Nová vakcína proti pneumokokovi. Víte o ní?

llllucka
26. led 2010

Vím,že začátkem roku měla přijít nová vakcína proti pneumokokovi,která měla zahrnovat nejvíce kmenů.Nevíte o tom něco bližšího.Děkuji.

tymothy
26. led 2010

Jen to, ře je to nový Prevenar a zahrnuje látky proti 13 typům pneumokoků.

llllucka
autor
26. led 2010

tymothy:má to být tedy od stejné firmy jako je prevenar?Mě říkala dětská,že slyšela,že je v neodhlednu (ale řekl jí to zástupce od synflorixu) a víc o tom nevěděla.Mě by zajímalo,kdy by měla přijít na trh.Malýho jsem kvůli tomu ještě nenechala očkovat a tak bych ráda něco zjistila.

shaula
26. led 2010

Na stránkách Prevenaru jen píšou, že "je dostupná" 😒 http://www.prevenar.cz/Home/Novinky/VakcínaPrev...

susik77
26. led 2010

Mne Dr. rikala taky ze je dostupna ale ze ji musim celou zaplatit. Kdybych chtela dat male stary Prevenar, tak mi ho zaplati pojistovna(detem naroz. po 1.8.09.
Ale uvazuji radsi zaplatit ji novy.Asi dam po roce 2 davky.

tymothy
26. led 2010

Jo jo, je to od té samé firmy, je to vpodstatě vylepšený Prevenar. A co mě dr. říkala před 14 dněma, tak by měl být dostupný buď teď od ledna nebo od února.
Jak je to s tím proplacením od pojišťovny nevím, ale asi to asi bude tak, jak psala susik, přece jen ta stará vakcína bude levnější, že... 😠
Ale my očkovat nebudem.

llllucka
autor
26. led 2010

No,mě je to jedno,mě se to netýká.Jen mi Dr. říkala,že je na prevenar sleva.Dávka stojí 1200.

vrtule83
26. led 2010

Je to trošku mimo téma, ale týká se to tohoto očkování.
Malou jsem jako miminko očkovat nenechala, ale uvožuji o očkování nyní. Malé budou za pár měsíců 3 roky. Většinou slyším, že dávají očkavat právě miminka. Má ještě toto očkování pro malou tak velký význam? Chtěli jsme ji očkovat proti meningokoku, slyšela jsem že je součástí Prevenaru. Nemám moc čas hledat všechno info po internetu. Poradí mi tu někdo? Či pošle odkázek.

jabber
26. led 2010

Já jsem teda akorát slyšela, že čím víc kmenů, tím menší účinnost 😅 A z nové vakcíny bych měla docela strach 😅

kutcher
26. led 2010

Ja mit 3 lete dite, tak mu nedam prevenar13, ale Pneumo23 je od 2 let a jak nazev rika, je proti 23 kmenum, kdyz uz mam do ditete neco srat, tak at je to aspon s nejvetsi ucinnosti!

kutcher
26. led 2010

Jo a pneumo 23 prave ucinkuje pro vsechny dospele, ale neucinkuje tak dlouho jako prevenar, taky by mela byt v ditete vyzrala NS, a je mnohem levnejsi nez prevenar nebo aspon byval. co se tyce ostatnich maminek, tak jestli vam uhradi zdarma jen sedmickovej prevenar, tak dejte prvni 2 davky starsiho a 3. davku prevenaru 13 ne?

llllucka
autor
27. led 2010

jabber:právě,že prevenar 13 by měl být nejlepší.Je to prostě jen zdokonalenej prevenar.Teda,co jsem měla možnost načíst.Pokud se pletu,budu ráda,když někdo přidá další názor.

vrtule:říká se,že prevenar má smysl očkovat do 2 let a pak podle mě ten pneumo,jak psal kutcher.

helulicek
27. led 2010

Tak my se rozhodli taky očkovat Prevenarem, půjdeme asi za měsíc na první dávku. Zatím mi Mudra předepsala ten starej Prevenar, prý ten novej ještě neprodávají a ani ho nemají danej v těch jejich tabulkách.....ale od února by snad už mohl být...

jabber
27. led 2010

lllucka - no tak to víš, že budou všude tvrdit, že je nejlepší, když ho chtějí prodat 😉 😀

kutcher
27. led 2010

U nas se prevenar13 normos prodava za 1800

tymothy
27. led 2010

Vrtule, já myslím, že ten Prevenar je omezený věkem - tuším, že se musí začít s očkováním nejpouději do 2 let, takže už se vás to asi netýká. Ale raději se ještě zeptej vaší doktorky.
Já se o tom s tou svou bavila a říkala mi, že je dobré očkovat spíš malé děti, které buďto půjdou od malička do dětského kolektivu (do jeslí) a potom děti v rodinách, ve kterých se často vyskytují záněty středního ucha. A největší šanci na onemocnění s těžším průběhem mají právě děti do 3 let.

llllucka
autor
27. led 2010

jabber:nemyslela jsem,že renomovaní prodejci to tvrdí,ale co jsem měla možnost číst na jednotlivých diskusích.Měl by být nejlepší,ale neříkám,že je,když je teprve chvilku na trhu.

helulicek
27. led 2010

já ho kupovala v pondělí za 1700,- 😝

myslím, že je to jak psala tymothy, prevenar je myslím do 2let (možná do 3 😕 ) a pak už se očkuje Pneumem 23.
Já bych malýho normálně asi nenechala očkovat, ale jelikož má kolem sebe hodně dětí ve školkovém věku, tak nakonec do toho půjdeme...

kutcher
27. led 2010

Tak dr. Kloucky napsal, ze prevenarem muzeme ockovat klidne i v 50 ale neni zarucena plna funkcnost. ockovani prevenarem vydrzi az 25 let, pneumem 10 - az 15 let a tam se casto v puberte preockovava, ale jak jsem psala, pneumo je levnejsi, takze se to cenove porovna a 23 kmenu je holt 23 kmenu, dalsi moznosti je 3 lete dite naockovat prevenarem 7 a na 5ti a vice letech doockovat pneumem 23

shaula
27. led 2010

Vrtule83 - meninogokok rozhodně není součástí Prevenaru, to je nesmysl. Někdo si zase spletl meningokoka a pneumokokovou meningitidu 😀 Složení vakcíny zde: http://www.prevenar.cz/Portals/14/SPC_Prevenar ...
My očkovat nebudeme.

akludan
27. led 2010

Ahoj maminky, my jsme očkovali včera už novým prevenarem 13 a stál nás 1900.

vrtule83
27. led 2010

Holky díky za info, nakonec očkovat asi nebudeme. Malá k zánětům stř. ucha sklony zatím nemá a ani nikdo z okolí.
shaula, mě se to zdála blbost

llllucka
autor
28. led 2010

Holky,ještě se zeptám,kdy očkovat.Teď bude mít 14 měsíců.V 15 měsících nás čeká povinné očkování,tak nějak nevím,kdy do toho jít.

tymothy
28. led 2010

Lucko, to bych asi řešila s vaší doktorkou. Pokud to jde, tak by ale asi nebylo od věci počkat, až se z toho povinného očkování to tělíčko vzpamatuje. A nebo to povinné očkování třeba o měsíc posunout... s tím ti tady asi nikdo neporadí - pochybuju, že je tu některá z nás taková odbornice. 😉

kutcher
28. led 2010

Tak vim urcite, ze prevenar se v pohode ockuje s hexou najednou u vakciny na spalnicky se pise, ze je mozne i s ni provest jine ockovani v ten samy den, takze se to nevylucuje, ale vetsina doktoru to se spalnickami naraz nepodava, uz tak nektere deti reaguji dost po jedne vakcine, vzdyt spalnicky se daji krasne odlozit na neurcito.

llllucka
autor
28. led 2010

kutcher:právě z toho mám taky strach.

shaula
28. led 2010

Taky bych neočkovala zároveň, ale v nějakém rozumném odstupu (MINIMÁLNĚ měsíc).