Oblíbené Lanczovky. Čtete tyhle knihy této autorky?

nety
10. pro 2009

Najde se tu někdo,kdo čte knihy této skvělé autorky??
LL čtu již 16 let a pořád se mi moc líbí a vyhledávám je.

jarculka
11. pro 2009

Zdravím! 🙂

Simlenka: ,,Lenka" že je romantická? :-O Nespletla sis její četbu s jinými knížkami? 🙂) Protože její knížky jsou ledajaké, jen ne romantické a naivní přiběhy pro třináctky... 😉

I když, možná budu za optimistu, ale myslím, že když může být i v normálním životě místo pro romantično, tak proč ho někdy nezařadit i do příběhů knížek? 🙂 To není nic proti ničemu! 🙂

Nety: Být Tebou, děj nevyzrazuji, jestliže novinka vyšla takhle před Vánocemi, myslím, že sama autorka nejspíš bude počítat s tím, že si ji mnoho z čtenářek přečtou až o Vánocích, takže by jako autorka určitě nebyla ráda za nějaké, byť vyžádané, provalení... 🙂))

nety
autor
11. pro 2009

Jujda další lanczočtenářka 😀 😀

jarculka
11. pro 2009

No jo, dokonce už veteránka - začínám 12. rok, což je, na můj věk, už pořádná řádka let... 🙂 Proto mě dovede nadzvednout, když čtu, že ,,Lanczovky" jsou pro pubertální dívky a romantickou četbou - to můžou říct opravdu jen ti čtenáři, kteří ji vlastně nikdy pořádně nečetli... Na to se nedalo nereagovat.... 😖 😵

nety
autor
11. pro 2009

Jaká je Tvá nejoblíbenější jarculko??

jarculka
11. pro 2009

To je otázka.... 😒 Na kterou jsem dlouho neznala odpověď, protože mi přišlo možná i jednodušší prostě si říct, že to nejde takhle vymezit. Ale mám-li být objektivní, co se mých postojů a pocitů týče, nejoblíbenější je právě novopečená trilogie Šeptání, tedy Šeptej do ticha, Zašeptej do vlasů a Pošeptej po větru, z osobních, ale neromantických důvodů... 🙂) Nety, a co ta Tvá number one? 😉

nety
autor
11. pro 2009

Asi ta úplně nej jsou Schody do nebe,hned v závěsu jsou také ˇˇSeptačky a Lucky Luk.Víš ono je to ale těžké,mám ráda Lenčiny knihy všechny 😀 😀

simlenka
12. pro 2009

moment,jaktoze to neni romanticka cetba? pise prece o lasce,vztazich,takovem tom prvnim otukavani - jasneze jsou tam i drsny momenty ale podstatou byva vetsinou nejaka prvni laska - a to je romanticky,ne? nety,diky - asi si tuhle budu muset znovu koupit 😉 kdysi jsem ji mela,ale pak v navalu toho,ze uz chci cist poradnou literaturu pro dospele,jsem vsechny jeji knizky prodala - a po par letech jsem je zacla znova kupovat - jenze uz nestojej 120-160 kc,ale podstatne vic. vsichni tu trilogii chvalite,tak asi pozadam pana partnera,at mi ji koupi k narozkam a svatku a vezmu si to do porodnice+😀+tam+budu+mit+cas+na+cteni,jestli+budu+mit+tak+hodny+mimi+jako+bylo+to+prvni

lenkabu
12. pro 2009

A pro koho jsou ty knížky když ne pro puberťáky? 😅 Já to četla tak před 13 lety ale jestli se jí radikálně nezměnil styl tak je to romantika jak prase 😀

simlenka
12. pro 2009

Ja si taky myslim,ze predne jsou ty knizky urceny mladym holkam,co sni o prvni velky lasce - ale pani lenka pise tak dobre,ze se do nich i dospele zeny krasne zactou anebo to nikdy cist neprestanou,ale myslim ze nase vekova kategorie neni cilovou skupinou - tou je tak 12-16 let.

urbi
12. pro 2009

no tak Manželky... bych asi ve 12ti nepochopila 🙂))), po letech jsem se hezky pobavila a početla...
a prosím znalkyně, která z knížek je ještě pro dospělé jako Manželky?

já s Lanczovkou skončila před lety, ale v těhu a po porodu jsem se k těm pár, co mám doma, vrátila a posté je přečetla, protože to je idální knížka před spaním.... já prostě po celodenním maratonu nemám na to si v posteli číst těžkou literaturu - teď jsem si teda vzala Yaloma - Když Nietze plakal a po dvou stranách prostě usnu - takže je vidět, že pro mě je i nadále v kurzu typ knih jako Lanczová nebo Nora Roberts a spol. 🙂

terinda
12. pro 2009

Holky, líbila se mi třeba Postel plná růží - byly to dva díly o 18leté holce, která žije ve studentském bytě a řeší otázky zaměstnání, bydlení apod 😉
Díky tomu, že jí matka zemřela a otec má novou rodinu, musí být předčasně dospělá. Dobře se to četlo 😉

simlenka
12. pro 2009

Urbi, ale manzelky jsou urcene pro dospele - to je snad jasny. jenze to je jedna jedina knizka v ty zaplave knizek pro mlade holky. ja nechci abyste si myslely,ze to nejak odsuzuju nebo tak,vzdyt ja ji ctu obcas taky - jen rikam,ze evidentne jsou ty knizky urcene jine vekove skupine nez jsme my. postel plnou ruzi jsem cetla,ani nevim,ze jsou toho dva dily a moc si ji nepamatuju,ale mrknu na ni znovu 😉 jenze ted si vetsinu jejich knizek pucila kamaradka,mam jich doma jen asi 5 a celkem jich mam jen 25,kolik jich uz napsala?

terinda
12. pro 2009

Simlenka, ona chrlí nejméně jednu knížku ročně 😀

Zkoušela jsem číst i její dceru "Andílci a machři", ale v půlce jsem musela přestat. Někde ani slavné jméno nepomůže 😝 😀

simlenka
12. pro 2009

Ja si pamatuju na cislo kolem padesatky - jak byva na konci tech knizek seznam toho,co napsala,ale mam pocit,ze pri vsech tech nazvech knih co ctu,jich uz musi byt kolem stovky. ja sandru nezkousela a ani to nemam v planu,lenka staci 😀 navic ja ctu spoustu zanru a uz takhle nemam moc casu a tak mi lenka jako zastupkyne tohohle zanru staci.

jakoubka
12. pro 2009

Tak ty knížky jsem milovala 😵

peroli
12. pro 2009

já je teda čtu pořád 😀 😀 je to pro mě ta správná oddechovka... takový ty "těžký" knížky nemám moc ráda.. 😝 tady si to přečtu, pobavím se, zasměju, někdy i dojmu a jdu zase dál...
akorát ty "Zoufalky" se mi teda moc nelíbili 😒

jinak ty NEJ jsou: Radka, Blíženci, Tajná láska, Hořká chuť lásky + Postel plná růží, Oranžové blues, Stopa v mém srdci, Kam se vytrácí láska..

a ještě hrozně fajn jsou: Sólo pro Kristýnu a oboje "Šeptej"..

lenkavano
12. pro 2009

holky tak ted jsem se tu namlsala a zvažuju,že si dám repete v přečtení všech jejich knížek plus ještě nové. 😉

lenkabu
13. pro 2009

Sólo pro Kristýnu bylo super,Postel plná růží to samý-to bych četla i teď a ani nevim že je druhej díl 😕 Manželky neznám a ostatní názvy jo ale nepřiřadim příběh.

jarculka
14. pro 2009

Peroli, Šeptačky už právě nejsou jen oboje, ale trilogie... 🙂 Novinka je Pošeptej po větru.. 😉 🙂

jarculka
14. pro 2009

Lenkabu, Postel plná růží je druhý díl, její první díl je Hořká chuť lásky... 😉

lenkabu
14. pro 2009

To je bordel,já to snad celý znova přečtu 😀 😀 😀 tak ten první jsem určitě nečetla.

britney
14. pro 2009

Jeee, to je moje tema.... 😀
Ja miluji Lanzcovou, mam vsechny- fakt vsechny jeji knizky...
Zacala jsem je cist tak nekdy v 93-94 roku a od ty doby nedockave cekam na dalsi...
Jen musim priznat, ze ta posledni Milenky, manzelky se mi nelibila.... Vlastne jsem ji ani nedocetla... Nejak ji nesedelo psat pro starsi roman....
Nejlepsi byla trilogie Blizenci a pak Lucku Luk... to jsem vzdy brecela......nadhera................................ 😵 😵

britney
14. pro 2009

Tedka jsem zjistila, ze mi jedna chybi- ta posledni Poseptej... jsem v zahranici... takze si pockam.....

nety
autor
15. pro 2009

ahoj Britney,vítej v klubu🙂

lenkabu
15. pro 2009

Jaktože neznám Lucku Luk?To je něco už novějšího.........teda já znám ty tak 10 let starý 😅

nety
autor
15. pro 2009

Lenko Lucky luk je jedna z nejstarších knih,rok vydání 1995 😀 😀 😀

nety
autor
15. pro 2009

Vypráví to jakoby chlap a kniha je nádherná 😔 😔

britney
15. pro 2009

😵 😵 😵 nadhera.....
A taky Podej mi ruku Radko trilogie... nadhera.... 😵 😵

britney
15. pro 2009

ja vzdy kdyz knizky kupuji, tak se vzdy citim divne, prodavacka se na me vzdy podiva.......ze kupuji knizku pro nactilety... Jenze nemuzu si pomoci....
Nety: diky za privitani 😀
Akorat ty Manzelky a zoufalky me zklamaly....

nety
autor
15. pro 2009

Britney,také jsem se dřív cítila divně,ale ted vím že Lenčiny knihy kupuje mnoho a mnoho holek a žen,takže takovýhle problémy už neřeším🙂.A co,vždyt prodavačka neví,zda je nekupuješ "neteři " nebo "mladší sestře" ne?? 😀 😀 😀