Nezvládam izolaci. Jak jste na tom vy?

eliotka
15. led 2009

Ahoj kočiny,

je mi nějak smutno... Mám tříměsíční mimi, krásného klučíka. Je moc hodný. Jen ho trápí koliky a zácpa, tak se skoro nevyspím. Nějak na mne vše dolehlo. Točím se kolem mimi, vzdala jsem se všech zálib. Jím málem suché housky, aby neměl prdíky, odpustila jsem si i milovanou čokoládu, aby neměl zácpu... Netelefonuji s přáteli, abych ho nevzbudila, když už se mu konečně podaří usnout třeba po 9 hodinách, kdy řešíme koliku a běhám kolem něho... není čas na tv, na knihu (milovala jsem čtení), natož se s někým sejít. Zvát sem nikoho moc nechci, protože nevím, jak na tom amlý bude, jestli azse nebude kolika, nebo naopak, jestli nebude potřebovat spát (a já třeba taky).
Malého miluji a chci mu dát vše, co můžu a ještě víc. ale nějak nezvládám izolaci, ve které teď žiji. Jak to zvládáte vy? A kdy se to zlepší, holčiny???

Já třeba celý den s nikým nepromluvím, manžel chodí kolem 7... To kojím, koupeme, zase kojím, uspáváme... 😅

denduska
15. led 2009

eliotka, zdraviiim...u nas sa to nezlepsilo zatial velmi, akurat uz tak neplaceme ale mala vyzaduje neustalu pozornost.
manzel chodi okolo 5.-6., casto ma nocne, vyjde to aj tak, ze som 3 dni totalne sama... a obcas velmi a velmi placem. My sme sa prestahovali strasne daleko od domova, nemam tu ziadne kamaratky, akurat mozem skocit k jednym alebo druhym susedom, su velmi zlati,ale tiaz sa tam neda stale sediet a pravdupovediac nemame sa vzdy extra o com bavit...
Ked pride drahy, tak tiez mame vecerne ritualy, takze ho ani nevidim...rano ide skoro prec. Cez den nepoviem ziadnu rozvitu vetu, casto ani ziadnu vetu okrem blabotania s malou.
Okrem toho tu nemame ani chodniky na dedine, takze kocikovanie je odkazane na manzu a auto aby nas niekam odviezol a to nie je casto. V lete pohoda, vysli sme na dvor, teraz horor, zima a skoro tma.
Niekedy si pripadam ako tichy blazon.

supina
15. led 2009

Ahoj, neboj, nebude mít koliky pořád. Taky jsem to prožívala jako ty, ale teď vím, že není dobré se izolovat. Nemůžeš se třeba s někým sejít alespoň venku? Čerstvý vzduch mu udělá dobře. Je v pořádku, že chceš synovi dát maximum, ale na sebe bys taky měla myslet. Není třeba ani hodinka, že by ti manžel pohlídal? Mě dělá strašně dobře, když se můžu sejít s kamarádkou, která nemá děti - svého syna miluju, ale potřebuju si poslechnout a popovídat i o něčem jiném..

pd900bo
15. led 2009

eliotka tu izolaciu si vytvaras sama, na kazdu moznu prilezitost ako nebyt sama mas nejaku vyhovorku.. ako mozes vediet ako maly zareaguje na navstevu ked to este nezazil?mozno bude cely bez seba od radosti ze je nejake vzruso.. no a ked nie tak navsteva viac nepride ale ty si to vyskusas nie?

aj ja som bola izolovana v cudzom meste, moja najdlhsia veta za den bola v obchode:,,dakujem dovidenia,, , muz na tyzdnovkach preto viem ze nik ti s tej samoty nepomoze len ty sama.. drzim palce

tlapicka
15. led 2009

Eliotko, nedavej svemu miminku vsechno, to se ti casem vymsti!!! Neorganizuj si zivt, podle takoveho maleho kojenecka! Nevzdavej se svych konicku, proc? Spokojena muzes byt pouze pokud se muzes realizovat. Dusledne starani o mimco je cesta na dlouhou trat a je hrozne na budku, pokud vazne nemas nic jineho na praci.... Vycavani manzela je taky urcite narocny i pro nej...
Na Tvem miste bych maleho nosila v satku nebo manduce a venovala se alespon trochu tomu, co je treba. Vsecko udelas s malym..... uklid, vareni, zehleni a jak usne, budes mit hotovo a cas sama pro sebe... Kdyz budete telo na telo, urcite se zmirni i problemy s briskem" on bude spokojeny, ze je s tebou a bude to vnimat, jako ze se mu venujes, zatimco ty udelas vsecky dulezite nezbytnosti!
Chtit byt skvela mama zavani prusvihem, ver mi! Pokud neni spokojena mama, tak nebude ani spokojene mimo! Takze se snaz co nejvic uspokojit sama sebe a narocne starani o mimco se samo najednou z niceho nic zjednodussi, uvidis! hodne ststi!

sirinka
15. led 2009

eliotka citaj knihy pri kojeni...skus ho dojcit v polohe lezmo, ja som tak precitala kopec knih. kludne telefonuj vo vedlajsej miestnosti, ked nebudes moc hlasna, nebude mu to vadit.

jedz zdravo, vyhybaj sa mliecnym vyrobkom ak mava koliky, ale ani keby si ostala na vode a suchom chlebe, nepomozes mu velmi, koliky bohuzial su z nezistenej priciny a tak isto sami odzneju....takze si kludne dopraj obcas nejaku dobrotu. je to dolezite aj kvoli zlozenie MM.

skus si zistit nieco o materskom centre u vas a navstivte ho, najdes si tam maminky kamaratky na spolocne kocikovanie. ja som s malou do pol roka chodila kade tade, napr. posedenie v cajovni s kamoskami je super. aj jemu sa bude lepsie spinkat na vzduchu, bude mat rozne vzruchy a urobi vam to dobre obom.

ale asi je normalne, ze mas teraz akusi krizu, mozno by si mohla ist s malym na par dni k vasim, oddychnut si, nechat sa rozmaznat.

sirinka
15. led 2009

ta satka na nosenie je super tip. moj manzel tiez chodieval okolo siedmej domov a tak sme naplanovali vecerne kupkanie a to bola jeho uloha. on to robi rad a ja som si oddychla aspon 20 min.

aponchie
15. led 2009

eli udelen naprostej opak vsecho co delas..zkus to 😎

eliotka
autor
15. led 2009

Kočky, díky, v šátku moc nechce být.
pd900, no, to není až tak, že by tu nikdy nebyla návšteva, občas někdo přijde, rodiče, či sem tam nějaký kamarád, ale jen na skok a zřídka.

To mat. cetrum je dobrý typ. Tak asi to přeháním, co, a měla bych myslet víc na sebe... Já jsem taková, že vše dělám na víc jak 100 %, všechno, ale asi an úkor sebe a je pravda,. že když budu padat na pusu, děcko taky nebude šťastné. Asi jsem to potřebovala slyšet.

denduško, to je hrůza. Uf, teda. ☹

aponchie, a jak to myslíš, naprostý opak?

tlapicka
15. led 2009

aponchie, presne 😉

sirinka
15. led 2009

eliotka ale to je ok, ze chces pre svoje dieta urobit maximum...ved na to sme tu, ale da sa to robit tak, ze aj ty budes spokojna 😉

aponchie
15. led 2009

proste zkus si rict,ze treba hur bejt nemuze a proste se vyprdni na to,ze se bojis telefonatu jidla a vseho ..zacni normalne jist(ne samo zeli a bublinky schvalne) 😀 zkusit se uvolnit a klidne vysavat mluvit a zacit vedle nej"zit"taky jsem to tak mela a uz tu chybu neudelam pac jsem do roka nemohla mit zapnutej zvonek aby se mala neobudila 😝 takze ted uz vim,ze nebudu delat to ,ze bude doma naproste ticho a ja budu zpusobne sedet a nedutak abych neobudila pac zaprve to ani nejde a jednim ditetem a za druhe me to totalne fyz.vycerpalo,ale musis se rozhodnout sama a prastit do toho takrikajic jinak do toho zase sklouznes a mimco to pozna 😀

alika54
15. led 2009

eliotka a cez konika si nenasla neaku kamosku co byva blizko vas??? ja som s malou chodievala vsade,,,veru byt len doma je niekedy na zblaznenie,,,a preco sa obavas telefonovat? ved ked si maly na isty ruch zvykne o to pre teba lepsie-nemusis sa bat ze ak hlasnesie prehovoris sa hned zobudi,,, skus mysliet aj na seba 😉

sirinka
15. led 2009

presne, aj ja som pri klare sedela ako mumia ked spala...a teraz som bola u kamosky, ta ulozila maleho spat a vzapati vytiahla vysavac, len som oci vyvalila a ona, ze nech sa nauci hned, ze ona poriadok nejako musi robit a ze aj prvy si v pohode zvykol 😀

aponchie
15. led 2009

sirinka to je jasne u prvniho je to takove proste se to clovek nauci a vi co a jak potom a hlavne uz to pak ani tak nejde proste..ty deti si zvyknou kdyz to tak proste je..mala sla do svehi pokoje v roce a ja vydrita jak pero a furt sem za ni chodila poslouchala jak dycha naslapovala a davali ji prst pod nos jestli oddechuje 😀 proste sem se do ni srala uplne maximalne ..dokonce bych rekla,ze kdyz jsem nekdy vysavala pri jejim vedomi byla klidnejsi a nechtela nejakou pozornost asi ji stacil zvuk vysavace 😀

sirinka
15. led 2009

aponchie to s tym prstom ci dycha doverne poznam 😝 nasa spavala vo svojej izbe od prveho mesiaca, ale do 11teho mala dychaci monitro, tak som bola kludna, potom som zacala aj stopovat ako pes...ale uz sa to lepsi 😀

aponchie
15. led 2009

juj tak to ja monitor nemela ani nic podobneho 😀 ale kdyz jsem zjistila,ze jsem ji srala mojim vecnym vyrusovanim sla vedle a tam spala celou noc!!coz driv nebylo 😀

sirinka
15. led 2009

ani ja som monitor neplanovala...az v porodnici som zistila, ze ho "musim" mat 😎 preto aj bola skoro odzaciatku vo vlastnej postielke a izbicke a sama sa krasne naucila v noci spinkat, takze v styroch mesiacoch uz spala celu noc.

console
15. led 2009

eliotka: o, jak ti rozumim))). Ale bud v klidu, je to jen blbe obdobi a to pomine a bude lepe)))). Ja prozivala v pocatcich neco podobneho, ted je male 6m a je to mnooohem lepsi. Ja se teda neizolovala vubec, ba naopak, kdyz jsme nekam sly a ja nechtela kojit venku (kojila jsem stejne jen 1 mesic), tak jsem klidne dala um. Nebo kdyz jsem si po x mesicich(ke konci tehotenstvi jsem lezela po nemocnicich a pak doma) chtela doprat svou oblibenou cinu plnou cesneku a cibule atd., tak jsem taky dala um, ptz by mala mela problemy, ale ja si to jidlo proste dat musela pro svou psychickou pohodu. Pomahalo mi proste chodit mezi lidi-i treba se jen prochazet po meste s kocarem. Nebo mala/y place i v kocarku? Proste neklesej na mysli, bude lepe!!!!

susik77
15. led 2009

eliotka: my sme na tom boli rovnako, do 5.mesiaca sialene koliky, pri kojeni mi zaspavala. bala som sa aj planovat navstevy, ako to zvladne. Potom som sa nejak odosobnila od toho strachu-hovorila som si, ze predsa je normalne, ked mimco place-vsak nevie este rozpravat, nejak musi vyjadrit emocie 😎
tak som zacala s nou normalne chodit aj do nakup. centier-s kamoskami, co mali tiez male mimco sme skocili na kavu, nakojili sme v kaviarni 😎 pochodili obchodiky, pokecali 🙂
navstevy sa prisposobili, proste ked zacala mala plakat, tak som si zobrala fitbal, poskakala som si s nou na nom a uspala ju 😉 al. manzel kecal s navstevou, ja som sla do spalne nakojit.
Myslim, ze vsetko sa da zvladnut. ta satka je super napad, chcem to realiz. u 2.mimca. ja som mala babyvak, ale nemala som uplne volne ruky, tak varenie bolo narocne...

eliotka
autor
15. led 2009

susik, právě, já si teď taky říkám, jak to malý zvládne, když pozvu návštěvu, když to teď má nějak horší ty koliky. Ale taky jsem plánovala s ním jít na návštěvu. Ale to už asi vůbec ne, co? To je ještě brzy ve 3 měsících?

Kdy jste byly s dětmi na návštěvě?
susik, do nák. center jsi začala chodit kdy, v kolika měsících?

Malý v kočárku venku spí 😉 . Občas se sejdu s kamarádkou, že se mnou jde na procházku s kočárkem. Ale to mi nestačí.

Holky, a kdybych si chtěla jít s kamarádkou z procházky sednout na čaj, jak jste to dělaly, nechaly dítě v kočárku a povídaly? Mně se malý hned vzbudí, jak zastaví kočár, tak nevím... 😒

Myslíte, že je to takto u 1. dítěte, že jsem taková vyklepaná, abych něco neudělala špatně, aby malý neplakal a td.? Asi jo, co. 😕

aponchie, díky za radu plnou volnosti, to jsem asi taky potřebovala slyšet.
AKorát, že už se bojím sníst cokoli, jen aby neměla malý zase prdíky... Ale asi se fakt musím uvolnit a zkusit to. Jen abych si to ale nevyčítala, že jsem to či ono neměla jíst... že prdíky má kvůli mně. 😕

babatko88
15. led 2009

eliotka, tak to ti nezávidím, my sme také problémy nemali, s tou kolikou treba ísť doktorovi, sestranicin syn to mal tiež, doktorka mu dala nejaké kvapky a po 2týždňoch sú v poriadku,...
Stým chodením von... prečo nie? ked ti vonku spí, stretni sa s niekym, aj sadnite na čaj, ale treba malého naučiť, že má spať, aj ked sa nepohybuje, to sme mali na začiatku aj my, ale zvykol si, treba ho občas nechať spať vonku, ale bez čičíkania...
U prvého je to vždy také, ja si to uvedomujem, lebo plánujeme druhé a malý má 15mesiacov, teraz viem, že občas ho treba nechať vyplakať a aj dať po plienke (to tebe ešte nehrozí, ved je malinký)...
Myslím, že je dôležité, čo papáš, ked kojíš, ale zase tak moc by si sa obmedzovať nemala 😉
Tak želám všetko dobré, nech sa uvolníš...

susik77
15. led 2009

eliotka: ja som chodila s malou sama nakupovat do nakup. centra asi v 3 mesiacoch. obidve s kamoskou sme mali rovnako stare deti, tak mi to az tak nevadilo, ked zacala moja plakat, boli sme na tom rovnako. a ked som cestovala mhd, plakali aj ine deti.
ide tam fakt len o to prekonanie strachu. ak mas so sebou prebal. veci, dudlik, ak nekojis, tak mlieko a si uplne v pohode 😉
skus to robit tak, ze raz pojdes s manzelom a potom postupne sama.
😉

luciaakubko
15. led 2009

vsetko prejde, neboj 🙂 ja som sa zacala "naozaj" vytesovat z malej az ked mala cca. 5 mesiacov 😉 tie prve su najhorsie. tiez nas trapili koliky a nedostatok spanku. navyse, mala som zdravotne problemy, ktore to vsetko este komplikovalo. Plus nejake dalsie problemy k tomu. Vsetko sa vyriesi, chce to cas. Koliky by po troch mesiacoch mali ustupit, potom si zacnes materstvo naplno vychutnavat 🙂 vsetko dobre 🙂

sirinka
15. led 2009

eliotka prvu navstevu sme s malo absolvovali asi ked mala 6 tyzdnov.

ked sme sli na cajik, tak sme deti nechali v kocikoch kym spali a ked sa zobudili, vzali sme ich k sebe dovnutra.

dojcila som ju hocikedy a hocikde.

jedla som a stale jem veeela cesnaku, lebo ho lubim a cibulu tiez v pohode. cinu si davam tiez, ale nevyberam si palive jedla. rozhodne toto NIE JE dovod na podanie UM.

je to normalne, ze si zo vsetkeho vyklepana, ze sa snazis najst to najlepsie riesenie...ale naizaj sa skus trosku uvolnit 😉

linduskaa
15. led 2009

Eliot, to se vsechno podda, takhle to ma kazda mamka, hlavne zpocatku. Jinak, Sirinka, taky nevidim zas az takovy problem v obcasnem podani umeleho mleka, proboha, to snad musi kazda mamka poznat sama, jetsli jejimu diteti neco vadi nebo ne. Jinak kdyz Eliot ji suche housky, jeji mleko je urcite o spoustu vit. bohatsi nez umle, ze 😀 😀 😀

skurinka
15. led 2009

eliotka-prosim te zadrz nejsi robot ale clovek.Mam 2 deti a vim o cem mluvim.Moje druhe dite dcera byla strasna opravdu cele dny prorvala,nechtela nic jist a pit hruza.Taky jsem kolem ni litala aby bylo vse jak ma "byt". A pak jsem rekla STOP to tak dal nejde ,trepala jsem se ,podrazdena atd.udelala jsem si to uplne obracene a zacalo to fungovat.Venovala jsem se detem a mela cas i pro sebe na moc ,ale prece.A z tveho clanku si myslim ze maleho strasne izolujes od ostatnich lidi a vsechno.Hele bez na navstevu a kdyz to bude z malym na navsteve k nevydrzeni tak muzes jit domu.Nebo nejake krouzky pro maminky s miminkama je toho urcite hodne,najdes si tam kamaradku a pro malyho kamarada a uz na to nebudes sama.zkus to treba plavani s detmi musis se pozeptat a kdyz se cgce vsechno jde ne hned ale postupne. A manzel muze taky pomici je to taky jeho syn nebo babicka treba na kocarkovani na 2h a mas casu pro sebe. 🙂 MUSI SE CHTIT 😉

sirinka
15. led 2009

linduskaa existuje 1000 dovodov preco sa nema dojcenemu dietatu podavat UM. napr. znizuje to tvorbu mliecka, dieta dostava KM ktore obsahuje alergeny. dieta vacsinou dostava UM z flasky. tym sa narusa sposob jeho satia a mozu nastat problemy s dojcenim, co sa tyka techniky, to mava za nasledok bolestive dojcenie. z flasky tecie mlieko okamzite a stale rovnakym tempom, pri com z prsnika az po neikolkych sekundach a ma fazu spustania mlieka, ked je tok silny a zase sa oslabi a tieto dve fazy sa striedaju a toto poznanie vedie u babatiek k rozhodnutiu ziskavat potravu lahsie z flasky a odmietaniu prsnika. u niektorych deti flaska nema vplyv na dojcenie, u inych uz po prvom podani UM...takze to asi tak v kocke.

sirinka
15. led 2009

to ze ked sa matka nestravuje tak ako ma, ma za nasledok nizsi vyskyt vitaminov v mm a preto to ja nepovazujem za dobre riesenie, koliky to aj tak nevyriesi 😒
takze maminky s mierou a s rozumou papajte na co mate chut 🙂

berynka
15. led 2009

Eliotka, vydrž! 😉 Nechci tě děsit, ale my si s kolikama užili do roka. Ale omezovat jsem se nenechala 🙂. Prostě když jsem měla náladu a sílu, tak jsem sebe a malou sbalila, jely jsme k našim, šly s kámoškama na procházku, když byl manžel doma, tak jeli na výlety, nebo jsem mu prostě malou přenechala a sama vyrazila do ulic. To fakt psychicky pomáhá. Určitě má vliv počasí. Počkej, až bude lepší počasí. To se taky všechno zvládá jinak! 😉

susik77
15. led 2009

eliotka: tie koliky ze az tak velmi nezavisia na stravovani, skor na nezrelosti trav. traktu mimca. nam jedine co zabralo boli probioticke kvapky-trvalo asi mesiac, kym nabehol ucinok. Koliky zac. asi od 3.tyzdna, tie kvapky som zac. davat asi od 8.tt.