(Ne)výhody při pořízení jedináčka, 2 a více dětí

karotky
30. pro 2010

Jelikož já(zatím jsem o tom přesvědčená)zůstanu pouze u dvou dětí,tak můžu napsat,že výhodou toho nemít jedináčka je to,že už se o to prvorozené dítě tolik nebojím,že bude mít(doufám)ze sourozence parťáka na celý život,že na něj nebude soustředěná veškerá pozornost a tím pádem všechny naše potenciální nároky..................................... 🙂
Na nevýhody jsem kromě ztráty určitého volného času a malého množství financí zatím nepřišla. 😉
Jak jste na tom Vy,maminky?

bufina
30. pro 2010

Mám taky dvě děti a su ráda. Dcerce jsou 3 roky, malýmu rok... Jakmile Adámek začal víc vnímat svět kolem sebe, tak je ze ségry úplně "hotovej" pořád se na ni směje atd. Docela si vyhrají, zatím stylem že Nikolka staví a Adámek bourá 🙂 Kam se hne Nikolka, tam je za chvílu aji malej.. Teď mám Nikolku na týden u babičky a přijde mně to že jedno dítě - žádné dítě, je tady takový pusto a ticho..... Sice si tady spolu hrajeme, chodíme na procházky, ale když je tady i to druhý dítě, tak je hned jinak veselo... Oba piští od rána do večera, až mně z toho kolikrát bolí hlava, ale za nic bych to nevyměnila 🙂

moncicak.as
30. pro 2010

A myslíte, že je moudré si pořídit druhé dítko (Táďovi jsou 2) i když jsme v podnájmu? CHtěla bych druhé dítko, ale mám trocha strach. Ale zase se bojím, abych kvůli neustálé touze po vlastním bydlení nakonec ještě dítko měla. Přecijen to neni lehké, hypotéka, dítě, apod...Jsem ze 4 dětí a nechci, aby byl Táďa sám... 😒

kjajule
30. pro 2010

Já mám jedno a zatím mi bohatě stačí, jsem spokojená že se mu můžu naplno věnovat a při tom mi zbyde čas pro mě i pro manžela.
Nemám pocit že by byl ochuzený o cokoliv a partáka na hraní mu nahradím já 🙂 Jsem ráda že všechno stíhám a neumím si představit že bych všude "tahala " dvě děti, já ty mámy obdivuju říkaj že když se musí tak to jde , ale mě se právě nelíbí to slovo musí, takže jsem spokojená že se věnuju jednomu a až bdu mít pocit že mě nepotřebuje, třeba si pořídímě ještě jedno dětátko 🙂
A je mi v podstatě fuk jestli za 5 nebo deset nebo patnáct let ...jsme zatím mladí tak mě ani čas netlačí...🙂
Nevýhody jedináčka zatím nepocituji to se asi projeví až v pozdějším věku..jestli vubec...
Myslím že každá maminka ví na kolik dětí se cítí 😉

meo
30. pro 2010

Já mám zatím taky jedno dítě a chceme ještě jedno a samozřejmě se taky bojím, že nezvládneme hypotéku a tak, ale nechci mít jedináčka. Zase si říkám, že když to zvládají jiní, tak to zvládnu taky, ne?

robin154
30. pro 2010

Mám taky jedno a druhé zatím nechci. Hlavní důvod je bydlení. Bydlíme v bytě, máme docela hlučné sousedy, jak z boku tak nad náma, pořád se nervuju, jestli malou nikdo nevzbudí, když spí, když nespí, tak pořád hlídat, jestli nedělá moc kravál, páč pod náma jsou taky lidi... Druhý dítě až v domku, jinak asi ne :-/

kikimaruska
30. pro 2010

Já vždycky chtěla nejméně dvě děti, protože vím, jak jsme s bráchou blbli, prali se a doted máme moc hezký vztah. Jedináčka jsem nechtěla a chtěla mít děti za sebou tak s max.rozdílem 2-3 let. Zamotalo se to, dítko mám jedno, jsme sami. Jsem za něj hrozně šťastná a ticho a klid tu tedy není...vydá za dva...ale jednou bych druhé určitě chtěla. Když vidím u kamarádky, má 2l chlapečka a novorozeně, tak na toho staršího už nemá tolik času, dala ho do školky...a sama mi hlásá, že nemít manžela, tak padne...No nevím, já bych do dvou za sebou šla, ikdyž ted sama vidím, že se Kubovi věnuji více, jak ona s dalším mimi...jenže to se nedá srovnávat, když jsou 4 a my jen dva...a tedy jsem s malým 24 hodin neustále jen já...Podle mě má každé pro a proti a některá maminka by víc jak jedno nechtěla a jiná má doma 4 a nechtěla by mít doma ani o jedno dítko méně 🙂 . Já mám zatím jedno...a časem bych ráda určitě ještě jedno..uvidíme.. 😉

jaa
30. pro 2010

Já mám 4 holky...Ta nejstarší je ok..Ty další dvě se pořád rvou a ta malá je v pohodě...Ohledně financí...Mají,co chtějí a co potřebují.Některé věci ,co si sami vyberou,tak nosí po sobě.Já je do ničeho nenutím...Boty kupuji všem nové a kvalitní.To samé oblečení.Ohledně financí mi nepřijde rozdíl mezi 2,nebo 4 dětmi. 😉 Doma musí pomáhat,ale každá víte,jak to asi vypadá... 😀 Takže,co chci mít včas,udělám si sama... 😅

kubaka
10. led 2011

výhod , nevýhod jedináčků i "vícedětí"se dá najít tak obrovské, nekonečné množství, že se vlastně jakékoliv Pro i Proti stírají - vždycky se najde protiargument. Podle mého rozumu i srdce je jediný důvod, směrodatný a nejpádnější, pokud cítím naprosto jednoznačnou touuu po dítěti. Pak je ta nejsprávnější doba si ho pořídit. A¨ˇt máte rozdíl rok nebo 15 let. Nesejde na tom.
Nikdy nic nebude úplně dokonalé a čekat až bude vše OK, tak bychom se dětí nedočkali nikdy. Pokud hodiny tikají, srdce prahne po děťátku, tak pak už není co řešit a nač se ptát.
my měli po 11 letech druhého klučinu, v mých 38, moc chtěného, a je to tak skvělé. Na víc dětí se necítím, jsme naplněni.

mamkamarketa
10. led 2011

ja bych klido brala 2-3 deti,ale nase financi situace nam neni tolik naklonena 😒 Mozna je to spatne,ale nechci aby muj syn pocitil nedostatek. Male deti nejsou tolik financne narocne,ale ja bych rada svoje deti rada zaopatrila do budoucna (pomoci s bydlenim, sporeni..atd) coz si ted s jednim nedovedu predstavit 😒 takze zatim je jedinacek a jestli jednou bude mit sourozence, je ted teprve ve hvezdach.

lenkabu
10. led 2011

souhlas naprostý s kubakou, výhod i nevýhod je moc vždy to vyjde 50:50,správný čas je tehdy když vás popadne mateřský pud 🙂 a musí to jít teda ruku v ruce s finančním zajištěním,aspoň základním. Co se týká mojí osobní situace......po zvážení všeho jsem po Vandě chtěla mít dítě déle,tak za 6-7 let, po roce a půl přišel mateřský pud a výsledkem je Alice 😀 teď je plán že další za 5 let,naplněna se totiž ještě necítím 😀 tak uvidíme jak to dopadne. Aktuální výhody a nevýhody.Výhody:děti se milují,zabaví,mateřská láska se násobí,mnohem víc si užívám obě, žádný nesnesitelný shon nenastal,je to to organizaci. Nevýhody:problém s organizací zájmů.....obě děti plavou,kdo bude hlídat to zrovna neplavající, ráa bych začala trochu pracovat,Vanda půjde do školky,co s Alicí? jinou nevýhodu zatím nespatřuju,uvidíme jak časem.

hupcza
14. led 2011

souhla s kubakou
žádný univerzální model a pravda o dětech neexistuje
každý věkový odstup i každý počet sourozenců má své plusy i mínusy
osobně teda u jedináčkovství plusů vidím jen velice málo, ale to je asi dáno mým rodinným zázemím, ze kterého jsem vzešla
mám dvě děti, které jsou zatím sice maličké, ale je náááádhera pozorovat, jak už dneska se verunka tetelí nadšením, když vidí svého "velkého" bráchu, jak jí ondrášek chrání před jinýma dětma, jelikož to je přeci jeho ségra a ostatní ji nemají co ochmatávat ....
i pro mě je to dvojité mateřství nějaké lepší ...cítím se líp, jsme víc v pohodě ..i okolí říká, že to ze mě září, že mě veru pěkně uzemnila (v dobrém 🙂)

tetes1
14. led 2011

Já moc nevýhod ve dvou dětech nevidím.Mně to přijde úžasné a ani nijak zvlášť velký hukot. Problematičtější po technické stránce,jakože s jedním na kolo v pohodě se dvouma už je to na vozík nebo že jako malinké jsem je nemohla čapnout do manducy a jít do lesa na houby,ale to je otázka roku.Finančně jsou dvojčata asi náročnější než děti,které jsou věkově od sebe,ale i to se dá. Zase jsou tak úžasný parťáci,tak moc na sebe reagují,pořád se hledají,zatím si teda ještě moc spolu nehrají,ale učí se větší tpělivosti,umí se lépe dělit....a myslím,že až budou dospělý,tak by zjednodušeně řečeno ségra nevyměnila bráchu za značková trička či spoření. Nebo alespoň v to tedy moc doufám. A vzájemně si dají to,co jim prostě sebelepší máma dát nemůže,máma nikdy nebude ten správný parťák.