Nikon D 3100 postřehy a focení s ním.

jaa
20. únor 2011

Z velmi dobrého kompaktu jsem byla díky extrémě rychlé dceři nucena,přejít na DSLR.Kompakt fotí super,ale nestíhá ...
Hledám maminy i tátínky,co rádi fotí své ratolesti a na jejich focení si pořídili právě tento foťák.Můžeme si předávat postřehy a rady.co a jak nejlépe udělat.... 😉

silvia.t
1. bře 2011

Ahojte nikonacky...nemam sice D3100 ale nikon to je 😀 som aj v skupine photography a fotografujeme,no rada sa pridam aj k vam.Zatial fotim len synceka a tak co pride.V lete som kupovala Nikon D5000 so setovym objektivom,zatial mam len ten jeden,no zvazujem kupu dalsieho 🙂

l.e.n.u.s
1. bře 2011

@briketa ďakujem, zakladateľke témy som už napísala 😉. z témy Fotografujeme si pamätám, že si chválila Nikkor 85mm, odvtedy ho mám poznačený a pri ňom poznačené "krásny smotanový bokeh", tak nejako si to tam písala 😉

a na čo sú dobré širokáče?

ostatné kočky, skúste aj vy napísať a pripojiť sa do skupiny😉

lili_a_mimi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jaa
autor
1. bře 2011

@l.e.n.u.s koupila jsem si knihu od Kelbyho.ten právě tu 50 tku moc nedoporučuje..Na porteéty je prý nejlepší toto:25-105..Ohnisková vzdálenost 85-100mm.Ideální je 24-120,,,Tak uvidím,co nakonec koupím..Ale už se vidím,jak budu líná to pořád přehazovat.. 😀

jaa
autor
1. bře 2011

@lili_a_mimi Super..další Nikonačka.. 🙂 Já se právě před koupí 3100 rozmýšlela mezi ním a 5000 😉 Nemohla jsem se rozhodnout,tak jsem si zavolala na Megapixel a tam mi poradili...Tak mám tu 3100...
jaký používáš objektiv?Fotky máš krásné..

l.e.n.u.s
1. bře 2011

@lili_a_mimi vitaj 😉

@jaa Kelbyho knihu mám stiahnutú, ale ešte som ju moc nečítala... skôr čítam Pihanove stránky, čo som aj včera poslala link 😉, ak sa nemýlim z tých článkov pozliepal aj svoje knihy 😉 http://www.fotoroman.cz/offer2.htm

jaa
autor
1. bře 2011

@l.e.n.u.s Kelby čerpá za svých zkušeností..Moc pěkně to podává..Jo a ty stránky jsem vera večer louskala do 2 do rána.. 😉

l.e.n.u.s
1. bře 2011

@jaa tuším aj Pihan čerpá zo svojich... akože pred oboma klobúk dole 🙂 😉

priložila by som vám aj ja nejaké fotky, ale asi neskôr, pred týždňom som si "odpálila" externý disk so všetkým fotkami, takže čakám kým mi kamoš zachráni dáta ☹, potom pridám

jaa
autor
1. bře 2011

@l.e.n.u.s Ok🙂))těšíme se..

lili_a_mimi
1. bře 2011

@jaa dakujem, fotim len obycajnou 18-105-kou. 😉
Knih som aj ja nakupila mooooc, hlavne tie, ktore baby velmi chvalili a doporucovali v druhom fore o foteni. Tie Kellbyho knizka (Digitalni fotografie 1, 2 a 3 su uplne super) + som si dokupila Fotografujeme deti, Fotografujeme kreativne a Fotografijeme lidi. Ale uplne prvu knihu som preluskala "Nikon D5000" od J.Revell-u je ovela lepsia ako manual a su tam aj fotky a vysvetlivky, ze co, kedy a ako - vyhodne pre mna, lebo nie som moc na odborne texty 😉 A myslim si, ze je to vhodne aj pre nikonacky s D3100, lebo ako som pozerala, nie je v tych fotacikoch az taky velky rozdiel (co sa tyka ovladania)

lili_a_mimi
1. bře 2011

Jaj a zabudla som www.ephoto.sk maju super fotoskolu, kde opisuju rozne typy fotenia, uprav a vsetkeho mozneho na vybornej urovni 🙂
http://www.ephoto.sk/fotoskola/

l.e.n.u.s
1. bře 2011

@lili_a_mimi na spomínané knihy mám zálusk aj ja 😵 😉 , len si ešte chvíľku na ne musím počkať... ephoto navštevujem, fotoškola je veľmi dobrá

jaa
autor
5. bře 2011

Holky,fotím ted na RAW a JPG dokupy a úplně mi to žere kartu🙂)))

l.e.n.u.s
5. bře 2011

@jaa aj ja v poslednej dobe a je to super, RAW sa mi dá krásne v PS upraviť 😵 😵 , ale musím sa poobzerať po ďalšej karte 😉

jaa
autor
5. bře 2011

@l.e.n.u.s Je to prý úplně syrová fotka bez úprav a musí se doupravit.Proto fotími jpg.Ale karta děsně mizí...

lili_a_mimi
6. bře 2011

@l.e.n.u.s @jaa ja som tiez skusala fotit kombiinovane na JPEG+RAW, no pri malej akosi mi mezostane cas na upravu fotiek 😅 Takze som sa vratila na JPEG 😉 Mozno, ked troska povyrastie a bude samostatnejsia...a mne zostane viac casu pre moj konicek 😀

jaa
autor
6. bře 2011

@lili_a_mimi Já včera upravovala 2 hodiny asi 6 fotek...nevím,ale asi krom portrétů se asi také vrátím na jpg...

jaa
autor
6. bře 2011

pár z nich

jaa
autor
8. bře 2011

něco z dneška..Krom vany,vše raw
Náš cikán...Moc s těmi barvami neudělám..je hodně tmavá... 😅

brisilda
31. bře 2011

ahojte nikonacky 😉 super tema ! idem si vas precitat a som zvedava co zaujimave sa tu dozviem 😉 nikon 3100 mame od vienoc no dodnes som sa nedostala k tomu aby som si aspon coto precitala 😀 na zaciatku som fotila na automatike neskor na rezime mecro a teraz pouzivam aj funkciu " A " 😉 tot vysledne foto no nesom spokojnas fotkou 😔 takze za kazdu radu ako fotit budem povdacna 😀

jaa
autor
31. bře 2011

super,další duše.... 😉 Já fotím doma na A,F.6,3,ISO 200,Adobe RGB,barvy LIVE,Korekce expozice -0,3.záblesková 0,3,,,expozice na střed.

jaa
autor
31. bře 2011

@brisilda A tohle jsou poslední z venku foceno na manuál.. 😉

sennorita
20. bře 2012

Ahojte holky,
taky jsem nikonačka D3100, vlastníme jí už skoro rok. Venku fotí opravdu skvěle, ale já taky pořád fotím na automatiku, až se za to stydím a proto hledám na netu návody jak pracovat s manuálem.
A ještě k Photoshopu, program mi připadá jako španělská vesnice, nerozumím ničemu. Jak jste se na něm naučili, absolvovali jste nějaký kurz?
Přidám dnešní fotku, zkoušela jsem fotit na manuál A, iso 3200

jaa
autor
20. bře 2012

@sennorita Ahojky..
tak iso 3200 neeeee!. To je strašně moc a fotka bude pak zrnitá a zašuměná.. Iso max 200. Spíše 100...Manuaál..Začínala jsem na A...-priorita clony.jaký máš objektiv? 18-55? Pak si nastav clonu tak na 9.Ta nejlépe ostří..Až se naučíš fotit na manuál.. pak se pust do PS.. Je fakt těžký.. Možná bych zkusila nejprve Picaso.

jaa
autor
20. bře 2012

A,písni typ obj.. Pak s dá lépe radit. 😉 Já už mám místo 3100,5100.Ale, je to dost podobné.. 😉 Jinak na focení z dálky.větší ohnisko a menší hloubka ostrosti je dobrá clona 9.Na focení z blízka je dobrá kvůli bokehu tak ta 4.

sennorita
21. bře 2012

Objektiv mam 105

jaa
autor
21. bře 2012

@sennorita Tak to je podobné...Clona 9 a iso..100. Nastav si expozici na +0,3..Priorita clony A..

sirael4
9. kvě 2012

Ahoj holky,
tak já se přidávám, máme NIkon D3000, takže soudím, že je podbný, jen starší verze bez liew view, čj a pár dalších výhod 3100 🙂
Nějak v tom zatím tápu, mám klasickej seťák, nějak nemůžu najít, kde si nastavím clonu.

jaa
autor
11. kvě 2012

@sirael4 Clona se nastavuje v režimech na otočném kolečku navrchu fotáku. 😉

jaa
autor
13. kvě 2012

@sirael4 nastavíš si A a otočným zubatým kolečkem velikost clony..