobnělina většinou vyplyne časem. Jediné co mne zatím napadlo je Paťulka 🙂 S tím datem narození a svátku se vůbec netrap, já to mám všechno v jednom měsíci únor a moje kamarádka má všechno zase v lednu 🙂 Nikdy jsem z toho trauma neměla a takové ty názory, že to rodiče dávají, aby ušetřili, mne vždy pobaviliy. Na mne tedy rodiče nešetřili a i moji kamarádi si dají práci a pošlou mi zvlášť sms k narozkám a svátku 😎

lada82
22. únor 2010

holky, Antonie je moje mamka, mne se to jmeno hrozne libi!!! ale neproslo u manzela 😝
mamce rikaji Toničko, Toni, nebo i Táňo

nunacek
27. únor 2010

Mně se začala líbit Noemi, ale neprošla mi u manžela 😒

veveruska0504
20. srp 2010

Mám dotaz, nedělají úřady problém, pokud jméno pro dítě není v našem kalendáři????
Chceme Isabellu ta u nás není.

alcatko.j
20. srp 2010

@veveruska0504 nedelaji🙂

laska.nezna.hranic
27. srp 2010

my teda holčičku (zatím) nemáme, ale kamarádky malá se jmenuje Shaza. docela zajímavé...

zuzana0409
28. srp 2010

ahojte moje deti sa volaju amanda a nina...manzel chcel meno riana.......tiez pekne ale ninka sa mi viac pacilo....amanda tiez nieje v kalendari ale nasla som si to na nete a viem ked ma menin..... 😉

tulanek
28. srp 2010

@veveruska0504 Ahoj,my chceme Sofii i kdyz mi to pripada jako normalni jmeno,u nas v kalendari taky neni,ale mluvila jsem s pani na matrice a ta mi rekla,at si sezeneme knizku od Knappove,tam je silene moc jmen a jsou tam prave jmena,ktera sice nejsou u nas v kalendari,ale muzeme tak ditka pojmenovat,aniz by s tim byly nejaky peripetie....Kdyz by jsi chtela,mrknu ti do te knizky,koupili jsme ji...

katzi
16. zář 2010

holky, kamarádka mi teď říkala, že zas její kamarádka 🙂 se jmenuje Monika a má sestru Liu. A ta Monika celý život závidí sestře,že jí dali rodiče obyčejný jméno a sestře dali jméno Lia. Což chápu, Lia je pěkný a zajímavý jméno.

zuzik28
17. zář 2010

ahoj holky, také zrovna vybíráme jméno pro naši princeznu. Mně se strašně líbí Vanda a Matylda (ale to u manžela rozhodně neprošlo). Takže se rozhodujeme mezi Vandou a Beatkou. Klidně napište co se vám líbí víc 😉
Sestře se před měsícem narodila holčička a ta se jmenuje Abigail (Ebigeil) 🙂

nunacek
18. zář 2010

@katzi A to jsou vlastní sestry? Nebo nevlastní? Já jen, že Monika a Lia se k sobě vůbec nehodí, je to každý pes jiná ves 😅 No ale hlavně, že se to líbí rodičům 😉

@zuzik28 Když to vezmu objetivně, tak je pro mě hezčí Beáta než Vanda. Ale znala jsem jednu Beátu a byla strašně nesympatická, takže bych dala Vandu 😉

nunacek
18. zář 2010

Abigail je hezké, ale pro mě už moc "cizí" 😅 pokud teda není jeden rodič cizinec.

jasekd
18. zář 2010

@nunacek tak tak, Abigail jen pokud jsou cizinci...
@zuzik28 Matylda je takove "tluste" jmeno 😅 A Vanda a Beata jsou pro me na stejne urovni, zajimave, neobvykle, ale nijak extremni, proste akorat, takze bych se rozhodla podle prijmeni, co se hodi k vasemu vic... A to neznam, takze nemohu slouzit. A asi taky podle toho, na ktere me napadne vic variant osloveni...

deni1304
18. zář 2010

Ahoj Holky, tak u nas to byl boj o jmena az do porodu 😀 😀 : manzel je cizinec, tak jsem si prosadila alespon prostredni jmena 😉
kluk se jmenuje: Luca Thomas, a holcicka Tia Emma, 0be se vyslovuji, tak jak se pisi 😉 , u holcicky jsem chtela Maya-Maja nebo Mia, ale nakonec se tady kazda druha holcicka jmenovala Mia. Treba moje sestra ji rika Kia 😠
Kdyz si tady procitam vase navrhy, nektera jmena opravdu nadherna, asi razim pristi tyden na matriku 😉 😉 , skoda, ze jsem na toto forum nenakoukla pred rokem ☹

katzi
20. zář 2010

nunacek: jj, vlastní sestry. Proto je to fakt nepochopitelný, že to rodiče střelili takhle každý jinak 🙂