Oblíbené filmy. Jaký je ten váš?

kukinka
10. kvě 2007

Tak priznivci anket,jaky je vas oblibeny film,pohadka a na cem jste byli v kine napsoledy?

monkula
7. pro 2007

Prepáčte, Chiara mi odoslala príspevok, 😀 😀
Romana je taká drobná, také dievčatko...

monatko
7. pro 2007

monkula, uz viem - Barbara di Rossi 😉

monkula
7. pro 2007

Áno, ešte že moja svokra je Barbara 😀 😅 😅

anatanka
7. pro 2007

Me dostala Frida, manzela to malem unudilo, pohadku mam nejradsi bezkonkurencne Malou morskou vilu a v kine jsem nebyla leta pane - aspon od porodu ne. Naposledy na tom filmu o Sparte {nemyslim tim fotbalovou 🙂 } - ted nevim, jak se jmenoval, ale to se maly v brisku vubec nelibilo, bylo to na ni moc hlucny a tak se tam porad mlela...

makelka
7. pro 2007

fridu jsem neviděla, mrzí mě to, ale mě se ještě líbil Moulin Rouge 😵

olianko
7. pro 2007

Ahojky
Tak mna na posledy dostal film Skrotena hora.Strasne sa mi pacil 🙂

neroriso
8. pro 2007

😀 priznavam 😀 sice mam pred 30-tkou ale s priatelom sme ako deti 😀 vecsinou ked film tak kreslene rozpravky😀

monkula
8. pro 2007

neroriso, aj u nás letí Shrek, myslím si, že sú tam narážky, ktoré pochopia len dospelí... 😀 😀

andrysek2
9. pro 2007

ahojik mammci tak ja se rada divam kriminalky a horory ale i na komedie 😀 😀

petraluk
9. pro 2007

Ahojky, já mam nejradši Hřebejkovi filmy, nejvíc tedy Pelíšky. Pak se mi taky moc líbí Román pro ženy. Preferuji hlavně české filmy, pochopitelně se mi líbí i ty zahraniční, ale české je české 😀

nobody
14. pro 2007

Zelená míle, V jako Vendeta, Schindlerův seznam, Shrek 1,2,3 , Potomci lidí, Shining, Střihoruký Edward, Válka světů, Pulp fiction, Ostrov (2005), kultovní věci kolem Draculy, Mikrokosmos, Goyovi přízraky, Vlasy, Lola běží o život, Svět podle Prota, Planeta opic (1968), Loupež po italsku, Americká krása, Animatrix,Bourneův mýtus, .... a hlavně nezávislé snímky ... to bych se upsal

naposledy v kině Simpsonovi ve filmu,Bourne 3

sofik
14. pro 2007

mne sa aj tak najviac paci Hriesny tanec, ten by som pozerala aj kazdy den a potom aj Gladiator.

belda
14. pro 2007

Sbal prachy a vypadni 😀 nedá se popsat,to se musí vidět!

nobody
14. pro 2007

no a ještě toho Gladiatora - jak tu čtu, tak se mi vybavuje víc a víc filmů. 😀

belda
14. pro 2007

Eva tropí hlouposti,Valmont, Pán prstenů a ještě asi tak milión dalších

monkula
14. pro 2007

Nobody, tak to mame podobny vkus, film Ostrov bol perfektny a Zelenu milu som preplakala.
A mam rada japonske horory,vyvolavaju taky prirodzeny strach

anjelinka
14. pro 2007

Mne sa paci film Skola pocitov s Mandy Moore, som plakala ako male dieta.

alysea
14. pro 2007

Tak ja momentálne fungujem na Románe pre ženy, už som videla asi 9krát a stále ma niečím novým ohúri, 😀

julia225
14. pro 2007

Skola pocitou!!!pre cary chlapov-grizlie man, super dokumentar!!! 😅

sarkaa
14. pro 2007

Me se ted hrozne libi ten posledni dil Piratu z Karibiku .Z tech trech je nejlepsi.

suki
14. pro 2007

tak co já můžu vidět milionkrát je film Jak vytrhnout velrybě stoličku a jk dostat tatínka do polepšovny, Pán prstenů všechny díly a Statečné srdce a určitě bych našla i další..... 😉

melory
14. pro 2007

u nas doma teraz ficia cinske, japonske - legendy.

nobody
15. pro 2007

monkula> Ostrov je špička, i když to někteří kritici nepochopili. A taky jeho soundtrack od Jablonskyho si občas poslechnu, protože po hudební stránce je na vysoké úrovni. A ještě mě napadlo ve spojitosti se Scarlett Johansson jedno dílo- a to Ztraceno v překladu (tam jsem zjistil, že i nejen krása jí dopomáhá k rolím, ale že dokáže zahrát výborně). Výborný film na zamyšlení. Pokud nevidělas, doporučuju.
Japonský horory nejsou špatný, já mám rád japonský anime, filmy, styl tvorby, něco novýho, prostě Japonsko a animace. A když už jsem se tak rozepsal a tys ťukla do hororovýho žánru, tak původnío Vymítače ďábla, Pach krve, Shining, Úsvit mrtvých (nový)

monkula
17. pro 2007

Ahoj nobody, no kritici majú niekedy zvláštny vkus, ja som napríklad ostala v miernom šoku, keď som zistila, že Tom Cruise získal Zlatú malinu za úlohu vo filme Vojna svetom(úžasný film, len ma vždy trošku rozosmúti, neviem prečo, je taký temný, ale výborný), ja si myslím, že tej úlohy sa zhostil veľmi dobre, zahral výborne scénu, keď prišiel domov a uvedomil si, čo sa deje, ten strach v očiach, šok, no proste bol perfektný... a to ho nemám rada, myslím ,že som nevidela iný film, kde hral, vlastne hej, Mnority report, to bol tiež výborný film...a chystá msa na Colateral...

Vymítač ďábla, perfektný horor, ale máš pravdu, ten pôvodný, a tie ostatné, myslím, že som ich videla, ale asi ma nezaujali, keď som si nezapamätala, o čom vlastne sú... 😕

Stratení v preklade som nevidela, ale počula som naň výborné kritiky, myslím ,že to bol štart Scarletinej kariéry, ja ju veľmi nemusím, ani mi nepripadá krásna, ale ak budem mať možnosť pozriem si...
Mne sa páčili film Osudový doty, s Kutcherom, výborný film, Muž v ohni s Denzelom Washingtonom a ešte Diaľnica 60, Hra s neverou, Hra na schovávačku s mojím obľúbeným Robertom de Nirom...
A ešte ma zaujal film Crash, a bola som potešená, keď som sa o pár dní neskôr dozvedela, že získal Oscara za najlepší film.

Ale so sa rozpísala, no, ja by som o filmoch mohla debatovať hodiny a hodiny...

lenkase
4. dub 2008

Videl nekdo z vas tento film?
Muj nazor se meni, ale porad na to musim myslet.
Chtelo by to vic te lasky...

The secret (tajemstvi)

maja22
4. dub 2008

ja som to nevidela... o čom je to?

lenkase
4. dub 2008

No, rozhodne to neni film na relax, ale na premysleni.
Prekopiruju uvod z jine stranky slovenske, , kde jsem na to nahodou narazila a zustala :

Rozhodol som sa, že priestor tejto stránky poskytnem i pre tento film, lebo je v absolútne v súlade s PZ. Preto by bolo, pre váš duch rast, veľmi prospešné, keby ste si ho nielen pozreli, ale informácie z neho by ste si osvojili a začali používať vo svojich životoch. Klobúk dole pred tvorcami tohto filmu.
Tiež ho budeme používať aj ako súčasť výučby PZ.

---------------------

Je to neuveriteľný filmový dokument,
aký ste asi ešte nevideli.

The Secret(tajomstvo)
existovalo počas celej histórie ľudstva. Bolo objavené, potláčané, uschovávané, stratené a znovu objavené. Bolo ukradnuté, predané a kúpené za obrovské sumy peňazí. Teraz, prvýkrát v histórii, je ukázané počas 2 dych vyrážajúcich hodín.

Zopár obzvlášť výnimočných ľudí ho objavilo a stali sa najúspešnejšími ľuďmi, čo kedy dýchali na tejto planéte. Medzi nimi aj: Platón, Leonardo, Galileo, Napoleon, Hugo, Beethoven, Lincoln, Edison, Einstein a Carnegie.

Jeho fragmenty boli nájdené v literatúre, náboženstvách a filozofiách počas stáročí. Po prvý raz sa však dali dokopy a budú znamenať transformáciu v živote každého, kto si tento dokument pozrie.

Sú tu prezentované myšlienky mnohých významných učiteľov na poliach biznisu, ekonómie, medicíny, psychológie, histórie, teológie a vedy. Každý jeden z týchto učiteľov je chodiacim obrazom úspechu a toho, že The Secret skutočne funguje.

Ahojte priatelia

Rozhodol som sa, že priestor tejto stránky poskytnem i pre tento film, lebo je v absolútne v súlade s PZ. Preto by bolo, pre váš duch rast, veľmi prospešné, keby ste si ho nielen pozreli, ale informácie z neho by ste si osvojili a začali používať vo svojich životoch. Klobúk dole pred tvorcami tohto filmu.
Tiež ho budeme používať aj ako súčasť výučby PZ.

---------------------

Je to neuveriteľný filmový dokument,
aký ste asi ešte nevideli.

The Secret(tajomstvo)
existovalo počas celej histórie ľudstva. Bolo objavené, potláčané, uschovávané, stratené a znovu objavené. Bolo ukradnuté, predané a kúpené za obrovské sumy peňazí. Teraz, prvýkrát v histórii, je ukázané počas 2 dych vyrážajúcich hodín.

Zopár obzvlášť výnimočných ľudí ho objavilo a stali sa najúspešnejšími ľuďmi, čo kedy dýchali na tejto planéte. Medzi nimi aj: Platón, Leonardo, Galileo, Napoleon, Hugo, Beethoven, Lincoln, Edison, Einstein a Carnegie.

Jeho fragmenty boli nájdené v literatúre, náboženstvách a filozofiách počas stáročí. Po prvý raz sa však dali dokopy a budú znamenať transformáciu v živote každého, kto si tento dokument pozrie.

Sú tu prezentované myšlienky mnohých významných učiteľov na poliach biznisu, ekonómie, medicíny, psychológie, histórie, teológie a vedy. Každý jeden z týchto učiteľov je chodiacim obrazom úspechu a toho, že The Secret skutočne funguje.

Info:
Dĺžka: 1 hod 29 min
Dabing: Anglický s CZ titulkami

masinka
4. dub 2008

tak Elliana je presne moja krvna skupina 🙂

moje oblubene filmy: Vykupenie z vaznice Shawshank, Zelena mila, Copak je to za vojaka, Drz hubu, American pie, NIekto to rad horuce, potom vacsina filmov s Jackie Chanom, Spencer/Hillovky, Funesovky, filmy od Almodovara a Polednakovej a stare ceske komedie s O. Novym, J. Marvanom a pod. Tie nove ceske filmy ma nejako nedokazu oslovit.

Zo serialov mam najradsej Mac Gyvera, Stargate a MASH a telenovely s Nataliou Oreiro, ale iba po spanielsky, "vdaka" slovenskemu prekladu sa zial vacsina vtipov "strati v preklade".

Moja oblubena rozpravka je Madagaskar a mam rada aj Harryho POttera, ale toho treba najprv precitat, inac je zbytocne ho pozerat, lebo fakt nepochopite o co tam ide.

bambulik
16. čer 2008

takže já miluju:
Slunce, seno,.... všechny tři díly
pak Dědictví aneb Kurvahošigutentag, Philadepihii, Zelená míle, Vratné lahve, Nežádej svůj poslední tanec,
Forrest Gump, Román pro ženy, Líbánky, Medvídek, Žít po svém,....

nobody
16. čer 2008

Ztraceno v překladu třeba ... je jich hodně ..a beztak jsem už sem nějaký psal 😀