Oblečení a hračky pro azylový dům. Kam s nima?

rova
21. únor 2008

Mám doma mnoho oblečení a hraček ze kterých už dcerka "vyrostla". Oblečení je většinou nošené po dvou dětech - po dcerce a neteřince. Stejně tak hračky. Nechce se mi to dávat nikam do sekáče a kámošky si většinou kupují z bazárku značkové, takže to tolik nevyužijou a to mi zase přijde líto. Říkala jsem si, že by to třeba potěšilo někoho, kdo nemá tolik peněz. Napadlo mě, že bych to dovezla do nějakého azylového domu pro maminky, které by si třeba něco vzali. Nebo někde jinde, kde by se to využilo. (Nejsou to žádné hadry, ani zbytečné krámy!😉 Tož za všechny rady kam s tím budu vděčná! 🙂 Nejlepší by byla Praha a okolí. Díky!! 😉

katrin
21. únor 2008

ja si prosím takú isrtú radu, ale pre BA a okolie 😉

zuz11
21. únor 2008

ja som sa rozhodla ze hracky vezmem na Kramare 😉

janah.
21. únor 2008

Ahojky,
tak o tom taky silně uvažuju, zatím se tedy vše hodí, ale pak... Slyšela jsem, že snad prej do kojeňáků nikdo nic nedává. Já to tedy chci zkusit tam. Dej pak vědět, jak jsi dopadla, docela by mne to zajímalo 😉 😉

delphina
21. únor 2008

A co tak detske domovy? Nad tym ste nerozmyslali? 😉

apricots
21. únor 2008

Já mám zatím v úmyslu zeptat se v kojenáku...

malok
21. únor 2008

U nás v kojeňáku berou všechno....nosím tam před vánocemi hračky a jsou vdeční i za obnošené věci. Zkusila bych to tam.

xsipm04
21. únor 2008

Rova, jukni do zlatých stránek. Já jsem to vozila do azylového domu pro matku a dítě na Praze 4, našla jsem to tehdy ve Zlatých stránkách, už si adresu přesně nepamatuju. Vezla jsem tam teda hezký věci, který vypadaly skoro jako nový, ale myslím, že si to kdyžtak proberou. Předem jsem tam zavolala, jestli jim to můžu dovézt.

ajuskamimi
21. únor 2008

ja som tak raz chcela dat do cerveneho kriza /charity/ ale zarazilo ma, ze pozadovali blok z cistiarne. Sak veci by som dala ciste a oprate, to je logicke, no oni maju predpis, ze mozu prijat iba veci, ktore boli ocistene v cistiarni. To ma teda sokovalo, lebo potom to radsej clovek hodi do smetiaka, nez by mal platit napr. v BA drahu cistiaren /kedze sa nejedna o pranie 1 tricka ale trebars celeho 120L vreca/. Ja mam tiez kopec plysovych hraciek, teraz som ich oprala a tiez ich niekam chcem dat.

ZUZ a kam na Kramare? Do detskej nemocnice?

zuz11
21. únor 2008

aji, hej na detske 😉 asi na onkologiu alebo tak, musim ich po prestahovani potriedit poprat a pojdu z domu 😀

kardia
21. únor 2008

Nie je to z mojej skúsenosti, ale v jednom našom detskom domove, ohŕňali nosom a preberali oblečenie. Potom to známy skúsil v jednej miestnej časti,a tam to tak rýchlo rozobrali, že sadol do auta, aby mu nerozobrali aj to. 🙂 Ja som hračky a malé oblečenie uložila do tašky a nechala na ulici niekde pri smetiaku. No tiež som rozmýšľala nad nemocničnými detskými oddeleniami, lebo keď si spomeniem, v čom boli oblečené moje deti keď sa narodili...

bibinka
21. únor 2008

na každom novorodeneckom oddelení privítajú najprťavejšie vecičky- skúste tam 😉

eli77
22. únor 2008

Baby...uprimne vam poviem, ze radsej tie hracky a saty zoberte do nejakeho azylaku alebo nemocnice len prosim nie do detskeho domova. Verte mi oni od statu dostanu tolko penazi co potrebuju na oblecenie ak mate chut a cas precitajte si toto:
http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/124673/Nech...

Dokonca z osobnej skusenosti viem, ze kamaratkina suseda pracuje v detskom domove v pracovni a saty co tam nosia ludia ako dary odnasa vsetko domov a rozdava znamim 😠 😢 je to smutne ale to je realita...tak ak fakt chcete niekomu pomoct tak tam radsej nie.

emjee
22. únor 2008

v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... sa hladaju hracky a oblecenie pre konkretnych ludi, je tam aj jeden uplne aktualny pribeh - mozno viete pomoct aj tymto ludom 🙂

otrivinkajanka
22. únor 2008

baby minule som niekde citala,ze antolska nemocnica potrebuje na novorodenecke oblecenie pre babatka kosielky dupacky a podobne tak tam treba asi zavolat a opytat sa

rova
autor
22. únor 2008

Mně se právě ten dětský domov nezdál. Už několikrát jsem četla a slyšela, že o oblečení nemají nouzi a opravdu se mi zdálo, že některým maminkám by se to hodilo víc. Jak napsala Emje, přečetla jsem si tu diskuzi, ale kde šlo o tu maminku s dvěma dětmi, je to pro mě trochu z ruky a pro šestiletou holčičku nic nemám. A ta další holčička má v 17 měsících stejné míry jako Vanča.. ☹

ena
22. únor 2008

presne, najmensie obelcenie sa da odniest do nemocnice na novorodenecke oblecenie.

aponchie
22. únor 2008

teda ja sem nastvana pac jsem s mamkou vezla obleceni po detech vyprane nazehlene v taskach pekne plnej kufr do decaku ve zline a vyhodili nas s tim ze oni maji znackovych veci habadej a ze nic takoveho nemoderniho nechcou prej by se to nehodilo mit neco takoveho na sobe a ostatni by sem jim smali no des!ale podle me je to na lidech

rimmel
27. led 2010

ahojte, preposlali ma sem tak pisem 😀

chcela by som ak sa tu taka najde, mamicke ci mamickam v malej fin.nudzi podarovat oblecenie pre chlapceka od 0-10 mesiacov, niektore su pouzite , niektore uplne nove, hlavne tie mensie nakolko sme dostali kopec podarovanych a nikdy nevyuzili.

mam toho fakt dost, dva plne obrovske sacky na smetny kos

poslala by som postou, a o postovne sa tiez rada postaram.

len prosim naozaj uprimne odpovede, nerada by som darovala niekomu, kto to nasledne rozpredava

murcos
27. led 2010

holky z ba a okolia. v plaveckom stvrtku sa staraju o deticky dve reholne sestricky. zial, kontakt som stratila 😒
ked zavolate na miestny urad - vypytate si cislo na materske centrum, urcite vas posunu dalej.
okrem ineho viem, ze deticky a rodiny, ktore to potrebuju maju pod spravou saleziani. skuste zavolat aj tam. urcite sa potesia kazdej pomoci.

ja som davala u nas oblecenie do humany...ale po tom, ako som si pozrela dlhy dokument o tom, ze ti chudaci v afrike si oblecenie musia vlastne kupit cez x handlerov (veci sa totiz prisne triedia do tusim piatich skupin) adresujem baliky radsej horeuvedenym smerom.....

zelva
8. led 2013

Ahojky, obnovuji diskuzi, koukám, že už je 2 roky stará. Takže, nemáte někdo nějaký aktuální tip kam poslat hračky či oblečení, ze kterého už jsme vyrostli a které už nepotřebujeme?