Volné diskuze
sumitra
13. únor 2018

Netradicni jmeno pro kluka

Ahoj, uz to tady bylo tisickrat, ale presto poprosim, jaka netradicni jmena maji vasi synacci? Porad hledam jmeno, do ktereho se zamiluju na prvni pohled, a stale se nedari 😞 Diky!
babanci
15. únor 2018
@pivonka2 Já bych přidala vlastní pohled,jak to bylo u nás. Moje vnučka má neobvyklé jméno, ale my jsme hledali jméno,které nám nějak padne,zarezonuje v srdci. Je z českého kalendáře,ačkoliv se moc nedává. Tak se mi líbilo,že jsem nemohla radostí spát.
dora13
15. únor 2018
@pivonka2 tady ty modni vlny jsou zlo, to souhlasim😀 ono to bohuzel ale nejde moc ovlivnit, moje svagrova ma devitiletou Sofinku a kdyz to jmeno davala, tak bylo opravdu velmi neobvykle a nezvykle — a dneska se tak jmenuje kazda druha holcicka😅 Bylo to tak vzdycky, jmena extremne podlehaji mode, vraci se a pak zase mizi, ja jsem treba Zuzana z modni vlny holek narozenych 1984-1986, jen v rocniku nas na gymplu bylo pet, ale mimo tyto rocniky Zuzanu abys pohledal. Oproti tomu muj bracha je Frantisek, vzdycky vsude jediny a ted poslednich par let se vraci do mody.
A jeste takova zajimavost, my mame Alana, coz je z meho pohledu takove pomerne nezvykle modni jmeno, vsichni Alanci, ktere znam, jsou mali kluci — ale ted jsme na rok v USA a kdyz tu reknu, ze se syn jmenuje Alan, tak na me koukaji jak na blazna, bo tu je to totalne staromodni jmeno, co maji tak maximalne tak osmdesatileti panove, asi jak kdyby se u nas jmenoval Bozetech😀😀
babanci
15. únor 2018
@dora13 Pro zajímavost,co se tam teď nejvíc dává? Víš?
hlasimse
15. únor 2018
@babanci Podle Googlu se teď nejvíc klukům dávala jména jako Jackson, Liam, Noah, Aiden... Taky třeba Ethan atd.

https://www.babycenter.com/top-baby-names-2017.htm
dora13
15. únor 2018
@babanci wiki rika William, Liam, Noah, z holcicich Emma, Sophia, Harper — a muzu potvrdit, fakt tahle jmena slycham hodne casto, ta Harper je tu fakt kazda druha😅
jajane
15. únor 2018
My jsme taky nevěděli a pak jsem otočila kalendař a mel tam svatek Richard a najednou jsem vedela ze to je přesnňě ono,akorat okoli to moc nebralo ani tatinek ale ja se nedala a mame Ríšu.
pivonka2
15. únor 2018
@dora13 No Božetěch by bylo u nás originální až na půdu 😃DD Já jsem taky byla moderní ve stejné vlně - Alena. Ale pokud bych dala Alenu teď, bude široko daleko jediná. Takže Alan se mi líbí😉 Máme Taťánu - mysleli jsme, že je to normální jméno, ale až později jsem zjistila, že se jich narodí ročně cca 20. Takže my jsme originální naprosto neplánovaně. Se synem jsme konzervy - Petr.
lufinka90
15. únor 2018
My naše děsíme tím, že to bude Titus (po přítelovo dědovi)🙂 žádný v okolí není😀
dora13
15. únor 2018
@pivonka2 Tatana jsem mela byt ja, bylo to pry v nejuzsim vyberu, moc hezky jmeno! A Alenky fakt nejsou, to mas pravdu, znam jen jednu tady z Konika a jinak nic. A jedna moje kamaradka ma Janicku a taky je siroko daleko jedina, fakt srandovni😀
junkka
15. únor 2018
Tak my máme Theodora, vybirala jsem hlavne proto, ze mame cizi prijmeni a ze by se nemelo dat moc zprznit, kdyz ho nekdo bude oslovovat. Prostě Theo.
Ve výsledku většina lidí má potřebu to jméno nějak zdrobnit a uz jsem slyšela Theošek i Theonek 😰 😁
Jo a můj děda byl původně Englbert, ale po válce ho přejmenovali na Andělín ☺
babanci
15. únor 2018
Theodor... to je moje srdcovka. Akorát jsem neměla nikdy možnost ho prosadit. Jsme samá ženská.
lotosek
15. únor 2018
My máme velkou rodinu a ta "normální jména" Jan, Petr, Tomáš, Lukáš, Ondřej, Michal, Marek, Pavel už jsou prostě rozebraná. Teď se často dává Jakub a Adam - taky už máme v rodině. 😕
78marcela
15. únor 2018
@dora13
@pivonka2 ja mam Alenku, a je pravda, ze jich je malo, narazila jsem za celou dobu jen na jednu jedinou.
A to byl ale muj cil, mit normalni jmeno a pritom se nejmenovat jako kazda druha. Ja jsem Marcela, taky jsem jich za zivot moc nepotkala a hsem se svym jménem naprosto spokojena.
Bohuzel s Ondrou se mi to nepovedlo..u kluka jsem vazne mela problem vybrat..kdyby byl prvni, byl by Ales. Ale kdyz uz jsem doma mela Alenku, tak to neslo. Tak mam Ondru a jw jich kolem nas hodne moc.
ssandy
15. únor 2018
@pivonka2 Mam synovce Jarouska, me to prijde uplne normalni jmeno. Ale pravda je, ze jeho tatinek je Jaroslav, babicka Jaroslava a pradeda Jaroslav.... 🙂
pivonka2
16. únor 2018
@ssandy To právě je normální jméno:-) A když se tak nějaký chlapeček jmenuje, je to většinou po tatínkovi. Prostě mi přijde škoda, že pokud chce být někdo originální, sáhne po jménech ne českých a tradičních, ale koukne se do ciziny. Přitom česká jména jsou tak pěkná🙂