Nikon D 3100 postřehy a focení s ním.

jaa
20. únor 2011

Z velmi dobrého kompaktu jsem byla díky extrémě rychlé dceři nucena,přejít na DSLR.Kompakt fotí super,ale nestíhá ...
Hledám maminy i tátínky,co rádi fotí své ratolesti a na jejich focení si pořídili právě tento foťák.Můžeme si předávat postřehy a rady.co a jak nejlépe udělat.... 😉

jaa
autor
20. únor 2011

Tak pomalu začínám přecházet z auto režimu na prioritu clony A..Pár fotek z tohot režimu..

ivarei
20. únor 2011

@jaa Díky za prima téma, já teda zatím žádné postřehy nemám, jsem začátečník 🙂 - ale ráda se od vás přiučím.

jaa
autor
20. únor 2011

@ivarei Já jsem taky začátečník..Alespon si můžeme radit navzájem🙂)))Třeba se přidá někdo další,kdo si ho už koupil dříve...Já ho mám od vánoc🙂

jaa
autor
20. únor 2011

Jinak zatím vše fotím na JPG.ted stahuji Adobe PS 5.Na raw úpravy...tak jsem zvědavá...jaké režimy zatím nejvíce využíváš?Zkoušela jsem makro,ale to je slabé..Musím koupit čočky.Používám Uv a Polarizační filtr.A zkouším fotit na to A.Doma myslím super,ale venku zatím nic moc.Kvalitu mám na fain,velikost fotky na M a živé...tam jsou asi nejlepší barvy..takové reálné...Co ty?Tobě to fotí krásně venku... 😉

vera5
21. únor 2011

@jaa Ahojky, mohu? Nejsem sice Nikoňák,ale mohu pár rad poskytnout. Dopučuji fotit do RAW, nebo do Raw+Jpeg, já fotím jen do raw,kvůli kvalitě snímku pro tisk.Potom převod v Capture One do TIFF, pak zpracovávám ve photoshopu.Pokud chcete fotky tisknout a dělat si např.fotoknihu, je lepší fotit do rawu.

jaa
autor
21. únor 2011

@vera5 Díky..samo,že můžeš. 😉 ted znova stahuji PHSE5.Abych mohla zkusit raw.Jak pak mám upravit fotky,aby mi nezabraly celý HD?

jaa
autor
27. únor 2011

@vera5 Tak jsem to také zkusila...RAW 😉

lucy222
28. únor 2011

Ahojda,
my take koupili nejdrive kompakt,ale jelikoz je na 'me foceni' nedostacujici (rada si fotim objekty v pohybu),tak si jej nechavame na dovolene a vylety a na ten zbytek jsme poridili zrcadlovku... 😎
Take fotim prevazne na prioritu clony.
Jinak na kurziku nam rikali,ze do RAW jedine pokud budeme chtit tisknout plakaty jinak je bohate dostacujici JPG 😉 ja zpocatku fotila do RAW+JPG,ale zabira to hrozne mista a nemam moc casu na upravy,tak jsem presla jen na JPG.

vera5
28. únor 2011

@jaa Super 🙂 vím zabere to hodně místa,ale kvalita je kvalita. Zkus si na převod stáhnout zkušební verzi Captur one, tam si pak fotku z RAW převedeš na TIFF. nCaptur ti udělá i základní úpravy, např.kontrast a jiné.

qetinka
28. únor 2011

🙂
@jaa rozmýšlala som nad týmto,nakoniec som kupila iný.. 🙂 😎

briketa
28. únor 2011

Baby, pridajte sa: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/fotografuj...
A ked naozaj mate zaujem, mame aj sukromnu temu o fotografovani.

qetinka
28. únor 2011

@briketa Ahoj..ako sa darí..volakedy daaavno som ti fotky posielala...že kuk na ne..sa vyznaš... 😉 🙂

l.e.n.u.s
28. únor 2011

ahojte,

tiež sa pridávam k majiteľkám tohto foťáčiku 😉

jaa
autor
28. únor 2011

@lucy222
@qetinka Super.budou nové postřehy.. 😉 Holky honem šup sem s nimi...Už zkoším tofocení RAW a JPG.Viz přízpěvek výše.Mám stažený Photoshop..

@briketa Jsem tu v tématu ohledně focení DSLR,také.Ale chci téma jen na NIKON D 3100.Je to nový foták a zajímají mne postřehy a zkušenosti...

jaa
autor
28. únor 2011

@l.e.n.u.s A tvé zkušenosti???jak fotíš,na jaký režim???Atd.

lucy222
28. únor 2011

@briketa pokud je to mozne,hod mi prosim do IP odkaz na tu soukromou skupinu 😉 dekuji.
Ja do ted na foceni nemela moc cas,ted se szivam s prckem,ale uz planuji absolvovani dalsiho kurziku,tak se moc tesim.
Jinak my nemame D3100,ale Nikon to je 😉

l.e.n.u.s
28. únor 2011

@lucy222 snažím sa fotiť na manuálnom režime, ale skúšam aj prioritu času (tá mi veru nejde do hlavy ☹) a prioritu clony. keď fotím tak do RAW+JPEG... snažím sa čítať knihy a lúskam aj tento portál http://www.fotoroman.cz/. skúšam,fotím všetko, niekedy sa darí inokedy menej...

@briketa ak by som mohla a prijímate nové členky rada by som sa pridala do súkromnej témy (ak to nie je možné pochopím to 😉 ), do odomknutej už málokto chodí..

lucy222
28. únor 2011

@l.e.n.u.s prioritou casu se nezatezuj-tu v praxi temer nevuzijes... 😉
ja mam knizku od Neffa-krasne to vysvetluje, pak jeste jednu jen na upravy fotek, sem tam nejaky kurzik, ale ono ted uz je to hlavne o praxi-proste fotit, fotit, fotit... Kdyz budu hodna, tak dostanu i novy objektiv, tak se moooc snazim 😅

l.e.n.u.s
28. únor 2011

@lucy222 to som chcela počuť, že mi ho netreba 😀 😉. a teraz pozerám, že odpoveď bola smerovaná pre zakladateľku témy @jaa, ale veď to nevadí 😉

a po akom objektíve snívaš?

jaa
autor
28. únor 2011

Holky,tak dejte nějaké vzorky fotek.. 😉 Já používám hlavně tu prioritu clony...Nastavím si ji o 3 stupně výše,než je na objektivu..Tím bych měla dosáhnout nejvyšší ostrosti... 😉 Když to chci máznout,tak dám úplně nejnižší...Na manuál úplný to nejde..je to hrozně citlivé..Tak jedině se stativem..

jaa
autor
28. únor 2011

@l.e.n.u.s 20-120...něco v tom rozmezí..Dle pana odborníka je nejlepší na portréty a vůbec na vše...ještě chci objednat makro čočky...

jaa
autor
28. únor 2011

@l.e.n.u.s Už mrkám na ten tvůj odkaz🙂

lucy222
28. únor 2011

@l.e.n.u.s no,koukam po teleobjektivu... Treba Nikkor ma 70-300... Ale jeste nevim jestli nekoupit treba Sigmu-je s Nikonem kompatibilni a za cenu Nikkoru je Sigma s vyssi svetelnosti... Nikkor je super,ale drahy a ja zatim nejsem ten uzivatel co by tem rozdil poznal 😉
no,popatram az bude chvilka a budu na PC-zatim je cas.
No nic-jdu odpojit ditko od prsu a uzit si svych 5-6 hodinek spanku 😎

lucy222
28. únor 2011

@jaa co mas ted za objektiv? Novy porizuj podle toho co budes chtit fotit. Jinak Nikkor ma velmi slusny 18-105.

briketa
1. bře 2011

@lucy222
@l.e.n.u.s
najdite si v sukromnych temach temu Vsetko o fotografovani... (je to tak s tromi bodkami ako som napisala) tam si potom kliknite na moznost Napisat zakladetelke temy. Ja nou nie som, tak vas vpustit neviem. "objasnite sa" co a ako ste, kolko fotite a ze mate zaujem vstupit do temy.

jaa
autor
1. bře 2011

@lucy222 18-55.Fotím hlavně malou a pevná 50 je sice na portréty,ale ten rozsah 20-140 je prý ideální..Tak uvidím..Bude to stejně tak na vánoce.. 😉 Ale ta 18-105 by šla též..

l.e.n.u.s
1. bře 2011

@briketa ja som asi slepá, ale v súkromných témach tému Všetko o fotografovaní... absolútne nevidím 😅 ☹... jedine Fotomamy a Photography som videla, tie by o fotení aj mohli byť...

l.e.n.u.s
1. bře 2011

ja mám tiež zatiaľ len seťák, ale chcela by som niečo lepšie. aj keď kočky z témy Fotografujeme mi radili, aby som si ešte cvičila a seťáku, ale ja som taká nedočkavá 😀 😀 😀 hneď chcem a musím mať všetko.

plánujem kúpiť Nikorr 50mm f/1.4 na portréty a potom niečo na krajinku a také moje bežné fotenie, ale to ešte fakt netuším aký objektív

l.e.n.u.s
1. bře 2011

objektívy chodím obzerať a čítať recenzie na http://www.megapixel.cz/, dá sa napísať aj predajcovi a odpíše, poradí...

briketa
1. bře 2011

@l.e.n.u.s ta tema je v skupinke Photography

-co sa tyka objektivov, najkrajsi "najsmotankovejsi" bokeh na portrety ma Nikkor 85mm. 50mm je skvela volba koli ohnisku (s malymi detmi praktickejsie)
- na krajinku a bezne fotenie je najlepsi Nikkor objektiv 17-55mm/f2.8
pokial planujes kupit plnoformat fotak, tak by som hned kupila 24-70mm/f 2.8
pri neplnoformatovke treba pocitat s crop faktorom a ked fotis akciu vo vnutri miestnosti, casto sa s nim pri skupinke ludi (napr. fotenie svadby) nezmestis.