Nevím, kdo je otec

renata33
6. dub 2010

dobrý den mám problém jsem těhotná v 7 týdnu mám už 2 roky přítele se kterým žiju.ale problém je v tom že dětátko ktere čekám pravděpodobně není jeho a kdybych mu to přiznala okamžitě mě opustí-na miminko se moc těší a chce ho.já také ale mám strach.Už jsem si zažila jistou dávku nadávek a negativních názorů opravdu jak naživo lidem kterým jsem se svěřila tak na forum vím že jsem udělala chybu vím že je to špatné a věřte mi že se trýzním každou vteřinu v duchu a je to vše líto a je mi ze sebe špatně ale stalo se a miminko oba chceme setkala jsem se ted s názorem který prorazil ty kladnější že bych měla počkat až se to narodí a pak teprve se stresovat či ne.

kozimura
14. dub 2010

Renata, hned na začátek - nevěru neuznávám, ale každého věc. Když už se stalo, tak bych neriskovala, že můžeš zůstat celé těhotenství sama, když bys o tom řekla příteli a ten od vás odešel - byl by to určitě větší stres. Udělala bych to, jak holky píšou - ono těch 8-10tis. za čisté svědomí stojí. Pokuď má R.takový postoj, určitě bude souhlasit s testy DNA a tím bys měla jeden "vzorek" k miminku a udělali byste si takto testy po narození. Tím už budeš vědět, zda je R.jako otec vyloučen nebo ne a pak se můžeš rozhodnout. Další věc je ovšem matrika. Pokuď bny R. otec byl, už by v té chvíli byl zapsán jako otec tvůj přítel a museli byste podstoupit přepis v matrice - ten se tuším dělá na základě testů DNA a taky to není vždy jednoduché.
Držím pěsti, abys to nějak rozumně vyřešila. Snad to půjde tak, jak píšou holky - z určení dne oplodnění.

elid
20. dub 2010

Ahoj, pokusím se Ti navrhnout pár možností, které máš. Jsem psycholožka, ale je fakt, že nemám zkušenosti s problémy spojenými s těhotenstvím, ale pokusím se k tomuto tématu vyjádřit aspoň trochu konstruktivně.
O tom, co se stalo, nemá cenu mluvit, to už se stalo.

Samozřejmě je možnost o které píšeš, nic neříct. Kolik dětí se rodí "od sousedů". Myslím ale, že když víš, že tam ta možnost je a velká, že je to levoboček, vždycky to v tobě zůstane. A jednou vyleze. čÍM POZDĚJI, TÍM HŮŘ! No, ono si taky vem, ten tvůj chlap by se teď cítil jako podvedenej. Později jako podvedenej a ještě vědomně udržovanej v hrdosti i péči, která těhotenství provází. Podraz není ani to, žes třeba počala s jiným, ale to, žes mu to neřekla. Tuto možnost bych nevolila.

Další možnost je samozřejmě mu to říct. Riskuješ vztah (za chyby se pyká, ale dá se bojovat o jejich nápravu!), riskuješ, že budeš označena partnerem za nevěrnici (no, tohle je obzvlášť těžké, ustát výčitky), ale když ho pochopíš, máš šanci, že o vztah nepříjdeš, je to dost krutá zkouška lásky a i kdyby tě sebevíc miloval, nezazlívej mu sebevětší odpor, ani případný odchod. Ale pokud to ustojíte, je to jediná možnost, jak být naplno a se vším všudy šťastným párem a šťastnými rodiči.

Pak je tu třetí možnost. Nevím, v kolikátém týdnu jsi, ale pokud na začátku, je tu stále možnost interupce. Tu můžeš zvážit v obou případech. Pokud partner řekne buď já nebo dítě, a ty si vybereš jeho. Pokud bys mu ale nechtěla říct o tom tvém pochybení, je tu jediná možnost, kdy je lhaní relativně neškodné. Můžeš se sbalit, jít rychle na interupci a pak mu říct, žes potratila. Ale časem to možná (při příštím těhotenství) zase vyleze na povrch. Nebo můžeš jít na interupci a neříct mu důvod nebo si nějaký vymyslet. Vím, že si dítě moc přejete, tak byste to mohli později zkusit "znova", riziko, že by interupce ovlivnila další těhotenství, je minimální, spíše téměř žádná.

Nepatřím mezi lidi propagující interupci, ale ani ji z principu neodsuzuji. To malé je emočně spojeno s matkou a pokud bude vyrůstat v nejistotě ohledně vztahu k němu... prostě znám hodně lidí, co byli na interupci a jsou nyní rádi, že si pořídili dítě (nebo více, což by se jim třeba v rozpadlé rodině nechtělo) v pravý čas, s tím pravým.

Vše pečlivě zvaž, ale nedoporučuju partnerovi nic neříct, zvlášť, když už jsi to vysypala před biol. otcem, tohle tajemství praskne, věř mi. Když si nebudeš jistá, co dělat, vžij se do toho, že bys byla svůj partner, jak by ses cítila při možnost a), b), c), d) atd...

Držím palce vám všem.

heliik
21. dub 2010

Ahojky.
Samozřejmě s tím ti nikdo moc neporadí, je to pouze na tobě jak a co uděláš.
Můj názor je, že já bych mu to řekla hned, vím, že se bojíš, a tak, ale pokud tě miluje jak říkáš, tak by to měl zkousnout, sice by to asi chvilku trvalo.....
A navíc co se na tom změní, když mu to řekneš a ono není jeho?? má ale velikou šanci být jeho otcem, sice né pokrevnm, ale on bude ten, kdo se o něj bude starat, bát se o něj a tak podobně..
Já mám holku 10.měsíců, a musím říct, že u mě by to každej poznal, že by malá nebyla mého přítele, protože se na ní jen okem podívám, a je to celý ON. 😀

Každopádně ať to vyřešíš jakkoliv držím palce a přeji pevné nervy, ty asi budeš potřebovat..

heliik
21. dub 2010

Jestli ještě můžu, povím ti příběh co máme v naší rodině.
Začalo to klasikou můj Brácha se oženil, se svou ženou měli miminko, no a asi po roce se rozvedli, protože ten vztah nefungoval jak měl. Byly u soudu, kůli alimentů, a péči malého, dopadlo to tak, že do péče malého dostala jeho matka, a můj bratr měl samozřejmě povolené návštěvy, jenže ono se to celé zvrhlo, a matka bráchova dítěte, mu malého, přestala půjčovat do jeho péče a skrývala ho před ním. Brácha se fakt snažil kupoval hračky, věci alimenty platil, no prostě všechno, až jednou kdy mu ona řekla, že už malého neuvidí, ať jim nic pro něho neposílá, tak brácha udělal tu blbost a unesl ho knám(prakticky ho neunes protože měl vycházky s malým od soudu dovolené), jak to tenktŕát s tímhle dopadlo, už nevím já byla malá, tak to šlo mimo mě.
No ale každopádně, teď je ,,malýmu" 15.let a teprve teĎ se dozvěděl kdo je jeho otec. Byl u bráchy na návštěvě, a byví se spolu, zatím né úplně moc, ale postupně chtěj oba dohnat co zameškali. No a brách k jeho matce?? Absolutně jí nesnáší..

jusina
11. kvě 2010

Ahojky,jak to tak čtu-tak docela mazec........nechtěla bych být ve tvý kůži 😖 Nějakej pátek už uběhl,tak snad se ti to nejak pohlo..........ja bych teda zpětně se snažila vypátrat plodné dny a den početí,ale pokud to byl stejný den s oběma či jen 2-5 dni od sebe,tak je to blbý 😒
Držím pěsti pro štěstí,ale každej skutek je po zásluze potrestán 😔 dřiv či pozděj

kveta
11. kvě 2010

Ahoj, nechce sa mi to hľadať na nete, ale kdesi som čítala, že už existujú testy, ktoré dokážu pred pôrodom overiť otca... nepamätám si, či cez krv matky alebo cez amniocentézu... Tuším to bola nejaká totálne nová metóda cez krv matky... že v jej krvnom riečišťu je zopár buniek dieťaťa... a robia to kdesi na Slovensku alebo v Čechách.. Viac si nepamätám...

monasmonas
13. pro 2013

Ahoj, v říjnu jsem odešla od manžela. V noci z 31. října na 1. listopadu jsem měla 2x přerušovaný sex s jiným mužem. Sním jsem se od té doby neviděla. Poté jsem se ale vrátila k manželovi, moc mě prosil, abych se vrátila a já to udělala, máme se moc rádi. S mužem jsem spala hned další den po "milenci" a další dny taky. U něj jsem si ale téměř jistá, že přerušovat umí, jelikož se tak chráníme již několik let a úspěšně. Od konce menstruace, tzn cca od 20 listopadu se s manželem snažíme o miminko.

Nicméně... 15. listopadu ráno jsem si udělala test, ale ne z ranní moči a byl negativní, pak jsem dostala ve stejný den i menstruaci. Další test jsem si dělala 29. listopadu večer, opět negativní.

5.12. odpoledne mi vyšla velmi, opravdu velmi slabá druhá čárka na testu. Byl to jen opravdu malinký stín. 9.12. odpoledne opět slabě pozitivní, ale čárka již byla výraznější a 10.12. z ranní moči opět pozitivní test. Čárka ale byla méně výrazná, než ta kontrolní. 12.12. jsem test z ranní moči opakovala a čárka byla opet o kapku silnější.

Otcem je dle mě určitě manžel, ale "milenec" mě nutí do potratu a nenechá si vymluvit, že dítě není jeho. Kdybych měla pochybnosti, jdu na potrat.

20. Prosince jdu na gyndu. Dle poslední menstruace bych v tu dobu měla být v 5. tt, tudíž by asi nemělo být vidět ani srdíčko miminka. Pozná gynekolog aspoň +- týden rozdíl ve stáří plodu? Jsem ozhodnutá své doktorce celou situaci vylíčit, tedy až poté, co mi sdělí dle vyšetření svůj verdikt, aby nebyla ovlivněná mým příběhem.

Vím, jsem blbá a zavařila jsem si, ale myslím, že je jasný, čí dítě je, nebo se pletu?

Co myslíte vy? Čí miminko je podle Vás?

Děkuji za názory

monasmonas
17. pro 2013

Nikdo nic? Holky, prosím 🙂

1velrybka
17. pro 2013

@monasmonas Záleží, kdy jsi měla ovulaci. Většinou bývá uprostřed cyklu, ale není to podmínkou (já ji např. uprostřed cyklu nemám). Ale vzhledem k tomu, že mezi sexem z přelomu října/listopadu a snažením o mimčo od 20. 11. jsou v podstatě 3 týdny, tak pokud bys byla těhotná už z toho styku na přelomu měsíce, s největší pravděpodobností už by koncem listopadu nebo začátkem prosince byl test pozitivní....ale jsou i případy, kdy se ještě v tuto dobu ukazuje test jako negativní, přestože těhotná už být můžeš. Ale doktorka ti určitě řekne, jestli je možné, aby to bylo už z toho přelomu měsíce

monasmonas
17. pro 2013

@1velrybka děkuji, no snad mi to dr potvrdí 🙂