Nezvládam izolaci. Jak jste na tom vy?

eliotka
15. led 2009

Ahoj kočiny,

je mi nějak smutno... Mám tříměsíční mimi, krásného klučíka. Je moc hodný. Jen ho trápí koliky a zácpa, tak se skoro nevyspím. Nějak na mne vše dolehlo. Točím se kolem mimi, vzdala jsem se všech zálib. Jím málem suché housky, aby neměl prdíky, odpustila jsem si i milovanou čokoládu, aby neměl zácpu... Netelefonuji s přáteli, abych ho nevzbudila, když už se mu konečně podaří usnout třeba po 9 hodinách, kdy řešíme koliku a běhám kolem něho... není čas na tv, na knihu (milovala jsem čtení), natož se s někým sejít. Zvát sem nikoho moc nechci, protože nevím, jak na tom amlý bude, jestli azse nebude kolika, nebo naopak, jestli nebude potřebovat spát (a já třeba taky).
Malého miluji a chci mu dát vše, co můžu a ještě víc. ale nějak nezvládám izolaci, ve které teď žiji. Jak to zvládáte vy? A kdy se to zlepší, holčiny???

Já třeba celý den s nikým nepromluvím, manžel chodí kolem 7... To kojím, koupeme, zase kojím, uspáváme... 😅

pd900bo
16. led 2009

eliotka tak naco si s nim isla domov ked ti vonku spi? vved ked si isla z navstevy lebo bol unaveny, mohla si sa chvilku prechadzat a maly by spinkal ved aj ty by si si oddychla pri prechadzke

neviem kolko s nim chodis von ale moj syn byval vo vnutri nervozny, takze ja som pri kazdej prilezitosti kocikovala, tak som si aj nakupila aj povybavovala aj maly bol spokojny

sassi
16. led 2009

eliotlka, naša dcera bola taka uplakana, že sme na každej navšteve boli len tak dlho, kym spala, potom sme šli domov 😒
Ale nikto ti nekaže chodiť na navštevy, deti su radi vonku a ak nie su treskuce mrazy, dieťa poobliekaj a chod kludne na prechádzku. Väčšina detí v kočíku zaspí, ak vam kočík nevyhovuje, skus tu šatku.
Izolovane deti fakt zle potom znašaju kontakt s inými ludmi, už aj menšia prechádzka može sposobiť narušenie rytmu, plač a nespavosť
najdi si čas, ktorý vyhovuje malemu, aj tebe, ja som napr. kym bol malinky nemohla chodiť von rano, lebo spával, až po 2. zobudení sme mohli isť (spával 3x za den)
do nakupných centier sme chodili s malým tiež asi od 3 mesiacov, ale nie v nákupnej špičke, ale napr. v nedelu rano, hned ked otvorili, a nebolo tolko ludí

monako
16. led 2009

ahoj já mam 3 měsíční holčičku a kolika nás taky dost potrápila a pak mi kamárádka poradila že mam v lékárně koupit probiotické kapky. Tak jsem šla do lékárny, málem tam dostala infarkt protože taková malá lahvička stála 650 korun, koupila ji a čekala na zázrak. A zázrak se opravdu stal za týden jsme měli po kolice a mam těď usměvavé mimi. Tak opravdu z vlastní zkušenosti doporučuji za tu cenu to stojí. Nebo kdyby jsi měla někoho na Slovensku tak tam to stojí 300.

sassi
16. led 2009

monako myslíš Bio Gaia
tie mame tiež sa su fakt dobre

eliotka
autor
16. led 2009

pd: však jsem s ním venku chodila, ale protože jsme byly skoro celé dopo už venku, šli jsme domů.
Ven chodíme hodně, ale zajímalo mně, jak jste to dělali s tříměsíčním mimi na návštěvě, když tady všichni píšete, že jste s děcky chodily všude od mala. Já taky chodím nakupovat do menších krámků a ven, ale nechodím (zatím) moc na návštěvy a do kaváren apod.

monako, taky se nám to po těch kapkách hodně zlepšilo, naštěstí. Někdy ale máme období, kdy je to zase horší... 😒
a ty někam s malým někam chodíš? Myslím návštěvy či restaurace?

sirinka
16. led 2009

eliotka no ja som malu uspala na prsniku a bud mi spala v naruci, alebo som ju polozila niekam na postel.

sassi
16. led 2009

my sme malu museli vždy uhojdať v autosedačke alebo vo vaničke od kočiarika

a maly od cca 3. mes spáva vylučne v postielke, teda ma to za aj proti, musíme isť vtedy ked nespí, ale ma dosť stabilny režim, takže sa vieme zariadiť ... a no časom spáva menej, teraz už len 1x 2,5 - 3 hodiny v kuse 🙂

jiskrina
16. led 2009

pd: no je mi jasné, že s tříměsíčním mimi se dá stačit vše, protože leží v kočárku. Ale tak jsem to nemyslela. Myslela jsem to tak, že se starším, ročním, je to lepší, protože se může zapojit. A to mě baví. Můžeme s ním jezdit na výlety, ukazovat věci... Mně uspokojuje věnovat se max malému, o nějaké kavárny apod. jsem nikdy nestála, z toho přece moje mimi nic nemá! To si můžu jít sama, když mi manžel pohlídá, ale ne tam tahat dítě. To fakt ne. Ve třech měsících je to prostě brzo.