Nikon D 3100 postřehy a focení s ním.

jaa
20. únor 2011

Z velmi dobrého kompaktu jsem byla díky extrémě rychlé dceři nucena,přejít na DSLR.Kompakt fotí super,ale nestíhá ...
Hledám maminy i tátínky,co rádi fotí své ratolesti a na jejich focení si pořídili právě tento foťák.Můžeme si předávat postřehy a rady.co a jak nejlépe udělat.... 😉

jaa
autor
10. pro 2012

Ted jsem fotila toto. To je vše 35 a ten pán 85. Tam bylo hodně místa,tak to šlo..

space1
10. pro 2012

@jaa krásne , tak už v tom mám načisto jasno 🙂 upravuješ fotky aj vo pfotoshope ?

jaa
autor
10. pro 2012

@space1 jj.mám PS 6

jaa
autor
31. pro 2012

dnešní těhulína chtěla udělat PF

kackva
7. led 2013

@jaa Ahoj, koukám, že tu nějak diskuze skončila? Ráda bych se mezi vás přidala, máte krásný fotky, teda spíš nádherný, ale taky máte krásnou modelku🙂. Chci se zeptat, když chci pouze zrcadlovku na rodinné fotky do alba, max. do rámečku, tak jaký by jste mi doporučila. Hlavně focení venku na hřišti, na kole, u vody....a focení doma momentek. Prostě focení dětí. Prostě zvažuji D3100 a D5100, ale říkám si, že 5100 je dražší a zda vůbec ty její funkce využiji..už ted když jsem si četla jak fotit tak tápu 🙂 Předem moc děkujii za odpověd. Lucka

jaa
autor
7. led 2013

@kackva Luci,měla jsem 3100,nyní mám 5100.Na začátek je lepší 3100 má návodné menu,jak co fotit.Což je super.Ohledně objektivu na děti.Ideální na blízko je pevná 35,nebo 50.Pevné objektivy jsou na to ideální..Na krajinky pak seták 18-55 nebo 18-105..
A,děkuji.. 😉

jaa
autor
19. led 2013

Holky,kdo máte PS a chtěly byste akce do něj,tak je tu možnost se podělit o náklady.kamarádka je ted kupovala za 1800kč..
http://ohsoposhphotography.com/artstore/product...

andrejka_86
29. led 2013

Ahoj holky! Mohla bych se k Vám přidat? Nikonka D3100 mám od konce října a zatím fotím jen na přednastavené módy - jsem ostuda 😝 Zatím naprosto tápu v různých clonách, ISECH, vyvážení bílé a nevím, co ještě 🙂 Nějaké rady pro úplný začátek, abych mohla přejít z přednastavených do těch "písmenek" ? 🙂 Malého strašně ráda fotím a když vidím vaše fotky, zatajuje se mi dech! 😉

martiiik18
29. kvě 2013

Ahoj holky, mám Nikon D3100, objektiv seťák 18-55. fotím převážně dcerku, nebo portréty známých.. chtěla bych se poradit jaký pořídit druhý objektiv, abych mohla více přibližovat? doporučíte mi nějaký? jinak fotím na A nebo S, ale jsem úplný začátečník.. ještě jsem se chtěla zeptat jaký externí blesk by ste mi doporučily? za 14 dní jdu fotit kamarádce svatbu a mám z toho strašné nervy už teď.. ona sice říká, že chce jen pár fotek z obřadu a pak skupinky,ale jsem z toho opravdu na nervy :(

jaa
autor
10. srp 2013

@martiiik18 asi by ti stačil SB 600