Nezvládam izolaci. Jak jste na tom vy?

eliotka
15. led 2009

Ahoj kočiny,

je mi nějak smutno... Mám tříměsíční mimi, krásného klučíka. Je moc hodný. Jen ho trápí koliky a zácpa, tak se skoro nevyspím. Nějak na mne vše dolehlo. Točím se kolem mimi, vzdala jsem se všech zálib. Jím málem suché housky, aby neměl prdíky, odpustila jsem si i milovanou čokoládu, aby neměl zácpu... Netelefonuji s přáteli, abych ho nevzbudila, když už se mu konečně podaří usnout třeba po 9 hodinách, kdy řešíme koliku a běhám kolem něho... není čas na tv, na knihu (milovala jsem čtení), natož se s někým sejít. Zvát sem nikoho moc nechci, protože nevím, jak na tom amlý bude, jestli azse nebude kolika, nebo naopak, jestli nebude potřebovat spát (a já třeba taky).
Malého miluji a chci mu dát vše, co můžu a ještě víc. ale nějak nezvládám izolaci, ve které teď žiji. Jak to zvládáte vy? A kdy se to zlepší, holčiny???

Já třeba celý den s nikým nepromluvím, manžel chodí kolem 7... To kojím, koupeme, zase kojím, uspáváme... 😅

jonatanka
15. led 2009

eliotka, ja som mala zo zaciatku take iste starosti ako ty, len ja mam dvojcatka a tam je akykolvek presun z miesta na miesto trosku viac problematickejsi ☹ , sedela som doma ako taka putka, uz som si myslela, ze ma vystrie, potom som sa na to ludovo povedane vy...la a ked mal drahy volno tak som mu deti jednoducho nechala a isla som si pri kavicke poklebetit s dievcatami, kazda mama potrebuje obcas vypnut, stretnut sa s priatelmi atd, mne drobci velmi dobre reaguju na nastevu, sila zvyku, kym boi malicky pustala som vysavac uplne bezne a to mame 1izbovy byt drobcovi urcite neprospeje unavena a nervozna mama, ja tiez velmi rada citam, na dobrej knihe si zakladam, a citam vzdy ked cez den zaspia, viem ze mam pre seba dve hodinky cas, snazim sa ich max. vyuzit

lisounek
15. led 2009

eliotko presne tak jak pisi holky...v centru pro deti maji vetsinou program pro deticky uz od tri mesicu..kojenecke cviceni a plavani napr. ve virivce (chodime a muzu jen doporucit)...to cviceni by treba malemu i pomohlo s prdiky a navic urcite tam bude plakat vice deti, takze by te to nemuselo tak drasat a ztratilo by se to 😉 JInak ja taky cetla a telefonovala pri kojeni..ted uz nekojim, ale volam kdyz mala spi nebo kdyz si hraje (coz uz je taky tezky porad chce asistovat)....a vysavac urcite zkus dobre uspava deti, ikdyz se to nezda!! ja bezne vysavam, kdyz je mala v postylce nebo v kocarku..proste normalni fungovani...prece nebudes cely zivot chodit kolem ditete po spickach...taky mam malou nejradeji a delam maximum pro jeji dobro, ale musi si zvykat na svet kolem sebe a to proste nema rada cizi lidi, nechce se chovat, ale presto ji zkousime davat jinym lidem a i cestovat..mas ridicak? cestuj v aute se mu bude libit, jezdi za kamaradkama a kdyz ne autem klidne autobusem...a deti casto prekvapi v situaci kdy by to clovek nejmene rekl, takze navstevy treba budou jeho jen se neboj. Pri nejhorsim navsteva utece nic vic... 😀 a zkus treba hopsani na balonu, dobre na prdiky i uklidneni!! Drz se takove pocity ma obcas kazda z nas 😵

eliotka
autor
15. led 2009

On ten mlůj klučík právě je takový zlatý, že moc nepláče, jen když má velké trápení, a i tehdy spíš tak jako poplakává. Ale říkala jsem si, že když s ním někam půjdu a jemu se bude chtít spát, tak potřebuje uspat a jak bych to udělala venku, jak bych ho tam uspávala? A pak ho taky vše vzbudí...
Ale máte pravdu, že je to hodně o strachu. Bojím se zkrátka s ním někam jít, abych mu neublížila, nenarušila mu režim atd...

lisounek
15. led 2009

eliot: rezim mu urcite narusis to me se stalo mockrat bylo to pak naprd, ale kdyz si to clovek uzije, tak pak je nabitej energii a ten jeden den prezije!! usne v kocarku ne nebo v aute v autosedacce? no jo neni mozna zvykly mit uz kolem sebe rusno 😨

lisounek
15. led 2009

moje Kata taky skoro nebreci je zlata, ale sedet porad doma se mi taky nechce...a on bude casem mene a mene spat, takze bude potreba ho zabavit 😕

eliotka
autor
15. led 2009

Však on nespí už teď 🙂 To je právě zajímavý, že spí fakt málo. Zabavuju ho sama doma, věnuju se mu, čteme, hrajeme si, zpíváme, ukazuju mu věci... Měla jsem plán do půl roka nikam nechodit, ale prívě začínám mít nějaký depky, tak přemýšlím, jak to udělat, jak někam jít... No, proto jsem založila tohle téma. Holky, díky za názory! 🙂 😉

lisounek
15. led 2009

a to je prave nas ukol ucit je novym vecem, ukazovat veci a taky nove prostredi, jednou to zkus a uvidis 😉

betka14
15. led 2009

Ahoj, tak mi sme naštastei koliky nemali/nojednu/ ale jedla som naozaj všetko/okrem strukovín a kapusty kyslej/.ALe teraz na vianoce to mala mala 5 mesiacov som si dal aj kapustnicu.No čo ed aj mi prdkáme
Mna skor trápi to že žena-aktívna napr. po práci ked ide na materskú tak je naozaj strašne izolovaná. Ja som robila pred tým obchodníčku takže som každý den bola s ludmi a kecala a tak a potom bác-nemluvna a dohovorila SOM
ja síce chodím von každý den/ale niekdy len sama tak to je na prd/ a aj tak to nevynahradí ten pocit
občas si pripadám ako stroj stále to isté dookola, či je piatok alebo sviatok, minule som si robila srandu že enrozoznávam ani dni len den a noc
čo sa týka zálub tak to tiež je o ničom/ lúbim knihy a šport-beh, zabehla som dokonca až 3 maratóny
knihy som čítala pri kojení/teraz už ani to lebo mala pije ako drah za 3 minúty
behať nemôžem-kvoli mlieku, to ma dosť trápi

niekdy mam pocit že všetko robím ja, aj ked mam dobreho muža a pomáha, ale z mojho pohladu /a pohladu väčšiny žien/ je to aj tak málo

podla mna je to naozaj radsť mať dieťa, kojiť ho-je to praktické a zdravé ale naozaj je to velká obeta pre ženy
a preto sme podla mna super stvorenia - lebo máme v sebe neskutočnú, silu, lásku a trpezlivosť

tak to skúsme vydržať
prajem všetkým zajtra krásny usmievavý den 😀 😀 😀 😀 s ich mimčami
a huráááááá segra zajtra berie malú a ja idem na plaváren/naposledy som bola ked som boal tehotná 😨

emamamamu
15. led 2009

eliotko nejit na navstevu? my byli s rimesicnim synovcem na festivalu, nic se nehrotilo a je uplny pohodar...chtel spat? tak spal a my jsme kecali...telefonovali...on to mozna z tebe citi, tak proto ma takove problemy..dej mu kapky a bud v pohode🙂 spokojena mama-spokojene dite🙂

sirinka
15. led 2009

eliotka klarka tiez nebola velmi spave dieta cez den, ale ona prave v tom kociariku vonku spavala lepsie ako doma.
a uspat sa da taketo male dieta hocikde 😉

sassi
15. led 2009

eliotka vydrž, maly z toho čoskoro vyrastie a ty sa budeš mocť vrátiť ku všetkomu, čo miluješ 😉
a neizoluj sa, aj ked na krátko, vybehni von, alebo si pozvi kamarátku
ved ked je správna kamoška, tak pochopí, že maš male dieťa a možno ti aj troška s ním pomože 😉

sassi
15. led 2009

a nechapem, že plán pol roka nikam nechodiť
my sme s obomi chodili všade a prakticky od začiatku
vobec som sa nezavrela doma, aj ked dcera bola uplakaná a tiež mala obdobie, ked cez den zle spávala

s malým sme v 3 mesiacoch už boli ja na 3 dni v tatrách (ale s ním sa dalo takto chodiť)
a ked som mala depku, zavolal som k melej na hodinku mamu (alebo postrážil manžel) a šla som sa troška vyvetrať ... však to by každa doma asi scvokla, nechodiť vobec von medzi ludí

bambusko
15. led 2009

eliotka, vyskusaj satku 😉 da sa aj pozicat na skusku. mozes ist kam chces, nemusis sledovat, kedy bude maly spat, aj pohodlne nakojis 😉 a este kukni na take forum modry konik, je supeeeeeeeeeeeer 😀

renka9
15. led 2009

eliotka, a ako ho uspavas doma? Ja som malu Od 2 tyzdna, a to bol februar, uspavala vonku v kociku.Dala do kocika a vyrazila som do obchodu, nez sme tam prisli, mala spinkala. Poobede bolo to iste, akurat ze sme neisli do obchodu, ale sme sa presli. Takisto nakup v meste nebol problem, vsetko sme mali so sebou, a kojili sme kdekolvek. Vobec som sa necitila izolovana. To sa citim skor teraz, lebo mala stale za nami reve ked niekam chceme ist nieco vybavit, alebo nakupit, s nou sa to teraz neda. Aj ked ideme na navstevu, tak sa bojim, co tam bude stvarat, lebo hrozne vymysla, a neposlucha. Takze sa vytesuj, ze mas este take mimco, koliky prejdu, a malinky musi mat kontakt s okolitym svetom. 😉 .

mikulka
15. led 2009

AHoj holky, tak já si myslím, že by se do půl roka nemělo s mimi chodit do nákupních center. Vždyť nemá žádnou imunitu ani očkování, to je fakt nerozum. Neříkám izolovat ho, to rozhodně ne.
Já to dělá takto. Chdoím denně ven a se mnou nějaká kamarádka, pokud má někdo přes den čas. Když ne, pozvu si někoho na návštěvu. Když ani to ne, jsem na netu, pokud je čas, na ICQ, nebo telefonuju.
Jinak jsem s malým už byla i na návštěvách, ale to nic moc. Byl pak nějak přetažený a nemohl usnout. Mně na návštěvě neusne ani náhodou, tak jsem vždycky musela pelášit pryč. 😉
Taky si ale připadám izolovaná. Ale říkám si, že bude líp.

Holky, a v tom šátku může mimi koukat ven, nebo jak to je?
A co ta mat. centra, jsou programy (kromě plavání) i pro mimi do půl roka? To mě dost zaujalo.

eliotka
autor
15. led 2009

Doma uspávám na míči či, že mi malý leží na nohách.
Mně právě na návštěvě taky neusne a pak je těžké uspat ho doma.
A napětí ze mě ale necítí. V napětí ropzhodně nejsem. To jen dnes na mě padla depina (v noci měl velkou koliku a spali jsme tři hodiny, přes den to pokračovalo, no a je to už čtvrtý den, tak jsem vyčerpaná).
No a občas si v duchu povzdechnu, že už nezvládám ty svoje záliby. Ale jinak se s malým hodně smějeme a je nám spolu moc krásně.
Jen jsem chtěka vědět, jak to udělt, když s ním někam půjdu, což už díky vám vím.- Taky jste mi otebřely oči, že teda asi nejde jen sedět doma a izolovat jeho i mně.

sirinka
15. led 2009

mikulka tak ja nerada malu taham do nakupknych centier ani teraz, ale zase ked potrebuje ist maminka nakupit, tak co ma robit? ja tu nemam ziadnu rodinu a vsetky zname z mat. centra maju rovnako male deti, neda sa ich moc o pomoc ziadat.

eliotka ja som malu uspavala pri dojceni a to bola ako v tranze, vtedy ju nic ine nezaujimalo, alebo v kociku vzdy pekne zaspala.

my sme si s mm do jej pol roka uzivali volnost. zobrali sme par plienok a moje cici a chodili po navstevach a horach. ked sme zacali s prikrmami a mala sa zacala viac hybat, bolo to horsie, ale aj tak sa da najst sposob, ako si uzit aspon hodinku dve mimo domu. teraz nam zase zacina lepsie obdobie, ked uz ani s papanim v restike nie je taky problem a da sa lahsie niecim zaujat na vyletoch, tak sa zase tesime, kym nam dorastie dalsie babo 😅

briketa
15. led 2009

Moj maly chodil so mnou od dvoch dni uplne vsade.(my sme isli zo spitalu uz na druhy den) Ci to bol vylet do hor, zahradna restauracia, alebo posedenie s kamaratkami. Cerstvy vzduch prospieva!

supina
16. led 2009

Eliotka: Asi bys ho neměla udržovat v úplném tichu. Pak ho opravdu všechno vzbudí. Vím, že se to nemá, ale můj syn usíná s puštěnou televizi - nedívá se na ni - a nevbudí ho nic. Když spinká v poledne, má ticho a vzbudí ho i štěkající pes venku. Co kdybys měla třeba slabě puštěné rádio? Myslím, že by se tak mohl naučit spinkat, aniž by mu vadil hluk - pak by sis mohla i telefonovat, když spí 😉 ..

titkovamiriam
16. led 2009

tak ja ani nepoznam co je ticho marek sa narodil a bratov mal velkych-kamarati jeden za druhym k nam chodili a marek spal ako zarezany a tym ze byvame v ivanke si musel zvyknut aj na lietadla.a inak od tych dvoch mesiacoch som s nim zacala lobzovat ku kamoskach a tak ,keby som bola doma tak sa asi zblaznim

sasiki
16. led 2009

Mňa poráža, keď som už len 2 dni sama. Preto sa snažím nežiť v izolácii....som spoločenská, takže každú chvíľu niekam chodíme, máme veľa priateľoch, navštevujeme sa a to mi pomáha 😉 a naopak, aj ku nám chodia návštevy. A myslím, že je dobré (ako už niektoré baby písali) chodiť všade s dieťaťom, aby si zvyklo 🙂

dnada
16. led 2009

tak já s malým jezdila hned po 6tinedělí na procházky(narodil se v létě) s kočárkem i do vedlejší vesnice ke kamarádkám s jinými mimi,jedím k rodičům,ke známím,k babi,malej je zvyklej spinkat všude,hlavně v autě,nebojí se cizích,může ho chovat kdokoli ,nepláče. A dnes? sme třetí den doma a už je nervoza a protiva a musíme vyrazit buď ven nebo někam na návštěvu 😀 A doma si moc klidu taky neužije,dělám vše když spinká,uklízím,vařím atd.jsem na malého sama a jinak to zorganizovat nejde.Dřív když ještě spal dýl přes den,tak sem spoutu věcí dělala v noci ,ale teď už v noci spím, naštěstí 😎

Tak se nezotročuj a měj ráda i sebe 😉

titkovamiriam
16. led 2009

presne tak treba chodit von ,ku kamoskam,alebo si najst nove co maju dietatko-zajst ak je moznost do materskeho centra a pod.,nech si aj mimi zvyka na ludi a ine bacile 😀

mikulka
16. led 2009

Holky, nevím ale jestli se dá naučit děcko spát kdekoli a v mírném hluku, když má vyloženě lehké spaní. Můj malý má opravdu lehké spaní, po mně a vzbudí ho prostě vše. A to zkoušíme od narození luxovat, mít tv a zatím nic. Prostě ho to vzbudí. Teda jako když něco dělám v jiné místnosti, tak ne, ale u něj, to se prostě vzbudí.

markytkaaa
16. led 2009

Zdarec 🙂

Já chodím s synkem každý den ven ... i kdybych se měla jen courat městem 😉 Obden příjde na návštěvu moje mamka, máme perfektní vztahy, takže si uvaříme nějakou mňamku, postěžujeme si, zasmějeme se a uvolníme takže bomba 🙂 s telefonováním jsem nikdy problémy neměla ... když byl Páťa malý, kolikrát jsem ho přidržovala jednou rukou u kozy a druhou jsem telefonavala s holkama s práce.
Je mi 23 ... moje vrstevnice tady ve městě ... zvlášť kamarádky ještě děti nemají a ani o nich neuvažují. Takže se byly spíš párkrát podívat a víceméně je to od dalších návštěv pravděpodobně odradilo 😀 Ale abych pravdu řekla, nechybí mi 😉
Mám pocit naprosto naplněného života ... Dopoledne jsem s malým doma, po o jdeme ven s kočárkem, sejdu se ve městě s mamkou, pokecám, vrátím se kolem páté šesté, to už na nás čeká manža nebo nám jde naproti, hraje si s malým, já si zatím pracuju na bakalářce, nebo jen sedím u netu, popřípadě dělám účetnictví ... Jednou za čtrnáct dní zajdu do školy kvůli bakalářce, jednou za týden chodím s maminou na spinning a hlídá děda ...

O to aby jsme nebyly v izolaci se musíme zasloužit my samy ... hlavně chtít a dokázat zorganizovat 🙂 Mně v tuhle chvíli chybí jen lepší počasí na to, abych se s kamarádkama a znamýma mohla sejít třeba ve městě a posedět na zahrádce ... tohle počasí je takový náročnější pro prcka ... mrazy, inverze a tak

jiskrina
16. led 2009

Tak já si ymslím, že taky záleží,. jestli máte děti na podzim, nebo na jaře. V zimě je vše těžší, i s kojením na veřejnosti.
A pak... nechce se mi věřit, že je tu tak m álo mamin, které se necítí aspoň trochu izolované a jinak, než dříve. Taky je něco jiného mít malého prcka, tři měsíce, a roční dítě, se kterým se dá dělat naprosti vše a všude chodit.

eliotka
autor
16. led 2009

Tak jsme dnes byli na návštěvě a malý byl po 20 min hodně unavený, začal plakat, měl červená očka. Uspat nešel. Šli jsme domů, máme to jen o ulici dál a doma taky nemohl usnout, přitom s emu moc chtělo.
Myslíte, že je to proto, že není zvyklý? Zažily jste to některá?

pd900bo
16. led 2009

jislrina ono je to podla mojej skusenosti presne naopak.. s 3 mesacnym babom sa da absolvovat cokolvek ale odkedy zacne behat je to stale tazsie pretoze vela vymysla uteka a treba ho strazit

eliotka a maly ti nezaspi vonku pri kocikovani?

eliotka
autor
16. led 2009

Jo, venku naštěstí spí. Holky, a když jste na návštěvě a děcku se chce spát, jak to děláte? Uspíte a dáte do kočárku, nebo jdete domů? 😕

kacka.va
16. led 2009

jééé, já se cítí izolovaná na mateřské teda dost, byla jsem zvyklá mít kolem sebe spoustu lidí a teď je to teda obrat děsivý. Tak se snažíme nebýt doma, protože to je děs.
Jiskrina: přesně jak píšeš, je to rozdíl podle věku. Já se těším, až malá bude chodit a bude trochu víc chápat a poznávat věci, až s ní třeba půjdu do zoo, teď by z toho ještě nic neměla, takže ty aktivity jsou dost omezené.
eliotko: některé děti to hůř snášejí, já jsem třeba malou zvykla na to, že mi usne kdekoliv, nemá vyhrazené, že by musela spát v postýlce, takže mi usne klíďo na dece v obýváku.
jinak my odmala učili malou, aby neusínala v naprostém tichu, takže usnula při televizi, při našem hovoru a jsem za to moc ráda, teď můžu dělat cokoliv a malá spí.
markytkaa: trochu s tebou souhlasím, ale ono taky záleží, kde kdo bydlí. Ty bydlíš ve městě, tak to se pak chodí na prochajdy jedna radost, já když někam chci, musím vzít auto, což občas komplikuje situaci, protože všechno zabere mnohem víc času.