Oblíbené Lanczovky. Čtete tyhle knihy této autorky?

nety
10. pro 2009

Najde se tu někdo,kdo čte knihy této skvělé autorky??
LL čtu již 16 let a pořád se mi moc líbí a vyhledávám je.

krtek.93
3. led 2010

zany: Díky, pádim na stránky knihovny, jestli už to náhodou nemaj 😉 Kupovat se mi to nechce, já než si knížku koupim, tak jí musim mít většinou "prověřenou" a vědět, že se k ní budu vracet (myslim teda beletrii). Nebo ta knížka musí bejt i vizuálně prostě hezká (třeba Urbanovy knížky jsou čtivý a zároveň krásně zdělaný, třeba Stín katedrály 😵 ). Jinak bysme to tu měli za chvíli jak v knihovně, máme malej byteček.

krtek.93
3. led 2010

Tak nemaj, je to fakt hodně aktuální novinka, budu si muset počkat. Ale už mám zarezervovanou Potížistku 😉 A ty dva díly o Nele si asi fakt pořídim, je to v mým věku asi úchylka, ale když se mě některej ten příběh hodně dotkne a ta hrdinka je mi hodně sympatická, tak se mi po přečtení normálně stejská 😅

britney
3. led 2010

Jeeee, ted jste me tak moc navnadili s tim Poseptej...
Ziji v zahranici, takze ten 3 dil nemam... a do CZ pojedu az nekdy na jare, vcera jsem se snazila si tu knizku objednat si on-line, jenze by vysla na 900Kc a to se moc davat nechtelo... Takze dnes mi ji mama koupila-juchuuuu a snad mi ji nejak posle....
Jinak jsem cetla uplne vsechny jeji knizky, az na tu posledni... Jo ty Milenky me nechytly vubec- ty jsem nedocetla.....

nety
autor
3. led 2010

teda holky koukám že se tady pěkně rozrůstáme🙂.
Já sama čtu od 14ti a budu číst tak dlouho dokud bude paní Lenka psát🙂

srsnicka
3. led 2010

ahojky, to je super diskuze. Tak jsem se podivila, že to někdo čte 16 let, ale když jsem si spočítala, že jsem první dostala ve dvanácti (tajnou lásku) a letos mi bude druhých - cet 😀 tak mi to vychází ještě na víc 😀 a rozhodně se za to nestydím, měla jsem docela slušnou sbírku, ale začala jsem to dávat neteřince, tak mi to trochu "zhublo". Zoufalky nebyly špatné, už to holt bylo pro "nás starší", je fakt, že některý jsou moc puberťácký, když je to o patnáctce, tak to už nekupuji, ale od 17 už se to dá 😀 😀 😀 Jinak moje nejoblíbenější byla Království za botu a top trilogie byla o Radce, strašně bych chtěla vědět, jak to s nima dopadlo - čtvrtý díl 😵 Novinku jsem ještě nečetla, ale zmerčila jsem, že ji vydala 🙂 jedničku šeptej jo, ale u těch novějších si toho tolik nepamatuju, já to čtu jako rychlooddychovku. a taky si myslím, že má pak člověk větší pochopení pro pubertáky 😉

britney
3. led 2010

Jeste musim dodat, ze pred Lanczovou jsem cetla Stanislava Rudolfa, cetla jsem vsechny i kdyz nektere nebyli tak nejak chytajici-hlavne ty starsi... Nejvice jsem zrala PUSINKY 😵 ty jsem ctla aspon 10x a taky byl dobry Co jsme si rikali k ranu a Prvni polovina nebe... Z tech starsich Metracek, ale ten byl asi starsi nez ja....nebo Nezne hackovany cas 😀 ale dalo se....Jinak uz Rudolfa nekupuji.

U tech Lanzcovek- jsem se vzdy tak do toho vzila, ze mi prisloz ze ctu o sobe..... 😀
Past na kocku, Zlodejka Snu...

nety
autor
3. led 2010

Schody do nebe,Kapky rosy,Trilogie Radky......samé krásné kousky 😀 😀

britney
3. led 2010

Lucky Luk 😵 u toho jsem brecela..... nadhera 😔
Trilogie Radky..... 😵
Blbej for 😵
Trilogie Blizenci 😵

nijak me nechytli Superkotata a Mokra Louka- to mi prislo az moc detsky, ale dalo se.......

krtek.93
3. led 2010

britney: Rudolfa jsem četla taky. A nejvíc si pamatuju právě ty Pusinky. Pak taky dvě knížky ...pro zamilovaný holky (tušim že knížka Kalendář). Ale tam mě štvalo, že to bylo takový krátký - jednotlivý povídky. Já dám za den celou knihu, když mě to chytne, povídka je tak do čekárny k doktorce 😉 Pak jsem ale objevila Lanczovou 😀

A jak jsem tak projížděla ty její stránky, tak toho mám od ní přečteno opravdu hodně 😀 A na ty nejnovější se fakt těšim. Akorát v těch knihovnách je to boj, když si to člověk nechce přímo koupit. No, rezervaci mám odzkoušenou díky trilogii Twilight, tak už vim, jak na to 😉

srsnicka: Přesně, tak od těch 17, 18 už to jde, když už jsou aspoň na střední tak ve třeťáku. Tuhle jsem kápla na něco staršího, holka byla v devítce - a to teda nešlo. Jsem na ní koukala celou dobu jak na nevychovanýho spratka, kterýmu bych dala pár za ucho 😀 😀 Holt pro tu echt pubertu už pochopení asi nemám no 😅

britney
3. led 2010

Tri na Lasku 😵

britney
3. led 2010

Presne tak, ja mam taky radeji ty starsi hrdinky-tak od tech 17 nahoru
Jeste k tem mladym hrdinkam, co me nijak nechytli : Solo pro Kristynu, S jako Sarlota, ty Superkotata, Mokra Louka, Souhvezdi Labute.... No ale mam je vsechny doma.... Veelka sbirka hehehe
Manza ( Anglican) kdyz byl u me doma v CZ v mem pokoji, tak vsechny ty knizky videl v knihovne a ptal se co to jestli nejake ceske Hvezdne Valky 😀 😀
Tak jsem mu vysvetlila, ze to jsou knizky co proste miluji, ze je ctu a sbiram... Ted uz vi, ze kdykoliv jsme v CZ, moje prvni cesta vede do knihkupectvi 😀
Tedka mi mati volala, ze sehnala tu novinku Septej... tak mi za tyden posle.........juchuuuuuuuuuuuuuuuu
no budu muset precist znovu ty dva predesle dily, protoze uz si moc nepamatuji o cem to bylo...... 🙂

lucisa
3. led 2010

Tak já jsem úplně v klidu, i když mi je už 2 x 16, tak to pořád čtu, někdy mi je až líto, že je mi tolik a nemůžu občas ulítnout na pařbách, jako některé hrdinky, už bych si asi na disce připadala jako Magore, vrať se do hrobu 😀
Ale v knížkách, pohodička.
A co mi je sympatické, že Lanczovka nepíše knížky (až na pár výjimek) tenoučké, že sotva se člověk začte, už to končí, má to děj a kolikrát se přistihnu, že novou knížku musím přečíst na jeden zátah, protože jinak bych se koukla dozadu na posledních pár stránek, abych věděla, jestli to dopadne dobře 😉
Dokonce jsem myslím četla nějaký její rozhovor, že nemá ráda tenké knížky. ty její mají stránek fakt dost a i písmo je celkem drobné.
tak hurá na další, za chvilku rodím, tak potom nebude moc času.

nety
autor
3. led 2010

Jo holky na další si budeme muset počkat minimálně do května☹.Vždy pl roku čekám na knihu a pak ji za pár hodinek shltnu a pak zase nic🙂

peroli
3. led 2010

taky by ta paní mohla psát častěji 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

krtek.93
3. led 2010

No já mám naštěstí restíky z tý doby, kdy jsem to moc nečetla, takže teď si doplňuju, občas narazim na něco, co už znám - tak si to přečtu podruhý 😀 Super je ta její stránka - jak je tam stručně nastíněnej obsah každý knížky, tak si asi udělám seznam, co jsem fakt zaručeně nečetla, a půjdu po tom 😀 Pro mě je to prostě oddychovka, taková možnost se zasnít - i k mužovi se pak chovám něžněji a romantičtěji 😀 😀 Akorát on má vždycky jedinou otázku, když mě vidí s Lanczovou v ruce - "už jí přefik?" 😅 jsem mu v jedný slabý chvilce nastínila, jakou maj tyhle díla hrubou kostru - a tohle je tam prostě pokaždý (nebo skoro, v těch novějších to nechybí snad nikdy). Tak mu pak odpovídám jenom - jo, už jsem u konce. nebo na začátku: jo, ale nebyl to ten pravej 😀 😀 😀

nety
autor
4. led 2010

Krtek ,ani nevíš jak Ti závidím,pořád se máš na co těšit,já mám vše zhltlé a tak jen čekám na další 😀 😀

nety
autor
4. led 2010

Toho sexu je tam někdy taky dost,zprvu nic a pak bum ho🙂

lucisa
4. led 2010

jo, to jsem si taky všimla, když začínala psát, byla to fakt taková neškodná limonádka pro náctileté, lae jak postupem času její hrdinky stárly, začalo se víc sexovat.
vzpomínám si, že mamka byla jednou dlouho nemocná a už ji nebavila televize ani časáky, tak mi říkala, půjč mi některou z těch tvojích románků. já jí to půjčila a ona mi to pak vracela celá červená, že kdyby tušila, kolik je tam sexu, tak mi to jako děcku nekupuje 😀 (v té době mi už bylo přes 20), a to jsem si poprvé uvědomila, že na začátku to tak nebylo. ale vysvětlujte to zpětně, nevěřila mi ani klika u dveří 😉

nety
autor
4. led 2010

Já s oblibou četla(a čtu)na wecku a mamka tam jednou Lanczovku objevila a zkrátila si chvilku.Byla z toho rozhozená a to podotýkám šlo a jeden z neškodných románků 😀

krtek.93
5. led 2010

Tak tohle by asi mojí mamku nerozhodilo. Mylsim, že se snažila taky něco přelouskat, ale přišlo jí to pro ní už moc věkově vzdálený 😉 Zato když jsem jednou dostala svýho oblíbenýho Urbana pod stromeček, tak jsem se hned večer začetla, resp. prolistovala - a zrudla snad rovnou pod tim stromkem, ještě že bylo přítmí 😀 A toho teda máma četla stoprocentně a moc se jí to celkově líbilo (ono je to trošku na způsob "Da Vinciho kódu"- vychází z historickejch skutečností, ale úplně je převrací a hraje si s nima a je to taková detektivka. A bylo to tu dřív než Šifra 😉 ) Tam jsou ty "choulostivý" scény občas popisovaný hodně tvrdě 😅

zany
5. led 2010

Já jsem nečetla všechny, v jednu dobu v knihovně nic neměli, protože to bylo rozpůjčovaný 😖 No a teď jsem zjistila, že kamarádka má všechny knížky, tak mi je postupně půjčuje a já je hltám 😀 Moje mamka je čte taky, občas na to náladu má, občas ne, ale čte to i v jejím věku 😀

simlenka
5. led 2010

Tak ja dnes zakoupila prvni dil septacek,tamty dva meli vyprodane... ale zacla jsem cist stmivani a ted me to stve,radsi bych lanczovku,ale jak se znam,tak bych to stmivani pak odlozila a nedocetla a pritom je super... britney,super kotata jsou nahodou super 😀 ikdyz jsou o mladickych holkach...

zany
5. led 2010

Já zas kvůli škole odřekla půjčení od kamarádky, protože bych nenapsala ani čárku práce než bych třetí díl Šeptání přečetla 😝

zany
19. led 2010

Dneska jsem dočetla třetí volné pokračování Pošeptej po větru 🙂 Mělo to jedinou chybu, přečetla jsem to moc rychle 😀 😀 😀 Ale super jako vždy 😉

nety
autor
19. led 2010

Skvělá kniha že Zany???Chtělo by to ještě čtvrtý..a pátý......🙂))

peroli
19. led 2010

a šestý, sedmý, osmý.... 😀 😀 😀
já bych brala čtverku Radky... 😵

lucisa
19. led 2010

já se jen musím smát, jak my, "staré kukuřice" žereme Lanczovku a budeme ji tak dlouho číst, až se budeme o knížky střídat s dcerami a ony si budou ťukat na hlavu, jak jsou ty maminy praštěné, když čtou takové knížky...... 😀

jaspina
20. led 2010

Já právě zvažuju, kterou z těch novějších si koupit na čtení do nemocnice.. Myslíte, že to pokračování Šeptej? První díl jsem četla..

zany
20. led 2010

Nety, Peroli - přesně tak, chtělo by to ještě několik pokračování 😀

Peroli - Radku jsem kdysi četla, ale mám jí znovu půjčenou, tak se na ní brzy vrhnu znovu 😉

Luciso - to tak asi bude, že se o ty knížky budeme rvát s dcerami 🙂
Na mě tuhle švagrová tak divně koukala, jako že tohle čte její 15. letá nevlastní dcera 😀 😝 No je vidět, že to nikdy nečetla 😀 😀 😀

Jaspino - jestli jsi četla první díl, tak nad druhým a třetím bych ani neuvažovala a rozhodně je brala s sebou 🙂 Ale jak jsem psala, má to jednu nevýhodu a to rychlé přečtení 😀 I když jako všechny její knížky 😀 😝

nety
autor
20. led 2010

Jaspino rozhodně si vem šeptačky 🙂 🙂