Nosíte u sebe orostředky osobní ochrany?

laaala
10. pro 2009

Holky, zajímalo by mě, jestli nosíte u sebe ( nebo vlastníte) nějaké prostředky osobní ochrany ... pepřové spreje, paralyzéry, plynové pistole nebo něco podobnýho. Uvažuji o koupi něčeho takového ... poraďte ...

petka80
10. pro 2009

laala - já měla kdysi pepřák a nosila ho v kapse. Dělají i takové, že vypadají třeba jako pero a nejsou nijak nápadné. Teď, co mám malou, tak stejně nikam nechodím večer a nemám nic 😅

musilka
10. pro 2009

já už asi tři roky u sebe nosim pepřák v kabelce. Prostě pro svůj klid. 😉

petrahy
10. pro 2009

nemam nič ale kamoška to nosila v kapse a nechtiac to stlacila a ta kapsa jej strasne zapachala 😀 dokonca v tej kapse mala kapesnik a este si ho vytiahla a utrela s nim pusu takže velmi na to spomina ako mala celu pusu cervenu.

blazka24
10. pro 2009

ježkove zraky ja veru nič pri sebe nenosím, ani neviem čo by som robila, síce nikdy som sa nebála ísť domov aj o piatej ráno sama ale veru brániť sa nejakým paralyzérom som neskúšala........

laaala
autor
10. pro 2009

nooo ... si právě myslím, že pepřák nic moc ... se bojím, že kdybych ho ( nedej bože ) potřebovala "aplikovat", že foukne vítr a nám to v obličeji JÁ 😕 ....

beruska2x
10. pro 2009

ja ho mela v praci skoro 8 let a nikdy jsem ho nepouzila, ted ho nemam ale asi poridim na pobihajici velke blbe psi 😝

laaala
autor
10. pro 2009

berus, hlavně na psy , pravidelně potkávám divnýho týpka s volně pobíhajícím rotvajlerem, vidím ho už z dálky, takže okamžitě měním směr trasy, ale čert nikdy nespí. Malá žvejká v kočáru rohlík, psovi rupne v kouli a bude vymalováno ... radši nedomejšlet ...

titkovamiriam
10. pro 2009

ja nie no synovia maju pri sebe plyn keby nahodou niaky grazlici , 🤐 keby ich bolo viac tak asi by im to moc nepohlo ☹ no tie vseliake utoky co sa deju v Blave tak aspon takto alebo idu minimalne traja-aj ked minule troch dobodal jeden...je to tazke

blazka24
10. pro 2009

ja by som tých psov zakázala, nie že sa len hovorí že aký pán taký pes, ale pokiaľ nemá pes náhubok nemá vonku čo robiť a to nehovorím ako mi nehorázne vadia výkaly nielen na tráve ale aj na chodníkoch a na kolieskach kočiara si to pravidelne donesiem domov 😠

titkovamiriam
10. pro 2009

psy to su dalsia kategoria...

blazka24
10. pro 2009

tak blava je kapitola sama o sebe, mamina sa teraz bojí aj ísť do práce za toho debila čo behá s tou striekačkou po blave aby ho para do zadnice tlačila 🙄

bihan
10. pro 2009

Nosím už od výšky (ako som začala chodiť na sebaobranu 😅) slzný plyn a prípadne ho vytiahnem do vrecka kabáta, keby bolo treba.
A tak isto super ochrana proti otravným psom 😝

bets
10. pro 2009

ja nenosim (BA). ani nechodim bezne sama po veceroch. moj muz sa o mna boji, ze keby som niekde bola, tak aj nad ranom po mna pride (ak je s detmi, tak idem autom).

laaala
autor
10. pro 2009

bets, právě že dneska už to není jen o "večerních" útocích ( já taky sama večer nikam necouram ) , ale kousek od našeho domu přepadli šedesátiletou paní, co se vracela z nákupu. V pravé poledne. Dostala "jen" pěstí a ukradli jí peněženku. Dřív jsem se nebála, ale od té doby, co chodím s kočárem, si připadám daleko "zranitelnější" a hůř by se mi utíkalo...

mywiel
10. pro 2009

Paralyzer sa da kupit v Army shope, vyzera ako mobil a dokonca aj svieti ako baterka ale bacha lebo chlapa to zlozi do bezvedomia na 10 hodin. Moja mama zije v horach a ona to ma na medvede a proti zlodejom nastastie to zatial nemusela pouzit, ale casto sa tulaju po lese aj zurivé psy co vas lahko napadnu takze to nosi radsej zo sebou. Jedina nevyhoda je ze musis byt vzdialenosti 3ch metrov takze ma aj spraj z korenia.

blazka24
10. pro 2009

mywiel tvoja mamina aká divožienka, ja by som asi pustila do gatí 😀

marhulinka
10. pro 2009

Já od jisté doby nosím pepřák...mám ho už i vyzkoušený a funguje super 😉 Jak na lidi,tak kdyby napadl pes...
Jde o to,jestli v určitých chvílích stihneš něco vyndat a použít 😉

dvojka
10. pro 2009

ono dostat svazkem klíčů do čumáku neni taky příjemný 😀 😝

marhulinka
10. pro 2009

Joo klíče jsou taky super,nebo boxer-ten je ovšem zakázaný jako zbraň 😀 ale za to účinný 😀

marhulinka
10. pro 2009

Tak raději ať nikdo nemusí z nás nic použít 🙂 😉

laaala
autor
10. pro 2009

... jestli to zrovna pohotově vyrochám z bordelu v kabelce 😀 ... mám problém najít mobil a ten svítí a zvoní ... bych musela holt nosit v kapse 😅 ... vždy připravena 🙂

ronie
10. pro 2009

mě přepadl úchyl když mi bylo asi 8 let v poledne, prázná ulice, nikoho sem se nedovolala-teda já měla tak vysokej hlas že sem vlastně ani slyšet nebyla,ale vykroutila sem se mu a utekla 😒 Ale ttaké sebou nic nenosim, když jdu ale večer sama tak se furt ohlížím a do podchodu nejdu pokud tam jde divnej člověk, sem tam běhám 😀 😝 No ale kamarádku málem zabil masovej vrah, zachránilo jí že přeplavala Vltavu, jen díky ní ho usvědčili, brzy ho už ale pustí 😠 ☹

ronie
10. pro 2009

já nosim v kapse mezi prsty klíče,ale spíš jako psychickou pomůcku, pochybuju že by mi to k něčemu bylo, když bych ale přeci jen něco měla tak v kapse. Tchýně má ale paralyzér, co se jí pomalu nevejde ani do kabelky 😝

monkula
10. pro 2009

ježiš ronie, to ej strašné, to s Tvojou kamarátkou....
ja nenosím nič.... vlastne svojho manžela 😵