Nové mince. Kde sehnat?

milu_ji
21. kvě 2022

Ahoj, nevíte kde by se dali sehnat nové mince, ještě zlaté? Chtěla bych rozměnit cca 2000 Kč do 20-50 korunových mincí a darovat je v truhličce novomanželům 🙂 ale jen pokud seženu někde nové a netuším, kde mě s takovým požadavkem nepošlou dopr... 😃

novamamina
21. kvě 2022

@milu_ji já myslím že v bance by mohli mit

bereni
21. kvě 2022

@milu_ji v bance. Ale kamaradka se ted vdavala a dostala nejaky financni dar prave ve 20 Kc a jeden dokonce v 1 Kc a museli kvuli vymene zas do banky, dokonce platili i nejaky poplatek za vymenu, takze je to spis danajsky dar ;/

mrs.duck
21. kvě 2022

V bance nemaji moznost si bankéři nadiktovat, aby byli nadotovani pouze novymi mincemi, neovlivni to. Takze to je o nahode.

nijij
21. kvě 2022

@milu_ji upřímně takový dárek jsem nikdy nepochopila, radost z toho má akorát vždy ten darující, protože obdarování pak s tím mají práci přesně jak píše @bereni

ee.liska
21. kvě 2022

Přimlouvám se za novomanžele, nedělej to. Fakt je to pak opruz, kor když se takto kreativních hostů najde víc 🙂

krisstina93
21. kvě 2022

To dej radši papírovou do obálky nebo přáníčka. Dostat horu drobaku je spíš ke vzteku, buď to budou muset jít zas rozmenovat zpátky a nebo to rozhází za blbiny. Taky sme dostali a pak ty dvacky padaly třeba na pití dítěti do školy apod a nic pořádného sme z toho ve finále ani nekoupili.

kafr
21. kvě 2022

Pokud jde o "nové" mince, tak si vezmi hezky kartáček a zubní pastu a můžeš je jednu po druhé vydrbat.
Další tipy na darování peněz:
- pokojová rostlina a na drátku zapíchnout bankovky složené do květů (stačí vějířek) + pytlíček s hnojivem (ideální je takový ten dárkový průhledný, hnojivo= několik mincí)
- dárková krabička, v jejíž víčku jsou přilepené nitky a na nich navázání motýlci z bankovek.
- Pinterest 😉

milu_ji
autor
21. kvě 2022

@ee.liska diky, ja vim ze to vsechny myslite v dobre vire. Ale ja je znam, je to moje rodina. Vim, ze je to jejich styl a ze se jim to bude libit 🙂

milu_ji
autor
21. kvě 2022

@kafr dekuji za tipy 🙂 vydrbat joo to je piplacka, zkousela jsem a ve finale stejne nebyly tak hezke jako proste nove 🙂

kafr
21. kvě 2022

@milu_ji a sitol? To je l4stenka na kovové věci. Ale obsahuje čpavek, smrad hrozný. 🤔Pak už nevim

blondynka400
21. kvě 2022

@milu_ji banka, když kolegyně v práci chodí do banky, vždy skoro přinese úplně nové... Ale záruka ro není. My jste tedy takto ke svatbě dostali docela dost peněz, těch "kreativních" se našlo poměrně hodně a nějak jsem nezaznamenala, že by to byl pro nás problém. Já se nevdávala proto, aby mi někdo dával peníze, hotovost v obálce by mne spíše urazila, ale toto bylo fajn. Alespoň to má nápad...

milu_ji
autor
23. kvě 2022

@kafr to radsi ne, at to necicha dcera... Ale nevedela jsem ze neco takoveho existuje, aspon vim pro priste 🙂👍

pexi
23. kvě 2022

@milu_ji moji známí dávali takový dar a mince nadtřádali postupně a pak nechali u někoho vyčistit.
Kde a za kolik ale už nevím. Takže spíš že je taková možnost. Jinak my jsme taky od někoho dostali podobné dary a mě se to líbilo. Ale taky jsem nikoho nezvala kvůli darům, prostě jsem s nimi chtěla oslavit náš významný den 😊

galatea_a
23. kvě 2022

Vyprat v pračce? V nějakém látkovém obalu na zip (od polštáře třeba).