Nošení dítěte do 4. patra bez výtahu. Existují pomůcky?

janab78
10. zář 2008

Ahoj holky,
bydlíme ve 4.p. bez výtahu, malé je 9 měs. a začíná to být pro mě problém se s ní dostat nahoru a dolu, protože váží už skoro 11 kg. Dost mě bolí kolena a dnes mi kamarádka řekla, že mi to nahoru vyjde až tak kolem 2. roku. Jsem z toho teď trochu zoufalá, protože mě z toho neustálého nošení bolí dost kyčle, kolena, tak by mě zajímalo, jestli neexistují nějaké pomůcky, abych neměla takovou velkou váhu na celé tělo.

josefa
10. zář 2008

ahoj, me se dobre nosi v satku, malej ma ted cca 9 kg, nosim do MHD, na vylety (rozhledny nevyjimaje), stejnou sluzbu by asi udelalo nejake nositko, treba ergo. Poptej se spis holek v diskuzi "noseni deti", tam Ti poradi jaky maj s cim zkusenosti. Na nekterych e-shopech Ti nositko za poplatek pujci nez se rozhodnes, zda Ti vyhovuje...

janab78
autor
10. zář 2008

Problém je, že mám os těhu problém s klouby a i s nosítkem jsou celou vahou mojí i dítěte zatěžovány. Spíš jsem myslela, jestli neexistují nějaké kšíry, nebo něco.

josefa
10. zář 2008

no, videla jsem v obchode ksiry, co vypadaj jak ty do kocarku, ale maj jeste navic voditko, ale nemam zkusenost ani predstavu, jak by to mohlo pomoct

(kazdopadne citim vyrazny rozdil, kdyz prcka nosim dele na rukou nebo v satku, v satku je ta je jeho vaha na me rozlozena, chodi se mi lip nez v tehu, takze nejakou ulevu by to prineslo, ovsem ty vis lip nakolik stacis)

majaaita
10. zář 2008

Janab, taky bydlíme ve 4. bez výtahu. Jiří váží lehce přes deset kilo. Ještě před měsícem jsem ho nosila, ale naučil se po schodech vylézt. Chození do schodů mu moc nejde, dost zabrkává třeba v druhém patře, teď ty čtyři vyleze. Sice to trvá, ale vyleze.
Je to docela vysvobození, protože s pupkem to byla hrůza.

Zkus nějaký nosítko, třeba krosničku (plánuju takhle nosit, až se narodí druhý kluk - staršího v krosničce, mladšího v náručí).

Jinak moc poradit nevím, chodíš někam s těma kloubama? Jako k doktorovi?

jandalinka
10. zář 2008

my bydlíme též úplně nahoře ve 4patře a už začínám dost "funět"když donesu malou domů.Už aby ťapala,ale to zase bude doba než vylezem nahoru 🙂 .Krosnička mě nenapadla,ale zase to je zátěž na záda,no já myslím,že to budem my maminy do horním pater vydržet 😉

janab78
autor
11. zář 2008

majaaita-a to kdyz ti leze do schodů, tak není špinavý? I dolů ze schodů?
S kloubama chodím zatím na rehab s tím, že se uvidí.
Stěhovat se nechci, ale ty schody mě fakt ničí.Malá je cvalík, takže jestli bude chodit sama po schodech až kolem 2. roku, tak nevím.

majaaita
11. zář 2008

Janab, dolů ho snáším sama. To mu nejde, visí mi na ruce po pár schodech. V baráku jsou na schodech dlaždice, tak mu to klouže. No, špinavej - kolínka trochu zaprasený má, ale to si venku udělá taky. Pračka to vypere 🙂
Snad se ti klouby spraví.

Já se stěhovat taky nechci, jinak jsem spokojená, ale funění do schodů moc příjemný není, to je fakt 🙂

Mě aj přišlo, že právě kolem těch desíti měsíců to bylo nejhorší - mladej byl těžkej, ale hlavně vůbec nepomáhal. Teď je mnohem pevnější, navíc po roce už děti tolik nepříbývají a můžou aspoň jedno dvě patra vylézt.

mmarky
11. zář 2008

ahojda, my mame dokonce 6 pater 😎 mne se taky osvedcil satek, cca od 6m ji nosim uz jen v takove serpe na boku, je to uvazany, rychle se do toho da i vynda, je v tom spokojena a chodime tak i obcas na nakup, ale stale tu vahu nesu, takze na ty klouby ti to asi nepomuze, vaha je k jedne strane, ale pro me je to pohodlne a jeste mam ruce volne 😀 pro tasky a na zadech batoh

posledni patro uz ji taky necham sem tam lezt, spinava je, ale ne moc - ona stejne ochmatava a oblejza kdeco, schody v dome nejsou tak nejhorsi 😉 , dolu to jeste neumi

janab78
autor
11. zář 2008

majaaita-od kdy ti zacal po schodech lezt? Uz od tech 9.ti měsíců? Jestli to už mám mladou učit
😉
To by bylo super, kdyby mi vylezla aspon to 1 patro.Nebo eventuelně brzy vyšla. 😉 Strašně by to pomohlo. Jinak jsem ještě přemýšlela o kšírách, že až začne chodit, že bych ji tím jistila a ona by mohla něco vyjít, to ale nevím,jestli na něco je.

majaaita
11. zář 2008

Janab, lézt do schodů začal kolem jedenáctého měsíce, doma na rovném lezl od osmého. Spíš to bylo tím, že se bál.
Ty kšíry nevím, přijde mi to zbytečný. Jistit jí můžeš později jednou rukou nebo se bude držet zábradlí.

Mmarky, šest pater, to bych vyplivla plíce 🙂

paratko
11. zář 2008

Tak my se teď stěhujeme do 4. patra (resp. přízemí + 3 patra) bez výtahu. 😝 Koupila jsem si manducu, je naprosto skvělá, nosí se vepředu, na boku nebo na zádech, zatím nám vyvhovuje poloha vepředu. Musím si ale zatím vždy sednout, abych malého do ní dala, tak si nechám dole u schránek asi nějakou stoličku. 😀 Jinak jsem taky na sebe zvědavá 😎, zatím máme jen k 6kg... 6. patro by byl asi můj konec!!! 😝 ☹

zusma
12. zář 2008

já nosím malou do 3.patra a má cca 11kg. A vzhledem k tomu, že naše beruška ještě ani neleze, tak to bude asi ještě zajímavý.
Nic příjemnýho to není,ale nepřemýšlím nad tím...prostě ji dole bafnu a nesu.Někdy do druhé ruky vezmu ještě nákup. Když je nákup těžký,tak malou nechám připoutanou dole v kočáru na dvoře, vyběhnu s nákupem a vrátím se pro ni.

kimby
13. dub 2014

zrovna váhám, co pořídit na nošení miminka ze 4. patra, do Manducy úplně od narození nemůže a tahat autosedačku mi přijde zbytečně namáhavé kvůli její samotné váze, takže jak vás čtu, asi šátek bude nejlepší volba, napadl mě ještě babyvak.
Dcera má už 4 roky, takže ta vyjde sama a volné ruce přeci jenom potřebuji i na nějakou tu tašku apod. Ono i to tahání v ruce je zbytečná zátěž, než rozložit váhu miminka na sebe samou např. v šátku či ergo nosítku.

Je ale fakt, že za ty 2roky, co tu žijeme, máme super kondici 😀 a bude ještě lepší 😀