Nevlastní sourozenec do mé péče

girls96
28. lis 2016

Zdravim, je mi 20 let a chtela bych poprosit o radu... Mam 3letého sourozence z otcovy strany (já osobně se s ním nestýkám, dělám to jen kvůli malého). Chtěla bych ho do pěstounské péče, opatrovnictví... Oba totiž víme, že by se u mě měl lépe. Otec by s tím taky souhlasil, protože ho po finanční stránce nezvládá, nemá mu z čeho platit školku, žijí ze sociálních dávek atd, byl i v dětském domově a matka o malého nemá vůbec zájem. Nechci aby skončil opět v DD, nemůže za to, jaké má rodiče. Žiji s přítelem, který s tím souhlasí. Chtěla jsem se zeptat kam se mám obrátit s žádostí a o jaký druh "péče" žádat a jestli bych pobírala i nějákou peněžní pomoc od státu (samozřejmě to není důležité) a popřípadě by nás zajistil partner. Děkuji moc za informace

kajalka
28. lis 2016

Co vím, řeší se to přes OSPOD a pak soud.

yerry
28. lis 2016

@girls96 v pripade pestounske pece se pobira nejaka davka. Ale neni to tak jednoduche. Trva to dlouho, pestouni musi projit testy... ale bevim jak je to se sverebim do pece rodinneho prislusnika....
Kazdopadne mas muj obdiv, 20-lete holky maji vetsinou jine starosti. Drzim ti palce 🙂🙂

annasmyckova
28. lis 2016

příbuzná má v péči vnučku od 6. týdnů, nejdřív byla opatrovník -to šlo hned když je babi a pak po nějaké době žádala o pěstounství (to pobírá kolem 10000kč za měs.), vše přes sociálku na městě, pak soud>

girls96
autor
28. lis 2016

Dekuji moc za rady. Radsi si odpustim party atd, ale chci aby mel malej prave a poradne detstvi a ne aby trpel kdyz je nas otec neschopny, sama jsem kvuli nej mela detstvi o nicem diky nemu, tak chci aby ho mel aspon prcek, kdyz uz i matka na nej absolutne kasle, prece je to muj bratr, sice nevlastni, ale je...

jani76
28. lis 2016

@girls96 Musíte jít na OSPOD/za sociální pracovnicí na městs. úřadě tam, kde máte nahlášené svoje trv. bydliště. Tam jděte na odbor péče o dítě a vysvětlíte svou situaci, že chcete požádat o převzetí do péče svého nevl. nezletilého bratra. Bude hodně prošetřena vaše nejen finanční situace, a krajs. úřad, kterému to OSPOD postoupí, uzná, zda na to máte či ne. Nejde jen o peníze, zhodnotí spoustu faktorů, zda "máte" na péči o tak malé dítě nebo ne. Však uvidíte.

girls96
autor
29. lis 2016

Neco malo jsem si o tom vycetla na internetu, takze trosicku vim, co me bude cekat. Je fakt, ze ja v podstate zadny prijem nemam (cca 3500,-) mesicne, ale partner ma slusny prijem (kolem 20 000) za mesic. Ziji u pritele, kde by jsme meli i prcka, ale trvale bydliste zde zatim nemam a s partnerem jsme spolu zhruba rok a pul.... Budou koukat i na tohle?

jani76
29. lis 2016

@girls96 určitě na to koukat budou, ale je to všechno vždy jen o lidech, takže když kápnete na dobrou soc. pracovnici, tak vám to vyjde. Jinak, abych řekla pravdu, bych o tom docela pochybovala. Přece jen stát dá tak malé dítě jen do pevné a stabilní "rodiny" se stabilním příjmem, dvěma sociálně zdatným partnerům/nejlépe manželům, u kterých nemá pochyb, že se rozejdou. Prostě to dítě nemohou ohrozit, že se bude jednou třeba ještě někam stěhovat, nebo budete řešit existenč. podmínky apod.

risu
6. zář 2018

Jak to dopadlo?