Nevolnosti v sedmém týdnu

martonina
19. srp 2018

Dobry den... zacinam 7 tyden tehotenstvi. Prisli na me hrozne nevolnosti. Nezvracim ale pri myslence na jidlo to mam fakt na krajicku. Kdyz uz se pozvracim jen rano. Ale ted me kontroluji v poradne na cukrovku. Nevi se jestli tehotenskou nebo ne. Jediny co my pomaha je bohuzel sladke, nejlip studene. Cola , zmrzlina, ovocna mleka. Ale to nesmim. Nemel to nekdo podobne ? Jak dlouho to trvalo, co vam pomohlo ?

zelenaesmolda
19. srp 2018

@martonina me nevolnosti trapily cele tehotenstvi,nezvracela jsem ale bylo mi soufl i nekolik hodin denne,pozdeji se pridalo nesnesitelne paleni zahy kdy jsem nemohla spat a ani poradne jist.
cukrovku jsem nemela a taky jsem mela chut na sladke jako das.jenze po sladkem zase pali zaha tak bacha na to i na to mliko to je na tom stejne.kazde tehotenstvi je jine,doufej,ze to vymizi na konci 3.trimestru.
pomohlo by treba pit colu bez cukru?

cichova
19. srp 2018

Mě také bylo špatně dlouho, do 7.měsíce. Nejhorší pro mě bylo čištění zubů. Vyřešila jsem to, tak že jsem si čistíla zuby malým dětským kartáčkem. A pořád jsem větrala. Dělal mi dobře čerstvý vzduch a voda s citronem.

bartakova_veronika
19. srp 2018

@zelenaesmolda po sladkém pálí žáha? :O to slyším prvně ... já nedala dopustit na sladké a po celou dobu těhotenství mě žáha nepálila ... kupodivu jsem neměla naštěstí ani nevolnosti, žádné příznaky těhotenství až do porodu ...

zelenaesmolda
19. srp 2018

@bartakova_veronika ano,pali.ja jsem trpela kdykoliv jsem si dala neco sladkeho

lentilkah
19. srp 2018

Me bylo spatne dlouho, do cca 24tt. Kdyz uz bych pak mela na neco chut, zjistili mi tehotenskou cukrovku, takze jsem byla na diete.
Radu nemam, jen chci rict at se drzis. Je to hnus, ja to kolikrat obrecela jak jsem byla vyrizena.

martonina
autor
19. srp 2018

@lentilkah no me se chce taky brecet. Neco jineho je vyroza ze ktery se clovek vyzvraci a neco jineho kdyz je to bez prestani kazdy den :/ jeste kdyz pomahaji jen veci co nesmim :/

zelenaesmolda
19. srp 2018

@lentilkah to je jeste dobre,me bylo spatne cele tehotenstvi :D

martonina
autor
19. srp 2018

@zelenaesmolda to snad neeeeee :/

zelenaesmolda
19. srp 2018

@martonina bohuzel,nejdriv jsem mela nemocenskou protoze mi proste bylo zle,neblila jsem ale bylo mi soufl i nekolik hodin denne a pak me pozdeji tak palila zaha ze jsem skoro nechodila do prace protoze jsem nemohla v noci spat a skoro ani jist...

xkalisto
19. srp 2018

Me během nevolnosti pomohly strašně citrusy, našla jsem je i na různých pomahacich seznamech. Žila jsem vpodstate na toustu a mandarinkach. Ty mandarinky jsou z ledničky taky pěkně nachlazený tak by to mohlo jít.

calvac
19. srp 2018

@martonina Doporucila bych zazvorova lizatka z lekarny,ale nevim,jestli je muzete nebo ne.

martonina
autor
19. srp 2018

@zelenaesmolda me nechal doma uz od zacatku kvuli te vcukrovce a nevhodnemu zamestnani a uprime nejdriv jsem nadavala ale ted jsem rada

zelenaesmolda
19. srp 2018

@martonina tak na domaci rezim si clovek zvykne rychle 🙂

bartakova_veronika
19. srp 2018

@zelenaesmolda tak to jsem asi byla vyjímka 🙂 pálení žáhy jsem nezažila, ani poslíčky a kontrakce až po odtečení plodové vody, než jsem mohla jít na císařský řez ... byl plánovaný o den později ale když mi ta voda odtekla tak jsem šla o den dříve ... ale já si z chutí zrovna dala banán tak jsem musela 5 hodin čekat :D

zelenaesmolda
19. srp 2018

@bartakova_veronika tak me voda odtekla az na sale,kontrakce jsem mela rovnou co 2min

lentilkah
19. srp 2018

@zelenaesmolda Ja taky nebyla uplne v pohode az do konce, ale od toho 24 tt jsem alespon nezvracela, spis taky ta zaha a obcas "kocovina".
Ale vim, ze muze byt mnohem hur, mama byla na kapackach cele tehotenstvi.

bartakova_veronika
19. srp 2018

@zelenaesmolda ja jsem mela ke konci komplikace a mala mela zhorsene pruchody a nebyla otocena hlavickou proto ten planovany cisarsky rez. Me odtekla voda o 16 dni driv, mala se mela narodit o 15 dni driv. Mela nakonec 42 cm a 2150 gramu. Byla jsem uz davno v porodnici, 14 dni pred prasknuti vody takze pohoda a hned jsem mela sestricky po ruce

zelenaesmolda
19. srp 2018

@bartakova_veronika tak ja porod v pohode,netrval ani dve hodiny od zacatku do konce ale tehu byl hnus

bartakova_veronika
20. srp 2018

@zelenaesmolda tak kazdy si neco musel pretrpet 🙂 ja tehotenstvi v pohode az nato ze ke konci mala prestala v deloze prospivat

travnulee
20. srp 2018

Colu bez cukru bych v tehu nepila jsou tam nahradno sladidla a ty nejsou dobre. Zkus cerny caj, ten mi delal dobre. Ten zazvor mi teda nesedl, ale maji v lekarne krom lizatek i tablety nebo zazvorovy caj. Kazdemu sedne neco jineho, jinak z nas zvracicich jsme se nas hodne shodlo ze lepe udrzime treba rizek (slane, mastne veci), nez housku a ovoce. Je to hodne individualni.na paleni zahy, nejit si po jidle hned lehnout a mandle.pozkousej a at to brzo prejde.

ruzicka06
20. srp 2018

@cichova Tak koukám, že že v tom nejsem sama, kdo má každodenní problém s čistěním zubů..je to pro mě utrpení. Jen strčím kartáček do pusy a už se mi chce zvracet ☹

prcekverunka
20. srp 2018

@martonina Zkuste homeopatika na těhotenskou nevolnost..

kiitaa
20. srp 2018

Na zacatku roku jsem to mela podobne, zvracela jsem nastesti jenom par veceru asi ve 14 dnech, ale blbe mi bylo klasicky do zacatku 2. trimestru. Ve vysledku si myslim, ze lizatka mi jenom zabavila hlavu a chutove bunky, ale i to bylo fajn. Pak jsem zkousela nejaky doplnek stravy - vytazek ze zazvoru, ale taky spis placebo. Nejvic mi asi pomohlo si po tydnu uvedomit, ze nesmim placat kraviny, ze kterych se telo nezasyti, protoze ten nejvetsi problem bylo, ze rychle prisel hlad a pak hned nevolnost. Takze jsem se pak zacala prekonavat a zkusila aspon snidani a obed jist tak nejak normalne (jak pisou holky, spis veci typu rizek a svickova, i polevky jsem si v te dobe v praci davala) a bylo mi lip. Vecery byly nejhorsi, ale pomahaly mi studeny jablka (po citrusech mi naopak bylo blbe) a hlavne studeny mleko s nejakyma "coko" kulickama nebo proste granko, mam pocit, ze to ten zaludek nejak klidnilo. Tak treba bez toho sladkeho by ti to taky slo. A co nejvic spat, pokud mas moznost, aby to proste uteklo 🙂

silwiin
20. srp 2018

Tak me zaclo byt spatne az nejaky 12-13 tyden, ted jsem ve 14.tem a docela peklicko... obcas mi sedne nejaky nezdravy jidlo, ted treba vepro knedlo zelo, z neho se mi nenavalovalo ani mi nebylo spatne... jinak ze zeleniny ovoce paleni zahy, zvraceni, prujmy. Jediby co me zachranuje je coca cola, ale vzhledem k tomu ze mam zvyseny cukr a tudiz zrejme tehotenskou cukrovku, tak bych ji mela vynechat. Ale co jinyho si dat, to uz nikdo neporadi:D
Zazvirivy litatka nemuzu ani videt, z caju a vody se mi zveda zaludek, ach jo. Snazim se to zaspat a doufam, ze to brzo prejde:(

cilkat
20. srp 2018

Pokud je to těhotenská cukrovka (i když mě překvapuje, že takle brzy), pak nejde o úplný zákaz cukru (zvlášť mléčného), ale o omezení jeho množství (pokud vím, max 100 g sacharidu na jídlo)... takže třeba dvě deci ovonýho kefíru (nějakých 35g cukru) y myslím ublížit nemělo - zvlášť pokud se vám podaří sehnat třeba plnotučný... ono ty další složky omezí ryhlost střebávání cukrů. Oproti tomu ta Cola je boužel hodně zlo - ta je vpodstatě rozpuštěný cukr... Jinými slovy potraviny s vysokým obsahem cukru, ale i slušnou dávkou bílkovin a tuku jsou "méně zakázané", než jen cukerné.
Já měla těhotskou cukrovku až od nějakého 25 tt, ale na mlíku jsem byla prostě závislá - zvláš´t an těh kefírech. po večerech ten žaludek hodně zahraňovaly.

martonina
autor
20. srp 2018

@cilkat prave ze to nebude tehotenska. Budu si muset pichat asi i inzulin

keksikova1
20. srp 2018

@martonina měřis si denně profil? Uz máš stanovenou dietu? Ještě než vstanes, hned si kousni snídani v posteli, to by mohlo pomoct. Ovocné mléko ke svacine můžeš, pokud ti bude procházet (ale domácí, ne kupovane). Nevím, co už máš zavedené, vysvětlene a co ne,nechci tě blbnout

viki999
20. srp 2018

@martonina Nečetla jsem ostatní příspěvky, jen přidám svou zkušenost, nevolnosti mi začaly v 7tt, postupně se zhoršovaly, pak se to teda ustálilo, blbě mi bylo celodenně, nezvracela jsem, ale dávila naprázdno.. nikdy jsem nevěděla kdy to zrovna přijde... malé zlepšování začalo v 19.-20.tt.. pak mi bylo blbě jen po tom když jsem snědla něco co mi nesedlo (u mě většinou právě sladké)..no a ted jsem 40tt a už nějakou dobu je mi blbě zas... tak ti přeju, aby to u tebe mělo jiný průběh, protože já denně brečela jak mi bylo zle..

martonina
autor
20. srp 2018

@keksikova1 klasicka dieta pro diabetiky. Vse s mirou, jist pravidelne a vynechat cukr. Zkracene receno. Merim se uz mesic

1nelinka
20. srp 2018

jsem v 18tt a je mi porad hrozne..s dcerkou mi bylo zle do 16tt tak jsem ho nervozne vyhlizela ale ted mam pocit ze mi bude zle snad uz na furt😂😂😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru