Nitroděložní tělísko Levosert a výtoky

terka228
17. led 2019

Mám zavedeno tělísko Levosert už 14 měsíců. Dceru stále ještě kojím. Už mě ale opravdu nebaví neustálé špinění. Je to tím kojením? Máte někdo zkušenosti? Po zavedení jsem krvácela ( trochu ) snad 6 měsíců. Prý to bylo kojením. Od té doby furt nějaký výtok, větší, menší. Je jen na slipovku. Ale otravuje mě to. Mám třeba 5 dnů klid, a pak dalších 5 zas výtok, někdy s více krví , někdy méně. Už přemýšlím i o vyndánį. Vědėla bych aspoň, kdy mz čekat , a kdy ne.

hermij
18. led 2019

@terka228 Já vím, že si tu jdeš pro radu a nemám právo tě soudit, ale nikdy nepochopím, proč si žena při kojení nechá napsat hormonálku :( Všechno, co popisuješ, jsou naprosto normální nežádoucí účinky, které toto tělísko provází a nejspíš tě budou provázet hooodně dlouho. Znám ženu, co permanentně po trochách krvácela 6 měsíců den co den, než se konečně rozhodla vytáhnout to (měla Mirenu). Zrovna jsem k Levosertu dočetla příbalový leták a vše tam je. Že se u kojících nedoporučuje a že se hormony dostávají do mateřského mléka a že mají kojící ženy vyšší riziko nežádoucích účinků. vše tam je. Včetně výčtu dalších nežádoucích účinků. Nevěřit slepě lékařům... Nevím, kolik jsi platila, google mi našel cenu kolem 4tisíc, takže tvůj gynekolog si dal do kapsy takových 2tis. až 2 a půl. Tyto informace mám přímo od přátel a známých lékařů a gynekologů. Bodejť by to nedoporučoval... :( Víš, jak tělísko funguje? Máš v těle permanentní zánět. Takže je normální, že špiníš. Je normální, že budeš krvácet, kdy se tělu zamane. Je normální, že budeš mít takové výtoky. Možná to přestane odstavením, možná ne. Já znám osobně spíš ty ženy, které byly nespokojené a nechaly si tělíska časem vytáhnout, proto to nedoporučuju.

A teď nějaká rada. Opravdu nemám právo tě v tvé situaci soudit, tak to prosím neber ve zlém, ale třeba se k tobě tyto informace nedostaly a máš na ně právo. Hormonálka ve velkém odbourává z těla vitaminy a minerály. Zkus stravou nebo doplňky stravy doplnit vit. C, B (to je hrozně důležité), hořčík, železo a kvalitní tuky (omega-3). Prostě hodně zeleniny, víc ryb (2-3krát týdně), rybích olejů, oříšky, lněná semínka... Mohlo by to upravit to špinění a vaginální projevy zánětu. Ten tam ale bude bohužel pořád. Kvalitní výživou ale tělu jedině prospěješ, i když to nevytáhneš. Přeju ti, aby to ustalo a neměla jsi žádné další nežádoucí účinky. Opravdu mě neber zle, každý radíme dle svých zkušeností a já předávám ty svoje :(

aleenka1234
18. led 2019

@terka228 ahoj, já mám Mirenu tělísko a také kojím. Bohužel,mám taky věčně nějaké výtoky,nicméně plno kamarádek tělisko má a neměnily by ;) rozhodně nevěř všemu, co tady píše hermij. Má nejlepší kamarádka je gynekologoška a má Mirenu ;) já uvazuji taky o vyndaní, pořad nosím intimky.

hermij
19. led 2019

@aleenka1234 Jak píšu, každý máme své zkušenosti a zkušenosti přátel. Z prstu jsem si to nevycucala :D Ale pokud jste spokojené, pak je to v pořádku, je to vaše cesta.

terka228
autor
21. led 2019

@hermij
@aleenka1234
No, pravda je, že příbalový leták jsem nečetla. Ňák na to v tom fofru doma nebyl čas ( 3 děti a z toho první syn postižený). Bylo mi řečeno gynekoložkou, že to ke kojení můžu, že ty hormony působí jen lokálně....
Tak to je mazec teda....objednám se na vyndání. Nechávala jsem si ho dát kvúli chlapovi, ale stejně už jsem s dětma sama, takže ani není důvod ho mít.
Tím jsem se ujistila a zítra volám na gynekologii.

terka228
autor
21. led 2019

Děkuji moc za info, rady a zkušenosti 🙂

aleenka1234
21. led 2019

@terka228 ať ti vše dobře dopadne. Nevím jak Levosert, ale mirena se při kojení dává.

terka228
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
terka228
autor
21. led 2019

@aleenka1234 Děkuji moc. Asi bych to ještě řešila, kdybych měla partnera. Ale takhle?.... Oba kluky jsem kojila do téměř tří let a dceři je necelý rok a půl. Takže bych ty problémy měla nejspíš další rok a půl, a to teda fakt nechci 🙂
Taky Ti přeji, aby se to vše urovnalo a měla jsi klid 🙂

aleenka1234
21. led 2019

@terka228 je pravda, že mi máme tři děti a taky asi mirenu nepotřebuju 😂 chci jít na vyndání, ty věčný výtoky mě pěkně štvou.

terka228
autor
22. led 2019

@aleenka1234 Já jsem objednaná na zítřek 🙂 To je fofr 🙂

aleenka1234
22. led 2019

@terka228 já jsem až na 1.2. Písni mi, jestli to bolelo.

terka228
autor
25. led 2019

@aleenka1234 Já jsem mecítila vůbec nic 🙂 Byla to vteřina a bylo hotovo.Takže jsem se bála zbytečně . A až dnes ráno jsem začala krvácet. Takže to mám asi brát jako mz. Uvidím, jak to bude dlouhé. Jsem ráda,že to mám za sebou a do tělíska už nejdu🙂
Jinak mě doktorka ukecávala, že jsem ho měla krátce, že mám ještě vydržet, že se výtoky srovnají....ale už jsem byla rozhodnutá a jsem ráda🙂
Taky mi pak písni, jestli jsi něco cítila.

terka228
autor
2. únor 2019

@aleenka1234 Ahojky, tak jak se po vyndání cítíš ?

aleenka1234
2. únor 2019

@terka228 ahoj, vydělali mi ho včera. Vůbec to nebolelo. Měla jsem strach. Od včera nemám zatim vytok nic, tak je to zatím fajn. Doktor mi akorát řekl, že mám ovulaci a nabídl mi za tři měsíce zkusit danu.Co ty?

terka228
autor
3. únor 2019

@aleenka1234 No, já jsem pak měla mz cca 5 dnů a v pohodě. Partnera teď nemám, tak jsem se dohodla, že až to bude aktuální, dojdu si pro nějakou antikoncepci. Takže teď neberu nic a je mi fajn 🙂

biandari
30. led 2020

@terka228 Tak ja som mala zavedene teliesko od brezna 2019 .. dnes islo von ! Katastrofalna skusenost. Cely rok krvacanie, migreny, nervozita, nafuknute brucho, bolesti v podbrusku v krizoch a nakoniec ostalo polovypadnute ... dnes islo von (hura) .. dlho som cakala ci sa to zlepsi ale dosla mi trpezlivost .. uz nikdy

beruska125
30. led 2020

Taky pravé momentálně přemýšlím jestli mi to za to stojí. Teď mám tak měsíc pocit pálení v podbrisku. Trochu výtok. Dost přemýšlím o vyndani....

terka228
autor
6. únor 2020

@biandari
@beruska125 Já jsem spokojená bez něj. Vím, kdy mé dny jsou, kdy ne a můžu se na to spolehnout. To věčné krvácení a špinění mi teda dost vadilo.